Mateřství po 45. Co si o tom myslíte?

ankonco
3. feb 2009

Neodolala jsem a pokusim se zde o diskuzi tykajici se materstvi ve vyssim reprodukcnim veku.Motivoval me k tomu clanek o Bare Basikove, ktera ve svych 45ti ceka treti mimco. Zajimaly by mne Vase nazory, zda si myslite, ze je spravne, aby mela dite zena ve vyssim reprodukcnim veku i za cenu toho, ze se eventuelne nedozije jeho dospelosti. Jsou zde nejake otazky socialni, psychologicke, pravni? Kdo muze zene udat nejake hranice, kdy mit a kdy nemit dite?

saruspec
27. dec 2009

jo jaki,ja jsem hodná pořád hahaha 😀 😀 😀 manžel má rád vánoce tak by se rozdal.

jakelina
27. dec 2009

Já myslím, že každá maminka je hodná, ne. My jsme byli dnes klukům pro rifle, nějak nám z toho oblečení rostou jak z vody. Výprodeje byly, ale všude hodně lidí a nakonec si koupil i manžel. Jenom já mám letos utrum, ani na vánoce nic na oblečení. Uvidím jak zhubnu po porodu a pak si udělám radost já.
My mamči se vždycky nějak ošidíme, že jo. Já jsem si na mateřské snad nic ani nekoupila, až při nástupu do práce. To jsem pak zjistila, že mám ve skříni snad jenom tepláky. 🙂

l.lara
28. dec 2009

ahojte, tak konecne som sa dostala k PC..🙂 aj ja som posluchala 🙂, dostala som mikro hifi system do kuchyne, uz ho mam aj namontovany, to sa umyvaju riady, ked tam nieco hra. 🙂 teda, ale vcera som uz mala dost. nie a nie upratat kuchynu..varenie zaberie pol dna, "pol dna" to upratujem a za 5 min. je to zjedene 😀 inak ma trapia tie moje alergie, uz asi mesiac ma strasne svrbi pokozka v okoli oci. teda, aspon myslim, ze to je z alergie. strasne som z toho nervozna. neviem si naplanovat lekara, aby nemusela mala cakat so mnou medzi chorymi. 😒

hanula to poznam. moja bude mat sice iba 17, ale ma chalana a vsetok svoj volny cas travi s nim. uz si planuju spolocnu buducnost a mne sa z toho len vlasy dupkom stavaju..na skolu kasle - udajne ju demotivuju ucitelia, tak pockame na polrocne vysvedcenie a potom pritvrdime. pritiahneme kohutiky.. 😀

jakelina
28. dec 2009

Lara, já mám teď problémy s očima taky. Byla jsem u oční a v těhu mi na to nemůže nic dát. Kup si alespoň SAnorin analergin, je volně prodejný a kape se i do očí a mohlo by to pomoct i na okolí očí. Jinak Xyzal, Zodak, Zovirax, nebo něco na alergii by taky mohlo pomoci.

l.lara
28. dec 2009

jake, pravidelne uzivam alerid, teraz som si ho 3 dni nedala, lebo ho nesmu tehotne, tak som chcela zistit, ake je to bez liekov, ked chceme babo. ale musela som ho znovu nasadit. ☹ + mam kvapky na alergiu spersallerg. ukecala som babu v lekarni, aby mi ich predala. nepomaha. ☹ a ty mas co s ocami? ☹

jakelina
28. dec 2009

Nikdy jsem neměla nic, až teď v těhu. Pocit sucha a řezání, jako bych tam měla písek. Tak asi nějaká alergie, říkala doktorka, že to může být na krém, nebo nějakou kosmetiku. Ale používám pořád tu stejnou. Tak nevím. ☹

hanula11
29. dec 2009

Lari, já jsem taky alergik - snad na všechno. Xyzal ani ty druhý tabletky co teď nevím jak se jim říká už rok neberu 😒 , v létě mi alergoložka řekla, že můžu brát jen místní "léky", spreje do nosu a na dýchání. Když bylo nejhůř, chvíli jsem je brala, ale teď se zatím držím bez stříkání. Dokud kojím, no uvidíme. Já ti pak písnu, jak se ty spreje jmenují, ale teď mám vedle tatina - má už druhý týden dovču - a tak musím s psaním spěchat, abych ho moc nedráždila.
🙂 😵
Jo a ty druhý tabletky jsou AERIUS, tak ty by se taky v těhu neměly. ☹ 😉 🙂

l.lara
29. dec 2009

jake, podla mna to nie je na kozmetiku, ked si to doteraz nemala. mne povedala ocna, ze mam vysadit uplne vsetku kozmetiku. to som spravila a ziadne zlepsenie, akurat to bolo este horsie. ja si musim zvlacnit tu pokozku, lebo potom to suche svrbi este viac. pomohol mi gel na opuchnute viecka od vichy, ale uz ho nevyrabaju. maju nieco podobne, len to stoji dost penazi. nechce sa mi do toho investovat, ked neviem ci to pomoze..

