Máte skúsenosti s Mary Kay? Pustiť sa do toho?

sibuska
29. jan 2008

Caute baby, neviem sa rozhodnut, ci sa do toho pustit, t.j. predavat a tuto kozmetiku, tak ak mate nejake skusenosti - ako distributerky alebo spotrebitelky, sem s nimi... 😉

lisa_22
4. júl 2013

@ada32
"mila pentelka teba by som neposlala pod sprchu ale do skoly."
neuveríš, ada, ale presne to aj mňa napadlo, aj som to tu chcela napísať a presne z toho istého dôvodu, ako píšeš - že ju to zjavne baví a nejde jej len o peniaze - a práve preto by sa nemala nechať využívať a robiť na iných odpoly zadarmo len preto, že ju to baví. ale radšej, ako píšeš, zužitkovať svoj potenciál, študovať a podnikať naozaj seriózne. dnes je kopec takých "kvázi poradcov", čo si ich firmy školia na svoje účely, ale skutočných odborníkov je málo. preto sú vyhľadávaní a tým prvým sa každý vyhýba.

okrem toho, @pentelka, píšeš, že nemáš rada manipuláciu a vymývanie mozgov - ale to sa práve v MK deje vo veľkom, tak by si mala zvážiť, či ti to fakt stojí za to. neviem, ako dlho tam si, ani ako sa ti darí, ale ver tomu, že skôr či neskôr začneš mať problémy a skončíš v dlhoch ako všetci ostatní. takže čím skôr hodíš spiatočku, tým lepšie... inak ťa tu zakrátko nájdeme ponúkať výrobky MK za prudko znížené ceny...

no a @ada32, ty by si si mala založiť súkromnú odbornú školu, je priam radosť vidieť niekoho tak zanieteného ako ty. pozbieraj tam všetky Marykayky a môžete podniknúť spoločný útok na ich bývalú firmu 😀

ada32
5. júl 2013

@lisa_22 sukromnu skolu zakladat nebudem, uz podnikam. sice uz nie priamo s kozmetikou ale vasen zostala. okrem toho riesim / resp. pomaham riesit aj problemy s pokozkou ktore vyplyvaju z poruch travenia/ no zostala som pri zdravi, zrejme budeme hladat lekara lebo ja nestiham vsetko co robim a co ma bavi.Okrem toho som casto v zahranici. Kozmetika je stale moja priorita a sledovat co sa moze diat s pletou napriklad pri ochoreniach creva, vplyvom hormonov, potravin, je zaujimave.

pohravam sa vsak uz asi rok s myslienkou ze by som predsa zacala aspon jeden den v tyzdni ucit, laka ma to. Rada by som odovzdavala dalej dievcatam co ma bavi.A ucit za tie peniaze nema velmi kto.Ale manzel si zo mna trha vlasy. Uz teraz mame problem sa zladit a ist aspon na dovolenku 😅

pentelka
5. júl 2013

@ada32 hahhahha, je mi z teba dopopuku 😀 pisala som ze na kazdej skole neucia, vobec si ma nepochopila 😀 je to hruza takato diskusia, ja nie som za jednu znacku, obuvas sa do nespravnej 🙄

pentelka
5. júl 2013

@lisa_22 milujem licenie, milujem, to, co sa zo mna stalo aj vdaka Mary Kay, milujem skvele zienky koleginky, ktore som spoznala, milujem skolenia, co pre nas poriadaju, ale nikdy nebudem zaslepene ako hus nasledovat vsetko, co mi nakazu, vyberam si, to co sa mi paci a hodi... nebudem sa hnat za nejakymi hvizdickami, ci bonusmi, poberiem len to, co mi pride do cesty 🙂 toto je moj styl nevymyvania mozgu... preco by som mala odhodit, to, co je na Mary Kay krásne?

ada32
5. júl 2013

@pentelka do nikoho sa neobuvam. mozno to tak obcas vyznie, prepac. pisem len svoj pohlad na veci.

prvou vetou posledneho prispevku ktory si adresovala na mna si zabila vsetky moje sympatie k tvojej osobe. myslela som si ze mas naozaj o veci zaujem a tak som ta chcela trosku naviest. Mne z teba do popuku zial nie je. Vidim ze si vytocena a teraz by si naozaj potrebovala asi tu odporucanu sprchu. Profesionalka v tejto praxi musi byt tak trochu pre klientky psycholog / a nemyslim psychologiu predaja/ Musi vediet kedy citat medzi riadkami, kumu co odporucit, a kedy chce mat klientka pokoj a nema chut komunikovat. Casto si vypocuje cele zivotne pribehy, trapenia, problemy s detmi, manzelmi a vsetko mozne.

