Mateřství po 45. Co si o tom myslíte?

ankonco
3. feb 2009

Neodolala jsem a pokusim se zde o diskuzi tykajici se materstvi ve vyssim reprodukcnim veku.Motivoval me k tomu clanek o Bare Basikove, ktera ve svych 45ti ceka treti mimco. Zajimaly by mne Vase nazory, zda si myslite, ze je spravne, aby mela dite zena ve vyssim reprodukcnim veku i za cenu toho, ze se eventuelne nedozije jeho dospelosti. Jsou zde nejake otazky socialni, psychologicke, pravni? Kdo muze zene udat nejake hranice, kdy mit a kdy nemit dite?

saruspec
12. jan 2010

láro díky, však ty maš taky malou princezničku hezkou.Tak Matýsek už ma druhý den 37 a vytahli mu už cevku z pindíka tak,už má jen vyvod v ledvince ale ještě mi cho nechcou dát na děcké čekaji na vysledky z laboratoře a už mu nasadili 3antibiotika. 😉 zítra za ním jedem nebo možná už tam zustanu a dají ho na dětské ale manžílek ma rýmečku tak umíra znáte to že? 😀 😀 😀

jakelina
12. jan 2010

Tak moc přejeme ať tam už můžeš zůstat a co nejdřív jste na normálním oddělení. 🙂

saruspec
13. jan 2010

Húúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúráááááá,už mi dneska dali Matýska na dětské tak se balím a budu už tam s ním. 😀 😀 😀 😀

l.lara
13. jan 2010

jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! 🙂 Matejkovi posielame cmuuuk🙂 uzite si jeden druheho a nech ste co najskor v poriadku doma 😵 😵 😵

saruspec
13. jan 2010

jo dám díky 😠

jakelina
13. jan 2010

Sarus, skvělá zpráva. Ani nevíš jak moc Ti to přeju. Hlavně aby to už bylo poslední co musí prožívat v nemocnici. 🙂

l.lara
14. jan 2010

ahojte 🙂

ja stale beham po lekaroch kvoli tym ociam..vcera som stihla dokonca dvoch 🙂 muzicka mam stale na sluzobke, tak strazenie malej lepim, ako sa da..vacsinou je s mojim otcom, ten uz toho zacina mat plne zuby. 😔 dnes som nechala starsiu zo skoly doma 😕 zatial mi nezistili, z coho to je..este mam pred sebou kopec vysetreni.

beriem malu trosku von, nech sa vyblbne..pekny dnik.. 🙂

jakelina
14. jan 2010

Psala mi Saruspec sms, že malý dostal průjem a zvrací, tak je na kapáku a dostává rýžový odvar. Ach jo, ten malý má fakt smůlu.

l.lara
16. jan 2010

jake, dakujeme za spravu. nevies ako sa ma malicky? uz nema dietku?

jakelina
16. jan 2010

Zatím nevím, napíšu jí odpoledne. Pak dám zprávu.

hanula11
16. jan 2010

Matějíčkovi je snad stále lépe a lépe. Chudátek maluškej, už aby jste ho, Saru, měli doma a měl klid od nemocnic a byl zdráv, pokud možno jako řípa. 😔 🙂
Hodila jsem do albumu pár skoronejnovějších fotek jak drobulka roste (cvalina jedna těžká od chování a kojení mi vždycky málem upadnou ruce), jukněte na naši chechtuli.
Lari, a´t už je ti s očima taky lépe.
A jinak a´t na sebe dávají všechny těhulky pozor a maminy AŤ MAJÍ DOMA SAMÉ ANDÍLKY 😉 🙂

jakelina
16. jan 2010

Malého Mytýska by mělli pustit domů v pondělí. Tak mu držíme palečky. Sarus je naštvaná, kvůli jídlu. Všechno jim tam dávají na celý den a nic čerstvého. Musí všechno jenom ohřívat. Malý má průjem tak mu to určitě nedělá moc dobře. Určitě nám napíše víc až se vrátí. 🙂

