Mega problém so susedmi. Ako to riešiť?

mixka
1. feb 2009

kedze mame specificky problem so susedmi dovolim si zacat novu temu, aj ked viem, ze je tu niekolko tem s problemom sused.
byvame v tomto byte 3 roky a problem sa zacal v case, ked sme este deti nemali.isli sme na lyzovacku do zahranicia a vstavali sme skoro rano - 4.30, vsetky veci nachystane od vecera v predsieni a rano sme sa len obliekli a isli... manzel niesol nase lyze do auta a suseda pod nami otovrila dvere a hucala nanho, ci nie sme normalni, ze buchoceme v nedelu tak skoro rano... toto sme predychali, ale problem sa zacal stupnovat s prichodom deti...
kedze byvame na 1.poschodi a vytah je v tychto uzasnych panelakoch na medziposchodi a dvojickovsky kocik mame v kocikarni, vacsinou mi deti chodi kocikovat mamina a nosime och spolu hore dolu. jedneho pekneho dna, to nase deti sa este len hrali na deke a nelozili, suseda otvorila dvere, ked som ja isla domov a hucala na mna na cely panelak, ze nas uda na socialke a tie decka nam vezmu /mame deti adoptovane/. prisla som domov a cela soms a triasla od strachu, ze nam ich fakt mozu zobrat... konzultovali sme to so socialnou a ta nas ukludnila, ze to nie je iba tak, ale ak by prisla nieco na nas bonzovat suseda, ze riesit sa to musi...
problemy sa zacali stupnovat, ako deti zacali lozit a to mame v celom byte koberce. na manzela suseda najprv jacala na celu chodbu, ze taka jebnuta /budem pisat v celom zneni pre vykreslenie situacie, nie je to moj slovnik/ rodina tu este nebyvala, iny den nanho hulaka na ulici, ze ci si myslime, ze sa kvoli nam vsetci poseru, ked sme si adoptovali deti a naposledy pred dvomi tyzdnami mi sused poobede trieskal na dvere a hucal, ze tie kurvy skurvene /rozumejte deti/ stale buchocu a ze nech pockame, co nam oni este urobia. susedia su vo veku ona 60 a on 64. po poslednom incidente sme sli na statnu policiu a spisali zapis,a le kedze vieme, ako to v tomto state funguje...
ako to riesit, poradte. ja sa bojim vychadzat z domu, ze co zas bude, detom nedovolim buchat z hrackami a ked vrieskaju /jeduju sa, maju teraz take obdobie/, tak trpnem, ci stara nepobezi na socialku...

magimary
1. feb 2009

mixka, ja si myslím, že najlepšie by bolo, keby ste chodili na (Mestskú) políciu opakovane a neodbytne (hoci máš pocit, že s tým nič nerobia... 🙄 a zväčša aj nerobia), raz im-policajtom začnete liezť na nervy a raz na nich nabehnú a dajú im poriadnu pokutu... myslím si, že musíte nahlásiť každý jeden takýto incident (aby sa to tam u nich pekne zbieralo)-hlavne chcite vždy normálne spísanie zápisnice, aby to bolo na papieri a aby ste to mohli proti nim použiť, keď raz bude treba... (ak by aj urobili to, čím sa vyhrážajú ohľadom detí, tak záznamy na polícii budú vo vaš prospech)...

rozhodne by som to nenechla len tak a ticho netrpela... fyzické útoky na takýchto ľudí by som radšej neriskovala-nemôžeš totiž vedieť čoho sú takíto "sociopati" a možno aj psychopati schopní...rozhodne Vám to za to nestojí, aby niekomu z Vás ublížili ešte aj inka ako doteraz...

a tiež si myslím, že je dobré takéto excesy nejakým spôsobom zaznamenávať... a ešte ďalšia možnosť-zavolať televíziu-tiež to síce vyzerá tak, že tým si nepomôžete, ale jeden nikdy nevie-niekedy ozaj stačí medializácia a ľady sa pohnú (ani nemusíš tušiť z ktoerj strany)...

každopádne Ti nezávidím a držím palce, nech sa to čímskôr poddá... my sme podobný problém so susedmi (ani zďaleka nie tak dramatický!) vyriešili odsťahovaním... a nevieme si to vynachváliť-skrátka "nebe a dudy"...

lienocka235
2. feb 2009

mixka.. ja sa len pridam k dievcatam...
deti nijako neobmedzuj od 6:00 do 22:00 nie je nocny klud.. este by som im prikupila nejake hudobne hracky a odrazatko nech si troska zajazdia po byte...
co sa tyka susedov.. suhlasim s magimary kazdy incident nahlasit na policii urobit si prostrednictvom mobilu zaznam a najlepsie zistit ako sa na to pozeraju ostatni.. susedia ak su toho svedkami uviest ich mena na policii

zajst na mestku cast.. a tam to mozu riesit preistupkovym konanim...

