Máte skúsenosti s Mary Kay? Pustiť sa do toho?

sibuska
29. jan 2008

Caute baby, neviem sa rozhodnut, ci sa do toho pustit, t.j. predavat a tuto kozmetiku, tak ak mate nejake skusenosti - ako distributerky alebo spotrebitelky, sem s nimi... 😉

lisa_22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lisa_22
27. jún 2013

@pasteleria

presne tak. predajcovia na samom spodku pyramídy nezarobia skoro nič - pretože práve oni sú vlastne hlavnými konečnými odberateľmi tovaru, ktorý od svojej spoločnosti vo veľkom nakupujú, v domnení, že majú akési "zľavy" a že keď ho popredajú za "nezľavnené" ceny, tak zarobia kopec peňazí. teoreticky možno aj áno, keby problém nebol v tom, že cieľová skupina zákazníkov, ktorých oslovujú, nemá žiadny dôvod si tento predražený tovar od nich kupovať, keďže si môžu vyberať z ponúk stoviek iných firiem s rovnakým, ale oveľa lacnejším tovarom v bežných obchodných sieťach. preto sa z predajcu, ktorý sa dal naverbovať na kúpu niečoho, čo vlastne nikdy nemôže so ziskom predať, LEBO TEN ZISK UŽ MÁ NIEKTO INÝ - hádajte kto? no predsa firma, od ktorej to ten nešťastník nakúpil! a ktorá si do svojej "veľkoobchodnej ceny so špeciálnou zľavou pre predajcu" zarátala nielen všetky svoje náklady, ale ich aj vysoko prevýšila, lebo predsa o to jej ide - aby mala zisk a nie stratu - teda z takéhoto predajcu sa stáva zúfalec, ktorý presne, ako píšeš, otravuje celé svoje okolie a každý sa mu oblúkom vyhne, lebo sa bojí, že mu bude niečo ponúkať (veď čo už mu iné zostáva).

predajkyne MK to robia zatiaľ celkom kreatívnym spôsobom - tvária sa, že sú kozmetické poradkyne 😉 a keďže ku kozmetičke chodíme všetky rady a nielen preto, aby nás namasírovala a napatlala nejakým krémom, ale aj pokecať a poklebetiť, tak to niektorým v podstate aj celkom funguje. lenže ich výrobky sú natoľko priemerné a natoľko predražené, že očakávať od toho nejaký stabilný dlhodobý príjem je proste nereálne. nanajvýš sa nejaký čas uživí jedna-dve zo sto, ale trh proste toľko výrobkov neabsorbuje a tak postupne skončia všetky s nepredajnými skladovými zásobami ako väčšina Američaniek.

smutné, ale pravdivé.

obohacujemezivoty
27. jún 2013

@lisa_22 Jasne som Vám napísala, že ma nemáte urážať a obviňovať. !!! Neklamem!!! Ten mozog máte zrejme vymytý vy a nie ja.
Teraz link na slovenskú stránku.
http://www.marykay.sk/download/Mary_Kay-Superbr...

lisa_22
27. jún 2013

@obohacujemezivoty

ja vás neurážam. klamete. keby ste neboli napísali tú kravinu, že "naše výrobky sa nepredávajú v obchodoch, lebo by ich cena natoľko vzrástla, že by boli nepredajné, keďže by si každý prihodil svoju maržu atď., takto však idú zo skladu cezo mňa priamo k zákazníčke vlastne za cenu takmer veľkoobchodnú, z čoho vyplýva, že zákazníčka tým pádom dostane tovar oveľa lacnejší než by ho mala v obchode a blablabla..."

ale KEBY ste boli napísali niečo ako: "no tak ja ako "kozmetická poradkyňa" tiež potrebujem svoju odmenu, zákazníčke sa naplno venujem a to tiež niečo stojí, platím si prenájom miestnosti, telefón a auto, takže preto sú naše výrobky O DOSŤ DRAHŠIE ako tie v obchodoch, lebo zákazníčka k nim dostane aj full servis, ktorý si takisto musí zaplatiť, lebo ani u nás nikto nepracuje zadarmo" alebo niečo také, čo by bolo aspoň pravdivé a každý by to pochopil - alebo keby ste proste nenapísali radšej vôbec NIČ - tak by som sa zrejme na toto fórum nikdy nebola ani registrovala.

ale čo som si od vás prečítala, ma neskutočne nas.ralo. tá očividná snaha zavádzať, pričom sa vás nikto na tomto fóre ani nepýtal, prečo sa MK nepredáva v obchodoch, no vy ste si aj tak pokladali za povinnosť to "vysvetliť".

fakt si myslíte, že sú ľudia až takí sprostí? toto ste sa mohli pokúšať tvrdiť ľuďom tak 20 rokov dozadu, ale nie teraz, keď sa už dosť veľa z nich na MLM predaji popálilo a všeobecne sa vie, ako pyramídy vlastne fungujú.

