Máte skúsenosti s Mary Kay? Pustiť sa do toho?

sibuska
29. jan 2008

Caute baby, neviem sa rozhodnut, ci sa do toho pustit, t.j. predavat a tuto kozmetiku, tak ak mate nejake skusenosti - ako distributerky alebo spotrebitelky, sem s nimi... 😉

lisa_22
26. jún 2013

@vanovakaty

"Boh by zaplakal nad Vašou neláskou ...prajem Vám veľa Lásky aby sa Vás tá Božia dotkla čo najskôr a v najväčšej možnej miere ..."

áno, MK sa neštíti zneužívať dokonca Božie meno - ako kresťanku ma to neskutočne poburuje - tvrdiť, že "Boh je naším obchodným partnerom" a predávať pritom niekoľkonásobne predražené výrobky môže fakt len hyena. Boh sa však urážať nenechá a dotyčným to v príslušnom čase zráta. vy budete ľutovať len to, že ste toľko rokov svojho života zasvätili podvodníkom namiesto službe skutočnému Bohu.

nech vám je odpustené, neviete totiž, čo robíte 🙂

vanovakaty
26. jún 2013

@lisa_22 Milá Lisa, je evidentné , že vy sama ste obeťou ... čoho ? nato si každý musí odpovedať sám 🙂 prajem Vám veľa lásky, šťastia, pochopenia seba aj iných ...a pokory k životu a jeho základným princípom ...

lisa_22
26. jún 2013

@vanovakaty

myslím, že každý súdny človek, ktorý si prečíta túto diskusiu a prípadne zabrúsi aj na fórum http://www.pinktruth.com/ jasne vidí, kto je tu obeťou a hlavne čoho 😀 😀 ide o to, aby sa nedali nachytať ďalší, vám už zrejme niet pomoci.

vanovakaty
26. jún 2013

@lisa_22 to isté by som mohla napísať ja Vám ...len ja mám svoju súdnosť a pokoru a nieje v mojej povahe , posudzovať a súdiť a odsudzovať ...🙂

obohacujemezivoty
26. jún 2013

@lisa_22 Kto Vám dal právo stále urážať??? Boh ??? Sama sa spamätajte! Verím, že kohokoľvek, kto prečíta túto diskusiu a podporí MK prácu ste schopná urážať. Snažíte sa presviedčať o ,,svojom názore ", ktorý mimochodom ani nemáte, kedže sa stále prezentujete linkami na fóra a prekopírovanými úryvkami... To ste sa tu registrovali, aby ste rozširovali negativitu a zlobu??? Aj ja som kresťanka a v kostole počúvam, že Boh je LÁSKA... Toto ste už počuli? Pekný deň a aj ja posielam veľa LÁSKY...

angel087
26. jún 2013

@angel087 skor by som povedala ze to je kozmetika pre bohate panicky

iwusca
26. jún 2013

@obohacujemezivoty
@vanovakaty registrovala sa vcera takze aj to o niecom svedci, nech si hovori co chce 🙂 podla mna bola sama poradkyna, len si myslela ze bude mat vsetko hned a zadarmo, bez prace, tak si to takto ventiluje 😝
nechapem co je zle na tom, ze sa zena nauci o seba starat, licit sa a ze sa jej zdvihne sebavedomie 😕 urcite to nie je pre kazdeho, ale aj ked sa to niekomu nebude pacit, firma nepouzite vyrobky odkupi naspat, takze nejaka velka investicia to zase nie je...
ja som rada ze som sa naucila licit napriklad, nevenujem sa MK na 100%, sem tam nalicim nejaku znamu, kamosku na nejaku akciu, sem tam si niekto nieco kupi, takze pohodicka 🙂 nikto ma do nicoho nenuti, nevolaju mi z firmy, ze uz 6 mesiacov nemam obrat, ze si nebudujem tim ani nic podobne, takze tak
a teraz cakam reakcie od dotycnej 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lisa_22
26. jún 2013

@vanovakaty, myslím, že ďalšia debata s vami na túto tému je už bezpredmetná, po prečítaní vašich príspevkov si každý sám nájde jasnú odpoveď.

