Máte synčeka, ktorý sa hrá s bábikami?

rondicka
21. nov 2012

😲 😲 moj syn má 4 roky a jediné ,čo ho zaujíma sú bábiky a celkovo dievčenské hračky 😖 😖 mám 7 ročnú dcérku a asi to bude tým,že od malička videl ju,,že sa hrá s dievčenskými ☹ aký je Váš názor nato?? niektorí vravia nechať tak,,nech sa hrá ,,iní zasa,,že nie..ale čo,,ked on iné ani nechce a kopu,,čo aj mal chlapčenských,,sú zbalené v krabici ☹ dcéra teraz fičí na Monster High,,tak aj on...celkovo sa tak upriamuje na to,,čo baví a zaujíma dcérku.

1ivanka1
21. nov 2012

neviem asi by som za tým nič nehľadala, asi vidí v sestre vzor a opakuje po nej, chodí do škôlky? tam s čím sa hrá?
alebo skús povedať dcérke nech sa jeden týždeň hraje s autíčkami a uvidíš či sa chytí aj syn alebo nie....
moji bratanci sa tiež hrávali u nás len s bábikami lebo ich tam videli a páčili sa im...
a moje sestry naopak chceli autíčka...

zuzana2000
21. nov 2012

ani ja by som za tým asi nič nehľadala, nakoľko staršia dcéra a hrávala s autíčkami , aj hokejku mala....na vianoce sme kupovali autobus a také hračky, zaujmali ju aj bábiky....ale aj autá...ale ako radí
@1ivanka1 skús povedať dcére či by sa nepohrala pár dní s autíčkami, či sa chytí.....

1ingrida1
21. nov 2012

ahoj, ano mam syna 3 a pol roka, hra sa aj s babikamii aj s kocikom.normalka :D

trnka77
21. nov 2012

@rondicka ahoj,môj syn sa v škôlke stále)ale naozaj stále) hrá len s kuchynkou,učiteľky ho už volajú náš kuchárik a komu dáva jesť,samozrejme bábikam,ale keď príde domov,tak fičí len na autách...myslím,že rozdeľovanie chlapci-autá,dievčatá-bábiky,už dávno neplatí,takže nerob si z toho hlavu 😀 😀

zuzka38
21. nov 2012

podla mna nechat tak, ved aj baby sa hraju s autickami, moze to nieco znamenat a nemusi nic.. to ci to nieco znamena tak ci tak nezmenis.. alebo mu zakazes sa hrat s babikami? 😒 ak ho hranie s babikami robi stastnym tak co, ja by som to nechala tak.. 😉
@rondicka

babajaga
21. nov 2012

nas ma sice 20 mesiacov,dcera 9..ale hra sa s nou tiez domceky,koniky,babiky...nevidim na tom nic zle...ma aj auta..tie miluje...ale ked je dcera doma,uz frci s nou,s cim sa hra aj ona...ked mas dcerku mimo,skola....nepohra sa s autami?

magic08
21. nov 2012

nie, mam dcerku ktora sa hra s autickami... vsade, este aj v jaslickach kocikuje namiesto babik auticka... babiky statocne ignoruje..... 😀 😀 😀 😀

achesa
21. nov 2012

Ja mám dcéru, takže nemôžem moc "vyskakovať" ale kamarátka, ktorá ma syna vo veku mojej dcéry mu kúpila na Vianoce (keď mal rok a pol) detskú bugynku- modrú, aby to blbo nevyzeralo a ten s ňou veru ešte pol roka behal po sídlisku 😀 Jednoducho ho to bavilo, brával deťom vonku bugyny aj s bábikami a tak mu ju kúpila a teraz je to chlapisko na pravom mieste. Zatiaľ je asi skoro to nejako generovať.
Moja dcéra je ešte bez súrodenca, takže nemá odkiaľ odkukať ale tiež má občas chlapčenské hry- montuje, šróbuje, behá s autami... aj v škôlke. Uvidíš časom.

