Materské mlieko verzus umelé. Aký máte názor?

sorscha
9. apr 2008

Výskumný ústav v Stockholme prišiel s prekvapivou informáciou, že materské mlieko môže dieťaťu škodiť! Dôvodom je strava súčasnej modernej ženy, ktorá je čoraz viac plná rôznych Éčok a znečistené životné prostredie, v ktorom žijeme. Všetky škodliviny prechádzajú do mlieka a takto ich prijíma už novorodenec!

Naproti tomu v sterilných podmienkach vyrobené umelé mlieko, navrhnuté odborníkmi a čoraz viac sa približujúce zložením pôvodne ospevovanému materskému mlieku (avšak bez dôsledkov kontaminácie z prostredia), je oveľa vhodnejšie. Aj Svetová zdravotnícka organizácia vraj už zvažuje zmenu svojho postoja k odporúčaniu dojčenia.

Tak mamičky aký máte na to názor?

renika
14. apr 2008

bihan a to fakt ideš pod skalpel? Aj ja chcem 🤐

renika
14. apr 2008

partnerka, prečo si syna nemohla kojiť?

renika
14. apr 2008

bože, že partnerka 😀 prepáč, panterka

panterka
14. apr 2008

renika, nebylo čím 😅

panterka
14. apr 2008

pohoda, nic se neděje 😉

renika
14. apr 2008

podľa mňa ti určite mali dať vedieť, že tvoj syn prechádza na MM z banky alebo na UM. Inak mne sestričky v nemocnici hovorili, že "vaše mlieko je pre vášho syna to najlepšie! Nie mlieko od susedky ani mlieko od inej mamičky, ale od vás"

panterka
14. apr 2008

renika, já jsem malýho viděla až druhej den po porodu a to už ho cizí mateřinou dokrmovali - měl 2kilča.. přiložili mi ho až po dvou dnech a na UM ho převáděli až po 5 dnech

renika
14. apr 2008

na druhý deň po pôrode mu ešte mlieko dávať nemuseli. Teda s naším malým to bolo tak, že kým sa mne nespustila tvorba mlieka, tak malý sa čistil a dostal len glukózu.

panterka
14. apr 2008

reniko, ale dávali mu ho

panterka
14. apr 2008

a rozhodně se mě na to nikdo neptal

janina77
14. apr 2008

mne maleho na JISke chovali zenskym mliekom - nehovori sa mu materske, lebo nie je od matky, ale je zenske. A to mliecko ide cez mliecnu banku, je kontrolovane, a darkyne podliehaju kontrole. Ja to povazujem od tych zien za nesmierne slachetne, ze daruju svoje mlieko, a vobec ma nenapadlo sa pohorsovat nad tym, ze maly dostava zenske mlieko a nie umele. Ja som bola vdacna za to zenske mlieko. Lebo predsa len ten krehucky organizmus (maly mal 800 g) lepsie prijima zenske mlieko ako umele.

johanda
14. apr 2008

panterka - ony ty kdovíjaké ženské, jak píšeš, dají své mlíko, aby pomohly dětem, jejichž matky nemohou kojit. Podobně jiní darují krev, kostní dřeň apod. O takových lidech bych nemluvila jako i "kdovíjakých".

nikka.vo
14. apr 2008

Pokud vim, tak to ty maminky sice můžou dát zdarma, ale vim, že se mléko vykupuje a nevěřim, že si za to ty ženy nenechají zaplatit 😉 když je možnost. Takže už lze polemizovat, jestli to dělají jen kvůli pomoci jiným (mléko se nahradit dá) kostní dřeň, krev a plazma ne 😖

