Mateřství po 45. Co si o tom myslíte?

ankonco
3. feb 2009

Neodolala jsem a pokusim se zde o diskuzi tykajici se materstvi ve vyssim reprodukcnim veku.Motivoval me k tomu clanek o Bare Basikove, ktera ve svych 45ti ceka treti mimco. Zajimaly by mne Vase nazory, zda si myslite, ze je spravne, aby mela dite zena ve vyssim reprodukcnim veku i za cenu toho, ze se eventuelne nedozije jeho dospelosti. Jsou zde nejake otazky socialni, psychologicke, pravni? Kdo muze zene udat nejake hranice, kdy mit a kdy nemit dite?

irriss
1. nov 2011

@vejula
Naplaste..co se tyce naplasti, prozkoumej to ..ja se v naplasti nevyznam, nechci ani rikat to malo, co vim od kamaradek...muzes z toho udelat Diskusi nebo Otazku... 😉
Kamaradka ji ma a je spokojena... 🙂

irriss
1. nov 2011

@vejula
Neplodnost u zeny, ktera jeste ( i nehlede k veku 50ti let) mensesuje je snad nepravdepodobna..podle meho jsou to jeste biologicke hodiny, ktere sice "dotikavaji" ale funguji...
Ja mam svagrovou, starou pannu a je ji 56..stale pravidelne mensesuje.. 😉

vejula
1. nov 2011

@irriss no oni len prerušovany styk... ale fungovalo im to 30 rokov. MAmina nikdy takto neotehotnela, vždy len vtedy ked to všetko prebehlo ako malo.... od začiatku do konca 🙂
A teda normalne zvažujem že aj s tatinom hodim reč.. uvidim ako to dopadne.. On je totiž vely hrdina. Aj vtedy čo mamina mna kojila tak tvrdil že ked koji a nema ms tak nemože otehotnieť, a potom ked sa stalo čo sa stalo, už mu hrebienok padol 😅 Ale možno ked skusim nenapadne nahodiť tuto temu mohlo by to zabrať. Ved uvidime

A hej tu naplasť si preskumam ale už zajtra, lebo som akasi unavena už tak idem k mojim chlapom zalahnuť. Zatial paaa 🙂

pici
1. nov 2011

@vejula dokym zena menstruuje tak tehotna moze byt aj v 70tke... kym je fyzicky v poriadku , akoze nie len menstruuje ale hlavne aj ovuluje.. tak spoliehat sa na otca je pomerne dost nezodpovedne...

irriss
1. nov 2011

@vejula
Tipovala jsem to na prerusovanou..ale s tou bych ja osobne byla tehotna neustale.... 🤐
proto mne zajimala Tvoje odpoved..protoze "prerusovana"...preci jen nese svym zpusobem i riziko...zalezi zda je opakovana ci ne...ale asi ne, protoze by jinak mamka mela daleko vic deti...😉

p.s. Chudak tatka, se mu nedivim..cekal 30 let a nemuze se dockat...dal si hranici 50tky a vy se mu ji snazite vymluvit...ale podle fotek s malym, urcite by mu kocarek slusel i ted 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝

mamice
1. nov 2011

@stastenka42 Este sa raz pridavam.Neviem teda nazor lekarov,a Tvoje problemy ked to neide prirodzenou formou.Ale urcite je treba vyskusat aj umele oplodnenie.Ale nie je treba sa vzdavat ani prirodzenej formy.Dokonca som citala clanok, ze vobec nemusi zena otehotniet len v case ovulacie.V clanku sa odporuca snazit sa o miminko sedem dni od menstruacie./niekto ma mnestruaciu napr.tri dni./Ale prave tam sa odporuca od zaciatku menstruacie az po 7den je cas ocistovania a na 8 den je uz mozne snazit sa o miminko. Prajem to kazdej zene zo srdca,ktora po tom tuzi.A pokial je zdrava.Co je vlastne proti prirode,ved ked zena moze menstruovat do 50 este ma vzdy nadej ze moze otehotniet,ak ma na to silu a podporu partnera.V nasich hlavach je to nespravne. Ale dal si niekto otazku preco,vlastne neskonci menstruacia v 30.., v 35.. ale az niekedy v padesiatke a dokonca nemecky vedci zistili, ze zena ktora nerodila , moze mestruovat do sesdesiatky... kde su hranice nasich moznosti.. a nakoniec ... je to osobna vec ... kecy... kto sa bude o to dieta starat.. urcite nie ti, co to nevedia pochopit a nepraju....je to len osobna rodina zalezitost.....kde su hranice nasich moznosti? Prajem Ti zo srdca nadej,lasku .. a vieru...ktora nekonci. 🙂

