Mateřství po 45. Co si o tom myslíte?

ankonco
3. feb 2009

Neodolala jsem a pokusim se zde o diskuzi tykajici se materstvi ve vyssim reprodukcnim veku.Motivoval me k tomu clanek o Bare Basikove, ktera ve svych 45ti ceka treti mimco. Zajimaly by mne Vase nazory, zda si myslite, ze je spravne, aby mela dite zena ve vyssim reprodukcnim veku i za cenu toho, ze se eventuelne nedozije jeho dospelosti. Jsou zde nejake otazky socialni, psychologicke, pravni? Kdo muze zene udat nejake hranice, kdy mit a kdy nemit dite?

odrik
9. jún 2011

@adka12
Nikto si nedovolil Ta sudit. Len sme Ti tiez napisali svoje nazory! A ten Tvoj plne respektujeme! Mna by naozaj a uprimne zaujimalo, ci si myslis, ze radsej zostat bez vlastneho dietatka, a teda potom ani neriskovat, ze sa nedozijeme vnucatiek. Ale ako napisala kaja73, mat dietatko v akomkolvek veku je obrovska zodpovednost a vzdy riskujeme, ze sa nam moze nieco zle stat. Ale na to predsa nikto nemysli! A podla Teba by mal?

irriss
9. jún 2011

Tak nevim nevim...ale dnes jsem sem davala do Diskuze i do otazek tento muj prispevek, ale nejak se tam nic nevlozilo..nevim, cim to je...a hlavne se to stava zbytecnosti, protoze tu uz podobny je 😉

Muj prispevek mel toto zneni:

Fórum > Kategória: Voľná diskusia




Otázka Kde je podle Vas vekova hranice zeny, ktera "touzi" po miminku? (Nová)


























irriss Zajimalo by mne, jestli a kde je podle Vas vekova hranice zeny, ktera touzi po miminku...
Touzi ci neplanovane otehotni...
A pripadne zda je v dane situaci rozdil mezi muzem a zenou...

p.s. Pokud je toto tema ci otazka jiz zalozene, omlouvam se a prosim o pripadny odkaz...dekuji (nenasla jsem )

Dnes o 15:47 • 4 deti • •

odrik
9. jún 2011

@irriss
No vidis, tak si nasla temu, ktoru si potrebovala! Myslim si, ze hranica tuzby po dietatku neexistuje. Kazda telesne a psychicky zdrava zena po dietatku tuzi. A myslim si, ze pre par, ktoremu sa nedari otehotniet alebo donosit zdrave babatko nema hranice a tuzba je vacsia a vacsia. No a tie rodinky, kde uz deticky su, urcite s laskou prijmu dietatko aj vo vyssom veku. Alebo mozno aj nie. Kazdy sa zariadi podla svojej situacie a nazoru. Myslim, ze uhol pohladu na tuto otazku je veeeelmi siroky! Ale ak este tuzis po dietatku, potom..... Vela stastia!!!

irriss
9. jún 2011

@odrik
Nejde ani tak o jednoznacnou touhu, jako o mozny spad okolnosti, ktery "neresim" (jen psychicky zvazuji) 😉 , protoze vim bezpecne jak bych to resila, cili jestli se to dozvim dnes, zitra nebo za mesic u mne nehraje zadnou roli...
Ono totiz kdyz zena porodi prilis mlada, pak se stane maminkou pri biti biologickych hodin...ve zralem veku se sice ocitne jiz jako nekolikanasobna maminka, ale jeji "male" - relativne male deti ji nedovolily zestarnout.t.j. stale se citi energicka a "mlada" - paradoxne mlada, pro soucasnou maminku okolo 20ti let...Proste, ze jde o jakysi proces, ktery nema mezi a jen navazuje na dane skutecnosti...

odrik
9. jún 2011

@irriss
Ano presne tak, tento proces nema hranice. Prisposobime sa situacii a zijeme v nej rovnako, ci mame 20 a rovnako po styridsiatke. Dovolim si tvrdit, ze zrela zena ma trpezlivosti na rozdavanie, rodina je zabezpecena a teda pokojna a vyrovnana, ma "upratane" zivotne hodnoty a casto tuto situaciu zvlada ovela lepsie! Niekto povie, ale to dietatko uz mozno nebude mat starych rodicov a strati tuto obrovsku hodnotu. Ani moje dieta nema ani jedneho stareho otca, zomreli, ked nase dietatko nebolo na svete a to sa mi narodilo, ked som mala 27 rokov. Vsetko je relativne, ale mas pravdu, len sa prisposobime danej situacii!!! Pekny vecer!

irriss
9. jún 2011

@odrik
Moje deti maji jen jednu babicku - te je temer 90 let, ale zije daleko 1400 km...