hanula, vitaj v klube 😒 🙂 uff..ako si to zvladala, ked si musela vysadit lieky? ja keby som si teraz nedala aspon nieco, tak sa asi skriabem po stene.. 😒 😖

saruspec
29. dec 2009

čauky ja jsem astmatik alergik,a v těhotenství mi nasadili děcké leky,hlavně spreje na dychaní ale vubec mi to nezabirálo,měla jsem pořád strašně silný zanět produšek brala jsem dvojo antibiotik když jsem byla v 5 měsici to taky moc nezabiralo,tak mi manžel koupil digitalní zvlhčovač vzduchu liju do toho vincentku tak se hned lepší dychalo.a když jsem byla v 7měsici tak jsem měla taky zanět produšek že jsem se dusila pořád jsem kašlala nešlo to zastavit myslela jsem že malého vykašlu už mně všechno bolelo od kašle doktor si už nevěděl rady,manžel se naštval a jeli jsme do chorvatska,přijeli jsme tam a ja ani nezakašlala ani sprej sem nepotřebovala.a když jsem měla sennou rýmu a alergii oči tak mi doktor řikal,že par kapek si mužu sanorinu kapnout že to nevadí.nejhorší to je do 3měsice to nesmíš nic.

jakelina
29. dec 2009

Díky za rady, zvlhčovač máme a koupila jsem si homeopatika a zdá se to trochu lepší, ale mám je teprve čtvrtý den a tak nevím jestli pomohly nebo to přešlo trochu samo. Taky kapu umělé slzy, zvlhčí oko.

l.lara
30. dec 2009

saru, tak si si uzila svoje.. ☹ ☹ ☹

mne tie kvapky nepomahaju. dokonca z tych na alergiu ma ta pokozka pali este viac. asi ich vysadim. teraz som bola u lekara, takmer pol dna, aby mi vypisal vymenny listok ku koznej a ten mi je zatial na nic, lebo ordinuje az od 8.1. bola som aj v susednom meste a tam je od 11.1. 😠 zastupujuca je este par km odtialto, tak neviem, ci sa este nevyberiem po Novom roku tam. budu tam asi riadne zastupy ludi..

jake, ake mas homeopatika a ake umele slzy? (aku znacku?)

hanula11
30. dec 2009

OČNÍ KAPKY - mi alergoložka v červnu napsala tyto: Livostin. 🙂

jakelina
30. dec 2009

Lara slzy jsou Lacrisyn a homeopatika jsou volně taky prodejné Eupfrasia Officinalis 9CH.

Hanula já mám od oční kapky Alomide, ale v letáku je napsané, že by se neměli užívat v těhu, pouze v nezbytném případě. Oni to píšou skoro na všechny léky, protože se tak vyhnou případným sporům. Já když si přečtu leták k antikoncepci co jsem brala, tak mám pocit, že užívám něco co mě kupodivu nezabilo, protože tam je vypsána snad každá choroba co může člověka napadnou, snad s výjimkou zánětu 🙂 varlat 🙂 . 😀

l.lara
31. dec 2009

ahojte,tak vy mate tie kvapky od alergologicky. ja som objednana 13.1. dufam, ze mi pomoze 🙂 uz je to zas horsie, muz sa zacina bat, ako budem za chvilku vyzerat 😀 mam take ryhy okolo oci a vydratu kozu z toho svrbenia. dokonca sa mi zacinaju tvorit cervene flaky..super, ze to nemozem zakryt ani make up-om, uff..

jake, to s tou HA mas pravdu.. 😀 info o homeopatikach sa mi nepodarilo zatial vygooglovat..

🙂 maminky, chcela by som vam zazelat veseleho silvestra a vsetko dobre v novom roku 2010.. 🙂

"Hviezda na nebi svieti a deň za dňom letí. Dokonca roka máme už iba krok a, preto vami želám veselého Silvestra a šťastný nový rok." 😀 😀 😀

jakelina
31. dec 2009

Lara napsala jsem to s chybou má tam být EUPHRASIA OFFICINALIS 9CH sorry.
Taky krásný rok 2010 a brzy plnou náruč štěstí přeju.
Saruspec pro vás ten nejkrásnější den bude po dobře odoperovaném a zdravém Matýskovi, tak držíme v lednu palce. 🙂

jakelina
31. dec 2009

Lara, Našla jsem nějaké odkazy, tak to nastuduj a vyzkoušej, mě to fakt pomohlo. Není to zas tak drahé a nemá vedllejší účinky. 🙂

