Máte tip na rýchly scrapbook?

libela
11. júl 2009

Ahoj. Viem, že tieto témy tu už sú , ale ja hľadám niečo čo by šlo rýchlejšie. Čas na tvorenie vlastných scrapov nemám. A preto hľadám nejaké scrapbook pri ktorých už vložíš len fotku a celý scrapbook je hotový. Vopred ďakujem.

meggi
11. júl 2009

Návod pre photofiltre: pokiaľ nechceš tvoriť vlastné veci, tak ti budú úplne vyhovovať, sú rýchle a prehladné... Len sa s nimi treba zoznámiť a verím, že to pochopíš, ak nie doplním, príp. ta i navigujem cez skype

Stiahnutie photofiltrov>
http://www.stahuj.centrum.cz/grafika_a_design/s...[hledano]=photofiltre&g[oz]=6.3.2&g[up]=CZ+lokalizace
Ak chces cetinu, tak si treba stiahnut aj tu a vlozit na C>Dokumenty>Photofiltre a tam to prekopirovat...

Navod>1. Otvorit
- otvor si Subor- nejaký hotový QP, kde len treba vložiť fotku (ak potrebuješ poradiť so stahovaním hotových QP, tak môžem napísať neskôr)
- potom si otvor zase Subor a vyber si fotku, ktorú chceš dať do rámika

2. Minimalizuj si obidve fotky
- v pravom hornom rohu je krizik, stvorcek a podtrhovnik, tak stlac ten stvorcek
- ked si daš šipku myši na horný modrý pásik a pridržíš, tak si ich môžeš usporiadat hned vedla seba, tá fotka, ktorej je tento modrý pásik vysvietený, tak s nou momentálne pracuješ

3. Označiť rámik, kde chceš dať fotku cez kuzelnu hulku
- na pravom rohu máš rôzne ikonky, pod paletou farieb maš takú šípku a presne pod nou je tá kuzelná húlka, tú si označ lavou myšou...
- lavou myšou si potom klikni na rámik, ktorý sa ti celý vysvieti po jeho okolí...

4. Dat fotku do rámika
- teraz sa daj na fotku, ktorú chceš dať do rámika tým, že si na nu klikneš myšou a ten horný modrý pásik na fotke sa ti vysvieti
- pokial ti stále svieti kuzelna hulka, tak si klikni na ikonku šipky, ktorá je nad nou
- teraz si pravou myšou klikni na fotku a daj kopíruj
- zasa sa prehod na kalendár s rámikom a stlač zase pravou myšou a označ - vložiť do výberu

5. Zmenšiť fotku v rámiku na požadovanú velkosť
- pravou myšou si teraz stlač na fotku v rámiku a daj manuálne nastavení
- začiarkni fajkou zachovať pomer strán a teraz si zmenšíš fotku tým, že si zmeníš rozmer šírky alebo výšky... Treba skúšať, aby si docielila požadovanú velkosť stran
- ak si potrebuješ posunúť fotku, tak sa to robí podržaním lavou myšou
- ak je už fotka taká akú tam chceš mať, stlačíš pravou myšou skrýt výber

6. Uložiť
- pravou myšou dáš uložiť ako: a uložíš si ju do PC (mala by byť v .jpg)

meggi
11. júl 2009

Pre gimp, či photofitre, odporúčam: www.baby-cafe.cz - nájdete tam všetky návody, len chce to trošku času tomu venovať, ale stojí to za to!

meggi
11. júl 2009

Hotové QP - Quickpages si môžete stiahnuť napr. aj tu:
http://www.digiscrapdepot.com/freebies/quickpag...

libela
autor
11. júl 2009

Zatiaľ ďakujem. Skúsim na to mrknuť zajtra. Dám vedieť či sa na mňa niečo nalepilo.