amrash
1. nov 2011

@vejula Asi budu jedovata, ale pripada mi, jako bys resila problemy sve pubertalni dcery a zahajeni jejiho sexualniho zivota, a ne manzelsky sex tvych rodicu po 30 letech spolecneho zivota, kteri jsou uz snad ve veku, aby meli dost rozumu a zodpovednosti co se tyce sexu!!! 😀

berenika39
2. nov 2011

@mamice když ono je to tak, že k otěhu je ti menstruace trochu k ničemu...k tomu potřebuješ vaječníky, produkovat vajíčka, ta musejí potkat spermii...takže o tom je věk - s ním se snižuje produkce vajíček...menstruace nemenstruace🙂.

irriss
2. nov 2011

@berenika39

uuuplne souhlasim..jen dodam sve politovani, preci jen se blizim i ja k veku "neplodnosti" 😉a menopausy... 😒

Menstruace je videt, skoda , ze neni videt i to "vajicko" 😀 😉 ...a uz vubec nemluvim o tom "setkani"...vajicka a spermie...

irriss
2. nov 2011

@amrash
Vubec nechapu, proc sem "tahas" pojmy jako :pubertalni dcera vejuly @vejula...
Tve domnenky jsou mimo misu i mimo tema 😉 ...na to je IP...nechapu, proc se nekdo snazi neustale zvrhnout uprimnou a delikatni Diskusi a trapeni nekoho jineho do uplne jinych sfer...
A neni to tak, ze mas doma "pubertalniho syna" TY? - koukam v pasu je u Vojtiska 12 let.. 😉
Opet je tu zname uslovi: "Podle sebe soudim Tebe..ach jo.."

p.s. Vubec totiz nechapu, z ceho jsi mohla dojit k takovemu zaveru...to, ze ma dcera otevreny vztah s rodici je nejen krasne, ale i ojedinele..
To je prave o tomto:
"Byt matka je DAR, ale stat se MAMINKOU je stesti..."
@vejula ma maminku i tatinka, a toto stesti je k zavideni...neni pravidlem.. 😉

berenika39
2. nov 2011

@amrash - nechtěla jsem na to reagovat, ale...s věkem někdo pochopí i to, že rodiče nejsou donekonečna ti, kteří se starají, ono se to v jeden okamžik obrátí. Nenapadlo tě, že @vejula může jejich případný problém brát i za svůj? Že by to bylo i pro ní starost navíc, že by si tim všichni defakto zamotali život?

amrash
2. nov 2011

@irriss Bud tak laskava a neplet se do veci, do kterych ti nic neni! Nejsem zadny zacek, abys me tu verejne peskovala a strkala nos do veku meho syna! To si vyprosuji.
Sama jsem dcerou a s mamou mame naprosto idealni vztah, ale fakt, ze bych se kdy starala o jeji sexualni zivot a mela obavy z jejiho tehotenstvi, mi proste prijde trochu out.
Dovolila jsem si vyjadrit SVUJ nazor, tak si me laskave nevsimej - jedna se snad o svobodnou diskusi, nebo se pletu???

syslica
2. nov 2011

@vejula S náplasťami nemám osobnú skúsenosť, hoď si do vyhľadávača "EVRA" a prečítaj si, alebo sa spýtaj tu na MK. V princípe je to tiež antikoncepcia, len šetrnejšia, hormóny sa dostávajú do tela cez kožu postupne a nezaťažujú tak veľmi organizmus. Neviem, či toto riešenie bude pre tvoju mamku prijateľné, ale skúste sa porozprávať. To, že ctí prikázania cirkvi je síce chvályhodné, ale zbytočne sa stresuje, seba aj okolia a vzťahu tvojich rodičov každomesačné pochyby asi tiež neprospievajú. A rozhodne si pohovor s otcom, ako ti tu žienky už poradili. Ty si dospelá mladá žena, tvoja mama je skúsená žena ... tatko, podľa toho, čo píšeš, vie o delikátnom ženskom organizme a jeho fungovaní figu borovú (súc chlap 😝 ) - treba mu to asi polopatisticky vysvetliť... Je super, že máš s rodičmi taký skvelý vzťah, to sa dnes vidí málokedy a ja verím, že aj takéto náročné rozhovory zvládneš 😉 .