lisa_22
27. jún 2013

@obohacujemezivoty

ok, ešte vám dávam šancu, že ste to sama nevedeli, ako to s tými cenami vlastne je. že aj vás oklamali a presvedčili vás, že naozaj ponúkate tovar za výhodnejšie ceny, než by sa predával v obchodnej sieti.

mám však z vás skôr pocit, že patríte k tým zopár bezohľadným obchodníčkam, ktorým sa v MK podarilo preraziť, zrejme aj vďaka tomu, že ste s tým začínali dosť skoro, keď ešte na SK neboli takí známi. čiže tú možnosť, že ste to nevedeli, beriem len tak asi na 50 %.....

obohacujemezivoty
27. jún 2013

@lisa_22 Milá pani! Vážne som z Vás unavená. Predstavte si, že nie som poradkyňa. Som niekto, kto práve otvoril kamenný obchod a beriem kozmetiku z veľkoskladu, ktorý si hodí ja neviem, napr 40% maržu na tovar, ktorý ponúka. Ja ho zoberiem, ale potrebujem reklamu, aby iní vedeli, že niečo také predávam. Treba zaplatiť reklamu, taktiež nájom za priestor, prípadne zamestnanca, takže si hodím svoju maržu, napr. 50%. To už je 90%. Mýlim sa? Aj ja napriek tomu, že som registrovaná a mám samozrejme zľavu, ako všade inde, musím urobiť objednávku v určitej výške, aby som tú zľavu získala. Inak platím plnú sumu ako ktorákoľvek klientka. Každá dostane možnosť registrácie ako samospotrebiteľka. Páčia sa Vám prípravky??? Registrujte sa a uvidíte ako sa pracuje a ako si akože pridávame maržu. Chápem, že každému MK nesadne. Rovnako ako Avon, alebo Oriflame. Taktiež chápem, že prvotná investícia do prípravkov je vyžšia ako v spomínanej kozmetike, alebo v obchodoch, ale skúste si kúpiť prášok na 1/2 roka. Tiež je drahší ako na mesiac. Prípravky naozaj vydržia min. 1/2 roka, ale treba ich používať ako Vám povie poradkyňa. Ak Vám neporadí, tak je to chyba v nej a nie vo firme a vo všetkých ostatných. Mne napr. vydržali aj 8 mesiacov, lebo som si povedala, že keď to tvrdia, tak si prípravky budem šetriť. Nie som z tých, ktoré by potrebovali poradenstvo. Od 15 sa o pleť starám. Používala som len veci z obchodov, lebo hore spomínané prípravky nefungujú. Pre mňa sú drahé, lebo ak mám kúpiť niečo za 3€ a na tom má lady hneď zľavu 10%- 35%, tak aká je kvalita? V začiatku som neverila ani MK, ale presvedčili ma výsledky, ktoré som videla. Samozrejme som sa prvé dva mesiace nepriznala, čo používam, lebo som bola vyhádzaná, ale dnes mám pleť vážne čistú. Mala som všade upchané, čierné póry. Nedoporučovala by som ju ďalej, keby som jej neverila. Väčšina koz. poradkýň ju odporúča, lebo vedia, že pomôžu. Ak nie, na to sú tu, aby im klientka zavolala a povedala svoj problém. Máte svojho doktora??? Predpíše Vám antibiotiká, ktoré Vám nesadnú. Máte výsev, možno hnačku, alebo bolesti žalúdka. Nadávate mu, že je klamár?? Nie!! Poviete, že Vám to nesedí, nepasuje a hotovo. Predpíše iné. Nepíšete do diskusií, že je podvodník, alebo pod. Neviem kto Vám tak veľmi ublížil, že je vo Vás toľko negativity, ale nekopte okolo seba, lebo sa to vráti. Ja dnes týmto príspevkom ruším registráciu ( ak to vôbec pôjde 🙂 ), lebo nechcem plytvať svojou energiou na nezmyselnosti, ale verím, že nieste až taká zlá ako na mňa v tejto diskusii pôsobíte. Majte sa krásne a veľa šťastia prajem.

obohacujemezivoty
27. jún 2013

@lisa_22 Veľa šťastia milá Lisa...