Na to treba vediet odhadnut situaciu aj cloveka. Reagovala som prave na teba lebo mi prislo vcelku uprimne ako zanietene a s presvedcenim si pisala. Mne sa napriklad uz stalo ze som bola neodbytne pozyvana na tzv. hodinu krasy alebo ako to nazyvaju poradkyne tejto znacky. Az mi bola trapna ta neodbytnost bez kuska taktu a schopnosti vvycitit kedy to je este v ramci normy a kedy uz to je cez hranicu slusnosti.To je prave to musi mat profesionalka v sebe.
Aj ja mam podrezany jazyk a obcas veci kusok preflaknem / ked si to mozem dovolit/

S tou skolou som to myslela vazne, ale evidentne ti nezalezi na tom ze tvoj zaujem zostane len amatersky.
V tom pripade vela stastia s mary kay

pentelka
5. júl 2013

@ada32 ja som sa smiala tomu, ze si ma vobec nepochopila, ako som to s tou skolou myslela 😒 a este stale nechapes....

julkamk
5. júl 2013

Mile damy,

kozmeticke poradkyne Mary Kay su Kozmetickymi poradkynami MARY KAY. To znamena, ze im tie pripravky pomohli a ak MATE ZAUJEM rady Vam pomozu a poradia pripravky MARY KAY ktore by boli pre Vas vhodne.
Ked nechcete tuto znacku pouzivat tak ju nepouzivajte, alebo ju ani neskusajte nerozumiem o co Vam ide.

Posledna vec ktoru chcem spomenut hlavne pre @lisa_22
Mas krasnu pracu, tlmocis pre vydavatelstva.....si sucastou pyramidy uvedomujes si to? Ty niekomu prelozis clanok a on ma z teba peniaze. Zabezpecujes tomu kvazi nad tebou obzivu. Ty ho vlastne zivis 🙂
Keby sa ti preklad rozmohol vo vacsom, bolo by to fantasticke lebo by si stale robila to co ta bavi a mala by si za to aj viac peniazkov. Keby si to vsetko uz sama nestihala, mohla by si niekoho zamestnat. Ukazala by si mu akym sposobom robis, ako si vyhladavas zakazky a celu dobu by si ho viedla. Za to by mal samozrejme odmenu ale ty by si mala odmenu za to co mu vsetko ponukas. Takychto ludi by ti stale pribudalo, boli by ste obrovska firma a po par rokoch by si tu nasla vyjadrenie tvojich zamestnancov ake je to nechutne ze ty na nich zarabas.....
Pride mi to velmi kratkozrake ale nad tym uz pouvazujte same....
A posledna vec, mas vo svojej praci dostatocnu moznost karierneho rastu? Mas dostatocne uznanie od ludi pre ktorych pracujes? Davaju ti pocitit tvoju vynimocnost? Si uzasna osoba a odvadzas pre nich kus prace tak verim, ze sa k tebe spravaju tak, ako by aj oni chceli aby sa niekto spraval k nim, davaju ti pocitit ze ty si pre nich ta najdolezitejsia osoba lebo ty hybes ich pracou... Tak to ma byt, vtedy je svet okolo nas krasny a nasu pracu milujeme.

O pocite uznania, dolezitosti, pochvaly a podobnych veciach by Vam vedela rozpravat kazda poradkyna ktora je naozaj poradkznou Mary Kay a venuje sa tejto pracu naplno. Pochopi to vsak len clovek, ktory vidi dalej ako po horizont ;)

Krasny den a vela stastia a naplnenia v osobnom zivote ale aj praci Vam prajem

ada32
5. júl 2013

mila @julkamk mne ide len o to aby som vyjadrila svoj nazor na udajnu profesionalitu poradkyn.

takze ak som aj ja jednou s oslovenych Milych dam, tesi ma to.

Zaroven si dovolujem podotknut ze forum nie je pre firmy a prave na vyjadrenie nazoru na ktory ma kazdy plne pravo.

ada32
5. júl 2013

o.i. ja uz som raz zazila ked sa mi snazili v istej skupine nahovorit aka som dolezita a vynimocna uzasna a chvalyhodna.
Ja som nastastie silna povaha ale mne /v tom case/ velmi blizky clovek tym blbostiam naletel a prisiel o vsetko. Aj o strechu nad hlavou. Ked uz nebolo co brat, uz nebol dolezity , vynimocny a uzasny . Uz bol pre danu skupinku len neschopny hlupak ktoreho sa bolo treba zbavit.

Neslo konkretne o MK ale vieme ze takych firiem existuje mnoho a mnoho. Kazda sa vola inak ale technika je vzdy ta ista. Kym platis a nakupujes tzv. Budujes Biznis , si uznavany . Ked to odmietnes , si zatrateny. Je to prachobycajne vyznavanie kultu penazi.

A moj vztah k peniazom je podotykam velmi pozitivny. V konecnom dosledku som obchodnik a viem ze kazde euro ktore zarobim ma svoju hodnotu. Viem ze kazdy sme sucastou pyramidy. Cely svet.
Ale ako sa vyjadruje L.Goodman - Peniaze nie su zle alebo dobre. Su len neutralna energia. Zalezi na tom ako ich ziskame a ako ich minieme. A kolko rozdame.
Zial vacsina MLM spolocnosti / ako som pisala vyssie, ja osobne tu myslienku nezavrhujem/ tlaci na svojich clenov manipulativne a clovek ma pre nich hodnotu len ako zdroj penazi. A to teda nie su koser zarobene peniaze. Samozrejme ze to zabalia do reci o jedinecnosti kazdeho clena. Kym dava peniaz. Potom uz nikomu ani za pozdrav nestoji.