este teraz ak je to vyslovene ze narazaju na povod deti.../to ze su adoptovane a pod./ tak by som to veru riesila aj medializaciou bud prostrednictvom asociacie nahradnych rodin, obc. zdruzeni.. ako je navrat usmev.. a prip. aj ludia proti rasizmu.... ak su tam aj reci tohoto razu...oni by uz mali vediet co s tym..

prip. skus oslovit nataliu blahovu, ktora pise blog na sme a nech to spracuje do temy.. ako
moj nazor je ty nemas preco utekat hladat ine byvanie... viem ze je to na dlhe lakte ale ... ide hlavne o vase deti..

claudinka
2. feb 2009

mixka to je veru neprijemne.. ja by som takychto ludi zaskrtila.. drzim vam palce, nech sa to co najskor vyriesi vo vas prospech

darina77
2. feb 2009

Mixka, ja si myslím, že si na tebe kompenzujú svoje frustrácie. Sú takí ludia čo ked sú nešťastný zo svojho života tak si to musí na niekom vykričať. Ja osobne by som sa im snažila ublížiť na nejakom citlivom mieste ako oni tebe. Niečo typu že oni nezvládli výchovu svojich detí, že dúfaš že tvoje deti nebudú také hlúpe ako tie jej, že ona je stará a škaredá a závidí ti tvoju krásu a preto tu vykrikuje. Niečo také naozaj pod kožu. Pred celým barakom by som jej vykričala, že ti v noci budia deti , ked sa snažia o sex .

mixka
autor
2. feb 2009

na ten urad pojdeme a snad dostanu aspon pokutu a policajti by ich mali vraj tiez predvolat... niektore vase rady na hlasky su super a budem si ich pamatat, lebo ked sa nieco aktualne deje nic ma nenapada a som uplne vygumovana 🙄 zvazim napisanie do usmevu a natalii blahovej a snad to na nieco bude. len sa bojim, aby sa nam nezacali nejak mstit 😖

alon111
2. feb 2009

mixka: neboj sa prave preto to robia lebo si im to dovolila.ja mam tiez takeho suseda a tiez to na mna skusal .ukazala som mu kde je jeho miesto a ak sa mu nieco nepaci ma tu policiu.on mal s predchadzajucou majitelkou nejaku tichu dohodu a asi cakal ze ju budem dodrziavat aj ja,ale sorry.ja mam tri deti a nebudem zakazovat detom co i len dychat kvoli niekomu .nocny klud je od 22:00 do 06:00 a to dodrziavam a to co robia deti mimo toho casu je len moj a ich problem.ja mam tiez dve adoptovane deti a tiez sa vyhrazal socialkou .tak som mu povedala nech sa paci a dala som mu aj telefonne cislo a v tej chvili sklopil usi a uz mam pokoj.

womenne
2. feb 2009

Mixka ja som v šoku 🤐
1.naša policia sa može vopchat do ....(čest vynimkam)stou nemam asi nikto dobre skusenosti a ak nahodou daju to hned do telky aby si trošku vyčičstili svoj obraz v našich očiach.
2nebran detom v rozvijani aktivit,na čo to bude dobre?aj tak ti budu nadavat,že ste hlučny tak nech aspon maju začo. 🙄 baby maju pravdu nastav kameru na dvere ked pridu natačaj aby si mala dokazy.
3.ako oni na teba aj ty nanich aj ja som mala prišernych susedov podobne ako catjob revala som každy den aj som im to v teme rozpisovala hroza konečne sme sa prestahovali zatial klid klop klop klop 😅
ja som našim susedom každy boži den vysvetlovala že o 20.00 chodia naši spat nech sa laskavo sklidnia mali sme doslova papierove steny takže som počula o čom sa rozpravaju,ked sused chrapal,ked ma ohovarali 🤐 doslova všetko.myslš že to pomohlo?nič a ja som rano nepuštala do spalne malych ab ysa oni vyspali a oni sa mi takto odvdačili 🙄 raz mali navštevu a do polnoci hulakali ako šialeny pritom tam mali ani nie ročne babetko sme museli ist spat do obyvačky tak som sa nasrala a na balkone ked fajčili som im na plne hrdlo nadala pred všetkymi susedmi čo si o sebe myslia 😎 ......
darina 😀 😀 😀

mixka
autor
2. feb 2009

tiez mam fakt pocit, ze nasa policia je kapitola sama o sebe 🙄 ja si inak myslim, ze nas poslali prec nech prideme neskor kvoli tomu, lebo sa nazdavli, ze nas znechutia a nevratime sa 😖 boli sme sa pytat susedy co byva nad nami, ze ci pocuje nejaky hluk od a nas a ona prkvapene pozerala, ze vobec nie, ze ani telku nic... a telku pozerame... a ze ani deti nepocuje... ale je to asi ine, ked je nad nami...

alon111
2. feb 2009

ani nie ja svojho nepodareneho suseda mam pod sebou a pocujem aj to ci si kychol ,ono je jedno ci nad alebo pod.

