Materské mlieko verzus umelé. Aký máte názor?

sorscha
9. apr 2008

Výskumný ústav v Stockholme prišiel s prekvapivou informáciou, že materské mlieko môže dieťaťu škodiť! Dôvodom je strava súčasnej modernej ženy, ktorá je čoraz viac plná rôznych Éčok a znečistené životné prostredie, v ktorom žijeme. Všetky škodliviny prechádzajú do mlieka a takto ich prijíma už novorodenec!

Naproti tomu v sterilných podmienkach vyrobené umelé mlieko, navrhnuté odborníkmi a čoraz viac sa približujúce zložením pôvodne ospevovanému materskému mlieku (avšak bez dôsledkov kontaminácie z prostredia), je oveľa vhodnejšie. Aj Svetová zdravotnícka organizácia vraj už zvažuje zmenu svojho postoja k odporúčaniu dojčenia.

Tak mamičky aký máte na to názor?

esci
20. apr 2008

nikka, ja si pamatam, co si napisala , ja neprekrucam, ale inak-mne sa zda aj normaaaalne, ked mlada zena chce mat pekne prsia a kvoli tomu nekoji, ved je to jej vec. Boze, tu v Amerike, koooolko zien vobec nekoji a nie su pod takym tlakom ako doma, vobec si nic nevycitaju a to je podla mna zdrave. Ja sa bojim, ze skoro skoncim, lebo mala zacala v 7 om mesiaci odmietat prsnik a tak odsavam a to som isto z tych tlakov zmagorena, ze nebudem dobra matka 😠

nikka.vo
20. apr 2008

ingrid, tak co kdybychom tu měřili délku kojení s mírou lásky k dítěti??? To je normální podle tebe? 🙄

čím déle kojíš, tím víc miluješ své dítě...? Já když budu kojit ,,jen,, půlroku, miluju méně svoje dítě než ta maminka co kojí do dvou let? 😔 To je smutý, že to tak někdo bere ...

Já tu mluvim tak, že jsem nekojila, skončila z rozmaru a další dítě kojit nebudu? 😕 😕 😕 😠

Přečtěte si nejdřív celou diskuzi, než začnete reagovat na jeden příspěvek, z ktérého se zdá, že jsem úplně proti kojení 😲

nikka.vo
20. apr 2008

esci, třeba na tebe jsem to nemyslela... mě je jedno že třeba někdo nesouhlasí 😉 , ale říkat o mě něco, co jsem neřekla? 😕

Řekla jsem esci, že nechci kojit druhé dítě? 😉

alcatko.j
20. apr 2008

Tak ja nevim, vsechny rozumne nazory tu uz padly, Ronie a spol, takze se opakovat nebudu, nicmene nektere maminky mi prijdou uz ale hoodne netolerantni a mely by si davat pozor na pusu, maji s tim evidenttni problem...Vid Nero 😉 😉 😉
Nikus, ted jsem cetla vsechny tve prispevky tady v diskuzi a bud v klidu, kazda normalni mamka jes nad pochopila 🙂
Jsem s tebou 😵 😵 😵 😵

ingrid78
20. apr 2008

Sorry Nikka asi som ta zle pochopila. Myslim si ze tato tema je fakt nestastna, zbytocne rozdeli kojacie a nekojacie matky, ja mam vela kamaratok ktore davaju UM. Nemam nic proti babam ktore nekoja, predsa kto nemoze kojit, tak nic ine nezostava. A naopak poznam vela bab, ktore dojcia a su stastne, takze kolko ludi tolko chuti a tato tema je nekonecna a zbytocna. Asi som sa zbytocne nechala uniest 😉

esci
20. apr 2008

nie, nepovedala si to 🙂 inak prve dieta sa casto zenam nepodari dlho kojit, mnohe su stresovane z toho "tlaku" a tiez na druhom sa uz lepsie uci a uz sa zena neboji a vie techniky lepsie...aspon sa mi zda...mna pri prvej nenapadlo kojit stvornozky, ked nechcela inak, pri druhej som skusila aj to v nadeji, ze sa to zase upravi a po mesiaci ma tak bolel chrbat 🤐 ja si proste myslim, ze jasne, ze MM je najlepsia volba, ale aj UM je kvalitne a kto chce to, nech si kludne dava UM, nie je preto zlou matkou, ja nechapem, ako si niekto take nieco dovoli tvrdit , ked nevidi do duse inej zeny,ako ona miluje to svoje dieta.