Tot moj nazor a napisem ho kludne kamkolvek. Viem sakra dobre co je to manipulacia. Bohuzial.

lisa_22
6. júl 2013

@julkamk
omg, dievča... vidno, že si totálne ekonomicky negramotná, inak by si nemohla zadrieť takú hlúposť. tebe už tá MK načisto vymyla mozog. 😀
ja nie som súčasťou pyramídy, ale reťazca. skúsim ti vysvetliť, aký je v tom rozdiel, takže:

1. členovia nejakého reťazca sa spoločne podieľajú na nejakej práci, kde každý z nich vykonáva svoj diel, čo spoločne prispieva k výsledku. od pyramídy sa líši v prvom rade v tom, že KAŽDÝ ČLEN DOSTANE ZA SVOJU PRÁCU ZAPLATENÉ, a to bez ohľadu na konečný zisk z predaja výrobku.
čiže ja dostanem zaplatené za svoj preklad aj vtedy, ak sa kniha, ktorú preložím, nebude vôbec predávať - môj zárobok od toho nezávisí, lebo nie som vydavateľ ani obchodník. odo mňa ide kniha k sadzačovi a odtiaľ k tlačiarovi, ktorý tiež dostanú zaplatené, to isté platí o distribútoroch, skladníkoch a predavačoch, proste o všetkých zúčastnených v reťazci. V MLM ČLENOM PYRAMÍDY NIKTO NIČ ZA ICH PRÁCU NEDÁ, ALE NAOPAK - TO ONI MUSIA PLATIŤ FIRME ZA JEJ VÝROBKY. zaplatené nedostanú nič, ICH ZÁROBOK ZÁVISÍ OD PREDAJA VÝROBKOV, čo je presne naopak ako v reťazci.

2. v reťazci nesie riziko z predaja samotný výrobca a potom obchodník, ktorý sa s jeho tovarom rozhodne podnikať - obom musí záležať na tom, aby tovar bol kvalitný a za primeranú cenu, inak nič nezarobia. keďže sú tými, ktorí majú rozhodujúci vplyv na predajnosť tovaru, lebo určujú jeho cenu a kvalitu, nesú aj hlavné riziko a zodpovednosť. V MLM SPOLOČNOSTIACH NESÚ RIZIKO Z PREDAJA VÝROBKOV ČLENOVIA PYRAMÍDY, KTORÍ VŠAK NEMAJÚ ŽIADNY VPLYV NA CENU ANI KVALITU TOVARU A TEDA ANI NA JEHO PREDAJNOSŤ, lebo nie sú ani výrobcovia, ani obchodníci, neurčujú proces výroby, použité materiály ani marketingovú stratégiu. sú len zamestnanci, ktorí nemajú žiadny vplyv, nesú však hlavnú zodpovednosť.

3. tovar vyprodukovaný vo výrobnom reťazci sa predáva v prostredí, kde jeho cenu a množstvo určuje trh. ak sa tovar nepredáva, lebo je nekvalitný alebo drahý, prestane sa vyrábať. zákazníkom ho nikto nasilu nevnucuje, lebo majú na výber z množstva iného tovaru. výrobca aj obchodník sa preto musia snažiť, aby tovar bol konkurencieschopný, teda kvalitný a za primeranú cenu, inak ho nepredajú. MLM SPOLOČNOSTIACH SA PREDÁVA PREDRAŽENÝ TOVAR POCHYBNEJ KVALITY, KTORÝ JE ZÁKAZNÍKOM VNUCOVANÝ PODVODNÝMI MANIPULATÍVNYMI METÓDAMI, ABY TAK NEMUSEL ČELIŤ KONKURENCII INÝCH PRODUKTOV NA TRHU.

lisa_22
6. júl 2013

čiže skúsim ešte raz zhrnúť rozdiel medzi pyramídou a reťazcom:

- v reťazci dostanú všetci zúčastnení za svoju prácu zaplatené firmou - v pyramíde platia zúčastnení firme zo svojho, ich zárobok je väčšinou len fiktívny a vo forme sľubov
- v reťazci nesie risk z predaja výrobca a obchodník - v pyramíde nesú risk z predaja zamestnanci bez platu, ktorým vnútili falošnú predstavu, že sú obchodníci, nemajú však žiaden vplyv na výber produktov, cenu ani obchodnú stratégiu, teda obchodníci nie sú, pričom však nesú riziko, ako keby nimi boli
- tovar v reťazci musí byť konkurencieschopný, aby uspel na trhu - tovar v pyramíde je naopak bežne nepredajný a predávaný pomocou manipulatívnych metód - ako napríklad falošný pocit "výnimočnosti", "dôležitosti", nereálna predstava o "kariérnom raste" - pričom firma dobre vie, že to nie je možné, lebo jej tovar takúto možnosť nikomu nedáva.