ešte by som chcela niečo k samotnej kozmetike Mary Kay, o ktorej predajkyne nehanebne tvrdia, že je vraj "prírodná". v skutočnosti však obsahuje kopu chémie, parabény a silikóny. zrejme teda funguje spôsobom agresívneho potláčania vylučovania škodlivín cez pokožku, čím sa môže stav pokožky síce zlepšiť, ale toxíny v tele ostávajú, keďže koža je, ako vieme, jedným z hlavných vylučovacích orgánov tela. u mnohých užívateliek spôsobuje naopak silné alergické reakcie, o ktorých predajkyne tvrdia, že ide o "čistenie", čo je, samozrejme, blbosť, takto by totiž mohla fungovať len skutočne prírodná kozmetika.

ponúka napr. "silikónový odličovač na oči" - WTF?? 😕
alebo "chemický píling" - pričom vieme, že skutočný chemický píling obsahuje ovocné kyseliny.

makeup, ktorý "vydrží až do druhého dňa" musí byť tiež pekné svinstvo. typickým znakom prírodnej dekoratívky je totiž práve slabšia výdrž. budú vám však tvrdiť, že makeup je "čisto prírodný".

celý tento "cirkus" vyjde na šialené peniaze (CELÚ POLOVICU BERIE PREDAJKYŇA! - TO JEST, JEJ NÁKUPNÉ CENY SÚ PRESNE POLOVICA Z TOHO, ČO ZAPLATÍTE VY), pričom vám budú tvrdiť, že to preto, lebo "vydrží oveľa dlhšie". opäť zavádzanie, ako je už u MK notorickým zvykom.

čiže znova - sekta MK je ako vidno celá založená na klamstvách, podvodoch a zavádzaní, ako inak - za účelom zisku. niečo nového pod slnkom? 😎

vanovakaty
26. jún 2013

Milá Lisa , vaše reakcie svedčia len o tom , akú skúsenosť máte ... a dostala ste od nás tolko lásky , že už nemá pre vás význam riešiť ďalšiu debatu ??? hmmm...aj to o niečom svedčí ...je to len o vás a vašom názore a vašom hneve , ktorý je vo vás tak hlboko zakotvený ...som šťastná ,za váš názor a som vdačná, že ste tuto debatu rozprúdila a tak dala možnosť , každému kto si to prečita urobiť svoj vlastný názor ...Ešte raz vďaka a veľa šťastia 🙂

lisa_22
26. jún 2013

@obohacujemezivoty

milá pani, ja vás ani najmenej neurážam. naopak, to vy ste tu ako prvá urazila prítomné dámy bohapustým klamstvom, že "ak by sa MK kozmetika predávala v obchodoch, jej cena by bola taká vysoká, že by bola nepredajná" a že systém predaja cez "poradkyne" cenu vraj robí prijateľnou a dostupnou pre všetkých.

pravdou však je, že vy sama beriete až 50% z predaja, čiže zákazníčka zaplatí presne dvojnásobok ceny tovaru, a to stále hovoríme o nákupnej cene, nie o výrobnej, ktorá sa rádovo pohybuje oveľa nižšie.
myslíte si, že o tom nevieme? dať si 100% maržu na tovar nie je podľa vás urážka zákazníka? to vás učia v kostole kradnúť a ešte aj klamať, hm? 😉

obohacujemezivoty
26. jún 2013

@lisa_22 Takže sekta??? Týmto vyzývam všetky tu registrované Marykayky, aby sme sa spojili a za splnu mesiaca si zatancujeme tanec Blíž ke hvezdám a budeme prehovárať tíško jedna k druhej aké sme úspešné, skvelé, úžasné ako rozdávame radosť, lásku a potom si ,,vymyjeme mozočky.".. 😀 Čo vy na to? Alebo to funguje inak, tá naša sekta pani Lisa? Smiešne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lisa_22
26. jún 2013

@iwusca

"registrovala sa vcera takze aj to o niecom svedci, nech si hovori co chce podla mna bola sama poradkyna, len si myslela ze bude mat vsetko hned a zadarmo, bez prace, tak si to takto ventiluje ."

hahaha, to iste 😀 nikdy som nebola v nijakej sekte ako MK, Amway či Herbalife. na to mám dosť súdnosti 🙂 zopár týchto nešťastných "zvedených ovečiek" však osobne poznám a tak viem, vo co go😀
čiže žiadna "poradkyňa MK" som nikdy nebola, ale dala som sa jednou, ktorá bola dostatočne vlezlá a navyše mala šťastie, že som práve potrebovala nejakú kozmetiku, presvedčiť, aby som ju vyskúšala. mám celú radu TimeWise a je to hrozná chémia, na krémy som dokonca alergická, jedine píling je aký-taký, ale nazývať ho chemickým je proste klamstvo (nehovoriac o tom, že je to akosi v rozpore s konceptom "prírodnej kozmetiky" 😉 ).

