Mateřství po 45. Co si o tom myslíte?

ankonco
3. feb 2009

Neodolala jsem a pokusim se zde o diskuzi tykajici se materstvi ve vyssim reprodukcnim veku.Motivoval me k tomu clanek o Bare Basikove, ktera ve svych 45ti ceka treti mimco. Zajimaly by mne Vase nazory, zda si myslite, ze je spravne, aby mela dite zena ve vyssim reprodukcnim veku i za cenu toho, ze se eventuelne nedozije jeho dospelosti. Jsou zde nejake otazky socialni, psychologicke, pravni? Kdo muze zene udat nejake hranice, kdy mit a kdy nemit dite?

hanula11
14. máj 2010

Tak já to zkusím.
Zatím... 🙂

jakelina
14. máj 2010

pa pa

l.lara
14. máj 2010

ahojte,

hanula, ja som mala tiez zapal prsnikov, mala mi to nedokazala roztahat, ani pod horucou sprchou to neslo, ani odsavackou..viem ako velmi to boli, strasneee, ale na to treba antibiotika. mne ich lekar predpisal na pohotovosti, da ti take, pri ktorych mozes aj dojcit. podla mna by si s tym mala ist, je to nebezpecne.. ☹ teda, aspon myslim, ze to je to, co mas ty.. veeelmi drzim pasticky..

jakelina, no teeeda, malinky ta tak zamestnava? aj moja mala bola taka.. 🙂 ja sa uz nechystam byt tehu zo zdravotnych dovodov.. 😒 zaciatkom roku som dostala lieky na imunitu, tie sa mali uzivat 3 mesiace a stale sa necitim dobre. teraz ma testuju ci nemam alergiu este na potraviny, nejake chemikalie uz vylucili..natahuje sa to..uz by ani muzik nechcel, ked som stale taka unavena, tak som to vzdala.. 😖

l.lara
14. máj 2010

hanula, este ma napadlo..mne na to pomahala hlavkova kapusta. ( u vasje to tusim zeli 😵 ) zopar listov kapusty som dala do miktotenoveho vrecuska na par hodin do chladnicky. ked som to vybrala presla som valcekom na cesto po vrecusku, aby kapusta pustila stavu a prikladala som si to na prsnik.

jirca
15. máj 2010

Hanul, mně zabral ten tvaroh, ale před 18 🙂 lety jsem si na radu tchyně potírala prsa (ne bradavky) slivovicí - manžel se tvářil, že je to strašné plýtvání 😀 a pomohlo to. Jen jsem to pak přehnala a spálila si kůži, ale nebolelo to, jen se mi sloupala...

jakelina
17. máj 2010

Jirčo, to jelo to mléko i malému ne, když zacítil tu vůni 😀
Máš pěknou fotečku v pasu.

hanula11
19. máj 2010

ajojte děvčice
Tak prso se snad celkem srovnalo, asi nejvíc pomoh tvaroh, dík za rady 🙂
Ty záplavy, to je hrůza, snad s tím nemáte žádná problémy.
To jak pořád prší, je hrůza, a ta zima, snad se to fakt už brzo spraví.

jakelina
21. máj 2010

Hanul a jak jedou malé příkrmy????

hanula11
24. máj 2010

Trochu příkrmů pojí a pak dolíváme mlíkem od mamy. Už ale měla i rozmačkaný banán, a dobrý. 🙂
Tak plínky jsem snad prodala, už mě čeká jen nabalit a poslat - snad to zvládnu brzo. Jinak u nás teď měli v "tetě", jestli to znáš Huggiesy za 199,- klasické balení, je to tedy do zítřka 😵
Jak se HOLKY VEDE???

jakelina
24. máj 2010

Hanul, já mám teď zásobu plen. O víkendu mi přinesla návštěva jedno velké balení. 😀

jirca
25. máj 2010

hanul, to je fajn, že už je prso v poho. Mně se na bradavce udělal takový malinkatý puchýřek, ale bolelo to jak sv..a 😒 . Mazala jsem Bepanthenem a za dva dny zmizel. Už tak s tím kojením bojuju, Miška má pořád málo, a tohle mi nepřidalo. Máme asi růstový sport, normálně jsem dokrmovala až odpoledne a třeba je 30, ale dneska už ráno vypil z flašky 60 ani nemrknul 🙂 . Hlavně aby nechtěl dokrmovat v noci, jsem u nočního kojení jak zombie 😀 , nevím, jestli bych se probrala a umíchala Nutrilon 😉 . Už se docela těším, až začnem s příkrmy, bude to pestřejší. A hlavně po večerní kašičce by mohl spinkat celou noc...

jakelina
25. máj 2010

Jirčo a kolikrát kojíš v noci?? Jestli máš málo mléka, tak nočním kojením se ho dotvoří víc. Já jsem asi třikrát už malého i vzbudila, jak se mi zdálo, že večer už nemá co tahat a do dvou dnů, jsem večer zase kojila už jenom z jednoho prsu a spokojenost. 😀 Malý spinkal dobře.