...nebudeme ale zase výřit prach ... strhne se to tu v dohadování

marusch.mat
14. apr 2008

Johanda, také si myslím. Tady si i ostatní můžou přečíst, jaké vyšetření musí podstoupit dárkyně MM.
http://www.kojeni.cz/banky.php

panterka
14. apr 2008

mně to je jedno, klidně si mě ukamenujte za to, že mi to bylo nepříjemný 🙄 bylo, no a co, stejně jsem neměla možnost volby 😒

marusch.mat
14. apr 2008

Nikka.vo ano mateřské mléko se vykupuje za 200 kč za litr, ale mnohdy ta banka zas ten litr mléka prodá od 900 kč vejš. Ale to mléko musíš zamrazit, uchovávat a pak do té banky dopravit. A v některých případech ani to mat. mlíčko nahradit nejde, hlavně u nedonošených dětí, které by ještě um nedokázaly strávit.

marusch.mat
14. apr 2008

Já tě kamenovat nechci, to rozhodně ne, jen jsme ti chtěli říct, že ty ženy podléhají kontrolám.

cuchre
14. apr 2008

tak sem trochu vtrhnem....

nekojim (nie kvoli prsnikom,ale ako petka, tie bolesti boli strasne a vdaka hemoroidom som nemohla ani sediet, ani lezat a polohu som nemila kazdu chvilu, tak ake kojenie), odsavam a dokrmujem....cize cez den striedame bebu s MM....ale tie depky, co som mala, ze som zla matka, lebo nekojim.hlavne ked som citala prispevky mamiciek, ktore napriek bolestiam kojili dalej....este stale som mierne frustrovana, ale tato diskusia mi pomohla. su maminy, ktore tiez nekoja a ich babatka su zdrave a stastne....a nasa dokina povedala:ked je hladne, treba mu dat.na kontrole u primara divinskeho, zastancu kojenia, som stretla maminu, ktorej vyslovene povedal, ze ma k MM davat aj UM, lebo mala nepriberala. UM sa vymyslelo, aby sme mali spokojne maminy a deti. howg 🙂

morusa
14. apr 2008

Kamarádka vozila mlíko do Podolí, ne proto, aby vydělala, ale měla neuvěřitelnej nadbytek mlíka a nevěděla, co s ním, vím ,že to byl docela vopruz, že to vždycky museli do určitý doby přivézt, vozit ve spešl tašce či co,no co si budeme povídat, ty 200,- Kč za litr neodpovídají námaze, která je vynaložená na to mlíko dopravit v pořádku do porodnice, at už mluvím o odstříkávání, zamrazování, následný transport Prahou, takže o vydělávání to určitě není,spíš je líto těm maminkám to mlíko vylejvat, asi bych to udělala stejně a mohla si tak odškrtnout nějakej ten dobrej skutek 😉

Jo a pod tu kudlu půjdu taky, kojení udělalo taktéž svý, přítel sice říká, že je to naprosto v pohodě, ale já se tak teda necejtím. 😝

nikka.vo
14. apr 2008

marusch.mat ... to je mi jasné, stejně tak netrvrdim, že ty maminky neobdivuju, že nejsou lhostejné, ale zase bych je nevychvalovala do nebe 😵 🤐 protože za tím prostě i výdělek spíše než pomoc, ale ne všechny takové jsou, to je jasné 😎

pokud jde o dokrmení neodnošátek, tak to je jiná, to je v tom případě nenahraditelné a určitě je to pro ně mnohme lepší

monas
14. apr 2008

No já počkám po dalším těhu a taky pod tu kudlu asi půjdu, sice mě takové ty záběry z plastických operací děsí, ale... 😉 Koukám, že za poslední den se to tu uklidnilo a žádné extrémní názory, no vida 🙂 !!!