o MK som si toho preštudovala viac než dosť a keďže ide o skutočne bezohľadnú sektu, rozhodla som sa podeliť sa s mojimi poznatkami po tom, čo som si prečítala zavádzajúci príspevok od pani, ktorá žije v sebaklame, že "obohacuje životy" a ktorý ma ako bývalú obchodnú manažérku neskutočne pobúril. keďže som na túto stránku narazila až včera, som tu odvtedy aj zaregistrovaná 🙂

som názoru, že proti sektám ako je táto, treba dôsledne bojovať. nech sa čo najviac ľudí dozvie, o čo ide, aby potom neboli prekvapení. ak sa aj napriek tomu rozhodnú upísať, ich problém.

iwusca
26. jún 2013

@lisa_22 no a preco si jej to teda nevratila ked nie si spokojna? 😕

vanovakaty
26. jún 2013

to už asi pani Lisa netuší, že má takúto možnosť ... o tom nikde na jej linkoch nepíšu ...

mikibe
26. jún 2013

prečítala som si celých 5 stránok,ale nepochopila som jednú vec-veľmi primitívne myslenie má niekto z vás kto si myslí,že obchod-biznis,či v obchode,či u lekára,či v lekárni,či v mlm/avon,orifleme,mary kay..../je bez zisku,to čo vy ste zaspali v sociku?
v každom špecializovanom obchode je kvalitný produkt,ktorý na pulte nenájdeš-to je dúfam každému jasné-či ani toto nie?
tak potom tu nie nič čo by sa dalo rozoberať v tejto diskusii
panebože 24rokov žijeme v kapitalizme a poniektoré stále tápajú niekde.......
Bez práce nie sú koláče-už dávno overené

lisa_22
26. jún 2013

@iwusca

nevrátila som jej to, lebo som videla, aká je chuderka šťastná, že sa jej to podarilo predať 😉 ja som dobroprajný človek a nerada kazím druhým radosť. našťastie si môžem občas dovoliť vyhodiť peniaze za nejaký prepadák. aspoň toho viac vyskúšam. ten píling zas nie je úplne najhorší, ani čistiaci gél, takže ich nejako spotrebujem. viac si ich ale už nekúpim, lebo som medzitým našla podobné , lepšie a oveľa lacnejšie, keďže ich nepredávajú "kozmetické poradkyne" za dvojnásobok nákupnej ceny 🙂 🙂

lisa_22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanovakaty
26. jún 2013

to kde ste pracovala by ma skutočne zaujímalo ...bežne sa ceny pohybujú až na 100% maržách a viac , kedy ste bola tou obchodnou riaditeľkou ???? určite nie v 21.storočí ...

iwusca
26. jún 2013

no neviem, ale baby z MK, ktore sa tomu fakt venuju dlhe roky, makaju na sebe, vzdelavaju sa, vedia o pleti asi vsetko co sa da, licia na takych akciach ako MISS, BMD, modne prehliadky, veltrhy a pod. (a to ich poznam osobne, nie ze "jedna kamoska povedala" 😀 ) tak to je ako mozne? jasne ze nie vsetky baby na to maju, ale da sa to. Tak ako nemoze byt kazdy lekar alebo pravnik, tak nemoze kazda baba v MK byt narodna direktorka. Rozhodnut sa moze kazdy sam, nikto ho do nicoho nenuti.
Mam napriklad skusenost s Herbalifom a to je teda ina kava 😠 ti ma strasne na.rali, hladala som si pracu, odpovedala na inzerat, ze hladaju asistentku do kancelarie ( nebolo napisane o co ide), normalne som prisla na pohovor, zacali trepat nieco o pracovnej zmluve a nakoniec z nich vyslo, ze to si treba spravit zivnost a kupit vyrobky za XY eur a predavat ich 😠 😠 toto bol riadny odrbm toto sa mi uz nepaci....

lisa_22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lisa_22
26. jún 2013

@iwusca

vedia o pleti všetko? prečo potom používajú kozmetiku plnú silikónov, o ktorých je známe, že síce majú okamžité vyhladzujúce účinky, ale dlhodobo pleť zaťažujú a škodia jej? a parabénových konzervantov, ktoré sa cez kožu absorbujú do pleti, akumulujú sa v organizme a môžu prispieť k vzniku rakoviny?

