Máte vo svojom okolí Amálku?

johanka_de_arko
19. apr 2014

Chceme dať našej dcérke meno Amálka (nie Amália ani Amélia, ale Amálka). Nechcú nám to meno zapísať na matrike, lebo ho vraj nemajú vo svojej "múdrej knihe" a ani žiaden štát túto formu mena Amália oficiálne nemá. Vieme, že na Slovensku a v Čechách už takéto meno existuje, niekomu ho teda už povolili. Na matrike v Košiciach ale nie. Neviete o niekom? Chceme sa nakontaktovať na matriku, ktorá už takéto meno povolila. Ďakujem veľmi pekne za odpovede.

garicka
19. apr 2014

ahoj, kamarát má dcérku má 5 rôčky a volá sa amálka 🙂 netuším či má meno zapísané amálka, alebo amália, ale volajú ju amálka, zavolaj na matriku do trebišova a spýtaj sa, oni bývajú tam

elise
19. apr 2014

poznám jednu pani v trnave volá sa amália ale zdrobnene amálka nie ale ked chceš tak ti na velvyslanectve USA daju potvrdenie že u nich také meno je a zapíšu vám ho

marcelatje
19. apr 2014

Amálka je krásne meno, jednu aj poznám 🙂 ale mysli na to, že tvoja dcérka nebude navždy dievčatko a raz vyrastie ...... bude mať 40-50-60 rokov..... V živote budú naše deti potrebovať aj istú vážnosť ....keby som na liste z banky videla podpísanú riaditeľku Amálku Neviemakú pripadalo by mi to asi prinajmenšom vtipné.

Aj keby si do RL dala zapísať meno Amália vy jej môžete stále hovoriť Amálka 🙂

cinnamon111
19. apr 2014

Moja babka bola Amália....teraz je to celkom frekventované meno, stret. sa s ním často...neviem či sú dievčatká vyslovene Amálky, či Amálie ...

margarita
19. apr 2014

ja poznam jednu malu Amalku, ma teraz cca 5 rokov, su z Brna 😉

kocurikpupcek
19. apr 2014

Ahoj, moji kamarati maju dcerku Amalku, 2 rocky, rodili, byvaju a trvaly pobyt maju v Bratislave. Takze asi aj meno zapisovali na matrike v BA.

magdalenkami
20. apr 2014

ja mam dcerku amalku,ale oficialne v rodnom liste je amalia

zarus
20. apr 2014

Moja sesternica ma dceru Amalku ma 6 rokov a narodila sa v Blave 🙂

julinka2787
20. apr 2014

moja starká, teta a aj sesternica sú Amálky. ale oficiálne sú amálie. myslím, že amálku ti nezapíšu.