nikka.vo
20. apr 2008

Jinak já mám doma asi chlapa, co mu jde jen o svoje ,,blaho,, a o mou postavu, potažmo prsa a máme tedy vztah,co nejspíš nemá budoucnost 😀 😀 😀

Přitom já si s tím chlapem sednu a on mi klidně řekne upřímně, že ten chlap, co řekne že mu nezáleží na tom, jak vypadají prsa a postava jeho ženy, lže... 😉 a řekne mi klidně do očí, že mu samozřejmě záleží na tom jak vypadám, abych měla krásný tvary, ale samozřejmě mě bude milovat i s prsama u země 😀 ... jenže žít s tím pocitem, že se obdivně pak dívá na mladice,která mají ,,vystavní kousky,, : 😅 by mě trápilo. A zase jsme u toho-Ten chlap co řekne, že se na jiná prsa nekouká ...LŽE! Ale nikdy by mi partner neřekl: Nekoj! Ať vypadáš pořád stejně 😉

jen máme upřímný vztah a vím jak to cítí 😉

to jen pro vysvětlení 😎

sue
20. apr 2008

...pokiaľ si dobre pamätám, ani jedna mamina tu neprestala kojiť kvôli prsiam... a ani jedna nedávala hneď od začiatku UM kvôli prsiam, tak neviem prečo sa tu maminy odsudzujeme... však všetky sa snažíme dať svojim deťom to najlepšie... už len to, že sme na stránke pre rodičov znamená, že sa chceme dozvedieť o rodičovstve čo najviac a čo najlepšie 😉

esci
20. apr 2008

jasne, ze kazdemu chlapovi to vadi ! teda jasne, ze normalny chlap neopusti zenu pre to, ze po detoch uz je to o inej postave a casto znicenom brusku, prsiach, ale...kazdemu sa to paci v dobrej forme 😀 a najma ide o zenindobry pocit zo seba samej, neviem preco, by sa zena mala po detoch citit zle a nesnazit byt "kocka", ak sa da. 😝
moj manzel vravi, ze naco sa trapim odsavanim, ked mala dostala rozum a uz tie prsia ani ona nechce 😀 ale to len zartuje a ja sa potom menej trapim, ze ju uz nebavia

nikka.vo
20. apr 2008

ingrid, když ono se dá diskutovat v klidu, někdy jsou ty názory ostřejší, ae neodsuzuje se. Já to nemám fakt ráda... 😔

Vždycky se snažim vcítit i do té druhé strany, takže je mi naprosto jedno jestli někdo kojí do 2-3 let věk dítěte, stejně tak je mi jedno, jestli nějaká maminka odstaví dítě z jakýhokoliv důvodu. Důležité jdou pro mě!!! alespoň (minimálně) ty dva tři měsíce

Já se třeba na druhé děťátko těšim strašně moc, protože se vyvaruju chybám, které jsem udělala při kojení syna. Určitě bych věnovala i víc času rozkojení se 😔

kitty68
20. apr 2008

ja treba vim ze meho chlapa mrzi ze ji kojim, protoze on by chtel taky malou krmit

KDO Z VAS POUZIVAL KREM PROTI STRIIM??????

esci
20. apr 2008

nikka, uvidis, ze pri druhom to pojde lahsie, drzim palce. A keby nie, aj tak ziadne depky. Ja sa tesim, kebyze raz tretie, tak to bude este lepsie s tym kojenim. Len si netreba sypat popol na hlavu, ked sa neda . Su veci, ktore clovek mozno ani neovplyvni.

esci
20. apr 2008

kitty, ja som pouzivala ako prevenciu cele tehotenstvo, pri kojeni uz nie.