ja mojou prácou vytváram konkrétne hodnoty a dostávam za ňu konkrétne peniaze. na mojej práci zarábam predovšetkým ja a nie niekto nado mnou, ako píšeš. mám svoju cenu a kto chce, aby som preňho robila, musí ma zaplatiť. ak by som chcela, môžem knihy vydávať aj sama - v tom prípade ale riskujem, že nezarobím, ak sa kniha nebude predávať. je na mne, či chcem ísť do rizika alebo dám prednosť istote. no ak sa rozhodnem niečo predávať, chcem mať aj vplyv na kvalitu a cenu, inak nie som ochotná niesť zodpovednosť za prípadný neúspech.

vy ste tie, ktoré máte zodpovednosť a pritom nemáte vplyv, ste zamestnankyne bez platu a istôt. dosť na hlavu postavené, ale keď vám to tak vyhovuje... 😉

julkamk
6. júl 2013

@lisa_22
Ano, vyhovuje nam to mas pravdu 🙂
Mam za svoju pracu krasne zaplatene, milujem ju, nikto nado mnou ma neobmedzuje a priamo vidim aky pozitivny dopad mam aj na vela ludi zo svojho okolia. Mam okolo seba ludi ktori su pozitivne naladeni, mame krasny zivot a stoji za nami v tomto pripade firma s naozaj dobrym menom a kvalitnymi pripravkami.

Nemam chut ti este dalej cokolvek argumentovat, nie preto ze by som nemala dostatok odpovedi na vsetky tvoje namietky ale preto ze mi je ovela lepsie ked jednoducho zijem svoj zivot, som stastna, spokojna a naozaj o tom nepotrebujem nikoho presviedcat 🙂
Ak by si bola takato spokojna so vsetkym okolo seba aj ty urcite by si nemala tolko casu tu riesit nieco, co sa teba vpodstate bytostne ani netyka kedze nasu kozmetiku nechces pouzivat a ani pre Mary Kay nepracujes 🙂
Ludia niekedy zbytocne hladaju problemy tam kde ziadne nie su a su odbornici na zivot vsetkych ostatnych len ten ich sa im castokrat vymyka spod kontroly.... Ja ti naozaj uprimne prajem len stastie.
Pekne leto vsetkym 🙂 Idem spravit niekomu krajsi den 🙂 🙂 🙂 🙂

pasteleria
6. júl 2013

@julkamk
co sa mna tyka, ja som tuto kozmetiku nikdy neskusila, kedze sa vsetkym predajcom oblukom vyhybam. ale otazka bola, ci sa do toho pustit, lebo urcite to nie je praca, ktora niekomu zabezpeci zivobytie. predajcovia su vacsinou mlade dievcata, ktore studuju na strednej skole, nie dospele zeny, ktore potrebuju seriozne zamestnanie. ja nemam na to povahu chodit po domoch a nosit ludom katalogy. asi nemam predajneho ducha 😀
ale isto nic v zlom voci vam. ked sa vam vasa praca paci, tak vam srdecne gratulujem. nech sa vam dari.

lisa_22
6. júl 2013

@julkamk
prepáč, ale neverím ti 🙂 🙂 je dokázané, že v multilevel spoločnostiach predajcovia nezarábajú, alebo len minimálne, žiť sa z toho určite nedá, ak by sa to podarilo tebe, potom musíš byť prudká výnimka 😉 (ale to nie si - heslom MK predajkyne totiž je "fake it till you make it" - čiže tváriť sa, že sa darí, aj keď sa "zatiaľ" nedarí, to je jednou z vašich taktík, aby ste neodradili prípadné ďalšie záujemkyne. takže dokým tam si, nikto sa nedozvie, ako si na tom v skutočnosti, to sa dozvedáme až od tých, čo odišli - až vtedy vychádza najavo pravda 😉 )

ja mám s MK svoje isté skúsenosti, na základe ktorých som sa rozhodla tomu bližšie pozrieť na zub. prispievam sem z čistého altruizmu, aby sa na vaše reči nedali nachytať ďalšie naivné babenky, nič iné v tom nehľadaj. dajme tomu, že niekto z mojich známych by už takmer naletel, nebyť mňa. fakt je, že som tomu už venovala až priveľa času - náhodou ho práve mám. a istým spôsobom ma takéto analýzy a odkrývanie skutočností veľmi bavia (asi by som sa tomu mala začať venovať aj inak, nie len na fórach 🙂 🙂 ... no, uvidím, zatiaľ ma to baví takto a živiť sa tým asi nebudem, keďže na to mám svoju prácu).

u teba aj ostatných je to len otázkou času, dokedy vydržíte hrať toto divadielko o "šťastnom a krásnom živote s Mary Kay" 😀

