Materské mlieko verzus umelé. Aký máte názor?

sorscha
9. apr 2008

Výskumný ústav v Stockholme prišiel s prekvapivou informáciou, že materské mlieko môže dieťaťu škodiť! Dôvodom je strava súčasnej modernej ženy, ktorá je čoraz viac plná rôznych Éčok a znečistené životné prostredie, v ktorom žijeme. Všetky škodliviny prechádzajú do mlieka a takto ich prijíma už novorodenec!

Naproti tomu v sterilných podmienkach vyrobené umelé mlieko, navrhnuté odborníkmi a čoraz viac sa približujúce zložením pôvodne ospevovanému materskému mlieku (avšak bez dôsledkov kontaminácie z prostredia), je oveľa vhodnejšie. Aj Svetová zdravotnícka organizácia vraj už zvažuje zmenu svojho postoja k odporúčaniu dojčenia.

Tak mamičky aký máte na to názor?

bihan
14. apr 2008

Kitty, tak to sme na tom podobne.. moja malá má 6m a ja uvažuje, že ju odstavím, aby som sa mohla dať dokopy, lebo to, čo vidím posledných pár mesiacov v zrkadle, sa mi ani trošku nepáči. Na mojom výzore mi tak isto záleží a nechcem vyzerať ako moja mamina, ktorá v 25 rokoch vážila 110kíl, mala krátke naondulované vlasy a tie otrasné sklá reagujúce na svetlo...
No a ku koncu roka budem spevňovať prsia.. u chirurga na stole 😉

janina77
14. apr 2008

marusch, ja som nekojila, hoci som chcela. No a prsia sa mi naozaj zvacsili pocas tehotenstva, maly ma uz 8 mesiacov a prsia mi nesplasli, su vacsie ako pred tehotenstvom a maju pevny krasny tvar. Tym nechcem povedat, ze by som nebola radsej, keby som kojila, ale faktom ostava, ze kojenie urobi s tvarom prs svoje.

sue
14. apr 2008

...kojenie 100% zmení prsia... na sebe to badám 😒 nosím normálne podprdy 75B, ale ten tvar... mám pocit, že už nikdy bez podprsenky nepôjdem 😒 a nie som len mama, som aj partnerka...
Bihan, som síce off topic teraz, ale koľko to u vás vyjde?

nikka.vo
14. apr 2008

Přesně tak, já jsem kojila jen dva měsíce a prsa mám o trochu větší a pevnější než jsem je měla 😉

Bihan, to jsem překvapená, nečekala jsem od tebe takový názor k měnící se postavě 😵 😵 😵 , jsem fakt moc ráda, že se konečně najde taky někdo, komu neni lhostejné, jak se jeho postava mění a nevypadám tudíš jak blázen 😅

majka35
14. apr 2008

sue ... 1 * za vetu ... nie som len mama, ale aj partnerka ... 😉 s tým sa nedá nič iné, len na 100% súhlasiť ... ja som kojila 3 mesiace a mám prsia, akokeby som odkojila celý regiment ... 🙄

peta28
14. apr 2008

Nera a tz si osobne robila nejaky vyskum o imunite ze si dovolis tvrdit ...kopirujem: pripadá mi to trošku blbé uprednostniť prsia pred zdravím svojho dieťaťa...ale všetko je otázka priorít.....
Kolko deti si testovala a sledovala? Mozem poznat vysledky? Alebo si nadopovana mesialnym tlakom a taka fanaticky presvedcena ze len a len kojenie je to naj? Napriklad mojej malej moje mlieko nerobilo dobre, musela som ho prevarat aby sa z neho odstranili latky ktore neboli dobre, co myslis co som mala uprednostnit?

marusch.mat
14. apr 2008

Janina77, to neměl být útok na nekojící maminky, ale fakt, že i během těhu se prsa měni. Když koukneš na stránky o plastických operacích, všude to píší, že je plastika je lepší, pokud už se neplánuje další těhotenství, jehož vlivem by se poprsí změnilo. 😉 Je každého věc, jak se rozhodně 😉

janka2121
14. apr 2008

peta môžem sa spýtať čo si mala s mliekom? teda to som ešte nepočula že sa prevára MM. 😕 ako veľa krát som počula že MM nebolo dobré ale všetci mi vraveli že je to len mýtus. tak som teraz z toho normálne že v šoku

janina77
14. apr 2008

marusch, citujem -" Je každého věc, jak se rozhodně " - praveze nie je. Niekto sa jednoducho nema v com rozhodovat. Len zeny, ktorym bolo dopriate kojit, trebars aj po roznych prekazkach sa im laktacia spustila, tak si myslia ze je to vec rozhodnutia. Aj ja som si to myslela. Dnes viem - NIE, NIE JE TO VZDY O ROZHODNUTI.

janina77
14. apr 2008

Marusch, neber to odo mna ako utok, ja len branim nekojace mamicky. Aj ja som jedna z nich.

janina77
14. apr 2008

janka - kym som bola este v nemocnici, maly lezal na JISke, tak mi tiez povedali, ze ked donesiem moje mlieko, daju ho najskor na rozbor, a ak bude nevyhovujuce, budu ho musiet pasterizovat a este stale je otazne, ci po pasterizacii bude vhodne.