nikka.vo
20. apr 2008

já nepoužívala 😉 masírovala jsem si břicho masážním olejem a bříško jsem měla výstavní, pak přišel císař a asi jak mi to břicho roztahovali, tak mi popraskalo při porodu ☹ , ale jen na bocích, ne nějak drasticky 😉

esci
20. apr 2008

nikka, len tak odveci-strasne mas krasne fotky, ty si fotografka?

nikka.vo
20. apr 2008

esci, já jsem ale zrovna ten typ, co si to nevyčítá..možná ten první týden jsem si vyčítala že jsem zklamala, ale pak už ne... 😉

já si řekla, že když to nejde, tak to nejde... UM jsou kvalitní a vyrostlo nás na něm většina - troufla bych si říct 😉

nikka.vo
20. apr 2008

esci, nejsem 😅 ... jen mě to hodně baví 🙂

esci
20. apr 2008

vidno 😉

kitty68
20. apr 2008

s tim kremem je to to same taky se mazes protoze nechces byt popraskana

ja js taky nemela nic, az po porodu, taky cisar, to je divne

jeste se tu do nas nekdo obuje ze js netlacili 😅 😉

nikka.vo
20. apr 2008

kitty 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

poninka
21. apr 2008

tak už konec hádek? 😀 😀 😀 😀 😀

sue
21. apr 2008

Kitty, ja som masírovala celý čas a celý čas nič až pri pôrode - strašné krvavočervené strie na podbruššku 😢 😢 😢

xena22
21. apr 2008

Hmm aj mne tak vylepsili fasadu pri cisaraku 😒 ,tiez som sa cely cas drzala bez strii a a prisla domov s nimi 😀
Takze ani ja som "netlacila" a nekojila..a to jhned dva krat ,ja snad ani nie som matka 😉

rinuska
21. apr 2008

a ja som mastilia , masírovala a strach a hrôza 😝 🙂
a ešte mám potrebu povedať , že kedy ste videli moje prsia , hned by ste prestali kojiť 😀 muž je normálne ochtný aj 100 tis. korún obetovať na STK 😀

nikka.vo
21. apr 2008

rinuska... a využiješ jeho skvělé nabídky? 😉 😅

sue
21. apr 2008

Xena, ty ty ty 😠 😀 😀 😀
...a ja som tlačila a mám strie, takže to nebude len tým cisarákom 😖

rinuska
21. apr 2008

nikka , brucho asi áno , len ešte nie som def. rozhodnutá , či chcem , alebo nechcem tretie dieťa , ale prsia to asi nie , lebo tie by bolo treba zmenšovať a to nie je nič moc , môže to dopadnúť všelijak , to ale uvidím až ked dokojím 🙂

marusch.mat
21. apr 2008

Esci, nejsi špatná matka. Ono co naděláš, když se ti odstaví malá sama. Nic. Prostě když nechce nic s tím dělat nejde. 😉

kitty68
21. apr 2008

rinus jdi do toho nech se udelat cela komplet 😀

ja mam takove malinke kolem pupku ale uz nejsou ani videt, ale fakt me to tenkrat nasralo, celou dobu nic 😠

maisy7
10. jan 2010

ja som ziacka strednej skoly a pisem stredoskolsku odbornu cinnost na tuto temu a mozem vam na 1000% potvrdit ze materskemu mlieku sa nic ani zdaleka nevyrovna a reklamy na umele mlieka nech si hovoria co chcu... prave mlieko je dokonaly zdroj vsetkych zivin a v presne takej forme v akej ho novorodenec potrebuje. Materske mlieko je sterilne (pokial mamicka nema HIV a podobne..) antibakterialne a poskytuje babatku vsetku potrebnu obranu ktore este same nema vybudovanu. Chrani babo pred nahlym umrtim v spanku, zapalom pluc a stredneho ucha, astmou a ekzemami ktore vznikaju v mladom veku,tieto deticky trpia hnackami ovela menej, deti ktore boli kojene maju preukazatelne vyysie IQ a rychlejsie sa im rozvija motorika a psychika. Kojenie je tiez dobre pre mamicku ;)
takze nenechajte sa odradit, kojenim robite pre svoje babatko to najlepsie co sa da 🙂