Muze se totiz stat, ze i kdyz stari rodicia su, nechceju "starich robit" 😉

Pekny vecer i Tobe

odrik
9. jún 2011

@irriss
To velka pravda!!! 🙂

jakelina
9. jún 2011

Holky máte pravdu, jak to tu čtu. Já bych to shrnula, že je to každého věc a basta. My jsme jako rodina pro okolí divní už tím, že máme čtyři děti. Přitom jsme s manželem oba úplně normální lidi. Manžel je inženýr a já mám střední školu, děti jsou chytré, dobře oblečené a mají všechno co potřebují, ale stejně si nás někde divně měří. 😒 Já si z toho nic nedělám a užívám si to.

irriss
9. jún 2011

@jakelina

kdyz byly deti hodne male -dvojky v kocarku, dalsi 2 okolo..chodila za nama i ochranka v obchodaku..protoze pocetna rodina=zlodejska rodina 😠 😒 😝

odrik
9. jún 2011

@jakelina
A ja Ti to zo srdiecka prajem!!! A velmi Ti drzim palceky!!! U mna je to opacne! Urputne sme dospeli k jednemu, teraz sme konecne po 11 rokoch cakali druhe, ale som bohuzial potratila☹. Mam 38 rokov, vytuzene 1 dietatko a ludia sa nas pytaju, preco nemame druhe, ci sme pohodlni? No co na to povies? Hruza. vela stastia a vsetko dobre!!!

irriss
9. jún 2011

@odrik
Lidi jsou zli...
ale vis, ze mozna lepsi tak, nez falesny lidsky soucit 😉 (!?)
My mame take andelicka, bohuzel nejen jednoho, ale citime je tu s nami.. 🤐

najjulinka
9. jún 2011

No moja babička bola prvorodičkou takmer ako 33 ročna... v tej dobe.. tak nevidim dovod v dnešnej dobe aby 40 bolo moc.... a to podotýkam, že moja babička ešte žije a mna mala mamka ako 32ročná (ale nie som najstaršia, ale ani najmladšia so surodencov 😉 ) ... Babička sa dožila aj pravnučat... ... tak ked dakto ma ženu v 40ke jednou nohou v hrobe, tak tažko vysvetliť, že to nie je vysoký vek na mimčo....
umreť možme aj zajtra... ale teda ked moj muž zahlasi, že ked sa on dožije 80ky, tak aký pekný vek bude mať a mna skro vystiera či je normlany, že len 80 😀 😀 😀

odrik
9. jún 2011

@irriss
Mas pravdu, uz som nad tym a neriesim to, ja viem svoje a moja milovana rodina tiez! A to je pre mna najdolezitejsie!!! A nas anjelik nas tam hore ochranuje a spolu s nasim deduskom strazi a dava na nas pozor! Je to dnes 26 dni, co odisla nasa mala fazulka do nebicka, a uz som rozhodnuta, ze to nevzdam!!! Dobru nocku!

irriss
9. jún 2011

@najjulinka
Koukala jsem na Tvych 10 deti...to je radosti 😲 😲 😲 😲 😉 😀 😀 😀 😀
Je Vas tu tusim vic, bylo by pekne se trosku o Vasem "poslani" rozepsat...ja bych to nedokazala, nemluvim o praci jako takove...ale o tom, ze bych se nedokazala s zadnym ditetem rozloucit ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

odrik
9. jún 2011

@najjulinka
To je krasne!!! Jasne, ze 80 je malo, ja nam vsetkym ludom prajem uz aspon 100 🙂!!! A bez chorob!!! Si zlata, dakujeme za milu podporu!!!

irriss
9. jún 2011

@odrik
Mam tu kamaradku, ktere odesla holcicka na pocatku kvetna...(bylo ji pres 2 roky) ☹ 😢 🤐

lendam
9. jún 2011

Ahoj, já si své první miminko pořídila ke svým 40tým narozeninám. Vychutnávám si to maximálně, fyzicky to zvládám výborně, ještě při tom chodím na 2 dny do práce. Jsem si jistá, že kdybych měla dítko třeba ve 3Oti, nebyla bych tak v pohodě jako nyní, měla bych pocit, že mi ještě někde něco pěkného utíká. Ale každý to má jinak, je v jiné sociální, zdravotní atd. situaci, tak nesoudím.

