Máte tabuľku koľko by malo bábo spapať v akom veku?

monika77
18. jún 2009

hoky prosím pomôžte mi nájsť tabuľku koľko by malo bábo spapať miečka a v akom mesiaci ... nemôžem to nikde nájsť ... aj keď uzavriete túto temu, neva, pošlite mi teda nejaký link kde to nájsť

bihan
18. jún 2009

Pre dieťa na UM je tabuľka na každej krabici a pre dojčené dieťa sa riaď jeho hladom.

monika77
autor
18. jún 2009

bihan, ale ja neviem koľko mi vypije z prsníkov mliečka a zaujímalo by ma, koľko má taký drobec vypiť napríklad pri jednom kojení, alebo za celý deň ... no a ked tak, príklad jednej kamošky ... ona vraj dá malému (má tiež 4 mesiace) vypije UM pred spaním 130 a vraj si ešte aj potiahne z prsa ... je to moc či málo? čo ak si bábo len pýta a pýta a nemá dosť ... vie to vôbec bábätko kedy má dosť? ... no a keď to je aj pred spaním, nie je to napríklad záťaž pre žalúdok? neviem skutočne, len sa pýtam ak máte niektorá skúsenosti

roka96
18. jún 2009

ja som mala také brožurky myslím z nestle, hami, sunar a tam to bolo rozpísané... skúsim to pozriet ale skús pozriet na ich stránky..

crysmile
18. jún 2009

monika, ak to nedava najavo krikom, revom, ze je hladne, tak ma dost.. a ked placka, tak mu treba dat prsnik, nech si pije.. dojcenym detom treba davat prsnik podla ich potreby.. niekedy je predsa aj smadne, nielen hladne..

bihan
18. jún 2009

ako chceš porovnávať dojčené dieťa a dieťa na UM? Priberá ti? Ciká pravidelne? Tak prestaň riešiť tabuľky. 😉

MM určite záťaž na žalúdok v tomto veku nie je 😉 Nič stráviteľnejšie ešte príroda nevymyslela. 😉

monika77
autor
18. jún 2009

bihan jednoducho ma to zaujíma ... a ten príklad či to nie je ťažké som myslela na tú kamošku čo dáva UM aj MM

erikasadek
18. jún 2009

monika, deti maju od prirody dany dar .. vedia kedy maju dost .. teda , kedy uz nie su hladne.. na rozdiel od nas dospelych.. takze ak si dieta pyta treba dat , kazde pije inak... niektore menej niektore viac..
ale vsetky maju spolocne, ked su dobre najedene tak v klude zaspia, alebo prestanu plakat...
proste ich prirodzena, potreba je naplnena.. 😉

ja osm daval aj mm aj um.. do 2 mesiacov.. a bez problemov ked prestalo pit s flase tak bolo plne a nasytene a pekne zaspal... 😉

a tabulky , ako ti pisala bihan , treba prestat riesit.. keby som sa ja riadila podla mojich deti tak su za nenajedenych.. moje pily 120 ml v 1 tyzdni zivota.. normalne piju takto podla tabuliek... 1 mesacne ak sa dobre pamatam...

pookie
18. jún 2009

Zda sa mi ze som citala ze take 4 mes. babo by malo vypit okolo 600ml mliecka za 24 hod. Asi jediny sposob ako zistit kolko spapa je mliecko si odsat a dat mu ho z flasky ale raz moze vypit viac inokedy menej. Mozno sa kamoskyn maly zasiti UM ved 130ml je podla mna na 4 mes. dost a na prsniku sa len ukluni a tak zaspinka, mozno ani moc netaha ale ma prsnik namiesto cumlika.

fifinna
18. jún 2009

monika, na pitie mliecka z prsnika neni podla mna mierka. Kazdej matke sa vytvori mliecko podla toho, kolko babo potrebuje. Materske mlieko je lahko stravitelne, takze brusko nezatazi ani v noci. Ci babo nehladuje zistis podla jeho pocikanych plienok a podla toho ci pribera .