hajajanka
21. nov 2012

Preco by sa nemohol hrat s babikami? Myslis, ze v skolke su deti selektovane podla pohlavia a davaju ich do tried s prisluchajucimi hrackami? 😀 Je dobre, ze sa hra s babikami (s plysakmi a pod.). Nauci ho to byt starostlivejsi, jemnejsi. Aj chlapci to potrebuju. Ja neviem, co to su za obavy. Ked sa dievca hra s autickami, nic na tom nie je. Ked sa chlapec hra s babikami, kazdy ma strach, aby nebol teply (sorry za ten skaredy vyraz).
Ze ma starsiu sestru, je prirodzene, ze inklinuje k hrackam, s akymi sa hra ona.
Moj syn ma 4 roky. Babiky nema, ale ma kooooopu plysacikov, o ktore sa s laskou stara. Vytvoril si z nich rodiny, rozprava sa s nimi.
Mas uplne normalne dieta a nechaj ho byt stastnym 😉

elise
21. nov 2012

môj má 2 bábiky a hrá sa snimi má ešte ajlegove figurky a igrakov. nie je na tom nič zle aj chlapci sa hraju s bábikami ved aj otcovia prebaluju bábenká nosia ich kočíkuju krmia. 🙂

slavkajackova
21. nov 2012

moj synovec babyku aj kojil , v tom čase mal malinku sestričku a je uplne normalny 🙂

rondicka
autor
21. nov 2012

@trnka77 to aj ja hovorím,,že nie sú chlapčenské a dievčenské,,osobne mi to neprekáža,,len názor niektorých ma často rožčuluje 😅

rondicka
autor
21. nov 2012

@hajajanka no ved aj ja to hovorím,,mne to neprekáža aj manžel v pohode,,len ma vytáčajú niektoré názory na to..aj k Vianociam bude opať bábika..Ked niekomu poviem,,že aj dievčatá sa hrávajú s chlapčen..,,tak hned povedia,,to je iné...ja takisto nevidím vtom rozdiel 🙂

sakura77
21. nov 2012

aj moj ma Kena ale ked sa ho niekto spyta prekvapene,ze ty mas babiku? tak povie,ze nieeee,to neni babika,to je KEN 😀 a aj v kuchynke vari a robi to vacsina chlapcov co poznam,takze nic zle na tom urcite nie je...a moj ho po vykupani aj vyfenuje a ucese mu vlasy😀 no a cooo🙂

rondicka
autor
21. nov 2012

@babajaga no právaže on absolútne samotné auto,,a také chlapčenské veci,,ked auto-tak tiež v ňom vozí bábiku 😅

matozazzo
21. nov 2012

Vsetko zavisi od toho, co vidi... Ked vidi starsiu dcerku, ako sa hra s babikami, pride mu to normalne 🙂 Keby mal brata, co sa hra s autickami... hral by sa s autickami 🙂 Bezne v skolke chlapci kocikuju babiky alebo auticka v kociari a dievcata sa hraju s autickami, vrtackami, vlacikmi... 🙂 Ak mu ich budes davat nasilu, nebude chciet, pride to casom.

hajajanka
21. nov 2012

@rondicka Z nazorov inych si nic nerob. Oni sa o nich nestaraju, nevychovavaju a teda nech sa staraju o seba 🙂 Hlavne, ze je chlapec stastny a pekne sa pohra. Nic nie je dolezitejsie.

vivusika
21. nov 2012

u nás sa tiež mladý hráva s bábikou a kočíkom, staršia sestra ho zvyčajne spacifikuje na hru na mamičku a na otecka 😀 ale dcéra keď bola menšia do tých 4-5 rokov, pre ňu iné hračky ako autá, vlaky, dráhy a všetky možné iné dopravné prostriedky boli naj. My vlastne synovi kupujeme veľmi málo, takmer všetky hračky má po sestre, akurát dokupujeme drevené koľaje a rušne a vagóny a rôzne iné doplnky k drevenej železnici, pretože vlakoví maniaci sú obidvaja 🙂Takže nerieš a zbytočne sa nestresuj 🙂🙂

bamato
21. nov 2012

@rondicka ahoj, nas starsi 2-rocny ma tiez babiku aj kocik. dokonca chodime spolu aj kocikovat . ja mladsieho a on svojho chuckiho 🙂 manzelovi to trocha prekaza, ale ja na tom nevidim nic zle, ani zvlastne. ved aj on chodi kocikovat a nikto sa nad tym nepozastavuje. ja mam mladsieho brata, ktory mal tiez kena, dokonca mu aj sil a strikoval ked sme my so sestrou sili a strikovali pre tie nase a do skolky obcas isiel aj v sukni. no a co. mal 2 starsie sestry, po ktorych vela veci opakoval. postupne ako bol starsi a chodil do skoly, tak sa preorientoval na "chlapcenske" hracky. ak to tebe nevadi, tak poznamky ostatnych by som neriesila.

