Mateřství po 45. Co si o tom myslíte?

ankonco
3. feb 2009

Neodolala jsem a pokusim se zde o diskuzi tykajici se materstvi ve vyssim reprodukcnim veku.Motivoval me k tomu clanek o Bare Basikove, ktera ve svych 45ti ceka treti mimco. Zajimaly by mne Vase nazory, zda si myslite, ze je spravne, aby mela dite zena ve vyssim reprodukcnim veku i za cenu toho, ze se eventuelne nedozije jeho dospelosti. Jsou zde nejake otazky socialni, psychologicke, pravni? Kdo muze zene udat nejake hranice, kdy mit a kdy nemit dite?

eficka
22. feb 2012

@elana Ahoj. presne jsi trefila...snazila jsem se to vysvetlit bohuzel marne,pochopila jsi asi jen ty,nebylo to myslono zle,jen to bylo co si o tom myslim a nazev tehle diskuse tak znel..kdyb znel materství po 40 asi bych jsem nepsala vubec nic..jen jsem myslela ze tady zajimaji nazory ostatnich a ne jen ty kladne..bohuzel jsem se dostala do takoveho trapu,myslim ze ani jedem muj komentar nebyl napsany nejak hnusne..proste to byůa jen myslenka..tak uz jsem se omluvila a psat nebudu ,jsem rada ze jsi to uvedla na pravou miru ,lepe bych to nenapsala.. 🙂

jakelina
22. feb 2012

@eficka vždyť se za to nikdo nezlobí, já teda měla názor na tuto otázku jiný ve dvaceti, jiný ve třiceti a teď taky jiný.Prostě s věkem se mění lidé, jejich okolí i názory.

amrash
22. feb 2012

@milankovazuzana Doma je to o mnoho lepsi, jen maly s tou zloutenkou porad spi a tim padem do nej dostat jidlo je docela kumst!
Zitra jdeme na kontrolu do porodky kvuli vaze a bilirubinu.

milankovazuzana
22. feb 2012

@amrash Jasné, tak to ju má riadnu.Skús ho dávať viackrát za deň čo najbližšie k oknu-priamo tváričkou, veľmi to na žltačku pomáha.Ale to Ti určite poradili už v nemocnici.Tak sa zajtra držkajte.

berenika39
23. feb 2012

@amrash petr byl taky krásně snědý🙂. neboj, upraví se to. opravdu mi řekli, že i doma dávat k oknu s roztaženýma záclonama, a s pitím - vždycky jsem ho před kojením rozbalila, nechala chvíli nahatého, probrat se, pak zjistil, že by pil, a šlo to.

hanula11
23. feb 2012

@amrash on se malej rozpije a žloutenka bude brzy pryč 🙂 . Moje dvě první děti taky měly žloutenku, Áďa nee. Není to žádná hrůza, opravdu ji má skoro každý prcek. U malé mi mudra řekla, když jsme tam byli na první kontrole, že jí zapomněli udělat rozbor krve, skupinu. A pak prý, že to neudělali kvůli tomu, že neměla žloutenku. Tak vám aspoň udělali krev 😉 😵.

jakelina
24. feb 2012

@amrash co nějaká fotečka miminka???

amrash
26. feb 2012

@milankovazuzana
@berenika39
@hanula11
Tak dámy, moc děkujeme za podporu, ten náš malý preclík se jeví jako budoucí jedlík, intenzívně se hlásí a neuvěřitelně kouše 😅 Musím ho sice ještě přikrmovat, protože přece jen nejsem od přírody tak dobře nastavená na kojení, ale říkám si, každá kapka dobrá, no ne?
Oranžová barva se nám mění na mírně žlutou a začíná být všechno tak, jak má. Paradoxně i mně se v mých 40 letech hojí všechno nějak lépe a rychleji, než před 13 lety. Už mi otrnulo a začínám "mít roupy". Asi bych ještě jednou v životě to krásné těhu chtěla zažít 😎 😎 😎