lisa_22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sashabb
28. jún 2013

@obohacujemezivoty nemusíte vôbec reagovať na @lisa_22 keď ste z nej unavená. Ono totižto ak má niekto dobré argumenty ako ona, tak Vás "prevalcuje" vždy 😎
Ako nič v zlom, ale z vašich riadkov mi prídete ako dokonalá Mary Kay, ktorá iba rozpráva, rozpráva a rozpráva ... tzv. dokonalé vymývanie mozgov skrz predaj vyrobkov

lisa_22
29. jún 2013

@sashabb

presne, vyzerá to, že buď nevie čítať alebo počítať. dokola tu melie o tom, aké marže "by si hodil tenaten" na kozmetiku "z veľkoskladu", ktorú ona berie za "nákupné ceny" a že by to tým pádom vyšlo na rovnako ako to predáva ona (to tvrdí teraz, keď tu bolo zverejnené, že má 100 % maržu - dovtedy tvrdila, že to cez ňu vyjde dokonca oveľa lacnejšie, lebo si myslela, že o tej marži nikto nevie 😀 ).

stále však nechce alebo nevie pochopiť, že tie ceny, za ktoré ona berie tovar, NIE SÚ VEĽKOOBCHODNÉ, ALE UŽ KONEČNÉ - lebo ona je vlastne konečný odberateľ. multilevel firmy sa totiž nezameriavajú na skutočného SPOTREBITEĽA, o ktorého by museli celkom inak zabojovať, aby predali toľko tovaru - nesnažia sa o to, aby tovar bol čo najlepší a za čo najpriaznivejšiu cenu a tak obstál v tvrdej konkurencii na trhu, kde by nepredali skoro nič, lebo sú iné výrobky, lepšie, kvalitnejšie a za oveľa priaznivejšie ceny. trh si jednoducho sám určí, čoho sa koľko predá a za akú cenu - tam ponuku určuje SKUTOČNÝ dopyt.

multilevel spoločnosti však konečný spotrebiteľ vôbec nezaujíma - ony sú nastavené tak, že svoj tovar PODVODOM vnucujú ľuďom, ktorým tvrdia, že na ňom môžu zarobiť, že budú "samostatne podnikať", že sa stanú "nezávislými" a čo je najdôležitejšie - presvedčia ich, že ich úspech závisí len na ich vlastnom úsilí - TOTO JE NAJVäČŠIE KLAMSTVO, pretože dobre vedia, že to nie je možné, keďže ich tovar nie je určený pre konečného spotrebiteľa a tým pádom ceny, za ktoré sa konečnému spotrebiteľovi má predávať, nie sú adekvátne jeho kvalite. vedia aj to, že po ich výrobkoch zďaleka nie je a nikdy nebude taký dopyt, aby všetky skončili u konečných spotrebiteľov, ale to im vôbec nevadí - KEĎŽE PRE NICH JE KONEČNÝM ODBERATEĽOM PRÁVE ICH PREDAJCA.

ten v domnení, že má pred sebou sľubnú kariéru a ničím neobmedzené možnosti, nechá sa zlákať ku kúpe oveľa väčšieho množstva tovaru, než aké je schopný s návratnosťou investícií predať. stále verí, že neúspech je len prechodný, že sa to zmení a hlavne, že to závisí od neho samého. na pravidelných mítingoch je masírovaný klamstvami o tom, aké úspechy pravidelne dosahujú tí nad ním a ako ho čaká presne to isté - len musí nakúpiť EŠTE VIAC tovaru, EŠTE VIAC sa snažiť ho vnucovať a úspech sa určite dostaví. akékoľvek váhanie a neistota sú okamžite potláčané účinnou psychologickou manipuláciou a masážou mozgu. čakaním na úspech a návratnosť investícií prejde nejaký čas, zvyčajne až niekoľko rokov, až kým dotyčnému nezačne pomaly ale isto svitať, že tieto stále zostávajú len vo fiktívnej rovine a vo forme falošných sľubov.

pred svojím definitívnym krachom podstúpi ešte niekoľko frontálnych útokov zo strany firmy, ktorá sa ho pokúsi ešte naposledy vyžmýkať. keď sa jej ho už k ďalším investíciám nepodarí zlákať, "potrestá" dotyčného "odpadlíka" tým, že s ním preruší všetky kontakty a spraví z neho odstrašujúci príklad "lenivosti a neschopnosti" pre svoje oddané ovce. toto je veľmi dôležitý moment, pretože útočí na osobnú hrdosť predajcov, ktorí UROBIA VŠETKO, aby aj oni nevyzerali neschopní a leniví - až tak, že budú KLAMAŤ O SVOJICH NEEXISTUJÚCICH ÚSPECHOCH. tým pádom väčšinou pravda ani nevyjde najavo - a podvodníci si s radosťou mädlia ruky, keďže ich cieľ - predať tovar za stanovené ceny predajcovi - sa uskutočnil. vedia, že tí skrachovaní o tom v drvivej väčšine prípadov nebudú nikdy hovoriť a tak sa vždy znova nájdu ďalší a ďalší hlupáci, ktorí im naletia.

