Máte skúsenosti so šperkami z chirurgickej ocele?

bocan77
16. sep 2009

Caute! Ma niekto skusenosti z chirurgickou ocelou (retiazky,naramky)? Nezacerna to? Vraj by to nemalo prist do vstyku z vodou? Vela sa potim,nevadi to tej chirurgickej oceli? Poradte prosim! Dakujem! 🙂

riuskask
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kornelia
26. máj 2014

Skusal niekto chirurgicku ocel do morskej vody?

tiwyna
21. jan 2015

ja mam zlatenu chirurgicku ocel, ale velmi rychlo sa zacne osuchovat.

grenka
5. júl 2015

Ahojte dcere chcem kupit pozlatene nausnicky z chirurgickej ocele oplatia sa?neosuchaju sa?dakujem

zuzulik27
23. aug 2015

@grenka moja dcerka ich ma pol roka a su ako nove. takze kludne kup. nie je s nimi ziaden problem

grenka
23. aug 2015

@zuzulik27 dik uz som kupila mame ich skoro mesiac a zatial sa nic nerobi ;)

krtko0123
8. júl 2016

Zdravím, podľa môjho názoru je veľmi účinné čistiť chirurgickú oceľ v ultrazvukovej čističke. Ultrazvuková čistička materiál nepoškodzuje a dostane sa úplne všade. Stačí použiť jarovu vodu a šperky sú ako nové. Bežne sa to používa v šperkovníctve. Ja som si kúpil od slovenského výrobcu: http://www.notus-powersonic.sk/produkty/ultrazv..., a som s ňou spokojný. Dokonca čistím aj celej rodine. A nie len šperky.

bibi212
9. jan 2017

Odkedy začali u nás tie strašne horúce letá, tak som úplne prestala nosiť obyčajnú bižu, lebo to mi normálne za jeden deň zhrdzavelo. Najprv som skúšala ródiované striebro, ale to sa po čase tiež ošúcha a sčernie. Tak som prešla už úplne na chirurgickú oceľ a odvtedy už asi dva roky mám svätý pokoj. Aj malej som kúpila náušničky z CHO a boli sme aj pri mori a stále sa potápala a hrala sa na morskú pannu 🙂 a náušnice sú v pohode. Čo mám prsteň tak v tom aj riady umývam aj všetko, vôbec ho nedávam dole a už dva roky je ako nový. Keby som sa teraz išla vydávať, tak by som si asi aj obrúčky kúpila oceľové, úplne som sa do toho zamilovala 🙂 Len si treba dať pozor na dobrý eshop, aby tam mali uvedené, že to majú na sklade. Lebo nie že si to objednám a budem dva týždne čakať. Ja mám odskúšané na prstene je veľmi dobrý anjelskydiabolske.sk, majú fakt veľký výber, potom na citystorm.eu majú veľmi pekné veci, také farebné a s očkami, čo je pre mňa straku výhodné 🙂 Tam som krstnej dcére kúpila taký medajlónček s andelíčkom strážničkom. A ešte pekné veci majú na peknesperky.eu, tiež mám odskúšané. Ja už ani nič iné na seba nedám a nedám na to dopustiť.

bibi212
9. jan 2017

krtko a do tej čističky môžu ísť aj veci s očkom? Neodpadne potom to očko? Dik.

krtko0123
9. jan 2017

Ultrazvuk je práve kvôli tomuto najlepšie riešenie. On nijako nepoškodzuje primárny materiál čisteného objektu. Akýkoľvek druh šperkov je vhodný na túto aplikáciu. 😎

krtko0123
9. jan 2017

Tým chcem povedať: Nie, očko určite neodpadne. 😉

bibi212
9. jan 2017

aha, super 🙂 tak to si pozriem.

lenka123321
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majahr
23. dec 2021

Baby tuto je to pekne vsetko napisane v blogoch pozrite - cernie aj striebro lebo je to 925 t.z. ze 92,5 % atriebro zvysok su primesi ide skor o reakciu tela a moze to byt alergia
https://www.female.sk/blog-sk

rainee
13. jún 2022

Za mňa je chirurgická oceľ výborná. Nemam z nej alergiu, nescernie, je pevná a lacná. Teraz sú ozaj krásne šperky z ocele za par €, plánujem si kúpiť aj nove obrucky z chir.ocele. A inak keď sme už pri tej cene, chcem si pár kuskov skusit objednať z aliexpresu. U nás predávajú tie isté šperky za x nasobnu cenu, tam je to za cca 2€, snáď to vydrží...

grenka
13. jún 2022

@rainee aj ja mám veľmi dobre skúsenosti s chirurgickou oceľou ,dcéra má náušnice aj ja aj náramok...a máš už vyhliadnute obrúčky?daj tip ja tiež pozerám😉

rainee
14. jún 2022

@grenka keď dáš do vyhľadávača na Ali wedding rings for couples stainless steel tak ti vyhodí kopec variant. Ja som predbežne vybrala tieto.