a ešte, aký je vlastne rozdiel medzi MK a Herbalife, keď v obidvoch prípadoch ide o ten istý princíp multilevel marketingu, kde sa zo zákazníka nákupom "výrazne zľavneného tovaru "stáva predajca, ktorý tým pádom obohatí firmu o svoju vstupnú investíciu, ktorú keď chce aspoň čiastočne získať späť, musí urobiť to isté - čiže presvedčiť ďalších, aby si kúpili veľké množstvo pôvodne niekoľkonásobne predraženého tovaru "za výhodnú cenu" a stali sa tak tiež predajcami. ktorí v 99 percentách nikdy nezískajú späť svoj vkladný kapitál. čiže jediný, kto skutočne zarába, je samotná firma.

jasné, že pri takomto masovom oblbováku je treba riadne brnkať na city 😉

vanovakaty
26. jún 2013

@lisa_22 ono nevedomosť neospravedlňuje ...v prvom rade si treba zistiť aké možnosti sú v spolupráci s firmou a potom to takto verejne riešiť ... lebo si neuvedomujete čo svojou nevedomosťou spôsobujete sama sebe ...firma MK má možnosť spätného odkupenia , zakúpeného , neotvoreného tovaru - prípravkov , takže kto si preštuduje poriadne čo podpisuje , vie ,že ak sa rozhodne nepodnikať v MK , môže svoj vklad získať späť ...

lisa_22
26. jún 2013

keby Mary Kay skutočne robila takú úžasnú kozmetiku, nepotrebovala by stovky a tisíce predajkýň, ale by sa predávala prakticky sama. všetko, čo je naozaj dobré, sa predáva samo, známa vec. dokonca si to zákazníci vynútia sami a netreba im to naopak vnucovať podvodnými praktikami.

Mary Kay však potrebuje obrovskú sieť predajkýň, pretože tie sú vlastne v skutočnosti hlavnými a v podstate aj jedinými odberateľkami jej výrobkov. preto ich potrebuje zatiahnuť do svojej siete, zabrnkať im na city, prejaviť pochopenie a záujem, ponúknuť možnosť "osobného rastu", vytvoriť falošný pocit, že sa podieľajú na niečom jedinečnom. robí to presne pomocou metód, aké sa používajú vo všetkých sektách, manipuluje a vyvíja psychický nátlak.

ja nemám absolútne nič proti kvalitnej, aj drahšej kozmetike, aj preto som zainvestovala do MK. čo však z duše neznášam, je klamstvo a podvod, a preto, keď som zistila, o čo tu vlastne ide, rozhodla som sa prispieť do tohto fóra. aby sa aspoň trochu odhalili praktiky týchto gigantov, ktorí už roky profitujú na ľudskej nevedomosti a nehanbia sa zneužívať tie najzraniteľnejšie city vrátane viery v Boha.

všetkým vám, čo ste sa ocitli v spároch tejto firmy, by som zo srdca dopriala čo najviac úspechov - ale to žiaľ nie je možné, pretože jediní, ktorí získavajú, sú vždy tí na vrchu pyramídy. a to vy nie ste a nikdy nebudete. preto vám radšej želám, aby ste si to čím skôr uvedomili a nenechali sa ďalej oblbovať.

iwusca
26. jún 2013

@lisa_22 mne v MK na ziadnom skoleni nikto netvrdil, ze budem zarabat tisice hned prvy mesiac alebo rok, mne hned pvedali (alebo ja som to tak pochopila), ze sice je to super prilezitost, ale treba makat, ako vsade, akurat tu ked makas tak za to este dostanes aj odmenu (okrem penazi, ktore si zarobis sama) a asi su fakt dobri v tom oblbovani, ked presviedcaju aj mega prieskumy trhu, dostavaju ceny za podnikanie,marketing aj za samotne produkty od svetovych organizacii...a poradkyne nie su zdaleka jedinymi odberatelkami, ved MK ma miliony zakaznicok po celom svete a urcite nie su vsetky poradkyne 😀 😀 😀
a co sa tyka kvality, ja aj moje zakaznicky su spokojne, ak by neboli tovar sa da vratit a hotovo.
a rozdiel medzi herbalife a MK? princip je ten isty, ale pristup diametralne odlisny. V HL doslova klamu o tom, ze budete pracovat na zmluvu napriklad, vyrobky sa nedaju vratit, nemaju napriklad dekoracnu kozmetiku, ta je pre mna najzaujimavejsia 😀