a tak to ide stále dokola. a že MK na to nikto neprišiel už 50 rokov? ale čoby nie, vie sa o tom už dávno - ale hlupákov je proste stále dosť. aj takí Svedkovia Jehovovi sú tu už takmer 150 rokov, všetci vieme, že je to sekta, a aj tak majú stále dosť ovečiek 🙂

pasteleria
29. jún 2013

@obohacujemezivoty
no nemozem sa nevyjadrit, dotkli ste sa totizto mojej haklivej temy a tou je cena 😠
lacne nerovna sa nekvalitne, tuna by som urcite nezovseobecnovala! vela produktov ma drahe reklamy a za tie potom musi zakaznik platit. mohla by som vam spomenut mnozstvo skvelych lacnych produktov a nielen kozmetickych. takze ak je vami spominany produkt za 3 ecka a je to taky odpad, tak naco to potom predavaju? ja som kupila pletovu vodu z lidlu a je perfektna, naproti tomu som sa vyhadzala z drahej kozmetiky z avonu, ktora mi sposobila akne a zacervenanie. takze nie je to o cene, ale o firme!

pentelka
1. júl 2013

@pasteleria draha kozmetika z AVONU??? Z avonu sa malokto nevyhodi 😀 😀 😀 😀 😀

pentelka
1. júl 2013

@lisa_22 mate vo vela veciach pravdu lisa, ja tiez nemam rada vymyvanie mozgov, no ja si z mary kay beriem len to, co mi vyhovuje, vsetky vyrobky, ktore ponukam dalej, najskor odskusam na sebe a ak niektory nesplna to, co by mal, tak ho ani neponukam, ale vecsina vazne robi, to co ma :D mne sa paci ten servis, ktory mozem zenam ponuknut, ze si najskor vyrobok odskusaju a ked by nieco nebolo v poriadku, tak ho mozeme vratit alebo vymenit, a ak nejaky vyrobok sadne, tak su z toho zeny take nadsene, ze aj keby mali zaplatit 2-nasobok nasej maloobchodnej ceny, tak si ho kupia 😉 keby ste vedeli, kolko zien ma problemy si najist vhodny odlicovac, spravny odtien make-upu, krem, maskaru.... no ale verim, ze to neviete, lebo sa o to nezaujimate, ani ja som to pred tym ako som zacala pouzivat MK nevedela 😀

organogold
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lisa_22
1. júl 2013

@pentelka

"väčšina vážne robí to, čo má". no ale to robia aj iné, oveľa lacnejšie výrobky 😉 a často dokonca ešte lepšie (ako píše @pasteleria)
áno, ja mám tiež doma krémy za 25-30 eur, ale to sú také, čo obsahujú napríklad zlato, platinu, kaviár, prípadne slimačí sliz - krém Elicina, to je vážne zázrak, hojí poranenia, jazvy, pigmentové škvrny aj dokonca strie, čiže za takéto niečo si ochotne priplatím.

ale priemerné výrobky plné chemikálii od Mary Kay? prečo by som za ne mala toľko dávať? že mi ich dá niekto vyskúšať? veď na jednom sedení aj tak nezistím, či mi vyhovujú alebo nie, to sa zistí až po dlhšom používaní. "nájsť si vhodný odličovač" - medzi výrobkami jednej značky? koľko odličovačov ponúka MK? ja si potrebujem vyskúšať výrobky rôznych značiek, nie tej istej, aby som vedela, čo mi sadne.

no a napríklad, také krémy od Suhada z Lidla, čo je limitovaná kolekcia tak raz za dva roky, tie sú za nejaké 3 eurá a je to prírodná certifikovaná kozmetika bez chemikálií, čisto z prírodných surovín! tie, čo mám, obsahujú olej z granátového jablka, avokáda, bambucké maslo a podobné "lahôdky" no a musím povedať, že sú oveľa lepšie než MK! umývací gél od Suhady spraví presne to isté ako ten od MK, ktorý je oveľa drahší. krémy sú super, telové maslo má dokonca výrazné hojivé účinky podobne ako krém Elicina! a je to všetko prírodné, žiadna chémia! má to certifikát!

rovnako ako kozmetika z DM-ka Alverde, tá je tiež neporovnateľne lacnejšia a pritom výborná! prírodné ingrediencie, certifikovaná, slušný výber dekoratívky (pôvodne som uvažovala o lícenke od MK, ale potom som našla Alverde za menej ako tretinu tej ceny, ktoré sú úplne super, viem, že si nedávam na tvár chémiu, čo je pre mňa dôležité, keďže sa líčim denne, takže fakt neľutujem).