mailinka
18. jún 2009

monika77-babo ma vypit 150ml mlieka na kilo vahy,takze neviem kolko vyzi tvoj maly,nasa mala ma okolo 6 kg a 4,5 mesiaca a tym padom by mala vypit 900ml mlieka.ale pokial ho nevazis pred a po kojeni tak to asi nezistis.moze pit castejsie v mensich davkach alebo menej casto a vypije naraz viac.
ja len viem ze ked mala nasa 6 tyzdnov tak doktorka povedala ze by mohla vypit uz 110ml,ale to nikdy nevypila,ona pije po menje a castejsie.tolko vypije mozno teraz a,le papa 9-10x za 24 hodi.cize mozno vypije priblizne tych 900ml co by na svoju vahu mala.dufam ze som ti to napisala zrozumitelne 🙂

katyl
18. jún 2009

Skoda, ze na prsniku nie je odmerka, co?? 😀 😀 😀
ale nie, vazne, ja som sa tiez istu dobu stresovala, ci ma dost, kolko vypije, nastastie som sa nedostala k takemu extremu ako je vazenie pred a po kojeni, ci vazenie plienok... 😖
Ale akonahle som prestala riesit ci ma dost mlieka a ci ja mam dost mlieka, vsetko sa upravilo. Dala som kolko som mala, babo vypilo kolko bolo a kedy chcelo...a bol pokoj. Dojcila som vylucne do konca 6 mesiaca, potom som zacala pomaly davat prikrmy a po tom este ponuknem mlieko, ak ma chut da si, ak nie neda si. Dieta sa sprava inak ako tabulky, raz vypije viac, inokedy menej...dokonca som spozorovala, ze ked zjedol plny tanierik prikrmu a ja som si myslela, ze viac mlieka sa donho nema sancu dostat, tak sa este napil, akoby ani nic nejedol. Na dalsi den zas nechcel vela zeleninky, ani mlieko, ani o dve hodiny nic...setril sa na vecer

janajanajana
18. jún 2009

Monika77 neries, je to uplne individualne, podstatne je ci pribera a myslim ze materskeho mliecka sa nepreje, aspon moja nie, kedze musim aj prikrmovat, nemam dost mliecka svojho ale zato stale ked si pyta tak jej dam prsnik, moja ma presne 3 mesiace a pije kazde 3 hod. UM cca 90 - 120 ml, a kojim ju predtym,niekedy aj potom ako vypije UM a vlastne hocikedy, akurat to UM davam s odstupom min. 3 hodin. Myslim ze vela zalezi aj od zlozenia MM, ja kym som malu len kojila, tak bola stale hladna, ked mala ani nie 2 mesiace, uz mi to nedalo, tak som si odsala 100ml, aby som vedela kolko potrebuje, vypila ho a ani nie po hodine bola hladna ako vlk, takze mojej to MM vytravi az privelmi rychlo.

monika77
autor
18. jún 2009

OK je mi to jasné, žiadne tabuľky, koľko si vypýta toľko mu dám ... vďaka holky za príspevky

veronika81
18. jún 2009

monika, môj malý má 3 mesiace, ja mám teraz skúškové, dochádzam do iného mesta a nestihnem sa do troch hodín vrátiť, takže mliečko odsávam na jednu dávku a dostane ho z fľašky. Tiež som riešila zo začiatku, koľko mliečka treba, ale malý si sám určí, koľko vypije. Odsajem stále 200ml a niekedy vypije 160, inokedy 180, fľašku pustí a jednoducho už viac nechce. Podľa mňa sa to nedá presne určiť, bábätká si to určia samé 😉

zuzi118
19. jún 2009

Moj maly dostava vecer odstriekane mliecko z flasky. Ma tri mesiace. Este pred mesiacom spapal aj 200ml naraz, teraz iba 140ml. Aj som riesila, ze cim to moze byt a dozvedela som sa, ze MM meni svoje zlozenie ako babo rastie a prisposobuje sa mu. Takze potom ani nie je toho mliecka tak vela, ale je vyzivnejsie. A kedze vidim ze maly pekne cika a pribera (vazime raz za tyzden) tak vobec neriesim kolko mliecka ma alebo nema vypit.