amrash
2. nov 2011

@berenika39 Nejsem zadna mladice, abych toto nechapala. Je mi 40, jednoho rodice jsem uz ztratila!!! Prave proto, ze oba prosli vaznymi nemocemi, mi pak pripada starost o tehu zrale a dospele zeny ponekud banalni. Nechapu, proc se tady navazite do nekoho jen proto, ze je jineho nazoru!!!

irriss
2. nov 2011

@amrash
ano je svobodnou Diskusi, ale TY mluvis o @vejula jinymi slovy jako o lharce...
Beru Tvuj prispevek jako Provokaci a Spekulaci, tudiz je PROTI PRAVIDLUM - "neprovokuj"..to, co si myslis, muzes napsat do IP...je to sice verejna diskuse, svobodna diskuse, jak ji nazyvas TY ale ma sva presna Pravidla...do kterych "domnenky" patri jinam a nebo "primo mezi 4 oci" do IP.. 😉
Muj nazor, nic ve zlem...

kopiruju sem Tvuj prispevek:
amrash @vejula Asi budu jedovata, ale pripada mi, jako bys resila problemy sve pubertalni dcery a zahajeni jejiho sexualniho zivota, a ne manzelsky sex tvych rodicu po 30 letech spolecneho zivota, kteri jsou uz snad ve veku, aby meli dost rozumu a zodpovednosti co se tyce sexu!!!

Dnes o 00:42 • 1 dieťa - čaká bábätko, termín má vo februári 2012 (24. tt) • Odpovedz • Páči sa mi to • •

amrash
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
berenika39
2. nov 2011

@amrash tohle je myslím zbytečné. 😝

amrash
2. nov 2011

@irriss Neni mi jasne, z ceho usuzujes, ze jsem neprimo nazvala nekterou z vas LHARKOU!!! Bud ses spatne vyspala, nebo nevim... Napsala jsem, ze mi to prijde spis tak, jak jsem se vyjadrila. Bylo to pouze prirovnani!!! (pro tvou informaci)

irriss
2. nov 2011

@amrash
Asi mas opravdu tezke obdobi, necham Te v klidu...uz mi padla, uz je po Carodejnicich... 😉

Nevim s cim souvisi moje dcera, zacla jsi ryt do imaginarni dcery vejuly @vejula

p.s. Zdrobnelina jmena Te vzrusila, protoze ji zrejme nepouzivas..mne by nenapadlo se nad tim pozastavit a vubec neco takoveho napsat...
Vojtech=Vojtisek...zkus si na to zvyknout...urcite bude rad i Tvuj syn...(kdyz Ti to tak vadilo v mem prispevku) ☹
Matka neni maminka...jsi primym dukazem...

Koncim...na ryti mam zahradku a ramenama nehazim, protoze jsem prave doryla a boli mne! 😉 😀 😝

K tomu "prirovnani, se kterym se ohanis..."..zrejme by nezacalo tim, ze budes "jedovata" a tos byla a vedome..proto jsem tak reagovala...☹

anjelicek26
2. nov 2011

Hm hadka hned z rana 😕 Mne osobne je jedno, v akom veku sa stane zena matkou, aj ked po 40-ke by som to nechala na prirodu, ak je telo este dost silne a citi sa na to - podari sa to same - ale umele oplodnenie je uz take silenie do niecoho, co uz mozno ani byt nema.

Ono ludia odsudzuju zakazdym... ked ma dievca 16,18,20 je zle, je primlada... ked ma po 30-ke zacnu sa vsetci pytat, ze kedy uz? Po 40-ke ze preboha hadam ako sa mohlo?