obidve tieto značky - Suhada aj Alverde - sú vyrábané špeciálne pre ten-ktorý obchodný reťazec - Lidl a DM - a teda sú týmito reťazcami predávané v podstate V PRIAMOM PREDAJI, kde odpadajú náklady pre sprostredkovanie predaja a dodatočné skladovanie. z cien týchto výrobkov, ktoré sú pritom veľmi kvalitné, možno vidieť, aká je asi tak výrobná cena jedného krému. možno euro, viac určite nie. a to tie obchody na tom ešte dobre zarobia, lebo prírodná kozmetika sa vždy predáva drahšie, bez ohľadu na výrobné náklady, to je presne ako s nerafinovaným cukrom a celozrnnou múkou, ktoré sa predávajú drahšie než rafinované potraviny, aj keď ich výrobné náklady sú nižšie.

dnes je však každý ochotný si za zdravie priplatiť. preto aj krémy v lekárni sú oveľa drahšie - ľudia za ne ochotnejšie zaplatia. v podstate len dve veci majú dnes šancu vytiahnuť zákazníkovi z vrecka viac peňazí - jednou je zdravie (či už skutočné alebo domnelé) a druhou luxus. značky ako Chanel, Dior, Lancome a pod. si môžu dovoliť pýtať majland za svoje výrobky, pretože svojim zákazníčkam dávajú pocit výnimočnosti.

ale Mary Kay? čo z týchto atribútov spĺňa, aby si mohli pýtať až také ceny?

pentelka
2. júl 2013

@lisa_22 jj, urcite vyskusam tu elicinu :D ale odlicovav z mk nevymenim, nakolko som sa stretla s mnohymi zenami, co mali problemy s odlicovanim oci a oni same mi su zarukov, ze ten Mary Kay je uzasny :D jasne, ze nemusime zaslepene pouzivat nasilu jednu znacku, lebo urcite v Mary kay nie je vsetko najsuprovejsie :D no a vidis lisa, robis presne to co my kozmeticke poradkyne z mary kay, radis, co by bolo vhodne na plet, je to super praca, keby si to robila vo velkom, mnohe zeny by ti boli vdacne, dokonca by ti boli aj ochotne zaplatit, keby si im poradila a dala vyskusat niektory s tych osvedcenych vyrobkov :D prave to je skvele, lebo mnoho zien bazi po tom, aby im niekto poradil, pomohol, lebo take veci na kazdej skole neucia 😀 😀 😀

pentelka
2. júl 2013

@lisa_22 ale tiez idem forum a docitala som sa nieco taketo:
"valentina10 mam doma elicinu kremik bohuzial u mna - absolutne na nic..... zbytocna investicia.."
takze je mozne, ze by som 28€ vyhodila zbytocne, a to sa v mary kay nestane 😀

pentelka
2. júl 2013

@lisa_22 takisto na adresu eliciny:
"eliaska23 Tak krémik došiel, používala som a u mňa nastalo zhoršenie pleti... Hneď som ho aj vysadila... ale fľaky mám bledšie, lenže nie od krémiku, ale od toho, že nastala zima a mne zbledlo opálenie a tým aj pigmentové fľaky. Akné jedna katastrofa. Elicina teda nič moc, škoda peňazí, veľké sklamanie u mňa."

pentelka
2. júl 2013

ja som si s lacnejsou kozmetikou nevedela dat rady s mojou pletou, potom prisla Mary Kay a za 3 mesiace som mala plet ako babika 😀 preto som sa rozhodla, ze chcem pomahat zenam, ktore maju tiez problem zbavit sa problematickej pleti...tie co maju skvelu plet, tak takym mary kay netreba, tie nech sa mastia s lacnymi kremykmi 😉 ale Mary kay je uzasna v tom, ze HNED vidno rozdiel, mozno to je tym, ze je tam ucinna chemia, ale neriesim, ked pomaha a nerobi zle, tak preco nie? moja znama pouziva Mary Kay 15 rokov, teraz oslavovala 40-ku no a baby, takto chcem vizerat, ked budem mat 40 😀 takze aj toto ma velmi presvedcilo a este viac, ked som videla jej fotku, ako vizerala pred pouzivanim Mary Kay, vazne vizerala este starsie ako teraz, ked chcete, pridam fotky, ked mi to dovoli 😀
teraz budem pisat ako spotrebitelka, nie ako poradkyna, to, co sa mi z vyrobkov najviac rata:
satenove ruky, kolekcia starostlivosti o pokozku ruk, ked si to date, tak citite 2 dni, ze ste sa o ne starali 😀
cistenie 3v1 piling, odlicovanie, cistenie a osetrovanie v jednom, to je GRO starostlivosti o plet, posobi, ze je plet hladsia, cista, nezanesena, odmastnena, menej sa tvoria vyrazky...proste, to musim mat kazde rano, vecer 🙂
hydratacny krem, krasny, lahucky kremik, spolu s cistenim 3v1 povinna jazda 😀
denne serum, posobi proti vraskam, vchadza do hlbky pokozky co je citit, lebo sa hned vpije 🙂 ma v sebe faktor 30, ci ze je ako prevencia proti poskodzovaniu pleti a tvorbe pigmentovych skvrn, lieci vyrazky, vyzivuje plet...
make up a mineralnym pudrovym makeupom- dokonala plet ako od vizazistu 😀 vyskusajte, uvidite 🙂
odlicovac-pecka- no koment 😀
spirala, ultimate vidrzi moj plac, bez rozmazania, aj ked nie je vodeodolna-to ma veeelmi milo prekvapilo 🙂
a mnoho dalsieho, ale toto j ten zaklad, z ktoreho som spadla z nôh 😀

