Mateřství po 45. Co si o tom myslíte?

ankonco
3. feb 2009

Neodolala jsem a pokusim se zde o diskuzi tykajici se materstvi ve vyssim reprodukcnim veku.Motivoval me k tomu clanek o Bare Basikove, ktera ve svych 45ti ceka treti mimco. Zajimaly by mne Vase nazory, zda si myslite, ze je spravne, aby mela dite zena ve vyssim reprodukcnim veku i za cenu toho, ze se eventuelne nedozije jeho dospelosti. Jsou zde nejake otazky socialni, psychologicke, pravni? Kdo muze zene udat nejake hranice, kdy mit a kdy nemit dite?

saruspec
4. dec 2009

čauky tak jsem byla včera na očkovaní dostala jsem předtím tabletku protialergickou vše ok jenom se mnou třepala zimnice.maš už peřinku pro malého,ja mám krasnou morunkou satenovou malej ji měl jen jednou a to na vitaní občánku a to tak tak byl pořád v nemocnici stála 500kč tak za 300kč bych ji prodala,mám aji jiné věci značkové žadné větnamské kdybys chtěla malej rychle roste tak že to měl velice málo na sobě,pak mámvibrační lehátko s hradičkou s čika to je supr malej se napapá a dám ho tam zapnu vibrací a uspi ho to a pak ho dám do postele.dám fotky na bazarek.

jakelina
4. dec 2009

Saruspec napsala jsem ti na IP 🙂

saruspec
8. dec 2009

čauky tak zitra jedem na kontrolu do olomouce tak nám držte palečky.dneska jsme spinkali 😀 od 23h do 6h rána parada,dávam mu na noc do nutrilonu pár lžiček kašičky a pak spinká krásně. 😀 😀 😀 jakelin napiš mi adresu jestli se neurazíš pošlu ti pár věci po Matýskovi a zbyli mi aji plénky pampersky Matysek už jich ma malé,a budu ráda když tvuj kluk bude takovej frajer jak muj.

jakelina
8. dec 2009

Saruspec napsala jsem ti do IP, moc jsi mě dojala a držím malému palečky.

hanula11
9. dec 2009

ahojte 🙂
Sice ještě nemám 45, ale mám 44 a doma (mimojiné) sedmitýdenní holčičku. Tak jsem vám sem "vlezla", snad se nebudete zlobit. Jen na rychlovku jsem se "připsala", až bude víc času, zkouknu vám to tu, pročtu a napíšu víc.
Tak se, děvčata, mějte všechna sluníčkově, i když venku je pěkně prosincově pršavo, zatím končím s psaním, zdraví Hanča 🙂 😵

jakelina
9. dec 2009

Hanule, já sem taky nakukuju a mám 39 let, to máš fuk. Jenom mě to zajímá jak to snášíme my starší maminky 🙂

saruspec
10. dec 2009

čauky,tak jsme včera přijeli po 10h domu.Mudr.šmakal řikal,že za jeho praxi ještě neviděl tak velkou dilataci panvičky jak měl matýsek ta levá ledvina ta operovaná funguje ale strašně málo tak se máme připravit do budoucna že mu ji vemou a ta prava se rozšiřila do šiřky coš je dobře ale odvadí málo moče je tam někde reflux,tak že v lednu jdem na velké vyšetřeni.a pak by ho hned operovali takže nic moc. 😒

jakelina
10. dec 2009

Saruspec, tak to moc nepotěší, ale je třeba věřit. Malý roste a spoustu věcí příroda zařídí sama. Doktoři určitě vědí co bude pro malého nejlepší. Držíme palečky. 🙂

l.lara
10. dec 2009

ahojte maminky okolo 40dky.. 🙂 ja budem mat 39 a tiez snivam dlhsiu dobu nad dalsim babatkom, doma mam takmer 2 rocnu babulku. ked som ju porodila, primar povedal, ze ma tam chce do roka zase vidiet... 😀 hoci by sme s muzikom velmi chceli, on ma dost narocnu pracu, nikdy si nemoze nic naplanovat a nema nam kto pomoct. takze uz sa stalo, ze ked som musela ist k lekarovi, nastastie len alergologicke, tak malinku som musela zobrat so sebou..esteze bola ta ambulancia murovana, alebo z panelu, lebo by nezostala po navsteve mojej dcery cela 😀 sestricka s lekarkou boli take stastne, ked sme odchadzali.. 😀 .ahojte, ja budem mat 39 a tiez snivam dlhsiu dobu nad dalsim babatkom, doma mam takmer 2 rocnu babulku. ked som ju porodila, primar povedal, ze ma tam chce do roka zase vidiet... 😀 hoci by sme s muzikom velmi chceli, on ma dost narocnu pracu, nikdy si nemoze nic naplanovat a nema nam kto pomoct. takze uz sa stalo, ze ked som musela ist k lekarovi, nastastie len alergologicke, tak malinku som musela zobrat so sebou..esteze bola ta ambulancia murovana, alebo z panelu, lebo by nezostala po navsteve mojej dcery cela 😀 sestricka s lekarkou boli take stastne, ked sme odchadzali.. 😀 ..a mam aj trosku zdravotne problemiky..preto som pisala, ze "snivam"..asi pri tom i ostane.. ☹

