Máte skúsenosti so šperkami z chirurgickej ocele?

bocan77
16. sep 2009

Caute! Ma niekto skusenosti z chirurgickou ocelou (retiazky,naramky)? Nezacerna to? Vraj by to nemalo prist do vstyku z vodou? Vela sa potim,nevadi to tej chirurgickej oceli? Poradte prosim! Dakujem! 🙂

saska.t
16. sep 2009

bocan chirurgicka ocel sa pouziva ako material napr. - nastrelovacie nausnice, draty na spevnenie zlomenin atd. takze to ze nesmie prist do styku s tekutinou sa mi nezda.. moja dcera ma nastrelene nausnice z chirurg. ocele uz 8 mes. kupe sa s nimi a vsetko ale nezacernali a vyzeraju ako nove ale kazde telo je ine a reaguje inak takze to neznamena ze to bude aj u teba tak 😉

bocan77
autor
16. sep 2009

dakujem 🙂 ....chcem si kupit naramok na ruku a ked som sa pytal v obchode,ci to nezacerna a tak,tak mi predavacka hned vravela,ze by to nemalo prist k priamemu vstyku z vodou....tiez sa mi to nezda...ja sa dost potim a kedysi,ked som mal striebornu retiazku,tak mi zcernela a tiez aj krk zcernel...preto sa najprv radsej poinformujem 🙂 maj sa kraaaasne 😉

twinflame
16. sep 2009

bocan, ch. ocel je velmi vdacny material. Nosim aj naramok, je po rokoch stale rovnako pekny, leskly ako ked som si ho kupila. Nie je pravda, ze na vodu musis davat pozor. Kludne si ho kup, pot mu neublizi.

bocan77
autor
17. sep 2009

twinflame,si ZLATA...dakujem velmi pekne 😉

zuzana355
17. sep 2009

ahojte aj ja mam prsten z chirurgickej ocele a chcem sa opýtať aj to neako čistíte lebo viem že zlato sa može ale neviem ako s ocelou 🙂

bocan77
autor
17. sep 2009

noo,mne vraveli,ze sa da cistit.... 😉

dadulka19
17. sep 2009

ahojte,
ja mám prsteň asi rok a stále je super.Nečerná,farba je stále tá istá,takže ho ani nečistím.Dole si ho nedávam,tak je x krát denne v styku s vodou ba aj čistiacimi prostriedkami a úplne v pohode.

bocan77
autor
17. sep 2009

takze,si mozem v pohode naramok z chir.ocele kupit?

bocan77
autor
17. sep 2009

😉 😉

matima100
17. sep 2009

ja mam piercing z chirurg.ocele a pri kupani sa predsa nevybera 😀 😀 takze super material 😉

bocan77
autor
17. sep 2009

dakujem 😲

nobody
17. sep 2009

chirurgiocká ocel je dobrá, tam nebudeš mít nějakou oxidaci

anebo bílý zlato ... to je o chlup lepší 😀 😀 😀 😀 😀 😀

no finančně ta chirurgická - má dobrá parametry

bocan77
autor
17. sep 2009

nobody 😉

mirustek1
22. sep 2009

ja mam skoro vsetko z chirurgickej ocele,velmi sa mi to teraz paci,umyvam s tym a v pohode,prave ze ocel,by nemala vobec ocerniet,striebro casom ano.

katrin
22. sep 2009

ja môžem nosiť len chirurgickú oceľ.. nosím všetko (náramky, náušnice, prstene, retiazky) už cca 5 rokov a nič nie je zčernané. Akurát je to poškriabané asi ako striebro.. (hlavne prstene, ktoré nosím stále, sú dosť poškrkané)

bambusko
22. sep 2009

tak aspon trenujete na protezy 😕 som sa minule docitala, toto:

Práve preto sa táto oceľ nazýva CHIRURGICKÁ. Vo vedeckých publikáciách sa odhaduje, že o tridsať rokov bude mať každý piaty človek na zemi nejakú telesnú náhradu a my vám už teraz ponúkame možnosť zvyknúť si na tento materiál. Chirurgická oceľ sa okrem iného používa na výrobu kostných skrutiek, spôn, protéz a dentálnych nástrojov.

to kto uz vymysla taketo marketingove slogany? 😀 😀 😀

http://www.chirocel.sk/index.php?&vmcchk=1&opti...

bocan77
autor
23. sep 2009

dakujem velmi pekne za odpovede 😉 😉

bocan77
autor
24. sep 2009

😕

antdem
24. sep 2009

Ja môžem nosiť len zlato a chirurgickú oceľ. Mám alergiu na nikel. Z chirurgickej ocele nosim retiasky, prívesky(už 4 roky) a som spokojná. Dokonca som s retiaskami bola aj v mori a vôbec nič sa nestalo. Bocan-ja Ti to len odporúčam.

bocan77
autor
1. okt 2009

jooooooooj,si velmi ZLATA....dakujem za rady 😀 😀 😀

bocan77
autor
8. okt 2009

😉 😉 😉 😉 😉 😉

mobada
20. okt 2009

Na chirurgickú oceľ môžeš použiť cif. Ja to viem, predávam to. Každý šperk dostane trochu šmrnc. Ak preleštíš auto-to tiež má šmrnc. Ale pomôže aj sóda bikarbóna(aj na striebro). 🙂

bocan77
autor
2. nov 2009

dakujem velmi pekne...si ZLATA 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

rejocka
3. nov 2009

🙂 Ahoj,ja predávám chirurgickú oceľ a ag a môžem potvrdiť,že to určite nezčerná,aj kontak s vodou vpohode,môj manžel len to nosí,aj náramok,prstene,my predávame na čistenie,také handričky napustené roztokom-0,70€,takže chir.oceľ len odporúčam a teraz sa nám j viac predáva ako striebro 😉

bocan77
autor
2. dec 2009

rejocka: dakujem za odpoved 😉 😉 😉 😉

emanka
2. dec 2009

ja mám všetko z chirurgickej ocele a je to super, nezničí sa to, nezčerná, stále to je ako nové a mám to už niekoľko rokov...a nikdy to nedávam dole... 🙂

nikusqa_1
14. júl 2011

@dadulka19 ja mám tiež prsteň z chirurgickej oceľe už asi rok a dávam si ho dole iba málo kedy... a zatiaľ mu nič neprekážalo a je v styku s kadečím aj s vodou,aj s masťami a rôznymi inými vecami..ale teraz idem na kúpalisko a je tam slaná voda a neviem či mu to nebude vadiť... 🙂 🙂 🙂

dadulka19
16. júl 2011

@nikusqa_1 myslím,že ani to mu vadiť nebudeBola som pred mesiacom v kúpeloch a zabudla som si dať dole prstene,nosím jeden strieborný a jeden z chir.ocele.Ten strieborný bol po kúpeli v takom desnom stave,hral všetkými odtieňami zelenej a z ocele bol stále krásny 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

aneta472
18. apr 2012

ahojte 😀 chcela som sa spytat ci mate niekto skusenosti zo zlatej chirurgickej ocele 🙂

riuskask
Odpoveď bola odstránená
Zobraz