byebaby
6. júl 2013

Lisa, alebo kto vlastne ste. Čítam celú diskusiu o Mary Kay, lebo ma táto práca láka. Poznám osobne ženy, ktoré sú zapísané do klubu milionarok, vďaka práci v MK, takže hypotéza, že to nefunguje je mylná,. Buď ste bývalá poradkyňa, ktorá mala veľké plány, sny a nevyšli jej, alebo ste zlyhali v inom MLM, keď píšete takéto veci. Prípadá mi to, že ste schválne reagovali na tému MK a stále negujete a napádate každú, ktorá si MK zastane. ČO STE TO VZDALI??? Ja som bola poradkyňa, už niesom, lebo som zistila, že takáto práca ma nebaví a viete čo???? Žiadna poradkyňa ma neodpísala, práve naopak. Sme stále v kontakte. Sme kamarátky.Veci typu, že to nezvládnem a pod., som počúvala od rodiny, ale na to som bola pripravená, ale to čo píšete vy, ma hecuje k akcii, takže znovu rozbehnem Mary Kay a viem, že veľa žien mi poďakuje, že som im pomohla s problémami na pleti a taká ako vy, ktorá to vzdala, alebo to nedopraje iným môže písať, útočiť na diskusiách na tému MLM. MLM je biznis budúcnosti a kto to skôr pochopí, ten sa bude mať lepšie. Pravidlo podla LISI. Zarába ten hore.... Dámy, budujme si svoj biznis. Nebuďme závislé na iných a pod. Majte svoje sny a ideály a ak mi ho má splniť systém MLM, tak ho prijímam s rešpektom, s vierou, že všetko závisí odomňa a mám šancu na úspech. V ktorej práci Vám ho dajú pri nástupe, alebo neskôr??? ( Samozrejme čakám reakcie od LISI, lebo má toho dievča dosť a teraz jej hlavou ide plno presviedčajúcich myšlienok. 😀 ) Pekný večer.....

julkamk
6. júl 2013

@pasteleria
Ahoj pasteleria. Preco najskor nevyskusas nieco predtym ako napises hodnotenie? Poznas nejaku kozmeticku poradkynu Mary Kay? Lebo z clastnej skusenosti tym ze sa medzi tymi zenami pohybujem a vidim ich aj na celoslovenskych a ceskych akciach ti mozem povedat ze u nas sa tejto praci venuju zeny s priemernym vekom35-40 rokov ;) U nas tie zeny jtore sa tejto praci venuju naplno , co znamena ze jej venuju tolko casu ako klasickemu zamestnaniu, si zarobia vzdy minimalne tolko ako v beznej praci ale vela z nich aj viac. Bohuzial su stale ludia ktori to nechcu prihjat ale ba nase stastie to tak naoaj je 🙂 u nas beexistuje nikto co by sa tomu naozaj naplno venoval a nedokazal si zarobit toljo kolko potrebuje, su len zeny ktore nevytrvaju a vzdavaju to tesne pred cielom a to je velky rozdiel ;)

pasteleria
7. júl 2013

nuz,
@lisa_22 😀 😀 som zvedavana na vasu reakciu na pani
@byebaby , ktora sa prave registrovala a napisala len tento jeden prispevok, cim to asi bude? silne mi to pripomina diskusiu Caralluma-liek na chudnutie, tiez sa tam niektori registrovali len kvoli diskusii, aby vychvalili vyrobok a ku koncu (lebo tema bola zadana uz davno), reaguju nahnehnevani ludia a lutuju, ako sa nechali oklamat.
https://www.modrykonik.sk/forum/chcem-schudnut/tabletky-na-chudnutie-caralluma-2/
ale tato pani pozna OSOBNE zeny, ktore su zapisane do klubu milionarok vdaka praci v mary kay
😀 😀 😀

sashabb
7. júl 2013

@julkamk absolutne Vám neverím, nakoľko tak prehnano všetko vychvalujete, či už výrobky MK, vaš život atď. až je to podozrivé + samozrejme, vaše IP že poradíte vysvetlíte 😎 čiže skôr by som povedala, že dúfate, že si nájdete nové "obete" 🤐

lisa_22
7. júl 2013

@byebaby
dobrý večer, milá baby, moja odpoveď na váš príspevok je asi takáto:
hahahahahahhahahahahahhahahahahahhahahaaaaaa 😀 😀 😀

tým som, myslím, povedala všetko potrebné 🙂 len ešte k tomuto: ak ste, ako píšete, čítali celú túto diskusiu, tak nerozumiem, ako ste prišli na to, že som mala niekedy niečo s MK alebo inou MLM spoločnosťou. nechcem nikoho uraziť, ale v živote by som si nedokázala predstaviť živiť sa niečím takým. s pyramídou som prišla do styku iba raz v živote, to boli tie tisícové vklady, ak si niekto pamätá.

čiže nie, ja našťastie nepatrím k obetiam MLM (keď nerátame tú tisícku 😉 ), ale som presvedčená o tom, že proti podvodníkom treba bojovať. robím to asi z takej pohnútky, z akej Silva Dymáková natočila svoj dokument Šmejdi.

