Mateřství po 45. Co si o tom myslíte?

ankonco
3. feb 2009

Neodolala jsem a pokusim se zde o diskuzi tykajici se materstvi ve vyssim reprodukcnim veku.Motivoval me k tomu clanek o Bare Basikove, ktera ve svych 45ti ceka treti mimco. Zajimaly by mne Vase nazory, zda si myslite, ze je spravne, aby mela dite zena ve vyssim reprodukcnim veku i za cenu toho, ze se eventuelne nedozije jeho dospelosti. Jsou zde nejake otazky socialni, psychologicke, pravni? Kdo muze zene udat nejake hranice, kdy mit a kdy nemit dite?

bocmanka
24. okt 2009

🙂 ahojte, zaujala ma táto téma, už na prvý pohľad, materstvo po 45 má v sebe čosi magické a zároveň málo prebádané..
my sme si s manželom hovorili, že budeme chcieť ešte tretie dieťatko, keď nám chlapci odrastú /máme dvoch../, napr. aj v 40ke, že sa im budeme venovať, pocestujeme s nimi a keď budú napr. na vysokých školách, lásky je stále dosť aj pre ďalšie dieťatko
..osud to však zariadil inak, ja budem mať 36 rokov , manžel 39 a naša dcéra romina budem mať v decembri 2r., prišla úplne neplánovane a skrížila nám naše "plány", ale samozrejme v tom dobrom slova zmysle...
máme čo robiť, pretože máme prakticky tri detičky do 7 rokov....ale tešíme sa veeľmi... 🙂
🙂 🙂 stále sme sa pohrávali s myšlienkou, či platí tá 40ka a ďalšie dieťatko.....ale vec je taká, že mám tri cisárske rezy, kvôli zlým polohám detičiek, či omotenej pupočnej šnúre, takže ma to dosť mrzí, ...
preto držím palce aj starším maminám, a niekto to tu napísal, aj štyridsiatničky môžu v dnešnej dobe nielen skvelo vyzerať ale skvelo sa aj cítiť..
takže si užívajte svojich pokladíkov a tie, ktoré ešte len prídu, alebo sú plánované detto...

annika
24. okt 2009

Ahoj, Bocmanka! Aj Vaša rodinka je krásna, detičky na spapanie 😉 😉 😉 a ste presne opakom našej rodinky, po dvoch dcérkach sa narodil chlapeček, u vás opačne, ale si myslím, že to tretie malilinké je stredobodom celej rodiny. A čo sa týka tých plánov...my sme mali tiež úplne inééé, ale to už nie je vôbec podstatnééé!!!! 😀 😀 😀

saruspec
24. okt 2009

ahoj jakelin to mě mrzí,že jsem tě rozplakala to jsem nechtěla,ty se máš smát a radovat se,na plakaní jsme tady my s manželem.všimla jsem si že se ti narodí chlapeček 22.3.a ja jsem 19.3. 😵

bocmanka
24. okt 2009

annika, presne tak, po dvoch synoch dcérka, ale aj keby boli traja synovia, bolo by to super a aj to štvrté v 40ke, ale už žiadne nebude, čo ma mrzí...po troch cisárskych som si dala žiadosť na sterlizáciu,...ale to už je iná téma a iná kapitola, už by som neriskovala..

jakelina
25. okt 2009

Saruspec, jsem z těch miminek naměko, to je asi těma hormonama. Je to hrozné, takový drobeček a musí ležet někde sám v nemocnici. Já vím, že se nedá nic dělat a po nějaké době až ho budete mít doma, tak to už budou jenom špatné vzpomínky. Můj první syn byl měsíc v nemocnici, když mu bylo 6 týdnů a byla to hrozná doba a to neměl žádnou velkou operaci, jako ten váš.

berenika39
25. okt 2009

ahoj, taky jsem ta kritizovaná nebo podporovaná čtyřicítka. druhý syn se nám narodil v mých 39,5 letech, partner je to můj druhý a děti neměl, a moc chtěl...netlačili jsme na pilu, a možná právě proto bez rpoblémů po půl roce krásnýho snažení se povedl péta.nechápu to, ale i když k tomu nebyly žádné indicie 😉 , nějak jsem tušila, že ještě jedno prtě vychovám, schovávala jsem dlouhý roky dětské knížky, pár hraček...

je to velmi imdividuální, neriskovala bych, ale věděla jsem, že je to prcek z lásky, jsme oba sportovci, fyzicky ok, duševně tak na 22, blázni,co si užívají života bez ohledu na věk. vím, co mě čeká (vlastně - kdo ví???), a hlavně - máme lásky na rozdávání, proč to nedopřát tomu malému? s bráchou jsou sehraná dvojka, baví mě situace když vyrážíme my tři - lidi zmatkují - babička,otec,syn nebo matka a synové, sranda. Prostě negativa žádná. Snad to vydrží.

Nevím, kde je ta pomyslná hranice,kdy už je žena na mateřství příliš stará, hodně mi v tom hraje roli slovo "zodpovědnost".