Neda sa vyhoviet kazdemu, treba si ten svoj vonavy uzlicek uzivat za kazdych okolnosti. A ze tie zeny nevychovaju svoje deti? Kde je zaruka, ze mna o tyzden nezrazi auto a moje deti neostanu same? Uplne nikde 😝

amrash
2. nov 2011

@berenika39 No to tedy je, porad nechapu, proc jste se na mne sesypaly, kdyz neznate ani duvody meho konstatovani! Uz jsem je tu nastinila a nevim, proc musi byt 100% zen tady stejneho uniformniho nazoru!!!???

syslica
2. nov 2011

Dámy, pokojne 🙂 lebo to tu admini zavrú kvôli osočovaniu a nevraživosti prispievateliek... a my sa nedozvieme, ako dopadli vejuline dôležité rozhovory s rodičmi. 😅 Ja by som jej veľmi priala, aby dokázala túto situáciu nejako pre všetky strany prijateľne zmenežovať ... a držím samozrejme palce, nech to dobre dopadne.

amrash
2. nov 2011

@irriss Nic jsi nepochopila, urazis a jsi jedovata. Nema cenu zapradat diskusi s lidmi, jako jsi ty. Nic o mne a me rodine nevis, ale mluvit z cesty nesmysly - to ti jde!!! Zamysli se nad svym pristupem a chovanim, nez budes zase priste nekoho atakovat ☹

jakelina
2. nov 2011

Holky fakt toho nechte, do večera to nechte v hlavě vychladnout a zítra o něčem veselejším. Já myslím, že není potřeba hned psát co na srdci to na jazyku. Jak se to tak říká

irriss
2. nov 2011

@amrash no comment..zacla jsi ty...ja se zastala uprimneho a velmi intimniho pripadu vejuly @vejula

umyslne jsi byla jedovata..tot Tva slova...
@amrash @vejula Asi budu jedovata, ale pripada mi, jako bys resila problemy sve pubertalni dcery a zahajeni jejiho sexualniho zivota, a ne manzelsky sex tvych rodicu po 30 letech spolecneho zivota, kteri jsou uz snad ve veku, aby meli dost rozumu a zodpovednosti co se tyce sexu!!!

Dnes o 00:42 • 1 dieťa - čaká bábätko, termín má vo februári 2012 (24. tt) • Odpovedz • Páči sa mi to • •

amrash
2. nov 2011

@irriss Koukam, ze asi fakt nemas co na praci - narozdil ode mne. Uzij si tedy ten ''dobry'' pocit, ze jsi nekoho nepravem osocila. Treba pak budes mit krasny den 🙂

irriss
2. nov 2011

loucim se s Tebou i Tvym prispevkem:az budes mit cas, zamysli se nad tim, cos napsala a proc jsi obdrzela mou reakci...😉

zkopirovano:@amrash @vejula Asi budu jedovata, ale pripada mi, jako bys resila problemy sve pubertalni dcery a zahajeni jejiho sexualniho zivota, a ne manzelsky sex tvych rodicu po 30 letech spolecneho zivota, kteri jsou uz snad ve veku, aby meli dost rozumu a zodpovednosti co se tyce sexu!!!

Dnes o 00:42 • 1 dieťa - čaká bábätko, termín má vo februári 2012 (24. tt) • Odpovedz • Páči sa mi to • •

amrash
2. nov 2011

@irriss Chovas se, jako bys mela 2 nicky. Copak ty jsi vejula? Psala jsem ji, vsimla sis? A za svym prispevkem si stojim, nazory jako boty nemenim!

kammka
2. nov 2011

@amrash zdá se, že jsi vůbec nepochopila, jak necitlivě jsi reagovala na problém Vejuly a jejích rodičů .. ona chtěla radu a pomoc, ne jedovatou poznámku, která naznačuje, že se stará o věci, do kterých jí nic není , či snad že její rodiče jsou nesamostatní...
ale dalo se to pochopit i tak, že jí púodezříváš, že má úplně jiný problém , který potřebuje řešit a stydí se za něj a tak to maskuje za problém jiný...

jo, holt psaná komunikace má ten problém, že i neškodně míněná ironie může vyznít úplně jinak a někoho ranit, tak na to bacha...

@irriss a tys už to neřeš, to je marný, akorát sis nechala zkazit náladu.. 😒

irriss
2. nov 2011

@amrash
MK je sice virtualni svet, ale muze se stat pro nekoho i virtualni rodinou...

zastala jsem se vejuly - prislusnika a clena "me virtualni rodiny MK" 😉