o vašom "klube milionárok" si môžete počítať na tomto fóre, kde píšu bývalé MK riaditeľky a predajkyne, ktoré vytriezveli zo svojho sna zarobiť milióny s MK (ak teda viete po anglicky):
http://www.pinktruth.com/
nájdete tam množstvo zaujímavých príbehov. dozviete sa napríklad aj to, prečo nie je možné živiť sa pyramídovým predajom - jednoducho to nedovolí matematika. už som to tu vysvetľovala vo viacerých príspevkoch, takže sa nebudem opakovať. príjemné čítanie 🙂

julkamk
7. júl 2013

@sashabb
Je tazke uverit tomu ze sa ma niekto naozaj fantasticky a zije zivot podla svojich predstav vsak? Ja viem ze pre vacsinu populacie je to neuveritelne a dokonca az poburujuce.
Drviva vacsina ludi zijucich na Slovensku riesi kazdy den vsetko co je zle, ako sa im nedari, ako sa so vsetkym trapia, ako im je zle, ake problemy ma susedka z druheho, ake problemy maju ludia o ktorych sa docitaju. Vecer si sadnu k televiznym novinam a nabiju sa z nich pred spanim dalsim negativizmom takze ja sa ani nedivim ze je pre Vas nepochopitelne ze sa niekto moze mat aj dobre 🙂 Dufam ze Vas nepohorsim uplne ked Vam poviem, ze mi na tom nezalezi. Nech si mysli kto chce co chce 🙂 Ja iba viem jednu vec, ze je uzasne zit zivot tak ako si ho vysnivame, mat vsetkeho dostatok a hlavne byt spokojna so vsetkym co mi prichadza do zivota ;)
A ano, viem ze toto nedokaze kazdy, nie je to pre kazdeho, ale kazdy si moze vybrat 🙂 Ja sa nadalej budem s kolegynami radovat zo vsetkych uspechov, tesit sa z kazdodennych malickosti a veeela sa smiat 🙂

ada32
7. júl 2013

@lisa_22 nedalo mi a trosku som sa zacitala v linku ktory si sem dala. 😲
najprv mi nesedelo ze po nejakych skoleniach su z cleniek profesionalne znalkyne pleti, k tomu som uz svoj nazor napisala.
Ale z toho co som sa docitala --- mam pocit ze som sa vratila takych 15 rokov dozadu vo svojom zivote. chodi mi z toho po chrbte mraz. je to kult ako vysity. clenovia stastni ze maju vysadu byt v nom, rodiny ktore sa na to pozeraju su casto zufale...

Aj moj svoho casu blizky clovek bol presvedceny ze to presne tak chce, ze mu prisli zachranit zivot, ze nicomu nerozumiem a bez nich umriem ako zufalec. Najhorsie je ze mnoho ludi ma stale predstavu ze ked kult, tak nabozensky a zabudaju na kulty komercne. Tych je snad este viac. Teraz nemam pochybnosti o com to cele je.
Za seba jedine varujem baby ktore zatial len uvazuju, ze POZOR .
Tie ktore su v tom uz po usi a stracaju pojem o realite , tam sa uz da len drzat palec nech sa co najskor zobudia.

@julkamk napriklad ja som stastne vydata, podnikam zarobim kolko potrebujem, tesim sa zo zivota, tv nepozeram uz velmi dlho, tuto vysadu poznania negativnych vplyvov nemaju len clenovia skupiniek ako je ta vasa ale div sa svet aj ini alobodni , nezavisli a tazko manipulovatelni ludia.
ZE drviva vacsina ludi zijucich na Slovensku riesi kazdy den vsetko zle? Neviem kde beries ten zufalo negativny nazor ale ja sa kazdy den stretavam a casto nahodne zoznamujem s uplne opacnymi pohladmi na svet.
Zrejme len treba programovat svoju mysel tak aby ti prichadzali do cesty taki ludia akych si prajes. Nie len z Vasej komunity - ak som spravne vycitila mate pocit nejakeho vyhradneho postavenia vo svete kozmetiky / jeden z hlavnych znakov manipulacie mimochodom / ale vsade. V obchode, na poste, kdekolvek.

tu by sa dalo pisat vela len snad este k @lisa_22 po tom co som sa prave dozvedela z tvojich linkov som pochopila ze to nema vyznam. Tomu kto uz je v tom po usi, nepomozes. Nepresvedcis. Takemu ked budes dookola vysvetlovat ze nebo je modre, stale ti bude tvrdit ze je zelene lebo tak im to bolo povedane. Toto je v urcitych krajinach uz legitimny zlocin a potlacanie ludskych prav. Nechapem ako je mozne ze sa to stale moze diat????

ada32
7. júl 2013

@byebaby
Dovolim si citovat:
1.Čítam celú diskusiu o Mary Kay, lebo ma táto práca láka.
Tuto vetu som najprv pochopila tak ze niekto nezasvateny z vonku sa chce o praci so znackou dozvediet viac.
2.Ja som bola poradkyňa, už niesom, lebo som zistila, že takáto práca ma nebaví a viete čo????
Tak ako je to , praca vas laka alebo uz ste ju robili a nebavila Vas?
3.Dámy, budujme si svoj biznis. Nebuďme závislé na iných a pod.
Taketo nieco napise podla mna niekto kto je vo firme a nie je to novacik.