lisa_22
26. jún 2013

@iwusca

možno by si si mala prečítať výpovede tých, čo MK opustili - to jest, rozhodli sa vrátiť tovar a prestať s podnikaním - jedná sa s nimi presne ako s odpadlíkmi od nejakého náboženstva - očividne na výstrahu tým ostatným, aby videli, čo ich čaká, keby ich náhodou napadlo to isté. takýto psychický nátlak je veľmi účinný u labilnejších žien, pre ktoré je MK predovšetkým komunita, v ktorej nachádzajú priateľstvo, porozumenie a pod. - názorne sa im predvedie, že o toto všetko prídu, ak sa rozhodnú s predajom MK skončiť. preto väčšina radšej ostane aj napriek tomu, že sa im to ako podnikanie vôbec neopláca - jednoducho sú závislé na komunite a vlastnými peniazmi platia daň za zdanlivé priateľstvo a podporu - KTORÉ VŠAK TRVAJÚ LEN DOVTEDY, KÝM Z NICH MÁ FIRMA ZISK.

na nete sú výpovede pobúrených Američaniek, ktoré nechápu, ako sa z ich "sestier riaditeliek" z jedného dňa na druhý stali najväčšie nepriateľky, ktoré o nich začali šíriť rôzne lži a ich bývalým kolegyniam zakazujú o nich čo len hovoriť. tie majú nariadené sa správať, akoby nikdy neexistovali (to mi silno pripomína Orwella 😉 ) z jedného dňa na druhý tieto "odpadlíčky" stratili všetky svoje "priateľky" a "sestry" z MK.

preto aj MK vytvára tento dojem "nesmierne priateľskej" a dôvernej atmosféry, poradkyňa si s tebou potyká hneď v prvý deň, rozpráva ti o sebe intímne veci atď - ABY SA VYTVORILI POKIAĽ MOŽNO SILNÉ CITOVÉ VäZBY - ktoré bude potom o to ťažšie roztrhnúť.

takéto metódy sú však typické pre kult, sektu a v žiadnom prípade sa nedajú tolerovať. sú o to hnusnejšie, že dokážu zneužívať psychiku a emócie žien, väčšinou osamelých, labilných a neistých, na tvorbu finančných ziskov. z môjho pohľadu sú takéto prakticky absolútne odsúdeniahodné.

obohacujemezivoty
26. jún 2013

@lisa_22 Všetky sú vyškolené kozmetické poradkyne a nie predajkyne. Maržu si nedávame samé, ale je daná. Kurz na SK je taký, že prípravky majú cenu akú majú. Alebo vy nechodíte nakupovať do iných krajín, lebo je tam lacnejšie? 😅 Už sa konečne nad sebou zamyslite a prestaňte sa navážať do iných.
Rada kopírujete úryvky, preto Vám jeden vkladám. A pod týmto nájdete vysvetlenie Čo je sekta... 😀

Kto zarába v MLM?
Mnohým sa MLM podnikanie nepáči z prostej lakomosti. Myslia si: Ak budem úspešný, uspeje aj ten „nado mnou“.

Predstava, že „z mojej práce bude profitovať aj niekto iný“ je pre mnohých ľudí tak neprijateľná, že sa radšej úplne vzdajú príležitosti vybudovať si vlastný úspešný biznis. Hovoria si – „buď chcem byť čo najvyššie pri špici, alebo nič“. Lenže toto je postoj vychádzajúci z neznalosti fungovania MLM. Veľa ľudí si myslí, že ide o „pyramídu“. Vychádza to asi z pozorovania reálneho sveta – všetky firmy sú pyramída – jeden majiteľ, prípadne skupinka majiteľov je na vrchole a pod tým je firma. V MLM ide o „multipyramídu“. Celkom „hore“ je aj tu niekto. Ale každý účastník tejto pyramídy má možnosť vytvoriť si vlastnú podsieť.

Kdekoľvek v „hierarchii“ MLM začnete, je na vás, ako sa vám podarí uspieť. Neskúmajte, či na vás zarobia tí „nad vami“.

Radšej si všimnite, že vám tí „nad vami“ môžu pomôcť. Je v ich záujme, aby ste uspeli aj vy. Takže váš úspech pomôže vám, aj ľuďom, ktorí tam boli pred vami a aktívne vám pomáhajú. Z vašej aktivity však nebudú profitovať pasívni členovia systému.