jakelina
26. feb 2012

@amrash tak to je super a máš pravdu, každá kapka dobrá 😉

amrash
26. feb 2012

@jakelina Fakt se snažím, i odstříkávám po kojení, ale prostě nejsem ta žena, který by oplývala mlékem a měla ho na rozdávání. ☹ Štve mě to, ale je to tak. Paradoxně k velikosti mých prsou - ty jsou fakt asi jen na ozdobu 😀

luba41
26. feb 2012

@amrash ja by som neodstrekovala po kojení, vytvoríš si nadprodukciu a potom môžu byť problémy /bábätku sa bude zle prisávať a môžeš dostať zápal/ Ja som sa kojiť "naučila" až pri tejto tretej dcére a pochopila som, že aj pri tých prvých dvoch deťoch to išlo presne tak ako malo ísť, len ja som bola v tom, že mám málo mlieka 😒 Napíš sem do laktačnej poradne, určite Ti poradia. Pekne prikladaj, ked si vypýta, na fľašku zabudni. Vždy daj jeden aj druhý prsník /ak chce/ a ďalšie kojenie začni tým druhým. V noci som si odstrekovala pred kojením, ked malá dlhšie spala a mala som moc plné prsia. Prvé tri mesiace cucala tuším každú hodinu,/ ale v noci pospala dlhšie/ no bolo to náročné. Potom sa to upravilo a ťaháme už 16ty mesiac 🙂

milankovazuzana
26. feb 2012

@amrash koľko máš, toľko, nerieš to priveľmi, bude hladný prikŕmiš...

amrash
26. feb 2012

@milankovazuzana Ono se o kojeni vsude hrozne moc mluvi a jakmile to pak nejde podle predstav, tak ma clovek hned depky 😝

jakelina
27. feb 2012

@amrash však malý je maličký, ale je fakt, že jakmile se naučí pít z lahve, tak už si pak asi nevezme tolik od tebe a tím se tolik mléka netvoří. Malé miminka fakt pijou strašně často, mně přišlo, že jsem snad nic jiného ani nedělala. Malý neměl vůbec dudlík a kojila jsem každou hodinu až dvě a třeba dvakrát za den si pospal dýl a trochu v noci, ale prvních šest týdnů jedl prakticky v jednom kuse. Taky přibíral kilo za měsíc. 😀 😀 😀

amrash
2. mar 2012

@jakelina No teda...to jste ale cvalicci 🙂
To moje detatko hodne chrupka, nevim, jestli jsou to jeste dozvuky zloutenky, nebo co. Takze ja se ke kojeni zas tak casto nedostanu - bohuzel. Nebo mi prcek u prsa usina. Nejak v tomto smeru tapu ☹

evlyn
2. mar 2012

@amrash Sice nespadam do vekove kategorie - ale ke kojeni - pokud neprospiva dobre a hodne spi, tak na kojeni urcite budit - nejdyl po tech trech hodinach, ale pocita se to od zacatku kojeni do zacatku kojeni. Nas malej treba pil i hodinu, nekdy i hodinu a pul, takze vysledna pauza mezi kojenim byla jenom hodku a pul. Pres den bych spave malo pribirajici dite urcite budila. A na usinani pri kojeni bych zkusila nechavat casto odrihavat, prehazovat prsa, simrat pod bradickou, kolem ousek - proste kontrolovat, aby jenom nedudlal, ale pil. A klido opravdu kontaktovat tu laktacni, urcite poradi...

jakelina
2. mar 2012

@amrash zase si odpočineš, když ti hodně spinká. 😉 Náš bobek bude mít za pár dní dva roky, šíleně to letí a je mi to líto, že je už tak velký. Ještě rok a můžu do práce 😠 😀 😝

hanula11
2. mar 2012

@jakelina taky se tak těšíš do pracovního procesu jako já koukám 😉 😵

berenika39
2. mar 2012

@hanula11
@jakelina
Já už v procesu jsem od září, a tedy - nic moc. Zlatá mateřská!!!!!! Všechno honem honem, žádný klídek, procházky, doma všechno pofackovat, no klidně bych to vrátila🙂. A to pracuji sama, od devíti tak nějak do tří, půl čtvrté, takže žádná katastrofa....