saruspec
31. dec 2009

Děkuji Jaki,Vám všem taky přeju to nejlepší v novém roce. 🙂

saruspec
3. jan 2010

zdravím všechny,tak my už zitra jedem do té hnusné nemocnice,tak nám držte palce,nevím jestli budu mit večer čas jit na net,musím si vše nachystat budu malého si sama krmit svojim,ne to jejich z ledničky a pak přihřáte v mikrovlnce,už dost ma žaludek zničenej od těch antibiotik.ve 12h jedu lyžovát na 3h na Bílou musím načerpat sílu na zitra malého hlidá mamka,včera jsem mu dala v 23h ryžovou kašičku smichanou s nutrilonem a spinkal až do 6.30h paráda.už je to šikulka dneska máme 4měsice. 😉

jakelina
3. jan 2010

Saruspec, držím palce i pěsti a nezlom si něco na horách. Já letos nic, naši kluci jedou zítra do Tošovic, to mají kousek na noční lyžování a já budu sedět doma. Snad to nezapomenu do příštího roku a bude mít kdo hlídat, moje tchýně na to není, ani s kočárem mi nikdy nešla na procházku. Raději sedí doma, je sama a modlí se. Ona tomu věnuje i pět hodin denně a když nesedí s růžencem v křesle, tak sleduje Noe, nebo něco poslouchá v rádiu. Je hodně zbožná.

l.lara
3. jan 2010

zdravim maminky.. 🙂 tak este raz..vsetko dobre v novom roku.. 😵

saru, ja som ta uz asi nestihla, ale myslime na vas a veeelmi drzime pasticky... 🙂 nech vsetko dre dopadne. 🙂
posielame cmuk matejkovi 🙂 😵 🙂

jakelina
3. jan 2010

Lara, děkujeme za přání. Tobě taky vše nej. 🙂

saruspec
3. jan 2010

diky Lara jo dám,jaki nezlomila ale bylo to hruza same muldy žadná fyzička bylo to naročné a chtěji za 2h 270kč hnus ani 50kč bych jim nedala.do tošovic jsem taky jezdila kolegyně z páce ma v děrném chalupu tak to je taky kousek a libilo se mi tam aji ta bobová draha.tak jo holky mějte se až budu doma tak se ozvu nebo mi mužete napsat na mobil:773231232 😒

l.lara
7. jan 2010

ahojte maminky 🙂

dlho tu nikto nebol..ako ste vykrocili do noveho roku? 🙂 dufam, ze saru s Matejkom su v poriadku.. 🙂

ja mam stale ten ekzem na ociach, v pondelok idem na kontrolu. potom dam vediet, ako som dopadla..

jakelina
7. jan 2010

Holky Saruspec mi dnes ráno psala, že Matýsek šel v 10 hodin na operaci, tak držte pěstičky.
Lara máš krásnou novou fotku.

l.lara
7. jan 2010

myslime na Matyska a drzime pasticky.. 🙂 nech vsetko dobre dopadne, jake, potom daj prosim vediet ak saru napise..

a dakujem za pochvalu jake, to je taka staronova, ale paci sa mi. to tak malinke zaspinkalo, ked sa napapkalo🙂 ak si prihlasena na facebooku, mam tam kopec fotiek krpca..

jakelina
7. jan 2010

Na facebooku nejsem, škoda. Já zvládám sotva Skype a Outllook, jsem počítačový negramota. Všechno mi musí někdo hodinu vysvětlovat a pak mi to ještě ke všemu trvá hroznou dobu.

l.lara
7. jan 2010

neverim.. 😉 🙂 tam je to jednoduche, nemusis nic vypisovat, len meno pri registracii, ostatne odklikas.. 🙂

l.lara
7. jan 2010

ale nic sa nedeje, ak nie 🙂 skusim este zopar fotiek nejak pozmensovat a dat sem 🙂

l.lara
7. jan 2010

pisem na etapy..pozerala som fotky, s tym bruskom vyzeras super! 🙂 mozem sa spytat, kolko mas rokov, ty nevyzeras, ze mas uz 18 rocneho syna... 😎 🙂

saruspec
7. jan 2010

Ahojte holky jsem na 2dny doma,abych se uklidnila.Moc všem děkuji za podporu,je to hruza.operace trvala 3h ten čas vubec neutikal,chodila jsem tam jak lev v kleci.když konečně přijela sanitka na sál tak jsem si odechla,jela jsem sanitkou na jipku a manžel jel autem za náma,pak jsme seděli hodinu a pul na jipce než ho napoji a zkontrolujou,pak nás vzali za Matýskem,myslela jsem že se tam složím,3vyvody dva v močáku a jeden v ledvince,a přivazané ručičky ja vím že to musí být aby si to nevyrval ale je to děsnej pohled pořád to mám před očima. ☹