Ja tomu prispevku proste nerozumiem. Ako by ma mohlo lakat nieco s cim som uz sekla lebo ma to nebavilo? ako mozem tuzit opat budovat biznis na niecom co ma nebavi? O tom ma byt stastny zivot??? 😕

skor mi bezi hlavou to co @pasteleria - novy nick, jeden prispevok , popleteny dezorientovany, sam sebe si odporujuci.... niet co dodat. 😅

lisa_22
7. júl 2013

@ada32
som rada, že to vidíš tak isto. presne - MK je KULT - to píšem hneď v jednom z mojich prvých príspevkov, čo som sem dala. a jeden z najnebezpečnejších, práve preto, že sa tvári naoko nevinne. práve preto sa do toho tak angažujem... lebo tu nejde už len o prachy, ale o oveľa viac. o tvoju osobnosť, rodinu, celý život. z príspevkov tých, čo sa dali namotať, je to úplne jasné - tie pološialené propagandistické bláboly nevidiacich napravo-naľavo.... "šťastie, láska, pocit výnimočnosti a blablabla...." hej, je mi jasné, že IM sa pomôcť už nedá.... ale aspoň upozorniť ostatných, kým je čas.

a áno, je to zločin a práve preto neľutujem čas, ktorý venujem na boj proti tomu. ľudí treba varovať.... v tých linkoch sa dozvieš aj to, koľko rodín zničila MK....a toto považujem za obzvlášť závažné.

nechceš napísať, o čo išlo v prípade tvojho známeho? Herbalife? Amway?

a súhlasím, že @byebaby je typická nadháňačka. je jasné, že tam stále JE a neodišla, ako píše. asi si myslí, že sme úplne sprosté 😉

ada32
8. júl 2013

@lisa_22 kdeze najaky Amway / aj ked s tymi uz som tiez mala tu cest 😔 / Toto bolo nieco sofistikovane, to nebolo o nakupovani predrazeneho priemerneho tovaru do nemoty. Ti s ktorymi som sa stretla ja, maju skolenych individualistov po celom svete., specializuju sa na podnikatelov , majitelov fungujucich / vacsinou obchodnych firiem/ A na jednom tahu u jedinej obete pridu po zisky na ktore nejaka " Directorka " robi 10 rokov. Vyhladavaju , ked najdu vhodny typ pricucnu sa, a kym po sebe nezanechaju zdemolovane zivoty obeti / obete mimochodom su velmi dlho presvedcene ze su jedinecne, najsikovnejsie, a vynimocne Az. po absolutnom pade na dno sa zacinaju pomalicky budit a to co vidia ,.... neveria vlastnym ociam/ porozbijane rodiny, vyrabovane konta do posledneho centa, casto tunely na obchodnych partnerov atd.
Vzdy, vzdy, vzdy sa pouzivaju tie iste manipulativne techniky, programovanie mysle, ci ide o nabozensky kult alebo komercny, zaklad je ten isty.
Je to uz 15 rokov ako som uviedla, a vzdy ked budem mat prilezitost bojovat proti niecomu takemu, budem.
Aj ked je mi jasne ze tym obetiam asi velmi nepomozem. Kto je v tom po usi, tam je to tazke.
Ak sa tu niekto ohradi ze pisem blaboly, je to evidentne clovek neskuseny. Oni nehladaju ludi jednoduchych - ti by ich svojim sedliackym rozumom poslali kade lahsie . Hladaju prave ludi ktori vela rozmyslaju, hladaju odpovede , a tito kuzelnici im nahodou hladane odpovede davaju na zlatom podnose. Vedia kde su slabiny ich obeti, hned v prvych dnoch vysonduju co ich trapi / peniaze, manzel, rodicia.../ a potom pomaly a dokladne likviduju vsetky vazby , cucaju peniaze a kym je co zmykat, tak zmykaju.
Takze urcite taka poradkyna je stastna ze nasla komunitu uzasnych zien ktore jej ukazuju / hlavne skolitelky - tie uz prechadzaju dalsimi skoleniami , su v hierarchii vysie ako logicky predpokladam/ takze obeti ukazuju aka je fantasticka ako si zasluzi to najlepsie a ako moze byt stastna v novonajdenej skupinke kde ma priam rodinne vztahy.
A ked sa rozhodne odist / toto jedine mi trosku nesedi @lisa_22 lebo odchod byva nie celkom bezna zalezitost aspon to s cim som sa stretla ja, tam to prakticky nebolo mozne - ten clovek bol pod tak tazkym vplyvom/
Ale dobre. Takze ked sa rozhodne odist lebo cez ruzove oblaky zacne kusok presvitat jasny rozum, zisti ze je v totalnom debete na ucte, ze niekde stratila manzela aj vsetkych blizkych.

ada32
8. júl 2013

este ma napadlo mozno dat drobnu radu dievcatam, ktore nad tym rozmyslaju , aj by ich nieco take lakalo ale nie su si iste.
Pocuvajte svoju Intuiciu - to je ten vnutorny hlas ktory nam nasepkava. a tomu nejde o vlastny zisk , nepotrebuje nikomu nahovarat blaboly, nie je zmanipulovany inymi, je len nas a chce pre nas to najlepsie.