marusch.mat
14. apr 2008

Janina, já to neberu jako útok. Já jsem někde na začátku psala, že kojení ano, ale né za každou cenu, pokud to nejde, nedá se nic dělat a v tom případě , je pro dítě lepší vyrovnaná a spokojená máma, protože na dítě se nervozita přenáší. 😉

kitty68
14. apr 2008

janka2121 ja uz js tu psala, ze malicka moji kamaradky je uz vic nez mesic v nemocnici, kvuli viru, ktery ma kamaradka v sobe, ji nijak neublizil, ale malicke znicil streva, virus na ni prenesla prave kojenim ☹
myslela si ze dela to nejlepsi a zatim........ 😔

janka2121
14. apr 2008

janina aha. tak teda mne nikto nerobil rozbor mlieka. a malý tiež najskôr ležal na JISke.

kukulik30
14. apr 2008

baby, suhlasim, ze pre dieta nie je nic horsie ako nervozna a nespokojna mamicka, to fakt nestoji za to a dojcenie netreba silit, ak to nejde tak to nejde.... ☹ no a tie prsia, ja mam tiez po dojceni trochu zmenene ale nezda sa mi, ze by to bolo hrozne a poviem vam, ze pocas dojcenia / 1 rok/ som ich mala ako balony 😀 😀 😀 , ale vzdy som mala trochu vacsie prsia, tak som sa s tym musela zmierit, tak neviem, baby, pojdeme na tu plastiku
a este jedna zaujimava vec, napr. ja som pocas dojcenia, velmi rychlo schudla, co je zaujimave, niektore mamicky maju opacny problem, ale ja som schudla az na 49 kg, samozrejme , ked som prestala, uz som na povodnej vahe 😉

panterka
14. apr 2008

holky, a zůstávají po tý pasterizaci v MM vůbec ještě nějaký protilátky? 😕

janka2121
14. apr 2008

kitty nejak som nečítala až tak dozadu. to mi je ľúto. no bohužiaľ aj také veci sa stávajú ☹ . dúfam že sa čoskoro vylieči a bude doma pri svojej mamičke. človek nevie aký osud sa mu ujde

panterka
14. apr 2008

jinak musím říct, že co se mi nejvíc eklovalo, bylo to, když malýho na neonatogii dokrmovali cizím MM 😒

kitty68
14. apr 2008

mala bude jist az asi za 4tydny, nez se ji ty strivka daji jakz takz do kupy, nemuze laktozu a nekterou z bilkovin, nevim presne ted kterou, trvalo jim nejakych 5tydnu nez vubec prisli na to co ji je

nikka.vo
14. apr 2008

panterka, to by mi taky vadilo 😲

kitty68
14. apr 2008

panterka no tak to je blbe, zeptali se te na souhlas?

panterka
14. apr 2008

nikka, kitty, na nic se mě naptali, ale ani nevíte, jak jsem byla ráda, když konečně malýho převedli na UM 😒

kitty68
14. apr 2008

no tak to ja bych jim dala

johanda
14. apr 2008

Holky, mě se teda prsa kojením vylepšily, truchu povyrostly a rozhodně nedostaly tvar basetích uší. Postavu mám taky furt stejnou, teda možná o chlup hubenější. Jediné, co mě teda se.e jsou infekce, furt na mě něco leze, takže poslední měsíce se kolem mě točí chřipky, angíny, záněty hlasivek atd. Pravda je, že nevím, jakou měrou za to může kojení, jakou ponocování kvůli práci a jakou jarní únava.
No a dokrmován cizím MM by se mi nepříčilo. S kamarádkou si občas hlídáme děti, kdyby řvaly, domluvily jsem se, že jim klidně cecek vrazíme.

kitty68
14. apr 2008

johanda, ale domluvili jste se na tom a znas ji, tak to je trochu neco jineho

johanda
14. apr 2008

no mně by to nevadilo ani v porodce, spíše jsem upozornila sestry, že nechci dokrm UM. Novorozencům dávají zpravidla mlíko z mléčné banky a tam je kvalita hlídaná.

panterka
14. apr 2008

johando, já vím, že to je hlídaný, ale mně to prostě vadilo 🙄 i když je to sterilovaný a hlídaný, tak je to prostě od cizího člověka 😒

johanda
14. apr 2008

No tak to jo. Mě přišla jako lepší varianta, když malá dostane mlíko od cizí ženské než od cizí krávy, ale, jak se říká, proti gustu žádný dišputát. 😉

bihan
14. apr 2008

Tak teda k tomuto neviem, ako by som sa postavila... keby to išlo cez banku, tak by mi to asi nevadilo ale vadilo by mi, že to urobili bez môjho vedomia 😠
Panterka, nič v zlom, ale UM je od cudzieho zvieraťa 😀 Teda kravské mlieko pijem tiež, len mi to prišlo vtipné ako argument 😉

Nika, ja si myslím, že žiadnej normálnej mamine nie je ľahostajné, ako vyzerá 😅 Nežijeme predsa za čias našich starých rodičov, keď úlohou ženy bolo robiť deti a makať.. tam tá krása išla stranou... a ak mi niekto, kto mal pred tehotenstvom pekné prsia a po dojčení mu ostali kokeršpanielie uši, chce tvrdiť, že mu to nevadí, tak si o tom asi pomyslím svoje. 😉 Ale je pár mamín, ktoré majú šťastie ako Johanda a ja im úprimne závidím 😵

panterka
14. apr 2008

každej na to má jinej názor a teď už bych dávala otazník na protilátky a podobný věci... mně je třeba milejší ta kráva než kdovíjaká ženská