precitala som myslim vsetky prispevky v tejto teme..vela z vas ma taky osud ako ja. tiez som az v "pokrocilom veku " nasla muza, s ktorym som stastna..zivot je velmi kratky, ani som sa nenazdala a zrazu musim rozmyslam nad tym, ci si vobec mozem dovolit este babo..a pritom dvadsat som mala ako keby vcera.. 😅 😕 😀

saruspec, pozerala som fotecky maleho Matejka - krasne meno a krasny chlapcek, aj my sme chceli mateja, ak by bol chlapec 😵 velmi velmi velmi drzim paste, nech v januari to vysetrenie dobre dopadne a nech sa malinky co najskor uzdravi...ako pise jakelina: treba verit..ja mam take motto "never na zazraky, spoliehaj sa na ne"..vsetko dobre.. 🙂

l.lara
10. dec 2009

nejak zle som to skopirovala..skoda, ze sa to neda opravit.. ☹

jakelina
10. dec 2009

Lara, to nevadí. Mě taky nikdo s dětmi nepomáhá. Moji rodiče zemřeli ještě než mi bylo 30 let a tak to prostě nějak zvládám sama. Manžel je taky vytížený, vždyť nás živí hodně a jde to zvládnout. Takové chození s dětmi po doktorech, to je to nejmenší, můžou nastat mnohem horší situace.
Zdraví je důležité, ale já taky nejsem úplně zdravá a zvládám to. Léčím se se štítnou žlázou a mám skoliozu páteře.
Pokud o dítěti sníš a opravdu ho chceš, tak to zvládneš.
Je to hrozné přirovnání, ale pamatuj, že i v koncentračních táborech, kde nebylo jídlo, léky a byl tam každodenní stres, tak ženy tajily těhotenství a porodily tajně děti.
Zrovna nedávno jsem viděla 13 komnatu Fedora Gála, ten se narodil mamince v Terezíně. To si pak teprve říkám, že to co někdy vidím já jako strašný problém je prkotina.

saruspec
10. dec 2009

diky láro a vubec nepochybuj,že bys neměla mit druhé ditě určitě to zvládneš!!!!!!

albao
10. dec 2009

Fandim vsetkym maminkam a tatuldom, bez ohladu na vek 😉 Vsak to, ako je dieta vychovane a aku pripravu pre zivot mu rodicia daju, nie je vecou veku ale zrelosti.

saruspec
12. dec 2009

čauky tak jaki už mám krabici a dnes budu třidit pošlu ti to tak po vanocích abych nasbirala co nejvíc.Tatka zase včera malému nakoupil drahé oblečení tak jsem ho zprdla že to bude mit tak dvakrát a pak malé,ale manžel si nedá říct on se v malým vidí. 😉

zuzana1971
12. dec 2009

ja by som privitala starsich rodicov, ked som sa narodila mala moja mama 18 rokov a otec 19 rokov, urobili si 4 deti a nezvladali to ani financne ani starostlivost a nikdy sa nam nevenovali, kaslali na nas...podla mna starsi rodicia si vedia viac vazit ze maju deti a viac sa im venuju

ja cakam teraz v 38 svoje prve babatko a necitim sa vobec na neho stara

saruspec
12. dec 2009

to maš pravdu zuzano s těma mladýma rodičama.Ja mám 40 a mám 3měsičního syna a taky se necitím stará už se těším jak malého budu učit lyžovat.Nejvic mě naštvalo když jsem chodila na umělé oplodnění tak pojištovna to hradí jen do 39let a lázně do 40let pak se ženské asi střileji po 40 ja jsem fyzický na tom líp jak nějaká 20. 😵

l.lara
12. dec 2009

dakujem babulky za povzbudive slova, super to padne.. a zvlast pre mna, kedze v okoli mam asi dost cudnych ludi..ked sa narodila malinka, tahalo mi len na 37 a suseda sa ma spytala, ci to mam vnucatko! a ked sa dozvedel brat ze cakame babatko, tak mi hned volal, ze ci som sa nezblaznila, ved som uz stara! atd..