Ked viete ze vas bavi starostlivost o plet a krasu zeny, ale je tam v tomto pripade nejake ALE asi to vase podvedomie vie preco Vas brzdi. Mozno je Vam proti srsti sposob predaja, mozno niekomu nesedia tie hromadne seansy. ..
Ved nerobte veci polovicato, s tym ze vyskusam trosku. Skuste si zvazit ci praca ktoru robite teraz vas naozaj naplna, ci ste tam stastne. A ked mate pocit ze Vas fascinuje svet kozmetiky , tak si vymyslite vlastnu strategiu. Kazda jedna sme dost sikovne na to aby sme si dokazali vytvorit taky zivot aky chceme. Ked som to dokazala ja , a to uz som bola aj na dno zrazena prave vdaka tomu co som popisala v predchadzajucom prispevku, tak to dokaze naozaj kazda jedna.Aj bez hromadnych skoleni, kvazi koucingu. Normalny silny jedinec hlada svoju vlastnu cestu. Tak ju hladajte. Netreba sa spravat stadovite aby clovek nasiel svoju cestu. Stada casto ovplyvnuju a brzdia. aj ked samozrejme vodca takeho stada ma uplne iny nazor a vie uz svojim oveckam naservirovat svoju pravdu. Ako maju rozmyslat, ako maju zit atd...

byebaby
8. júl 2013

Práca ma láka ( líčenie, poradenstvo a pod.), ale nabaví ma komunikovať s ľuďmi, ktorí sú naladení a zaslepení ako vy. Robila som, ale príliš som angažovala svoje srdce a stalo sa to, že ma dali dole moje vlastné klientky, tak som cúvla. Registrácia sa mi zrušila. Ak jeden rok nemáte objednávku, automaticky je registrácia zrušená. Nikto vás nikde nedrží nasilu, takže aký vplyv?? Samozrejme mám šancu sa znovu, kedykoľvek registrovať.V prípade, že chcem skončiť a prípravky vrátim firme, ktorá ich mimochodom odkúpi späť, nemôžem byť znovu poradkyňou. Nikdy!!! Dievčatá, ktoré predávajú na internete, ktorý je mimochodom zakázaný, nepredávajú uskladnené, alebo zvyšné zásoby. Alebo si myslíte, že dávajú veľkú zľavu, lebo sa ich chcú zbaviť? Ako registrované, pri podaní objednávky v ,,,určitej výške,,, majú vyžšie zľavy a zákazníčka ( múdra) si naivne myslí ako lacno nakúpi. Možno bol prípravok už použitý.Ak firma príde na poradkyňu, ktorá predáva na internete, okamžite jej ruší zmluvu. Prečo by to robila, keď chce ovečky? Nikoho nepotrebujem nadháňať!!! Táto práca je o ženách, ktoré chcú a nie o ovečkách. Či si myslíte, že im vymyjú mozog takým spôsobom, že ovečky chcú pracovať aj keď v skutočnosti nie? Ak si toto fakt myslíte, tak ten mozog má vymytý niekto iný. Veď je to normálna práca, na každom záleží akým smerom sa vyberie a prečo vás takto rozčuluje tento spôsob??? Veď vás nikto nenúti kupovať, používať MK a taktiež nemusíte so žiadnom poradkyňou komunikovať. Aspoň si prečítajte web a potom komentujte. Máte tu stránky zahraničných príbehov, katastrof a sklamaní. Viete prečo tak dopadli ??? Lebo mali veľké oči a predstavy ako zbohatnúť. Nabrali úvery a nerobili. Je to ťažká práca a nie pre každého, lebo treba veľa disciplíny, sebazaprenia a viery vo svoje schopnosti. Viem, že si to znovu podáte po svojom, ale ako písala obohacujemezivoty, je to strata energie....

sashabb
8. júl 2013

@julkamk ten kto sa má dobre, to nepotrebuje stále vypisovať na diskusii cudzím ľuďom 😎

taesprit
8. júl 2013

Milé slečny a dámy. Mary Kay, Amway... nie sú pyramídy. Sú to spoločnosti s priamym predajom ,ako pokrokovým systémom predaja ktorý je vo svete bežný, výhodný hlavne pre záíkazníka a je postavený na presnom opaku toho, čo sa nám ponúka v tzv. kamenných obchodoch. Je to opačná forma predaja.
Systém pyramídy sa nezaoberá absolútne žiadnym predajom. Ale len finančným vkladom , z ktorého sa potom vyplácali ľuďom peniaze do bodu, kedy pyramída spadla, lebo nechodili ďalší ľudia.
Aký je rozdiel medzi bežnými produktami v obchodoch a tými , ktoré sa ponúkajú priamym predajom? V obchode nikdy nedostanete toľko informácií o produkte, veľakrát si ho neviete ani vyskúšať a ani si neprečítate žiadne informácie o zložení. Kúpite si to a ani netušíte , ktorej celosvetovej nadnárodnej korporácii idú zisky.
Viete , že MK, AMW patria medzi 8 spoločností, ktoré sú registrované v ZPP, kde musia spĺňať presné zásady o predaji a etický kódex?

lisa_22
8. júl 2013

@taesprit
aha....teraz už chápem... ďakujem, že ste nám to vysvetlili! 🙂 🙂

lisa_22
8. júl 2013

@byebaby
vitajte späť, obohacujemezivoty, vážne ste sa nemuseli kvôli mne odhlasovať 😉