Mateřství po 45. Co si o tom myslíte?

ankonco
3. feb 2009

Neodolala jsem a pokusim se zde o diskuzi tykajici se materstvi ve vyssim reprodukcnim veku.Motivoval me k tomu clanek o Bare Basikove, ktera ve svych 45ti ceka treti mimco. Zajimaly by mne Vase nazory, zda si myslite, ze je spravne, aby mela dite zena ve vyssim reprodukcnim veku i za cenu toho, ze se eventuelne nedozije jeho dospelosti. Jsou zde nejake otazky socialni, psychologicke, pravni? Kdo muze zene udat nejake hranice, kdy mit a kdy nemit dite?

erikovamamka
18. apr 2012

@leria Presne tak, ako si to napisala. Pokial sa dietatko narodi zene, ktora ho zahrna laskou a starostlivostou, nie je co riesit, ci je babatko planovane alebo nie. Horsie je to s takymi matkami, o ktorych pises ty. Tam je problem.

glascat
27. apr 2012

Takže, dievčatá, sme doma z pôrodnice. K mojim dvom dospelákom pribudla maličká slečna - Lucinka 🙂 3600/50 spinálna sekcia...

dvojbottka
27. apr 2012

@glascat gratulujem a nech sa Vám obidvom darí 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jakelina
27. apr 2012

@glascat posílám velkou gratulaci 😉

glascat
27. apr 2012

@dvojbottka
@jakelina Ďakujeme 🙂

evapavla
27. apr 2012

@glascat srdečne gratulujem 😵

glascat
27. apr 2012

@evapavla Ďakujeme 🙂

jakelina
15. júl 2012

Holky máme tady nějakou novou maminku a nebo čekatelku??? 😉

trixi
16. júl 2012

ahojte zienky, odpoviem na otazku: Myslim si, ze byt matkou po 45 moze byt uzasne. Som matkou, prvorodickou, po 40tke a uzivam si to. Naplno. Pred tyzdnom na stretavke ma predbehol spoluziak, ma rocneho chlapca a v duchu som tisko zavidela 😉 . A ak by sa nam nahodou zadarilo tak zasa budem stastna, trosku ustrachana (to je v mojej povahe). Preto moj odkaz pre vsetky mlade zienky po 40tke ci 45ke- nepocuvajte hluposti od ludi, ktori do toho maju co najmenej hovorit a uzivajte si to, teste sa. V tejto teme je niekolko velmi peknych prispevkov, nechcem sa opakovat co sa tyka veku-chorob. Je dane, ze ludsky vek sa predlzuje. A aj budeme musiet dlhsie pracovat, takze preco nemat dieta v tomto veku?

ivigirl
17. júl 2012

@jakelina asi nemáme ale já bych to brala 😝 😀

jakelina
18. júl 2012

@ivigirl však se povede 😉

bodka70
13. aug 2012

@leiladelly
@jakelina
@hanula11 a ostahí - dňa 2.8. 2012 o 8.28 sa nám narodil krásny chlapček Radko, s mierami 3150g a 48 cm. Sme zdraví a v poriadku 🙂 🙂 🙂.

jakelina
13. aug 2012

@bodka70 moc gratulujeme a přejeme zdravíčko a hodné a spokojené miminko 😉

leiladelly
13. aug 2012

@bodka70 Moc gratuluji k chlapečkovi, přeji Vám oběma a celé rodině především pevné zdraví, protože to je základ, lásku, spokojenost a mír v duši. Trochu štěstí k tomu 🙂

hanula11
14. aug 2012

@bodka71 velká gratulace 🙂 😵
Ať Radko roste mamce a taťkovi jenom ve zdraví a do zdraví, pěkně přibírá a do budoucna ho čeká jenom samá radost a taky štěstíčko ať se ho drží 🙂 😵 (a celé rodiny kolem mimichlapečka též).

jabluncanka
14. aug 2012

@bodka70 Moooc gratuluji!!! Ať Vám chlapeček dělá jen samou radost!!

evapavla
18. aug 2012

@bodka70 z celého srdca gratulujem 😵 😵 😵

hanula11
5. okt 2012

Maminy, kde jste? Asi v práci, písněte sem někdo, aby nás nezrušili 😉 🙂 😵
Přírůstky asi žádné nové nemáme 😎, ale co ty naše dítka? 🙂 😵
@bodka70, ty už taky trochu pracuješ? Nebo se mi to plete, nojo, to je ta moje stará hlava (vtip, samozřejmě).

bodka70
5. okt 2012

@hanula11 , áno pracujem, išla som 1x do práce už s 11 dňovým Radkom 😝 . Samozrejme nechodím ešte normálne do práce, ale účtovníčku, čo som zaúčala, po mesiaci jej dal môj šéf výpoveď. Nechcem to tu rozmazávať, ale skrátka, nerobila, to čo treba 😒 . Takže znovu som zaúčala, ale tentoraz dlhodobejšiu kolegynu, ktorá tam robí už dlhšie a má skúsenosti s mojím účtovným programov (robila už faktúry aj sklad trocha). Tak robí za mna bežnú účtovnú robotu - pokladna, banka, faktúry... má to ako brigádu a ja chodím 3x týždenne po 2 hod urobiť odborné veci - dph, výplaty, interné doklady... Šéf po mňa chodí s autom, naloží mňa i malého s autosedačkou a ideme. mám tam aj miestnosť, kde môžem prebaľovať a kojiť.
takže ten čas, čo malý spí, míňam v práci a domáce práce mi trochu stoja. pomáha mi muž, dačo porobí alebo zoberie večer, ked príde z práce malého na hodinku do kočíka a za ten čas sa snažím všetko stihnúť. 😝 . Plus venujem sa aj starším dievčatám, občas nejaké nákupy a tak. Na MK chodím len tak, že malý mi spí na rukách a jednou rukou ťukám 😉.
Len škoda, že ku kresleniu sa neviem dostať, od pôrodu som nenakreslila ani čiarku 😒.-