lisa_22
2. júl 2013

@pentelka

ktovie, či to bol pravý krém, lebo u týchto drahších sa dosť často robia fejky. napr. ázijské BB krémy, ktoré ja používam miesto makeupu, sa tiež falšujú, lebo je to hit a falšovatelia dobre zarobia, keď ich predajú za tých 30, pričom do toho dajú len samú lacnotu. lenže baby, čo si taký krém kúpia, majú z neho potom problémy, nadávajú na krém a výrobcu, pričom netušia, že používajú lacný fejk plný bohviečoho a nie tých ingrediencií, ktoré by tam mali byť. netvrdím síce, že to tak muselo byť aj u Eliciny, skôr mi príde, že na ňu môže byť niekto alergický, lebo má dosť silné pôsobenie. mne teda zaberá super, používala som ju aj na zaparenú pokožku u detí a lieči veľmi účinne (a ako som spomínala, podobne účinkuje aj telové maslo Suhada, som šťastná, že som si ich kúpila do zásoby až 3, lebo iné ani nechcem a neviem, kde ho zoženiem keď sa mi minie).
btw, Elicina tiež vracia peniaze, to robí každý seriózny obchodník dnes.

pokiaľ ide o odličovač, ja osobne by som si oči silikónom odličovať nemohla. používam nechtíkový z Alverde a úplne ho milujem, viem takisto, že nevyhovuje každému, ja však pri každom použití viem, že si nedávam na seba žiadnu zbytočnú chémiu, je dosť mastný, čo mi vyhovuje, oči mám po ňom hneď aj ošetrené akoby krémom, takže super. keď mi MK ponúkala silikónový odličovač, pričom jedným dychom tvrdila, že MK kozmetika je čisto prírodná, tak som sa nezmohla na slovo (a to som výrečná dosť 😀 )

ako som už písala, makeup vôbec nepoužívam, len pravé kórejské BB, ktoré na pleti nevidno ani necítiť, pokožka dýcha, čo je super najmä v lete, zato tvár vyzerá ako z fotošopu, odtieň sa dokonca prispôsobí mojej pleti, vyživuje, chráni a väčšina má SPF 30+, takže ani iný faktor používať nemusím. makeup od MK som vyskúšala, ázijské BB sú neporovnateľne lepšie.

lenže ja som sa nesnažila hovoriť ani tak o kvalite krémov MK - ja ich doma mám a viem, ako fungujú - áno, presne ako píšeš, OKAMŽITE, čo je klasický účinok chémie, ktorý pominie, keď prestaneš krém používať. môj názor je, že radšej pomaly, ale isto, teda ja som za prírodu.

ide však o to, že MK je multilevel a vy, čo ju predávate, nadháňate len kšefty tým nad vami a nikdy vás to neuživí, čiže strata času aj peňazí pre každého, kto sa na to dá, skôr alebo neskôr na to príde každá. ide o to, že vás klamú v tom, že máte svoj vlastný biznis - ale to nie je pravda, vy sa nepodieľate na výrobe, neovplyvňujete ceny a nemáte žiadny vplyv na to, koľko toho predáte, keďže si neurčujete ani marketingovú stratégiu, máte ju vopred určenú, robíte len to, čo vám povedia. čiže ste len zamestnankyne, a to ešte také, ktoré nemajú ani základné výhody, ktoré zamestnávateľ poskytuje aj tým predavačkám v Tescu.

proste ste zneužívané a klamané - a to sa vám snažím vysvetliť. ak by išlo len o to, predávať kozmetiku MK ženám, ktorým vyhovuje, potom by firma išla cez obchodnú sieť, nech si ju teda kúpi len ten, kto má skutočne záujem a nenútila by svoje predajkyne nakupovať kvantá tovaru, ktorý už nemajú šancu predať ďalej.
lebo ako vieme, heslom MK je "you can't do business from an empty stock". a toto je práve ten o.jeb. lebo tak sa to dnes robí, bez zbytočných skladových zásob, a to je práve ten PRIAMY PREDAJ.
ak výrobok ide zo skladu rovno k zákazníkovi, obchodník je v tom prípade len sprostredkovateľ, ktorý tovar objedná, zabezpečí dopravu a vystaví faktúru. celá jeho práca spočíva v niekoľkých mailoch a telefonátoch. takému stačí za sprostredkovanie tých max. max. 25 %. nepotrebuje mať skladové zásoby tovaru, lebo ho predá len také množstvo, o aké je záujem. toto je priamy predaj, ak by MK išlo o toto, nenútila by vás nakupovať na svoje konto.
lenže oni dobre vedia, že tak by nepredali skoro nič, a tak vás klamú o "vlastnom podnikaní" - a to sa tu snažím vysvetliť.

