Máte více jak dvě děti a z toho jedno dítě nemocné?

holesov
16. máj 2012

Zdravim všechny 🙂 Mám otázečku na maminky co mají třeba více jak dvě děti a z toho jednonemocné,jak maminky zvládáte?máme dvě děti holky,Nikolka má 4.10.4 roky a Katka bude mít 9 let,chtěly by jsme ještě třetí ale trošku se bojíme aby jsme zvládaly,nikolka má dětský autismus... jak zvládáte vy? je tu někd takový prosím? děkuji moc za vaše příspěvky

mamavera
16. máj 2012

ja osobne nie, ale v rodine máme - sú traja súrodenci, najmladšie dievčatko je ťažko postihnuté. Na rovinu ti napíšem, že je pomoc potrebná, pretože otec aby rodinu zabezpečil, pracuje od nevidím do nevidím a maminu, aby sa nezrútila, treba odbremeniť. Pomáha babka detí (škoda, že len jedna ), aj obidve švagriné a švagrovia. V tej rodine je krásna súdržnosť a more lásky, ale pomoc potrebuje.

mummy01
16. máj 2012

Ja mam sice len 2 deti ale jedno je chore.Osobne si neviem predstavit ze by som mala este jedno dietatko,uz by som to asi nezvladla kedze mat chore dietatko aspon teda u nas znamena dost velke prisposobovanie sa,je to aj financne narocne takze by sme to nezvladali vo viacerych smeroch.Ale ak mas podporu v rodine,ak mas okolo seba ludi ktori ta v tom nenechaju samu a vedia ta odbremenit a ak by tvoja chora dcerka v pohode zvladla aj dalsieho surodenca tak v tom nic zle nevidim.Su mi velmi sympaticky ludia ktori maju chore dietatko a rozhodnu sa mat aj po nom dalsieho potomka.

sidus
17. máj 2012

@holesov My máme tiež staršiu Tamarku zdravú,mladší Tomáško je autista. Tiež by som si priala ešte jedno dieťa, hlavne kvôli dcére, ale strach je väčší 😒 Ani nie kvôli tomu, ako by sme zvládali, ale kvôli tomu, že pri jednom autistickom dieťati je dosť veľká pravdepodobnosť, že aj ďalšie bude autista.

mardenad
17. máj 2012

Ahoj, ja mám tri deti a posledný najmladší je tiež autista. Dve staršie mi s ním dosť pomáhajú, ale len ked má Adamko dobrý deň, ... ked je vo svojom svete, tak je všetko na mne, na mojej psychyke zvládnuť nielen Adamka, ale aj tie dve staršie, pretože sú z neho "na nervy" a dosť pri nom aj trpia... ☹

Ja by som dalšie nechcela, pretože na to nemám podmienky, ale aj keby som mala, určite by som si to premyslela, pretože ako sidus píše, je tam veľká pravdepodobnosť, že diagnóza sa zopakuje... ☹ 😒

Držím palce, aby ste urobili to nasprávnejšie rozhodnutie 🙂

miska030
7. nov 2013

My mame tri deti,najstarsi Tobiasko bude mat 9rokov a ma dg.Detsku mozgovu obrnu,mame 4roc,dcerku Alexandru rocnu Ester a da sa to,maly ma postihnutu pravu nozicku a pravu ruku,neurologicka nam povedala,ze pri porode sa mu neokyslicil mozog a ze sme este "dobre obstali",ze nasledky byvaju ovela horsie,ale my sme ho stale brali ako zdraveho,takze mozem o nom napisat,ze je to strasne samostatne dieta,sikovne,citlive,strasne dobre dieta🙂Chodi do Zakl.skoly,uci sa na jednotky,bycikluje,kolobezkuje,zapaja sa do vsetkeho,prave ho mame v kupeloch v Kovacovej,na mesiac,strasne nam doma chyba 😢

kukuku01
4. dec 2013

ahoj, ja mam 3 deti. Dcera 9 rokov je zdrava, druha dcera 5 rokov je autista s tazkou epilepsiou a syn 8 mesiacov zdravy. Zvladat sa to da, ale pomaha nam svokra. Je to aj financne aj casovo narocne, ale nemenila by som 😉

janti
11. aug 2014

Ahoj ja mam dve dcerky a jedneho syna. Prostredna corina je autistka. Bolo mi povedane ze kedze najstarsia dcerka je zdrava, je mala pravdepodobnost ze by sa narodilo dalsie dieta s autizmom,aj ked stat sa to moze. Velmi som tuzila este po chlapcekovi a zaroven som chcela este jedno zdrave dieta aby sa najstarsia mala s kym hrat a zdielat a aby aj v dospelosti mala surodenca s ktorym moze komunikovat. Tak sme do toho isli. Splnili sa mi vsetky moje sny. Narodil sa mi chlapcek a aj ked som trpla a prehnane ho sledovala a pri kazdom vyvojovom medzniku som plakala slzami ulavi, ze je vsetko ok....Mam tretieho krasneho zdraveho syna 😀 S mojou starsou zdravou dcerkou su ako jedno, aj ked je medzi nimi 4 rocny rozdiel , stale sa spolu hraju, uci ho nove hry, je to uzasne. Mam viac casu venovat sa Corine, prostrednej a obcas sa im ju tiez podari zatiahnut do hry....sme s manzelom na vsetko sami, nemame ziadne babky na blizku, ale zvladame to, nemenila by som, stalo to za to!!! Mam priatelku ktora ma 2 synov, mladsi ma autizmus a ten starsi zdravy je nesmierne frustrovany, rodicia sa venuju tomu choremu, a on trpi pretoze jeho brat nerozprava a neda sa snim hrat, obcas ho mama prichiti ako svojho mladsieho brata bije...je to smutne, aj taketo prblemy mozu vzniknut.... ☹ kazdopadne ak tuzis po dietati vsetko sa da zvladnut!!!! 😉