A fakt je ten, že dobrá máma se nepozná podle věku, ale podle spokojený rodinky🙂)))

saruspec
25. okt 2009

čauky zrovna jsme přijeli od matýska.v patek mu davali transfuzi krve měl špatné červené krvinky.ale teď už to je dobrý.sice ma ještě vyvod v ledvině a kanilu v pinďíku.nefroložka řikala,že v pátek by ho mohli pustit domu ale budou s urologem rozhodovat jestli mu nechaj ten vyvod aji na doma na měsíc a nebo mu to vytahnou.Doktorka řikala,že ho v noci sestry nosí,že je zvyklej se nosit no pravdu to je co jsem měla dělat když měl koliky a plakal.když jsme odchazeli tak u vchodu seděli dvě takové mamky a hned na nas spustili ,že jestli to je naše to miminko,že pořád pláče a že jestli tam nemužu zustat,dost mě to zarazilo co se cizí ženské staraji.a že chtěli jit ho pochovat a sestry zakazali.tam nikdo nesmí protože malej nesmí dostat infekci,a ja už druhy den mám horečky třepe se mnou zimnice.Tak jsem se na Matyska jen divala aby to nechytnul ode mně a taková ženská se na mě oboří to mě dost sebralo a je mi z toho nanic.Ja to dost psychicky zvladám.

bocmanka
25. okt 2009

😒 to sú dneska ľudia, čo koho do toho saruspec?...to by si musela každému vysvetľovať prečo tam nie si a ak tam nie si, asi to má dôvod
ktorá matka by zámerne nechala plakať svoje maličké dieťa v nemocnici?
skús sa vzchopiť matýsek potrebuje maminku pozitívne naladenú, a kašli na zlých ľudí, tí ti nemôžu dodať podporu... 🙂

kosilelaa
25. okt 2009

saruspec chlapeček je moc krásný,někteří lidé si nevidí do huby a už vůbec by se neměli plést do věcí o kterých nic neví. Bohužel ale i to se stává. Nerozumí tomu,ale soudí. Chápu že tě to ranilo,ale souhlasím z bocmankou,že musíš mít sílu pro Matýska,zapomeň na ty dvě Matýsek je důležitý..vyhoď ty dvě z hlavy...hodně síly a štěstí.

jakelina
26. okt 2009

Saruspec, přidávámse k názorům co už tu zazněly. Prostě ty víš, že děláš maximum a na ty dvě se vykašli. Jestli vám ho pustí v pátek domů, tak to bude krásný víkend, co. Držím palce.

saruspec
26. okt 2009

Děkuji holky za podporu,ale dnes jsme dostali špatnou zpravu od mudr.šmakala,že ta ledvina nefunguje a že neví jestli ho pustí v patek domu,že máme zavolat ve čtvrtek.tak že jsme s manželem uplně na h...o to je tak nespravedlivé na tom světě.

jakelina
26. okt 2009

Tak to mě moc mrzí, ono se může stát cokoliv a kdykoliv a zase bude líp. Dneska jsou Ti doktoři fakt machři a dopadne to dobře, uvidíš. Posílám z Opavy hodně pozitivní energie a držte se.

monnaliza
27. okt 2009

Ahoj bocmanka a ostatné,

pridávam sa k Vám a držím palce teraz v októbri som oslávila 40 a čakám svoje tretie dieťa, s ktorým som určite nerátala, prekvapilo ma to a pravdu povediac zaskočilo - mám už 18 ročného chlapca a 12 ročnú slečnu.
Deti to vzali dobre, dcéra sa teší a syn to vzal s humorom - hlavne že nie je jeho. To kvitujem, nakoľko je maturant a vtomto veku vychádzať s deťmi je umenie.
Termín mám okolo 25.januára - bude to dievčatko, amniocentéza to potvrdila, čomu som rada. Komplikácie nemám, som v 27 týždni a pribrala som 5 kg, môj vek mi nikto neháda, ale stretla som sa s negatívnym ohlasom. Myslím si, žie nie je umenie ísť na interupciu, ale to dieťa v dnešnej dobe vychovať. Držím palce všetkým, ktoré sú v podobnej situácii. ahojte

saruspec
27. okt 2009

Ahoj monnaliizo vitám tě mezi nas 40leté.tak Matysek jde ve čtvrtek na scentograf.tak uvidíme co nám řeknou.nejhorší je to čekaní.

jakelina
29. okt 2009

Saruspec, tak co dnes za novinky??? Snad něco pozitivního a budete všichni spolu doma. Myslím na vás, tak se pak ozvi jak to dopadlo.
Monnaliza, vítám Tě mezi nás, buďte zdravé a napiš jak pokračuje těhu.