dtveronika
21. nov 2012

ja mám dcérku, ktorú nezaujímajú dievčenské hračky, stále ju fascinujú len autička 😀 a pritom má len 7 mesiacov 🙂

babajaga
21. nov 2012

@rondicka tak to neries..neboj,on ked pojde do skolky,skoly..objavi chlapcensky svet....nechaj ho hrat s cim chce....mojej spoluziacky zo zs sestra sa hravala s autami....boli 4 dievcata a stredna nic len auta....aj na vianoce pod stromcek jej museli kupit auto...babiky priam neznasala....a je tu,vydata,ma tri deti...a zena jak lusk....aj tak to nezmenis...hracku nenanutis...ked ho bavia babiky...kup babiku....nech ma radost....ja teraz zvazujem kupu kuchynky...pre maleho..lebo fici na hrnoch.....

bibistec
21. nov 2012

nechapem naco to riesis ved su dievcata ako moja dcera co sa hraju s autami a nikto to neriesi, aj ja som sa ako dieta hrala s autami a chlapcami a o dievcata som nemala zaujem a nic mi nie je a som tu. neries to

babajaga
21. nov 2012

@rondicka a este ma napadol jeden priklad...u nas tu jeden chlapcek este ako 9 rocny behal s kocikami...a vozil v nich maciatka 😀 zaluba do maciek mu zostala..tusim maju doma 8....to viem,lebo dcera stale chce macku a spomina,ze Roman ma 8 a ona ani jednu 😀 ale kociky vymenil za karu-rozumej doma zostrojene vozidlo.....

rondicka
autor
22. nov 2012

@bibistec ja som si tiež už zvykla,,osobne mi to nevadí ani manželovi..skor iní mi stále rozprávajú,,že čo mu to dovolím 😠 😠 a ja vždy poviem no a čo,,dievčatá sa tiež hrajú s chlapčenskými,,ale vraj to neni to isté 😖 😖 čo si ja nemyslím...ja mu tie bábiky kupujem,,ked vidím ako sa teší,,tak je mi to úplne jedno..len som chcela vedieť,,či je viac takých chlapcov 😀 😀 😀

kilian
22. nov 2012

@rondicka moj ma 4 roky a tri sestry okolo seba.samozrejme,ze sa hra s babikami a kocikmi.do skolky si zabali hracky do ruzovej kabelky.nemam nic proti tomu a ani okolie,ked ho vidia s kabelkou.samozrejme ma aj obdobie,ked sa hra len s autickami...podla mna to v tomto veku netreba vobec riesit.

bronia13
22. nov 2012

moje deti sa hraju aj s tym aj s tym.... co im pride pod ruku, drobec raz babiky raz auta a Saska to iste..... kamoska ma starsiu dcerku a mladsieho syna a ten syn robi vsetko po starsej sestre...rad sa maluje hra sa s babikami atd.... prejde ho to....

gabuci
22. nov 2012

podľa mna nič si z toho nerob,ja mám dve dcéry,plno bábik v krabici(chodiaca bábika 14 rokov tomu bude na Vianoce,že stojí vo svojej krabici)autíčka na diaľkové ovládanie,kamiony,malé autá sme mali vždy aj pod nohami.V kočíku pre bábiky spinkali plyšáky,čo k tomu dodať?Slečny poznajú skoro všetky typy áut,ked cestujeme tak od malička pomenúvaju všetko čo nám ide oproti.A nielen značku Peugeot,Škoda atd,ale typy či je to povedzme Peugeot 206,207,308,3008,5008,408,či je to Renault Megane,,Thalia,atd.Jedným slovom všetko.Na školskej taške mali auto,ani náhodou Barbie či podobné.No jeden čas na oblečení sa objavila Hannah Montana a Helo Kitty 🙂 Potom hrdinovia Súmraku a teraz u mladšej(12) letí na oblečení Monster High.
Naopak poznám chlapca,ktorého vždy tiež lákali bábiky,dokonca je skvelým pomocníkom svojej mamy,ked sa treba starať o sestričku 😉 😉

bibistec
22. nov 2012

@rondicka nic si z toho nerob neries ostatnych ak riesia ci z neho v buducnosti koli tomu bude gay tak toto je uplny nezmysel kedze orientacia je dana uz pred narodenim. vobec nechaj to tak nech nie je frustrovany a hlavne ked ma sestru je to normalne. ozaj

lea641981
22. nov 2012

@rondicka moj syn ma 7 a v skole 5 frajerok a rad si oblieka moje saty a topanky a miluje lego a stavebnice a co???on z kazdeho trosku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mariana0915
22. nov 2012

ano ano aj moj sa hra neni to nič zvašne a ani to neriešim dokonca aj lakovať nechty chce ked vidi že lakujem sebe alebo Karin 😀 😀 😀