hanula11
17. jan 2010

S tím průjmem je to blbý ☹ , měli by se v té nemocnici taky trochu "snažit" to těm dětem zpříjemnit a ne jim ještě "přidělávat" další "trápení". Naše zdravotnictví je opravdu na vysoké úrovni, njn 😖 😒, hlavně že jim člověk celej život cpe peníze z platu a když je jednou za čas opravdu potřebuje, tak se - třeba o prcky - starají docela na levačku 😠 😎, na prdel by potřebovali 😝 🙄 😀

jakelina
17. jan 2010

Já si taky myslím, že když se chce, tak všechno jde. Je to v lidech a někdy mají ty jejich pitomé předpisy.

hanula11
19. jan 2010

Já Vám to sem taky písnu, ať máte trochu vzrůša. Tak jen tak pro info:
🙂 😵
U nás hezky taje.
Mladej večer dojel domů a musel nechat auto dole na cestě, jinak jezdí chlapi až nahoru a pak doleva - parkují nahoře u nás na zahradě.
Ráno ve třičtvrtě na tři se Áďa probudila na jídlo, po třetí jsem ji neprozřetelně rozbalila, že ji přebalím, než zase usne a ona nebyla vůbec počůraná. Tak jsme pokračovali v pití druhým chodem.
Před čtvrtou konečně odpadla a o půl páté nám na zvonek zvonil soused - chtěl uvolnit cestu, aby mohl odjet do práce. Tak manžel vstal, odjel, znovu najel.
A v sedm když náš mladík ještě "byl v posteli" udělal celou autovou procedúru tatin znovu, aby mohl sjet s autem pro změnu on a jet do prac. procesu.
Adélka tou dobou opět měla nášup, vstávala po šesté. A synátor jel do práce až na osmou. Tak takhle to u nás chodí. Otec rodiny dost nadával (před tou sedmou), ale moc mu to nepomohlo, jestli chtěl odjet. 😉 😀

jakelina
19. jan 2010

Hanul, no to si dovedu živě představit. U nás by byl kravál. My parkujeme v garáži, ale bydlíme přímo u cesty, tak přejíždíme přes chodník. Máme dvě auta za sebou a když chceme jet tím předním, je na něm tubus, tak vyjedeme prvním autem ven a zabereme celou cestu. Všude jsou mantinely sněhu. Mezitím přijede někdo buď zleva, nebo zprava a čeká až mu uhnem. Tak honem odjedeme o půl ulice dál a jdem pro druhé auto. S tím vyjedem ještě dál a vracíme to první zpět a pak jdeme kus zpátky od garáže. Jak v kocourkově.
Syn už sousedovi rozbil světlo, tak si vydělal.

hanula11
20. jan 2010

Děs běs ten sníh, komplikuje to i "parkování" a ježdění.
Pepča jezdí taky do práce autem, už sice jezdí rok (na rozdíl ode mne, já nejezdím i když bych teoreticky mohla), i tak mám o něj pořád strach. A to je pořád dokola, mít o ně o všechny strach kvůli plno věcem, ať jsou v peřince, nebo velcí, nebo už postarší - tím myslím manžu, mámu atd.

l.lara
21. jan 2010

ahojte, no to mate teda perne s tym parkovanim a preparkovavanim..hanula, si sa velmi nevyspala. 😕 mna moj sused vytlacal zo zladovateneho snehu, nejak som nevedela zaparkovat 😕
moja babula vcera vecer nechcela zaspat. odpadla az pred 23tou. ako naschval, akurat ked bol muz v praci, teda, na sluzobke a rano o 6:30 som ju uz budila, musela som ist na polikliniku. to chodenie po lekaroch je nekonecne...teraz je nervozna, ked dovarim, beriem ju trosku von.

jakelina
21. jan 2010

Lara a už Ti řekli z čeho to je a pomohlo něco???
Malého Matýska dnes mají pustit domů. 😀
Tak už snad na 100 %, protože Sarus řekli jednou tak a jednou zase jinak. Musela z toho být chudák na nervy.