morusa
14. apr 2008

monas: Mě neuvěřitelně děsí narkoza, ale jako strašně moc, ale co by člověk pro krásu neudělal ,že jo... 😎

monas
14. apr 2008

No jasně 😀

nikka.vo
14. apr 2008

Lucniko, narkoza je dobrá, dají ti před tím oblbovačku a to je paráda 😀 😀 😀 , na tu sem se pokaždé těšila 😀

kitty68
14. apr 2008

ja mam taky strach z narkozy jinak bych do toho pravdepodebne sla taky uvidim jak dopadnu, pokud mi to nebude viset az k pupku, tak to prdim 😎

peta28
14. apr 2008

Janka moja mala mala kombinovany typ zltacky, a patologicku zltacku z materskeho mlieka. Navyse sa nam nestretli krvne skupiny, ja mam 0, co vacsinou matky s touto krvou maju v mlieku nejake latky ktore nerobia babu dobre. Preto som si musela mlieko odsavat a 20 minut prevarat, aby sa tieto latky stretili. Bolo to cele o hubu, lebo mlieko som mala pripravene v chladnicke, ale musela som odhadnut kedy bude mala hladna a mlieko prevarit a nechat vychladnut a mohlo sa stat ze prave spala a ono vychladlo uplne tak som ho mohla vyhodit, pretoze druhy krat sa zohriet nedalo. Pripadne som musela pocuvat velky krik pokial som tuto proceduru absolvovala. A toto som robila vo dne v noci.. odsavat, prevarat a davat malej pit z flasky.. odsavanim sa tvorba mlieka az tak nestimuluje ako dojcenim, preto odsat 60 ml alebo viac mi trvalo hodiny.. na jedno krmenie aj na 3, 4 x... a do toho silny reflux, takze pracne odsate a prevarene mliecko bolo po vypiti hned von.. ale to nepochopi ziadna dojka ktorej mlieko tecie samo kedykolvek si da dole podprsenku, preto ma velmi urazaju a dotykaju sa ma slova niektorych maminiek ktore by mali byt vdacne osudu za to ze maju to stastie ze im bolo dopriate bezproblemove dojcenie a vobec uz nerozumiem tomu preto si niektora dovoli odsudit druhu matku. Ja sa otvorene priznam, nezvladla som to, nevladala som uz tento kolotoc, bola som na to sama, aj ked sa manzel snazil pomahat.. aj ked s bolestou bradaviek a zapalom prsnika som musela bojovat sama .... a nakoniec sme aj tak skoncili na infuzkach.. tak nech ma niekto sudi .. ja som si sama dost odtrpela a spytovala som si svedomie, ci som ozaj urobila vsetko co sa dalo..

nikka.vo
14. apr 2008

A čeho se bojíte, že se neprobudíte? Ale prd... jen je to divný, že usnete a je to jen jako by jste mrkly, jak kdyby to bylo pár vteřin.Najednou otevřete oči a už cítíte bolest a jste oblblé... Jinak nic čeho se bát neni. 😉

kitty68
14. apr 2008

petko tak to te uprimne lituju ☹ kazdy ma svoje svedomi a s tim at se vyrovna sam

nikka.vo
14. apr 2008

peta, to je fakt smutné ... jsi super, že si to vydržela tak dlouho 🙂 Já říkám rovnou, že bych to asi nevydržela... mě se právě nelíbí, že si to pak maminky vyčítají, že nekojí, ať kvůli tomu, že se jim mlíko netvoří, nebo kvůli tomu, že to vzdaly kvůli bolestem, nebo nutnosti odsávání: To je to co mě strašně štve.
Dělala si dřív žena takvý starosti a trápení kvůli tomu, že nekojí? Nedělala.... protože to všude možně neposlouchala, že to je to nejdůležitější na světě, co se týče zdraví dítěte ☹ Jak tu někdo napsal, že jsme svobodní lidé a tlačí se na nás ze všech stran reklama a každý uváží sám, tak to bych nesrovnávala s tím, když všude budeš poslouchat, že kojení je strašně důležité! Koupit si takový a makový jogurt, boty, parfém, neni důležité... ale kojení!!!! to je přeci to nejlepší co pro dítě můžeš udělat!

nikka.vo
14. apr 2008

jo a máte ,Petul, krásný fotky 😵 😵 😵