hanula11
25. máj 2010

A zkusilas Jirči RICINUS 5 - na kojení homeopaikum? Ty růstový spurty jsou blbý, určitě zas brzo bude líp. Nám dnes doktorka nastřelila náušničky, pěkný modrý. 🙂

jirca
27. máj 2010

@jakelina v noci nekojím, spí od 21 tak do 4-5 hodin. Zkusila jsem ho vzbudit, ale nejde to, 3x si potáhl a zase usnul. Ze začátku jsem si chystala budík a odsávala, jenže jsem pak byla totálně nevyspalá přes den (Miška přes den skoro nespí), tak jsem to vzdala.
@hanula11 ricinus beru, když už je hodně zle, dlouhodobě to prý nemá účinek.
Momentálně je to zase trochu lepší, v nejhorším skončíme na UM, hlavu si z toho nedělám, hlavně že je spokojený 🙂 .

hanula11
27. máj 2010

Já beru homeopatika taky jen občas. Taky jsem si je někde "schovala" a pak samozřejmě nemohla najít 😉 , tak jsem musela minulý týden kupovat Ricinus znovu 😀 .
Jaki, buď ráda, že ti v noci cvrček pěkně spí, aspoń si trochu odpočineš. Áď a jí většinou i v noci co dvě tři hodiny, dnes po dlouhé době spala od cca 11 až do 4, no úspěch 😵

jakelina
27. máj 2010

hanul, tak to by mě ošvihlo
On už usíná kolem 7-8 hodiny a budí se vždycky až po půlnoci
Jak kdy, někdy už v 1 a někdy ho probírám kolem 4, jak vstává manžel, aby mi neexplodovaly prsa 😀 😀
Včera jsme byli vážit a má v 11 týdnech 5800 g, tak byl pochválený, jak je baculatý.

hanula11
27. máj 2010

Jaki, tak to pěkně roste, drobek 🙂 . Adélka vážila v šesti měsících bez 30 gr. 7 kg, sama jsem zvědavá, kolik váží teď, ale k doktorce jdeme až v osmi měsících, musím si ještě skoro měsíc počkat.
A asi jsem to sem ještě nepsala, ale od úterý máme nastřelený náušničky, tyrkysově modrý. Malé sluší, musím ji vyfotit a pak to sem zkusím šoupnout 😵 .

jakelina
17. jún 2010

@hanula11 tak přidej fotečku s náušničkama, jinak něco nového????U nás vše při starém, stereotyp. 😀

hanula11
28. jún 2010

No tak my máme dva zuby, tedy Adélka.
Fotku s náušničkami sem zatím žádnou nedostanu, musím zapojit chlapy, aby mi fotky z telefonu přetáhli, a to není jen tak. Taky nám pořád blbne PC, Iva tam vždycky asi něco zatáhne, tatin kvůli tomu permanentně zuří (prý ho odpojí definitivně a bude 😝 🙄 😀 ), tak musím s tím "stahováním" fotek pomaloučku polehoučku a hlavně nenásilně.
No a HEZKÉ LÉTO všem postarším mamčám a mimčům a vůbec všem 🙂 😵

hanula11
28. jún 2010

Jo Jaki a to s tím "krkem" sedí 😵 😀 😅

jakelina
28. jún 2010

@hanula11 😀

saruspec
28. jún 2010

jaki, tak jsme v sobotu prolezli co se dalo a nikde to křeslo neměli tak jsem ještě zkusila skonto nabýtek tam bylo ale strašně drahé ale ja to chtěla hned tak jsem to koupila ale měl radost jirka.od včerejška vysavám bázen aby byl čisťuňky jak přijedete.Zitra máme akci ze školy v 15h tak jdu tam na chvílku je to tady kousiček od nás v hospodě aspoň se trochu odreagovat. teď maji být zase hice tak jsem objednala malému bazének Mochomurku.http://www.hastrmanek.cz/detail/baze... tak se podivej.

jakelina
28. jún 2010

@saruspec tak hlavně, že měl radost. Už se těším na neděli, my už taky zprovoznili bazén, čistíme vodu a zítra už se můžeme koupat. Taky máme solar, tak to snad bude teplé. Já tam lezu až to má víc jak 28 😀
Bazének krásný 😀

jakelina
28. jún 2010

Pár fotek malého 😀

saruspec
28. jún 2010

supr tvuj malej už stoji? to máte nějaké zazračné ditě,muj ještě sám nesedí.tak to jsi jak muj Jirka ten tam ani nevleze.ja jdu ikdyž to ma jen 20stupňu ja jsem ryba takže voda je muj živel.

jakelina
28. jún 2010

@saruspec on vydrží stát jenom chvilku, já ho jinak držím, jenom mi to nechtěl nikdo věřit, že se udrží sám, tak jsem ho vyfotila. 😀

saruspec
29. jún 2010

tak to je šikula malej muj nechce se ani postavit na nohy.

jakelina
29. jún 2010

@saruspec taky je cvalda, tak mají nohy co nést, náš je střízlík, tak se mu stojí dobře. 😀

jakelina
30. jún 2010

@saruspec mám tě pozdravovat od Lucis z Opavy, chodíte na jednu diskusi o dilataci ledvinové pánvičky. My se známe, jsme obě z Opavy, ale poznaly jsme se až tady na koníkovi. 🙂

saruspec
1. júl 2010

jo moc dík,ja nemám teď moc času na net malej už skoro lozí všechno bere tak ho musím hlidat,a jak je v choditku tak se odraži jak tryskač ale jen do zadu do předu mu to nejde. 😀