odrik
9. jún 2011

@irriss
To je velmi smutne a je mi to velmi luto, ja mam priatelku, jej dcerka bola spoluziacka mojho synceka. Odisla pre rokom, 23.5. 2010, presne v den narodenin mojho syna, a mala 10 rockov, to su velmi, velmi, velmi smutne osudy!!! Toto by sa nemalo vobec diat!!! Z toho mi je velmi smutno a mam bolave srdiecko ☹

odrik
9. jún 2011

@lendam
To je krasne, tesim sa s Tebou! Pekne si to uzivaj, velmi Ti to prajem!!! Vela stastia 🙂

najjulinka
9. jún 2011

Ja mam tiež sen, že na 40ku ešte bábo pre radosť. Aj ked teda ja si ho nechcem porodiť 😀 😀 😀 Ale proste neviem si predstaviť, že v 40ke už len puberty riešiť.... 😀 😀 😀 Proste čosi take, že ked tie moje puberty budu vyvadzať tak, že nebudem stačiť zírať, tak sa kuknem na miminečko a poviem si "ešteže teba tu mám"... No a zas ked to miminečko podrastie a dostane sa do puberty, tak kuknem na vnučata a poviem si "ešte že vas mam"... 😀 😀 😀

odrik
9. jún 2011

@najjulinka
Tak Ti drzim palceky!!! Nech je vsetko ako si zelas!

jakelina
10. jún 2011

@najjulinka to je super, máte doma veselo 😀
@odrik naděje umírá poslední a možná tu za rok budeš mít napsáno, že máš dvě děti 😉 . Moc bych ti to přála. A máš pravdu, lidi se někdy starají a ptají na takové věci a neuvědomí si, že tím můžou ranit.

odrik
10. jún 2011

@jakelina
Si poklad, moooc dakujem. Teraz sa spamatam po kyretazi a strate babulka, musim si pockat na prvu mrsku a ovulku a nevaham, este idem do toho!!! Nech sa deje, co sa deje, mozno motyka vystreli a ja Ti o rok naozaj napisem, ze uz mam deticky dve 🙂. Velmi by som si to priala a Tebe dakujem za podporu!!!

jakelina
13. jún 2011

@odrik budeme se těšit na pokračování a zdárný konec. 😉 Já ti to moooooooooooc přeju, já si to teď tak užívám a je to tak fajn, že se až někdy bojím, aby se něco nestalo a nepokazilo se to.

odrik
13. jún 2011

@jakelina
Si pokladik, dakujeeeeem!!!!! Ja viem, co myslis, ked ma clovek v zivote stastie, boji sa, aby sa nieco nestalo! Ale neboj sa, Tebe stastie a radost robia kazdodenne malickosti a radosti 🙂! Tesit sa z malickosti nevie kazdy! A to je stastie, ktore si vytvaras sama!!! Aj ja sa snazim tvorit si stastie z drobnosti a aj kazdenenne starosti mi prinasaju radost. Lebo viem, ze sme TU na tomto svete!!!! Dakujem a prajem Ti vsetko dobre!!!

jakelina
13. jún 2011

@odrik děkuju 😉

odrik
13. jún 2011

@jakelina
🙂 Myslim!

katkafs
29. jún 2011

@odrik, @roryna, @jakelina ahojte žienky, ako sa máte ? Tak ja som už bola u toho nového doktora, veľmi ma nepotešil-je zatrpknutý,lebo mu zomrela mama na rakovinu. Ale nakoniec som od neho vymámila tie 2 papiere na genetiku aj hematológiu.Na genetike sme s manželom boli tento týždeň v pondelok, na hemat.idem budúci týždeň . Tak mi držte palce a aj vy sa držkajte a napíšte keď budete mať čas .. : ) Pa pa

odrik
30. jún 2011

@katkafs
Ahoj moja, tak to som rada, ze sa Ti to pomaly riesi! No ja uz mam aj neprijemnu diagnozu. Mam vrodenu trombofiliu Faktor V. Leiden. A tiez zvysenu hladinu homocysteinu. Este cakam na antifosfolipidove protilatky. Tak to dufam bude v poriadku. Zatial mam lieky. Na 3 mesiace, potom kontrolne odbery. No a moja sestra aj moj syn musia podstupit toto vysetrenie na trombofilny stav tiez. A keby som bola tehulka, budem si musiet pichat napr. Fraxiparin. Mrsku som stale nedostala, lekar mi po kontrole povedal, ze je vsetko OK, len nepraskli folikuly, takze nebola ovulka, nemoze byt ani mrska. O 10-14 dni idem k nemu znova a uvidime dalsi postup. Takze snazilkovanie v nedohladne. No snad to do 50 stihnem 🙂 ! Tebe nech len vsetko dobre dopadne, drzkaj sa nam pekne, krasny dnik a vsetko dobre!!!!! Daj o sebe vediet!!!

jakelina
30. jún 2011

@katkafs
@odrik moc držím palečky, jste bojovnice a já se řídím heslem.

Udělat něco těžkého trvá dlouho a stojí nás to mnoho sil a udělat něco nemožného trvá jenom o trochu dýl. 😀 😀

Nevzdávat to a věřit si, že to zvládnete. 😉