l.lara
21. jan 2010

jake, zabral asi obycajny opthalmo septonex, teda, ten mi to skludnil a nasledne mast od koznej. nie je to uplne v poriadku, ale na to, ako som vyzerala a ako to neprestavalo svrbiet, je to priam zazrak,hoci kozu pod ocami aj nan hrornych vieckach mam zosuverenu...a neviem, mozno zabralo nieco ine, len neviem co. este neviem, z coho to mam, cakam na vysledky a o 2 tyzdne idem na dalsie testy. na tie sa bolo treba objednat.

...tesime sa na Saru a na Matejka.. 😵 🙂 😵

jakelina
21. jan 2010

lara, oni kolikrát ani nezjistí z čeho to je.

jakelina
21. jan 2010

Saru, doufám, že už jste doma 🙂
Pak písni co a jak.

saruspec
21. jan 2010

čauky tak už jsme konečně doma,bylo to tam hruza a děs.a to nám hrozí ještě operace močovodu 30.3.jedem na ultrazvuk k doktorovi co Matýska operoval a 4.4.pojedem na 2dny na vyšetřeni a to se rozhodne kdy operace.jo a vite že se platí aji za děti když leží v nemocnici?dali mi fakturu za matýska 1020kč ja před operaci 180kč a teď 480kč to jsem musela přikoupit plýnky malej mněl takový prujem že to sněho uplně střikala a z jipky má uplně opruzený zadeček do krve tak mu to mažu rybilkou a je to lepší.hlavně platit a služby žadné my jsme leželi na infekčním a tam jsme museli si po sobě po snidani a večeři si umýt talíře a hrničky hruza.

jakelina
21. jan 2010

Sarus, tak si teď malého doma vypipláš z nejhoršího.
Za děti se neplatí myslím jenom v porodnici, jinak jo. Je to síla. tolik let jsi dělala a nakonec se z těch peněz co přispíváme do zdravotnictví léčí nějaký feťák a ten si určitě nemusí platit nic.
A ten močovod by mu operovali zase v Olomouci??? Já už bych tam snad ani nechtěla, ale spousta lidí si tam tu odbornou péči chválí. Švagr tam byl na operaci s jícnem. Byla to nějaká unikátní operace co jinde nedělají, byl dokonce i ve zprávách na Nově. Má to od té doby mnohem lepší.
Tak přeju klidnou první noc doma a zase napiš. 🙂

saruspec
21. jan 2010

ja si na doktora šmakala který jen on operuje tak malé děti nestěžuji ten je machr aji doktorka na dětském nefroložka ta se chová velice přijemně,jen to oddělěni je hruza ale nepujdu zas někam jinám malého už znaji od malička,a ja si to zařidím že ja budu davát malému papat.

jakelina
21. jan 2010

to je jasné, hlavní je jak je zoperovaný. 🙂

hanula11
22. jan 2010

Zdravím Matýska doma 🙂 Hlavně že už vás, Saru, pustili. To naše zdravotnictví je opravdu kapitola sama pro sebe. Aspoň že doktoři jsou v tom Olomouci dobří. 🙂 😵

saruspec
22. jan 2010

to jo doktoři skvělí,jen mně štve že maminky se neozvou a drží pusu.za chvili jdem k dětské doktorce musí malému brát dvakrát tydně moč.večer jsem mu dala kašičku ryžovou mlečnou a spinkal do 4.30h pak trošku plakal tak jsem si ho vzala k sobě do postele a spinkali jsme do 6.30h a je tak hodnoučky.

hanula11
22. jan 2010

To je dobře, že si se užíváte s malým. Však on se vyzdraví, třeba ta operace nakonec nebude nutná. A kdyby, tak to určo taky zvládne, je šikulka 🙂

jakelina
22. jan 2010

SArus, tak první noc dobrá. Alespoň vás nikdo nebudil jak v nemocnici. Malý je zlatíčko. 🙂