saruspec
29. okt 2009

ahoj jakelin,teď volal manžel,že matysek je ještě na vyšetření že máme volat v 15h jestli ho pustí zitra domu.Včera jsme byli za matyskem a už má na pokoji kamaráda taky tak starý jak Matysek ale je drobunký.asi ma taky po operaci měl v hlavičce napichnutou vyživu to je hruza jak to vidiš.ale Matýsek už je hezký hned nás poznal,koukal se na nás smal se setra řikala,že je hodný popapá,odřihne a spinká večer že to ma přehozené to spaní ale že ho daji do kočárku a uspí.už papá 120ml je takovej klidnej uplně jinej ta operace mu pomohla on měl strašne bolesti pořád se kroutil,křeče měl a ve spaní neklidnej,myslím si že mu to hodně pomohlo. 😵

jakelina
29. okt 2009

Saruspec, no tak to je skvělá zpráva. Tak to je vždycky úžasné, když to mimi vypadá spokojeně a směje se, že. Tak jenom aby ho pustili na víkend domů a mohli jste si ho pomazlit. Můj syn když byl jako miminko v nemocnice, tak jsme ho po návratu pořád nosili a pak nám nechtěl usnout v postýlce ani za nic, ale ono to nedá, když ho máš konečně doma. 🙂

saruspec
30. okt 2009

Húra húra za chvili si jedem pro Matýska,ale musí mít ještě 14dní vyvod tak to musím nějak zvládnout,na převazy budu chodit k dětské doktorce aji nám to pak vytahne.to znám že nechce spát v postylce,ja ho taky pořád nosila a do postylky ani nahodou tak jsem sním spala v obývaku na gauči.jo a ta ledvina funguje na 25%takže aspoň něco.

jakelina
30. okt 2009

Ahojky saruspec, tak nám pak pošli nějaké nové fotečky a ta ledvina se časem spraví, uvidíš. Mějte se krásně. 🙂

saruspec
31. okt 2009

čauky tak Matýska máme doma je to zlatíčko ale doktorka nám včera řekla že ta pravá ledvina se zhoršila a bude nutná za 3týdny operace tak nemám naladu na nic.

jakelina
31. okt 2009

Saruspec, tak musíte doufat, věděli jste do čeho jdete, když jste se rozhodovali mít miminko. Nikdo nezaručí, že děťátko bude zdravé a může se stát hodně věcí během těhotenství, porodu i potom. Buďte rádi, že je jinak vše vpořádku a uvidíte, že se z toho Matýsek dostane. Moje sestra zemřela na rozštěp páteře a moji rodiče si prožili svoje, protože prodělala několik operací a stejně to bylo beznadějné. Dnes by se s tílm možná něco už dalo dělat, ale to je už dávno, víc jak čtyřicet let. Takže optimismus a nepropadat beznaději, žít se dá i s jednou ledvinou. 🙂 To se snad nikdy nestane!!!! To myslím jen jako nejhorší variantu.

jakelina
2. nov 2009

Saruspec, tak co jak to prožíváte???Spinká malý, nebo nosíte???

saruspec
7. nov 2009

ahojky docela spinkal pěkně ale od včerejška strašne bolesti břiška tak jsem ho celou noc nosila,a to mu před papaním i po papaním pomahám trubičkou a moc to nepomáha ani kapečky.takže jsem jak matoha musela jsem si jit odpoledne lehnout už bych to nezvladla teď jsme spinkáme v kočárku,jo a už máme 4kg a 58cm ve středu jdem vytahnout ten vyvod.

jakelina
7. nov 2009

Ahoj Saruspec, malý si určitě zvyká na nový režim a uvidíš, že to bude lepší. Já jsem prvního syna uspala taky jedině v kočáře, nebo na ruce až do půl roku. Byla jsem vyčerpaná až hrůza, manžel dodělával Vysokou školu a jezdil jenom na víkend. Hlavně, že přibírá a aby bylo dobré to ostatní. Držím palce

saruspec
19. nov 2009

čauky tak už je to lepší spinkáme v noci po 3-4h to už jde.važíme už 4.68kg v sobotu jsme byli na vítání občánku bylo to hezké ale Matýsek to celé prospal.

jakelina
20. nov 2009

Tak to je skvělá zpráva Saruspec, malý vypadá krásně a vám to s ním sluší. Tak jen tak dál a ať je to pořád lepší. 🙂

saruspec
20. nov 2009

mockrát děkuji,určitě to bude všechno ok,akurát se bojím té prasečí chřipky to je hruza jakou rychlostí se šiří.

jakelina
22. nov 2009

Taky mám strach, každý rok jsem se nechala očkovat proti té normální, ale letos už ne, byla jsem těhotná a teď jsem v šestém měsíci a nevím jestli se těhotné očkovat budou, nebo ne a je-li to vůbec vhodné.

saruspec
28. nov 2009

tak mně volal doktor že mám přijt na očkovaní proti prasečí chřipce,že jsem na seznamu protože mam astma,ale ještě jsem se nerozhodla mám strach,z těch vedlejších učinku.tak nevím 😢

jakelina
28. nov 2009

Saruspec to si musí každý rozhodnout sám, ale už nejsi těhotná a tak by to nemělo vadit a zase bych zvážila jestli nemůžeš, když tu chřipku dostaneš nakazit malého. Určitě má tu imunitu horší po operaci. Já jsem se proti chřipce nechala očkovat každý rok a reakce skoro žádná, nikdy. Trochu bolela ruka a to bylo vše.