hanula11
2. mar 2012

@berenika39 já vím, co mě čeká 😖 ☹ 🙂 , ale další prcek už v plánu není, tak mě to asi nemine 😠 😒 🙂

jakelina
2. mar 2012

@berenika39 tak to máš náhodou super pracovní dobu. Můj zaměstnavatel zkrachoval, tak se nemám ani kam vrátit. 😝

berenika39
2. mar 2012

@hanula11 my to taky pokoušeli, ale věk přesáhl pro nás rozumnou mez, takže už bude jen práce a práce a práce 😀 😀
@jakelina no naštěstí to mám tak, že prostě musím udělat, co je potřeba, a není to časově náročné, jsem ráda, že petr není ve školce od nevidím do nevidím.

amrash
2. mar 2012

@jakelina Vím, s dětmi to letí neskutečně rychle. Ale každý věk má své kouzlo, ovšem ty malí jsou nejkouzelnější, to zas je pravda 😅 😅 😅

amrash
2. mar 2012

@evlyn Už se nám to začíná trošku rýsovat v lepších barvách. Malý měl hroznou žloutenku, protože já měla RH- faktor a malý má +.Ani v porodnici si s ním nevěděli rady, nikdo ho nedokázal probudit, zkoušeli jsme ho i otírat mokrou plínkou 🙂 Teď už vydrží vzhůru déle a cucá, jen si nejsem úplně jista, kolik toho vypije, ale odbrkne si, nebo se mu stalo i že si ublinkl, tak snad nějaké to mlíčko vytáhl...

evlyn
2. mar 2012

@amrash tak to je super - malej mel taky silnou zloutenku, takze byl spavejsi. Tohle byly rady, ktere mi dala laktacni primo v porodnici, pak mi jeste radila sestrenka (detska doktorka) a spoustu rad jsem vytahla z kojeni.net. A hlavne takhle ze zacatku opravdu kojit kdykoli si pozada - pres den opravdu budit, v noci bych treba natahla interval na 4h (pokud bych byla moc unavena), klidne bych kojila z obou prsou a klidne i delsi cas - jen se ujistit, ze si jenom nedudla, ale ze opravdu pije. Jak moc pije, jsem nikdy nevazila - krome porodnice, ridila jsem se podle prirustku vahy...

ivigirl
2. mar 2012

Ahoj holky, teď v dubnu mi bude 40let a vedle sebe 3,5 měsíčního chlapa 😉 je to úžasný. Cítim se skvěle, tatínek je nadšený na prvorozeného syna. Je ode mne o 13let a je to paráda. První chlap, který je úžasný po všech stránkách, nechlastá, nebije mě, paráda na "stará kolena" 🙂

jakelina
3. mar 2012

@ivigirl supééééééééééééééér a moc ti to přeju

hanula11
3. mar 2012

@ivigirl jistě si to zasloužíš, ty svoje kluky 😉 🙂 , tak ať vám to vydrží 🙂 😵

amrash
4. mar 2012

@evlyn Dekuji za odkaz - urcite se podivam a rada proctu nove informace.
Synecek uz je s tim jidlem lepsi, i kdyz se porad jeste stava, ze z faze piti prejde plynule do faze zuzlani a usne. Ja pak nasledne nemam ani extra dost mlika - kdyz neni poptavka...

alexis617
4. mar 2012

ahojte ja si myslím ,že dieťa vo vykšom veku nieje až taký dobrý nápad ale ked sa stane nedá sa už s tým nič robiť treba myslieť na dieťa dectvo strávi v strachu o svoju mamu aby nezomrela ,aby neostal sám ak by sa tak stalo máte niekoho kto sa o dieťa postará?kto mu pomôže ked dospeje a vy tu už nebudete?bude sa mať o koho oprieť ?túha po dieťatku je síce pekná ,ale nemali by sme byť pri nej sebecké a myslieť len na seba!!!