Jakelina GRATULUJEM k babatku, som zabudla minule napisat..nech vam to vsetko dobre dopadne. musite mat doma veselo.. 😎 mas 3 chlapcekov?

albao - krasne si to napisala: ako je dieta vychovane a aku pripravu pre zivot mu rodicia daju, nie je vecou veku ale zrelosti... 🙂

saruspec: zavidim kondicku (v dobrom samozrejme..) 🙂 😉 😵

zuzanka tiez GRATULUJEM!!! 🙂 si moj rocnik.. 🙂 drzim pasticky, nech vsetko dobre dopadne.. 😵

jakelina
13. dec 2009

Lara, máme už doma tři kluky a přibude čtvrtý a já si zase co chvilku vyslechnuod nějaké milé sousedky (myslím to ironicky), že jsme to čtvrté dítě chtěli jenom kvůli tomu, aby to byla ta holka. Co chceš na to říct, já si vždycky v duchu říkám: "Paní já jsem ráda, že budu mít zdravé (Pevně v to věřím) miminko a jestli by to byla holka a byla tak blbá jako vy, tak to jsem fakt ráda, že je to ten kluk. "
Strašně se těšíme a příští vánoce už budou ty nejhezčí.
Saruspec jsi zlatá. Mysllím na Tebe a Matýska. 🙂

l.lara
13. dec 2009

jakelina.. 😀 😀 😀 presne..ludia su zvlastni....u nas v robote sme boli 3 tehotne a vsetky 3 sme cakali dievcatka a ked otehotnela dalsia kolegyna, ktora mala mat chlapca, tak z toho robili neviem co.. 😠 ten tlak okolia je hrozny, aj moja tetka tak sucitne, ze ona mi tak velmi priala chlapca..normalne som na nu pozerala a nemala som slov..poznam chlapov, ktori si ani nepripustaju, ze by mohli mat dievcatko..nie je to chore??? 😠 na tuto temu by som vedela rozpravat (pisat) ale nema to zmysel a ani si nebudem minat enegriu.. 🤐 🙂 este peknu nedelu zelam.. 🙂

saruspec
13. dec 2009

čaute holkyJjaki to je samozřejmost.laro kašli na lidi,lidi jsou hnusní co ti po nich.Ikdybys měla ditě v 50letech tak to je jen a jen tvoje věc.ta tvoje tetka a ti chlapi by potřebovali dostat přes čumák vždyt je to jedno jestli holka nebo kluk hlavně at to je zdravé,oni neví co je to mit nemocné ditě klidně ji pošli za náma na net mi ji to s holkáma vysvětlíme jaké to je mit nemocné ditě.co jsme si vytrpělí a ještě vytrpíme a vubec toho nelitujem!!

juliq101
13. dec 2009

Ja si myslím,že nejde o vek či ma žena 17 ako ja alebo 50 vždy bude super mamička 😵

jakelina
13. dec 2009

Julig, to máš pravdu.

Lara, tak to jsme na tom stejně a já fakt nechápu reakce lidí, kteří si myslí, že rodina která nemá páreček je nějaká divná.

Saruspec, já teď na takové diskuse taky nakukuju, protože vím, že ikdyby moje dítě nebylo vpořádku, tak si ho necháme. Je to boj a znám to z rodiny, protože mojí mamce umřela holčička ani ne v půl roce a brali si ji z nemocnice domů, ikdyž byla postižená a chtěli se o ni starat. Před 40 roky se to ještě nedalo léčit, dnes by možná žila a nic by na ní nebylo vidět. Tehdy se jim doktoři divili, že za ní vůbec jezdí a chtějí si ji vzít dokmů co nejčastěji.