Nastavenie provízie etických MLM systémov je také

aby boli štedro odmenení tí, čo si odmenu zaslúžia,
a tí, čo zaháľajú nedostanú nič.
Keď sa pozriete na štruktúru rozdelenia provízií, systém je nastavený práve tak, aby odmeňoval len aktívnych a aby ich odmeňoval štedro. No zároveň je nastavený tak, aby sa na cudzej práci nemohol nikto "nabaliť".

Keby to bolo nastavené tak, ako si ľudia mylne predstavujú, tak by stačilo aby ste sa dohodli s desiatimi kamarátmi že sa všetci pripojíte pod seba. Ak však nič nespravíte, nezískate žiadnu odmenu. Vy, ani vaši kamaráti.
Zvyšok článkov si môžete prečítať na http://praca-ako.sk/.

Sekta je skupina ľudí, budujúca si svoju identitu na odmietaní možnosti ľudstva napredovať v niektorej oblasti poznania, obvykle náboženskej (náboženské sekty) alebo spoločenskej (mnohé autoritárske režimy majú sektársky charakter). Postoje k nečlenom sekty sú pohŕdavé (členovia sekty sa považujú za vyvolených), alebo nepriateľské (pôvod z nejakej zaznávanej spoločenskej skupiny, rasistické predsudky).
A tu je link http://sk.wikipedia.org/wiki/Sekta

lisa_22
26. jún 2013

"Rada kopírujete úryvky, preto Vám jeden vkladám."

😕 ? kde a ktorý úryvok čoho som skopírovala? neviem ani o jednom, prosím doložiť 😀 😀 ja tu píšem vlastné súvislé vety, keďže patrím k jedincom, ktorí sú schopní ich samostatne tvoriť (zjavne na rozdiel od vás).

vašu smiešnu propagandu MLM - skopírovaný úryvok - dajte čítať niekomu, kto v živote nerobil v marketingu, prípadne nejakej vašej vyhliadnutej obeti. JE OKREM INÉHO ŠATISTICKY DOKÁZANÉ, ŽE 99 % ÚČASTNÍKOV MLM SA DOSTÁVA DO STRATY A NIKDY NIE DO ZISKU. to som tu už ale písala toľkokrát, že sa začínam cítiť ako papagáj 🙂 pyramídové spoločnosti sú starodávna záležitosť a ich fungovanie je naozaj dôkladne preskúmané. vždy sa však nájde dosť a dosť nových nadšencov, čo uveria tomu, že "je na vás, ako sa vám podarí uspieť". práve preto tí, čo nikdy neuspejú - a ktorých je 99 % - pripisujú vinu za neúspech len a jedine sebe (pričom nemôžu vedieť, že je to tak jednoducho nastavené, keďže produkcia týchto firiem mnohonásobne prevyšuje skutočný dopyt po ich výrobkoch). a presne z toho dôvodu drvivá väčšina z nich svoj neúspech tají a hovorí sa len o tých 1-percentných úspešných.
"aj vy môžete dosiahnuť rovnaký úspech" je nereálny sen, ktorý sa nikdy nevyplní, pomôže však tým na vrchole znova a znova zneužiť ľudskú naivitu a nabaliť si na nej vrecká 😉

MK je čistá sekta a vy ste jej poslušná ovečka. dúfam teda, že sa vám to aspoň trochu oplatí, ja vám to rozhodne prajem😀

lisa_22
26. jún 2013

"Postoje k nečlenom sekty sú pohŕdavé (členovia sekty sa považujú za vyvolených), alebo nepriateľské"

- ďakujem za tento citát, úplne presne totiž vystihuje správanie sa komunity MK k svojim bývalým členkám. raz to možno aj vy zažijete, potom napíšte 😎

obohacujemezivoty
26. jún 2013

@lisa_22 A vy ste bývalá členka, keď to viete???. Skôr mám pocit, že by ste radi boli členkou, ale máte strach, lebo ste tou obchodnou riaditeľkou možno ani neboli. Čo sa týka kopírovania, vrátte sa na Vaše odpovede, kde máte na začiatku úryvok z príspevku. Ak ste to nekopírovali, ale znovu prepisovali, tak sa ospravedlňujem a príjmite môj obdiv k snahe byť iná. 😅

lisa_22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz