Mateřství po 45. Co si o tom myslíte?

ankonco
3. feb 2009

Neodolala jsem a pokusim se zde o diskuzi tykajici se materstvi ve vyssim reprodukcnim veku.Motivoval me k tomu clanek o Bare Basikove, ktera ve svych 45ti ceka treti mimco. Zajimaly by mne Vase nazory, zda si myslite, ze je spravne, aby mela dite zena ve vyssim reprodukcnim veku i za cenu toho, ze se eventuelne nedozije jeho dospelosti. Jsou zde nejake otazky socialni, psychologicke, pravni? Kdo muze zene udat nejake hranice, kdy mit a kdy nemit dite?

odrik
30. jún 2011

@jakelina
Krasne heslo, naozaj velmi mile!!! Dakujeme za povzbudenie!!! Neboooooj, nevzdam sa. 🙂 !!! Krasny den a este raz dakujem za mile slova 🙂 !!!

jakelina
30. jún 2011

@odrik Jejda vůbec není za co. 😉

odrik
30. jún 2011

@jakelina
🙂 !

katkafs
30. jún 2011

@odrik, @jakelina ďakujem žienky moje veľmi pekne, zatiaľ mi dr dal ascorutin, mrsku som už teraz mala, tak uvidíme ........ hlavne ale mi tá doktorka na genetike povedala, že ktovie či nemám tú trombofíliu, vzhľadom na to v ktorom týždni som mala tie 2 MA. Tak musím počkať na odber ešte na hematológii na budúci týždeň a výsledky z genetiky sľúbili do 3 týždňov ... Tu v Košiciach je to fakt strašné, termíny na tie odbery som musela vybavovať po známosti, ináč sú strašné čakacie doby ... 😢 Tak sa zatiaľ držkajte, dávajte na seba pozor a ja sa ešte ozvem ... 🙂

odrik
30. jún 2011

@katkafs
Tak nech vsetko dobre dopadne!!! Ja teda trombofiliu mam, pri dalsom tehulkovani budem pichat, ale nevadi!!! Snad to pomoze a uz babatko donosim!!! Drzkaj sa, vsetko bude dobte!!! Ozveme sa si! 🙂

roryna
30. jún 2011

@katkafs tak ja jsem byla taky u doktora kvuli tem injekcim at mi veme krev a stery protoze jsem mela a nebo vlastne mam porad vytoky tak mi vsechno vzal a ted po trech tydnech mi rekli vysledky ze je vse vporadku tak nevim z ceho to vlastne mam. Pristi tyden jdu ke sve midwive tak uvidim co se mnou bude delat tak pak se ozvu mej se krasne a taky drzim moc palecky vam vsem.

jakelina
2. júl 2011

@roryna na to pomáhá nejíst nic sladkého, jíst hodně jogurtů a kup si třeba laktobacily v lékárně. 😉

roryna
3. júl 2011

@jakelina dekuji ti za radu, ale nevim jestli toho vseho uz nebudu jist moc protoze jim vitaminy pro tehotne, chlorellu, picham si clexane, obcas si beru magnezko, tak nevim jestli ty laktobacily jeste bych mohla jist co myslis nebylo by toho moc?

hanula11
7. júl 2011

AHOJTE DĚVČATA,
po dlouhé době trochu nakukuji, na PC diskuse teď v létě moc času nemám, njn 😒 😉 🙂
Malá ještě chrupe, tak zkusím krapet počíst.
Jinak všem hezké prázdniny, ještě snad písnu 😔 😀

hanula11
7. júl 2011

A všem držím moc palečky ve snažení 🙂 😵 😵 😵

@jakelina myslíš, že můžu při kojení jíst ginko bilobu, v letáčku tam píšou že při kojení Ne, ale pro malou už to moje MM není "hlavní jídlo", já bych ginko zkusila, ale nejsem schopná se stavit v lékárně se zeptat (snad bych mohla dnes nebo zítra).

hanula11
7. júl 2011

@jakelina
a co ta holčička, nebude ještě 😉 🙂

jakelina
7. júl 2011

@hanula11holka asi už ne a to ginko nevím.Jedině se fakt zeptat v lékárně. Malá je krásná. 😉

hanula11
7. júl 2011

@jakelina díky.
Musím do PC "dostat" nové fotky, z telefonu mi to teď nějak nejde, vždycky musím požádat o asistenci mužskou část rodiny, a ta remcá ☹ 😉, njn, c hlapi 😀
Jak je? Malej (váš) je už taky velkej 🙂 😵

jakelina
7. júl 2011

@hanula11 strašně to letí, až je mi to líto. Teď v létě je to tak super. Jsme hodně venku a užíváme si na zahradě, bazén, trampolínu a ani nijak nemám potřebu jet někam na dovolenou. Doma to mám se vším pohodlím.

hanula11
7. júl 2011

@jakelina a jedete někam na dovču? My možná jen tak na Pálavu, ale jisté to ještě není.