Tak takovým pitomcům, co si někdy nevidí do pusy, to stejně nevysvětlíš.

saruspec
14. dec 2009

to maš pravdu jaki,mojemu manželovi umřelo taky ditě z 1. manželství.jeho ex manželka musile rodit mrtvé ditě,že to bylo strašné že ji celou potrhal tak byla pul roku na jipce jirka se staral o jeji dvě děti a ona pak z toho s prominutím zhloupla byla ´v lečebně a už nechtěla jirku vidět tak se domluvili že se rozvedou.jIRKA ŘIKAL ŽE TO BYLO NĚCO STRAŠNÉHO JAK POCHOVAVAL SYNA JMENOVAL SE JIRKA.ja jsem taky chtěla dát malému Jirku ale manžel řikal,že ne že je pověrčivej že už by to nechtěl zažit.Pravě jak jsem rodila cisařským řezem a on stal na chodbě za dveřma nikdo mu nic nepřišel říct a on tam celé dvě hodiny chodil dookolo jako lev v kleci,řikal,že se strašně bál o nás,že kdyby se nám něco stalo že by je tam pozabijel.

hanula11
14. dec 2009

AHOJte
Opět jen koukám, malá chvíli spí. Už jsem tu jednou byla a začala číst, ale vzala jsem to "od začátku" a když jsem to tak pročítala, moc mi to neříkalo.
Dnes čtu poslední stránku, vidím, že jsem to minule vzala od špatného konce 🙂 😉
Jaki, s těmi sousedkami máš pravdu. Ono mít dítě v našem věku není jenom o našich letech, když se na to cítíme, tak nevím, proč bychom prcka mít nemohly.
Já kolikrát, když slyším ty "chytré" průpovídky okolí , tak si v duchu klepu na hlavu. Jejich starosti na mou. Oni mi dítě vychovávat nebudou, ani jestli na to budu mít dost peněz, zdraví a energie na to o Adélku se starat řešit nemusí (ale pochopitelně řeší), je to moje věc.
Saru, držím Matýskovi pěsti, ať se s ledvinkou drží 🙂
Kolik váží? Naše Áďa je pěknej cvalík. Už ji "vytlačit" byl docela problém, říkala jsem si - třetí dítě, to snad docela půjde - a nadřela jsem se s ní snad nejvíc ze všech
😉
😀
Moc se jí na svět nechtělo, asi si říkala, všude dobře doma (u mamky) nejlíp. Možná má recht.
Zkusím sem kouknout dřív než až za týden. Mějte se všechny pěkně

😵

jakelina
14. dec 2009

Hanul, není moc času, když máš mimčo a vánoční přípravy na krku.
Saruspec, to jsou někdy osudy, to by člověk nevymyslel. Stýkáš se s manželovýma dětma z prvního manželství?? Musí být už asi velké, že. To jste si zkusili svoje oba, tak si teď vážíte toho co máte spolu. 🙂

jirca
15. dec 2009

Hanul, taky jsem si myslela, že třetí, případně čtvrté mimi půjde skoro 😝 samo. Měla jsi u porodu epidurál nebo paracervik. blok?

saruspec
15. dec 2009

ahoj jaki nestýkám aji neznám.Dcera ma něco kolem 30.jirka se rozvedl bydleli ve slaném a jeho tchyně zakazala at se stýka s dcerou takže ji neviděl 25let.dnes nám volali z olomouce 6.1.vezem malého do olomouce a 7.1.jde na operaci.

hanula11
15. dec 2009

Jirci epidural ani nic podobného "ulehčujícího" jsem neměla. 😝
Ale natlačila jsem se pěkně. Malulka se pořád vracela, sestřičky pořád říkaly, že ještě chvíli postačí tlačit a bude to, ale ona se znovu a znovu vracela zpátky. Manža si už dělal srandu, čeho že se tam vevnitř drží, že nemůže ven. Už jsem byla pěkně ztáhlá, začínala jsem mít strach, jestli to vůbec utlačím. Ale nakonec jsme to zvládly. Měla 3,80 kg, teď v sedmi týdnech měla už asi 4,70. Pořád jenom kojím, je to pěknej cvalda 🙂.
V porodnici jsem se domluvila, že bych pokud možno nechtěla nastříhávat. Tak nenastřihávali, ale Áda mě stejně potrhala a šilo se. Natrefila jsem na pana primáře, tak se asi snažil a šil a šil ☹ 😉 🙂 njn, snad to zvládnul aspoň dobře, stehů bylo dost, ale snad se zhojily celkem dobře 😠 🙂 , čas ukáže 😵

jakelina
15. dec 2009

Saruspec, tak budeme držet palečky a 7 je šťastné číslo, tak to bude vpořádku. 🙂 Budeš tam ležet s ním???

saruspec
15. dec 2009

jo budu až bude na pokoji na dětském,na jipce mě nenechaji a budem tam pořád jezdit.
😲