soffiaw
2. júl 2013

Predávam s výraznou zľavou kozmetiku Mary Kay. Výrobky sú nové,nepoužívané zabalené v originálnej krabičke a s exspiráciou až do roku 2015. Ak máš záujem pozri stránku : http://www.bazos.sk/hodnotenie.php?mail=dX51Ym1...
(výrobkov mám viacej na danej stránke je len určitý počet inzerátov pre záujem rada ponuku pošlem mailom- soffia.w@gmail.com)

ada32
2. júl 2013

@soffiaw no, tak si napisala prispevok zial pravdepodobne s opacnym efektom ako si zamyslala. evidentne si si nedala namahu precitat si diskusiu / ale clovek by predpokladal ze profi " poradkyna MK" si precita diskusiu o vlastnej znacke ked uz ju nasla. 😕
tak toto je cela " profesionalita poradkyn " ktora sa mi prieci a o ktorej som pisala stranu dozadu.
k bazosu sa nevyjadrim.
@pentelka ale @lisa_22 predsa radila minimalne dva produkty kazdy od ineho vyrobcu. o to ide. keby "profesionalna poradkyna " bola naozaj profi, aby vedela ze na trhu je x dobrych produktov a ked niekomu urci spravne typ pleti / o com dost pochybujem ,niekde je to jasne ale niekde sa da velmi lahko mylit, dovody som pisala v diskusii/ potom presne vie ze na tuto plet nemusi sadnut prave MK lebo obsahuje toto a toto co klientka nemusi zniest. a vedela by ze nieco co by mala tato plet zniest ma v ponuke ten a ten iny vyrobca.
dalsia vec : napisat ze ked je dobra plet, moze si klientka dat na nu cokolvek - keby si prisla s tymto tvrdenim do kozmetickej praxe, asi by ta hnali / prepac za tvrdy vyraz ale taketo polopravdy ma dvihaju zo stolicky/ tak jej odporuc indulonu/ nic proti indulone na paty ale na plet naozaj nepatri/ a uvidis ako bude jej dobra plet vyzerat o par rokov ....
dalsia uz ani nie polopravda ale nehorazna amaterska loz : MK uci poradenstvu a to na kazdej skole neucia . Predpokladam ze si nemyslela skolu ekonomicku ale odbornu skolu pre kozmeticky a vizazistky. Tak aby som ta trosku vyviedla z omylu , tie dievcata tam neprechadzaju skoleniami ako presvedcit zakaznicku o nutnosti kupy ale maturuju prave z poradenstva a inych pre kozmeticku a poradkynu nutnych predmetov . nie kazda ma na to talent ale to uz si trh urci sam ktora je naozaj dobra, prezije a dokonca nestiha. tam sa napriklad na predmete materialy uci ake su zakladne zlozky ocnych tienov a preco sa vyrobky na pleti spravaju tak ako sa spravaju. bez ohladu na znacku. tam je totiz jedno ci ide o MK alebo Dior alebo Sisley.
Musim ist lebo ma to uplne rozhodilo ved jeden blud na druhy. 🙄 😲
vyzerat sa pise s Y . nechcela som sa navazat do takych veci ved aj ja robim preklepy ale taha to oci. 😔

lisa_22
2. júl 2013

@soffiaw

tuším sa darí... 😉
tak to dopadá vo väčšine prípadov - nadbytočné skladové zásoby sa rozpredávajú za oveľa nižšie ceny, aby sa "poradkyni" vrátilo aspoň to, čo do nich vrazila, "zisk" už radšej nikto ani nespomína....
http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601...

lisa_22
2. júl 2013

@ada32
ja som len napísala, čo vyhovuje mne, akú mám skúsenosť. nedovolila by som radiť to niekomu akože oficiálne.
čiže @pentelka, čo si napísala, že "no a vidis lisa, robis presne to co my kozmeticke poradkyne z mary kay, radis, co by bolo vhodne na plet, je to super praca, keby si to robila vo velkom, mnohe zeny by ti boli vdacne, dokonca by ti boli aj ochotne zaplatit" - tak akože toto je presne to, za čo by som si JA určite platiť od nikoho nedala! veď na to nemám žiadnu kvalifikáciu! proste by som si nedovolila, len zato, že to vyhovuje MNE, odporúčať to ako niečo univerzálne pre každého. už len tú Elicinu neznesie každý. jedni si chvália iní nadávajú.

proste, to, čo robia "kozmetické poradkyne MK" je tak na úrovni našich babských rečí niekde na nejakom fóre, že "baby, vám to ako vyhovuje? mne super a tebe?" no a nehovoriac už vôbec o tom, na čo tu celý čas poukazujeme - že "radia" vždy len produkty od toho istého výrobcu, ktorý podľa všetkého používa v základe tie isté zložky, ktoré, ako píše @ada32, proste niekto môže znášať dobre a iný nie.