bodka70
5. okt 2012

pridám aj tu nejaké foto z našej rodinky 😉

bodka70
5. okt 2012

😉 😉 😉

leiladelly
5. okt 2012

@bodka70 Jsi šikovná, že to zvládáš, jak také takto kloubím práci, děti a domácnost, už pět let a musím říct, že na mě došlo jakési fyzické vyčerpání ☹ Nikdy jsem nezažila ten pocit být jen doma a nemít pracovní povinnosti, na jedné straně je to fajn, člověk je sám sobě pánem finančně, a také z vybudovaného se prostě vystoupit nedá, zaměstnanec má v tomto lehčí rozhodování. Pořád to šlo, ale letos jsem po jedné operaci, ještě mám jít na další a nemám pocit, že bych se v tom meziobdobí fyzicky dala dohromady.
Děti na fotkách jsou krásné, starší sestřičky opatrují malého, že?

leiladelly
5. okt 2012

@jakelina Já bych brala, ale manžel stávkuje. Pokaždé mi na silnici ukáže nějaké velké auto, typu Minibus, které by bylo (dle jeho názoru) potřeba na čtyři děti, vyjmenuje, jak blbě to jede, jak je to nepohodlný, že bych musela slevit z kvality jízdy a tím jsou mužské argumenty (s nadsázkou) vyčerpány 😀

bodka70
5. okt 2012

@leiladelly , tiež ma to občas zmáha, v podstate od 8 mesiacov prvej dcérky takto robím, bu´d na celý alebo na čiastočný úväzok, podľa toho, či mám nejajé dieťa doma, alebo už chodí do škôlky, školy, tiež nepoznám klasickú MD V plnej výške. 😝
a najstaršia Soňa už bude mať 12 rokov zachvíľu, takže tiež už je to dosť dlhá doba...

leiladelly
5. okt 2012

@bodka70 tak to máme podobně, já celé první těhotenství pracovala v ordinaci, nemohla jsem za sebe sehnat zástup. Pak jsem tedy byla rok doma ato byla jediná doba, kdy jsem si to opravdu užila a nechtěla jsem o práci slyšet 😉 papíry jsem dělala z domu. Druhé těhotenství jsem musela být doma, ale zase byly stále nějaké nervy... zvracela jsem moc, pendlovala jsem mezi nemocnicí a domovem. A u Leilinky jsem v práci částečně od jejích tří měsíců, no, zmáhá mě to.

hanula11
5. okt 2012

@bodka to máš teda fofr, Radečka zdravím, ségry jsou asi rády že ho mají 😉 🙂
Taková shoňka není co závidět, na druhou stranu, @leitadelly, zas to máte pracovně jistý a nějaká ta kačka navíc se taky hodí (rodičák je dnes nic moc 😠 😵 ).
No nám to pracovní nahánění brzy taky začne, jen ještě pořádně nevím, jak to nakonec dopadne, dvanáctky s malou se mi fakt dělat nechtějí, ale možná mi nic jiného nezbyde 😔 🙂 . Já bych účetnictví dělala moc ráda, vždycky mě to bavilo, ale u tady u nás nemám šanci .
Tak čaute 😉 🙂

berenika39
5. okt 2012

@bodka70 to jsou nádhrené fotky, moc moc přeji všechno nej...a zdraví pro všechny. obdivuju tě, vážně, ještě i práci....malý je krásný, v dobrém závidím🙂. užívej si to, at se vám daří🙂

dommonvoj
5. okt 2012

Když jsem měla první dítko v 21 letech a viděla jsem sousedku,která měla ve 30 dvojčata,koukala jsem na ní jako na mimozemšťana.Po druhém dítěti mi doktoři udělali podvaz vejcovodů a já ve 23 letech věděla,že je s rozením konec.Upřímně jsem se stím smířila.Podruhé jsem se vdala a můj muž neměl své děti a tak se snažil pomáhat z výchovou mých dětí co nejvíce.No a představte si jak jsem byla upřímně zděšená,že 38 letech jsem zčista jasna byla těhotná,jen tak.Po skoro 17 letech jsem otěhotněla.Myslíte,že jsem uvažovala nad tím,že až malé bude 20 mě bude skoro 60?Vůbec ne.Znám spoutu 30letých maminek,které jsou starší v názorech a chování než dnes já.Není to o věku,je to o člověku.Samozřejmě mi není 20,ale co.Nikdy neříkejte nikdy,tohle bych neudělala........................................Jak se říká "Člověk míní a příroda mění " 😅 😅 😅

bambina1009
5. okt 2012

a prečo nie ? držím palce 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

leiladelly
8. okt 2012

@hanula11 je to tak, všechno má svůj rub a líc, když člověk z práce "vyskočí" na dobu mateřské, sice má víc klidu, ale pak ho čeká to shánění (což já si neumím moc představit, to je fakt). Když nevyskočí, musí to kloubit , taky to jde, jen je to víc shon. Přeji úspěšné hledání pracovního místa 🙂