meggi
11. júl 2009
mirka414
12. júl 2009

ja pouyivam hotove ramiky,kde len pridam fotku,odkedy som sa to naucila ine pohladnice ku sviatkom a k vianociam ani nepouzivam.mrkni na http://www.loonapix.com/

krpito
12. júl 2009

babky zlaté, všetko je super, samozrejme každý robí čo ho baví 😉 ale tu ide o tú radosť vytvoriť niečo sám, nielen vložiť fotku do rámiku ☹ o tom ten scrapbook je 😝

meggi
13. júl 2009

Krpito, súhlasím s tebou, že scrapbook je práve o tej vlastnej tvorbe - tú si určite aj viac vážime, lebo pri nej strávime dosť času... Myslím však, že začínajúce scraperky väčšinou začínajú najskôr robiť s QP a potom sa neskôr dostanú k svojej tvorbe - záleží to od mamičky ale hlavne od času (pretože pri kvalitnej vlastnej tvorbe trvá jeden výtvor niekeľko dní, pri vložení do hotového rámika je to za pár minút vložené).
Ja som tiež začínala s QP a neskôr ma to úplne pohltilo a začala som si vytvárať vlastné veci, ktoré si vážim rozhodne viac, ale všetko chce svoj čas...

des
13. júl 2009

Jestli ti není líto nějaké té stovky, tak doporučuju fotoknihu, kterou ti udělají komplet na zakázku. Stáhneš si program, vložíš fotky, odešleš po netu a knížka přijde poštou. Nevím ale, co si od designu slibuješ - často jde změnit jen pozadí a rámečky (omezená kolekce)...např. Happyfoto, Cewe atd.

adal
14. júl 2009

meggi, samozrejme máš úplnú pravdu 😉 keď sa vydarí vlastná tvorba, je to radosť 😉. Nehovoriac o tom, koľko času pri tom treba stráviť, robím väčšinou neskoro večer, pretože odbiehať od rozrobeného scrapu jednoducho nejde 😝
A aj ja som tak začínala, len ma to nebavilo len tak nahádzať tam fotky 😀

adal
14. júl 2009

adal-mamina 🙂

libela
autor
14. júl 2009

Asi akú pekné máte pravdu. skúsila som to. je to pekné, ale ozaj ide o niečo iné. ide pocit, že niečo také pekné môžem vytvoriť aj sama. tak pozriem na históriu a skúsim sa s tým popasovať.tak držte palce.

krpito
14. júl 2009

libela 😉 držím Ti palce 😉 🙂

lubicaxx
30. dec 2012

díky za tipy. Zkusím dělat scrap i na pc. Zatím tvořím jen ručně. ale kdyby někdo chtěl zase zkusit výrobu z ozdob a papíru, tak koukněte na http://www.scrap-art.cz/. Inspirace i super materiál na nákup... 🙂

rodes
27. mar 2014

@mirka414 ahoj Mirka, mňa napadlo práve dnes, že by som konečne mohla začať robiť niečo podobné...rôzne vecičky scrapboolové 🙂 rrobím si totiž zálusk na to už dáááávno 😵 Mám ťažko postihnutú dcérenku, pri ktorej nemôžem byť paňou svojho času a tak sa všetko vždy odkladá...ona je najdôležitejšia!!!!!
Prosím napísala by si mi Ty, alebo uviedla ma na nejaké str. aby som vedela, ako mám začať od úplnej nuly? Ďakujem veľmi pekne 😉 😉 😉

rodes
27. mar 2014

@rodes aj Mirka...aj všetky ostatné dievčatá, prosíííím pomôžte mi plávať v scrapbookových vodách. Chcela by som začať, ale že totál úplne od nuly. Zatiaľ som úplný nevzdelanec ohľadom tohoto. 😕 Pri mojej ťažko chorej dcérenke to už roky odkladám, ona je vždy na prvom mieste a na svoje vecičky veru veľmi času nemám...Ale keby niekedy...po troške...chcela by som byť teda troška v obraze, čím a ako by som mala začať. Ďakujééééééééééém veľmiiiiiiiiiiiii 😉