čiže sorry, ale odbornosť naozaj nulová z vašej strany. ako chápem, že vás to zrejme baví, máte k tomu vzťah a skutočne chcete vašimi radami pomáhať - toto vám nikto neberie. len proste....aj keby ste ako chceli, nemôžete byť objektívne, to si uvedomte.

pentelka
3. júl 2013

@lisa_22 @ada32 jeminecky zeny!! vy sa tak stale chcete hadat, clovek vam da zapravdu a vy zase len vychrlite nanho, ze co to rozprava 😀 😀 😀 strasneee 😉

lisa_22
3. júl 2013

@pentelka
ale to si nepochopila, my sa nehádame - my argumentujeme. skús aj ty...

pentelka
3. júl 2013

@ada32 nemyslela som indulonu, kofa... lacnejsi krem spominala aj lisa, strasne utocis, daj si sprchu... 😒

ada32
4. júl 2013

@pentelka lebo si neprofesional a pises v prispevkoch hluposti. a na tie som reagovala. ked mi niekto kto v zivote na skole nebol svetaznalo napise ze poradenstvo na skole neucia, ako mam zareagovat? to je znevazovanie studia aj prace toho kto sa tym do hlbky zaobera cely zivot.

pentelka
4. júl 2013

@ada32 ja som take nieco nenapisala 😀

ada32
4. júl 2013

@pentelka , dieta moje... naozaj si nepamatas co si pisala?

2. júl o 11:21.... prave to je skvele, lebo mnoho zien bazi po tom, aby im niekto poradil, pomohol, lebo take veci na kazdej skole neucia .
preto som sa rozhodla, ze chcem pomahat zenam, ktore maju tiez problem zbavit sa problematickej pleti...

2. júl o 11:54...... tie co maju skvelu plet, tak takym mary kay netreba, tie nech sa mastia s lacnymi kremykmi ale Mary kay je uzasna v tom, ze HNED vidno rozdiel, mozno to je tym, ze je tam ucinna chemia, ale neriesim, ked pomaha a nerobi zle, tak preco nie?

iste sa ohradis vytrhnutim z kontextu ale popisala si tolko ze by nebolo jasne co su prave spominane "fakty " o ktore sa tu prieme. / prieme v tomto pripade nie je prave spravne slovo ale na tom az tak nezalezi ak berieme ohlad na odbornost poslednych stran/.Z tho dovodu som skopirovala len dve vety.
na tomto fore uz som dost dlho , nikdy som nechcela ani nevyvolavala konflikty ale toto je asi ako keby som si nakreslila na pauzak domcek a tvarila sa ze som vystudovala architekturu a kazdeho architekta schovam do vrecka.
mila pentelka teba by som neposlala pod sprchu ale do skoly. evidentne ta kozmetika bavi / chcela by som verit ze nie len jedna znacka ale celkovo starostlivost o plet ako taka/ takze by bola skoda nevyuzit potencial / posledne slova naozaj nepisem ironicky ale uprimne/ aj do skoly sa dostanu dievcata ktore to ani za trochu nebavi , dostuduju a su odsudene na zanik. Ale potom su aj baby ktore bojuju ako draci a studuju vsetko co im pride pod ruku, robia si prehlad o znackach aj o produktoch a nielen o tom ale aj o celkovej diagnostike. A to su podla mna tie ktore maju naozaj potencial. Ty by si ho podla mna mohla mat podla toho ako pises / az na par drobnych hrubiek teda 😅/ sa mi vidi ze pre teba nie je najdolezitejsi zisk / aj ked ten treba lebo chlieb v obchode tiez zadarmo nedostanes/ ale si presvedcena o ucinku niektorych produktov. A to je dobre. Este si urobit prehlad o inych znackach .... a ok.
mna len rozhodilo ked si napisala ze poradenstvo sa na skolach neuci a pod.
Na takej skole -ked sa bavime o odbornych skolach je predmet ktory sa vola Odborny vycvik / 😅 ano, tak sa v casoch socializmu ucilo na ucnovkach / a tam velmi zaleiz na tom kto tento predmet uci. Ak je to niekto kto to flaka, tak maju dievcata smolu a mnohe naozaj mozu mat problem aj urcit spravne typ pleti. Ak uci niekto kvalitny, tak je to super. hlavne pre tie ktore to naplna a bavi.