Materské mlieko verzus umelé. Aký máte názor?

sorscha
9. apr 2008

Výskumný ústav v Stockholme prišiel s prekvapivou informáciou, že materské mlieko môže dieťaťu škodiť! Dôvodom je strava súčasnej modernej ženy, ktorá je čoraz viac plná rôznych Éčok a znečistené životné prostredie, v ktorom žijeme. Všetky škodliviny prechádzajú do mlieka a takto ich prijíma už novorodenec!

Naproti tomu v sterilných podmienkach vyrobené umelé mlieko, navrhnuté odborníkmi a čoraz viac sa približujúce zložením pôvodne ospevovanému materskému mlieku (avšak bez dôsledkov kontaminácie z prostredia), je oveľa vhodnejšie. Aj Svetová zdravotnícka organizácia vraj už zvažuje zmenu svojho postoja k odporúčaniu dojčenia.

Tak mamičky aký máte na to názor?

bets
11. jan 2010

z odstupom niekolko rokov hodnotim hlavne po praktickej stranke dojcenie velmi pozitivne. dobre sa nam kdekolvek cestovalo, lebo mlieko bolo vzdy pripravene, neminali sme peniaze na mlieko, aj ked sme niekto z rodiny ochoreli, dojcene dieta ostalo zdrave.
a to vysoke IQ, neviem, ci je to dane geneticky, alebo materskym mliekom...
inak v tom "mojom" case som citala, ze IQ dietatu zvysuje brokolica, ze ju treba jest este pocas tehotenstva, lenze mne vtedy velmi nechutila, tak som ju potom casto jedla, ked som dojcila, mozno to IQ je aj tou brokolicou 🙂 🙂 🙂
ale na druhej strane motoricky neboli velmi popredu, casom vsak vsetko dobehli, synovi vsak pohybova neobratnost zostava nadalej...

cencula
11. jan 2010

ja kojím 21 mesačné dieťa a všetky doktorky /aj z pohotovosti/ mi kázali dieťa odstaviť, že v tom mlieku už nič pre to dieťa nie je, tak ako to vlastne je, ked moje dieťa nechce jedávať, len tak hocičo nezje, máme s tým velké problémy a chodé bolo možno 4 razy a všetky výsledky z krvi má dobré, tak čo mám robiť, odstaviť ho a kupovať mu nutrilon ako mi poradili? /zdá sa mi to na hlavu postavené, ale nevadí/

erikasadek
11. jan 2010

cencul a co si ty myslis.. 😉

jasne ze vtom mlieku vzdy nieco je a prave to co je dane veku dietata.. 😉

helenkasabinka
11. jan 2010

cencula,nechapem preco ti tak radia 😠 podla mna to je kazdej matky osobna vec dokedy chce kojit,ja som to stastie nemala ☹ a chcela som malinku kojit 😒

bambi09
11. jan 2010

cencula,to je do neba volajúca nehoráznosť 😒 😒 😒 mne by mohlo aj 100 lekárov toto povedať a mám ich názor v paži 😀 😀 😀 mne aj malej vyhovuje,že je stále dojčená a tak skoro asi neskončíme,čo je koho do toho,aj keby som ju chodila do škôlky dojčiť???? 😀 😀 😀
mrkni časopis Dieťa nielen pre rodičov-poradňa dojčenia,MUDr.Haľamová je veľká propagátorka dojčenia,možno tam nájdeš dobré info 😉 je aj na nete,ak nemáš možnosť kúpiť priamo časopis,ja hltám info o tom už skoro 15 rokov,syna som dojčila 18 mesiacov,potom sa sám odstavil,inteligentný je,ale či je to tým,že bol dojčený neviem 😀
ale môj gynekológ ma vtedy ako jediný v tom podporoval a presne mi povedal,že dieťa bude inteligentné,tak ktohovie 😀

dai
12. jan 2010

myslim ze inteligencia ma nieco docinenia hlavne s genetikou a nasledne vychovou...
urcite, existuju potraviny na podporu toho a toho ale to ze niekto koji dieta 10 rokov neznamena ze bude inteligentne a naopak 🙂
ked vam vyhovuje dojcit 5 rokov tak to robte a kaslite na lekarov, studovala som o dojceni vela, tiez som sa docitala ze od urciteho veku materske mlieko sluzi ako potravina na prezitie v oblastiach kde nic ine nie je - preto aj v afrike koja zeny tak dlho, ale nato aby dieta bolo zdrave potrebuje omnoho viac vitaminov - preto aj papa ine potraviny nielen mliecko...
moja mala je velka sikulka-motoricky aj mentalne - samozrejme ze pisem ako hrda matka, tak ma tu zato ze sa chvalim nekamenujte 🙂 dakujem za to bohu ze je aka je, chora este nebola ( cakame ze sa to spusti nastupom do skolky ) - opat vdaka bohu, dojcila som zial len 4 mesiace - rada by som dlhsie ale neislo to...

pokial som dojcila tak mi prislo normalne to robit kdekolvek - viem ze to niektorych ludi obtazuje - je jedno ze mi to povazujeme za prirodzene - akonahle som dojcit prestala tak sa mi ten hamblivy pocit vratil ... fakt je ze ked vidim 3-rocne dieta ako nacupka k mame a povie - mam chcem mlieko , nasledne jej zdvihne tricko a zacne cickat, tak mi to tiez pride divne 😔 nepomozem si... ale ako pisem, zi a nechaj zit, takze kazdemu podla jeho vlastneho rozhodnutia...

blazka24
12. jan 2010

ja som dojčila tak dva týždne, potom som do troch mesiacov odsávala a nakoniec sme skončili na UM - nesťažujem si a čo sa týka prípravy mlieka, stačí si kúpiť termosku a v nej je voda nonstop pripravená na mliečko........možno je to o tom, že to vychádza drahšie -byť na UM ale my sme na nutrilone a sme nesmierne spokojní........
čo sa týka inteligencie - to je dané geneticky - keby nebolo tak uvažujem že všetci cigoši by boli asi múdrejší ako einstein 😀

kaleilah
12. jan 2010

blazka- o těch cikánech, tak je to divný, ale většinou nekojí právě sociálně slabší skupiny. nedávno jsem to četla a dost mě top zarazilo, že mladý matky a socílně slabší kojí nejmíň 😅

nikolkaaa
9. dec 2010

ahojte neviem kde s ato možem spytať ale dufam že mi budete vedieť poradiť..može s ami vratiť mlieko?ja som kojila iba mesiac a už 3 mes nekojim a dnes som si stlacia bradavku a slo mi mlieko je to možne že by sa mi vratilo?dakujem

š
















š