hanula11
7. júl 2011

Aduška konstatovala, že váš malej je klouček, tedy "kouček" 🙂 😉 ,
utíká to hrozně, ještě nedávno ti prcci jen leželi a teď už mi slečna jde po počítči a chce sama psát (spíš by mi to tu ale jen vypla 😝 😀 )

jakelina
7. júl 2011

@hanula11 jo, jo. Přesně tak. Eli mluví málo, jenom takové to mama, tata, baba a táááááám a tadýýýýýýýýýýýýýý, ale eeeeeeeeee teda vůbec 😀 😀 😀

hanula11
7. júl 2011

to u nás je "kaky" většinou až je v gatích mokro 🙂 😀, ale jinak už někdy kecá malulka fest,
hodně toho opakuje a občas i skládá dvě tři slova dokupy
Je to už velká "babka", jak ji naučil děda 😵 😀

amrash
25. aug 2011

Osobně si myslím, že je každého věc, kdy si miminko pořídí. Pokud je mamina už ve vyšším věku a cítí se na to, proč ne? Zvlášť, otěhotní-li přirozeně. A takové řeči, že třeba ani dítě nevychová do dospělosti jsou podle mně nesmysl. NIKDO neví dne ani hodiny! Klidně můžu za x let zemřít na nějakou nemoc, ale zrovna tak může mladá matka být obětí třeba havárie.

jakelina
25. aug 2011

@amrash to máš pravdu. 😉

amrash
25. aug 2011

@jakelina Jsou to prostě fráze mladých žen (nechci nikoho urážet), které ani neví, o čem mluví. Když mi bylo 20, také mi všichni nad 35 let připadali "staří" :-P Jenže život jde dál, a já se vůbec na svůj věk necítím, naopak, je mi moc fajn a navíc mám jako bonus životní zkušenosti!!! 🙂 😎 😎 😎

nika70
25. aug 2011

.....já sama mám za sebou 2 leté snažení o třetího potomka, proběhlo to v mých 37-38 letech, bohužel neúspěšně.........dnes je mi 41 let a musím uznat, že 45 let už vidím jako velmi hraniční....z mnoha důvodů. Ale chápu ženy, které nemají děti a nechtějí to vzdát ani v těch 45....

jakelina
25. aug 2011

Souhlasím, já mám za pár dní 41 let a kdybych chtěla ještě jedno dítě, tak bych dýl jak do 42 let nečekala. To už bych měla fakt velký strach z těhotenství a vůbec 😒

vika34
25. aug 2011

ja som otehotnela mesiac po 40 a hraničný termín som si dala otehotnieť tak ,aby som porodila do 42,to bol u mňa posl.termín a teraz viem ,ako zle znášam toto tehotenstvo,určite je to aj vekom,ale ked niekto s tým nemá problém ,prečo nie mať dieťa po 40.ale po 45 sa mi zdá už ozaj dosť,poznám deti ,ktoré sa hambia za svoje matky a to ich mali v 40 ,samozrejme je to individuálne ,nikomu ale nezazlievam jeho rozhodnutie,hlavne ked niektoré ženy lietajú po umelých oplíodneniach a nechcú sa vzdať ,ale ako som písala každý má tu svoju hranicu,ja som na toto dieťa čakala 10 rokov a je to vydreté tehotenstvo 😀

dvojbottka
26. aug 2011

Ahojte,ja mám dve v podstate dospelé dcéry a 10 rokov druhého manžela, po piatich rokoch nášho spolužitia sme sa rozhodli, keďže môj manžel detičky nemá, že budeme mať jedno, ale po snahe štyroch rokov sme o dieťatko prišli, tak sme si povedali, že to necháme tak. Moja 17 ročná dcéra nám urobila, čo nemala a narodil sa jej v máji syn, potom sa odsťahovala.No a čo čert nechcel, mesiac na to som otehotnela, o dva mesiace mám 41 a teraz po toľkej snahe mám si dať dieťatko preč, ani za svet, nech na mňa ľudia pozerajú ako chcú, je to náš život a naše dieťa.Myslím si, že ak sa žena na to cíti, je to vporiadku. 😉 😉

dena
26. aug 2011

je to individualne....ale osobne si myslim, ak sa na to citi, tak preco nie 🙂

luba41
26. aug 2011

@dvojbottka držím palce, nech to dobre dopadne. Naša malá sa narodila tri týždne pred mojimi 42 narodkami. Až terz vidím, kolko žien v neskoršom veku má deti, v porodnici sme boli najmenej tri také "postaršie". U nás v ulici o tri baráky nižšie má tiež 40tnička 2 ročnú dcérku, naša sa narodila minulý rok a susedia o tri baráky vyššie čakajú tento rok /a to už majú 3 deti a najstarší chalan má 22/ Žeby epidémia? 😀

jakelina
26. aug 2011

@vika34 já jsem měla čtvrté těhotenství lepší než první, je to fakt různé. Neměla jsem vůbec žádné problémy, žádné špatné výsledky testů, narodil se nám krásný, zdravý chlapeček. Doteď ho kojím a užíváme si ho všichni doma.

ciernavila
26. aug 2011

Ja poznam jednu znamu a ta mala prve v 51 a uplne v pohode 🙂) Ja mam teraz prve v 30 a druhe chcem tak o 5-6 rokov ak sa zadari.... Vzdy som chcela aspon 3-4 ale to uz asi nestihnem 🙂) Ci hej? Vsetko je asi mozne

matilde111
26. aug 2011

@amrash súhlasím...ja som čakala do 35, preto, lebo som bábätko proste nechcela mať s hocikým, len aby to bolo...teraz to vyšlo a je to super aj v 35!!!