womenne
2. feb 2009

mixka mi skor počujeme susedov nad nami ako tych čo su pod nami 🤐 oni maju nahlas telku a strašne buchocu a vrzgaju im snad všetke dvere ale zase oprto tomu čo sme mali pred tym je o malinka 😎
a ten byt je vaš alebo ste v prenajme?

mixka
autor
2. feb 2009

womene nas, mame nanho uver na 15 rokov a 3 mame splatene

ella1
2. feb 2009

bože uchovaj nás pred stareckou demenciou 🙄
mixka- a ako to vidia ostatní susedia? aj im sa zdáte hluční? alebo práveže naopak, tí starkí im pripadajú , že sa nudia........

mixka
autor
2. feb 2009

nie ella, susedia nad nami vravia, ze ani nevedia, ze sme doma 🙄

ella1
2. feb 2009

a tí starkí boli aj pred tým takí, či to len na vás? vieš, nikedy si niekto rád zgustne na nových, ale trvá to len do momentu, kým neprídu zas noví.....
ale určite to nenechaj len tak....
čo sa týka polície, ja som raz bola nahlásiť napadnutie a pripadala som si tam ako debil, pomaly mi neverili len sa vypytovali, či dotyční nemajú niečo s drogami......ako by som ich poznala......potom sa nečudujem, že sa ti tam nechce, ale ozaj ich treba otravovať.....
a starkí ked sa nechcú ani porozprávať čo im vadí........asi treba na nich skúsiť poslať niekoho, možno bude stačiť trošku sa povyhrážať........

mercy
2. feb 2009

Kurnik, ,nech sa neposeru, čo oni nikdy nemali deti alebo čo? Nočný kľud je od 22,00 do 6, 00 - ale cez deň aj keby malé skákali hlavičky z gauča, majú na to právo. Vyhrozila by som im policajtami aj súdom, juj, doprdele! A ešte by som im povedala, že ju nahrám a zavolám médiá,ako otravujú slušným ľuďom život.

elise
2. feb 2009

mixka ešte ma jedno napadlo ved zákon o vlastníkoch bytov hovorí že ak sa väčšina na domovej schôdzi dohodne tak môžete podať podnet na predaj bytu neprispôsobich susedov máte na to zo zákona právo - to je tá ťarcha ktorú majú všetci v listoch vlastníctva. stačí ak na schodzi budete traja vlastníci 😉

mixka
autor
2. feb 2009

fakt elise 😕 ??? to som netusila, ale nastudujem to 😉

babulka
2. feb 2009

Mixka, odporucam riesit vylucne pravnou cestou, nerobit skandaly, mat pri sebe svedkov, ked robia skandal oni. Ak chces, tak IP...
Elise, ono to nie je take jednoduche. Je mozne to riesit aj takto, aj my sme povodne planovali, keym sme byvali v Petrzalke, ale radsej sme sa odstahovali. Da sa to riesit, ale je to tahanica na dlhe lakte a dlhe roky. Neprisopsobivost treba dokazovat. Ono asi myslis, ze zakon umoznuje zrusit uzivacie pravo k bytu aj vlastnikovi bytu a predat byt na drazbe s tym, ze vynos z predaja pojde vlastnikom a na nahradu trov konania....hm, je to mozne, ale treba na to pevne nervy a dobreho pravnika. Preto aj to jednanie s policiou je take, ake je. Ja som raz na Silvestra volal dvakrat na policiu, raz o jednej v noci a raz o pol tretej, susedia mali taky zur, ze sa steny triasli, ja tiez a maly ani nehovorim. A ked som ich slusne upozornila, ze viem, ze je Silvester, ale aby si to dali trochu tichsie, tak mi nadavali podobnym slovnikom ako tebe a dali to este hlasnejsie. Ze na Silvestra nocny klud neplati. To sa mi snazili nahovorit aj policajti, ale kedze som pravnicka, co som im aj hned povedala, tak sklapli, lebo mestska cast moze upravit v specifickych pripadych nocny klud aj inac, ale netyka sa fyzickych osob a bytov, ale pravnickych osob a zariadeni (krcmy, namestia...). tak aj prisli a narobili poriadok. Ale aj tak sme sa odstahovali, lebo ja mam nervy len jedny a nechcem, aby z maleho vyrastal nejaky psycho.

erikasadek
2. feb 2009

mixka hroza, ale na starych ludi zvycajne plati , ze ich treba zastarsit a potom si ta aj vazia....

pokial ti nadava nahraj si to a podaj staznost.....
otoci s ato neskor voci nej? a ak si nahodou znova otvory usta tak si ih otvor aj ty...

ja osm to tak spravila nedavno, tiez tu bola jedna stara , ktora stale nieco kritizovala, apodobne a hlavne za chrbtom ale vsetci poculi az raz som to nevydrzala, pokojne som zacala vrieskat 😀 po nej pred vsetkymi ak ma problem nech mi ho povie rovno do oci, ....
nie su to jej problemy a vobec sa jej to netyka tak nech drzi hubu a krok.. normalne som velmi slusna a le tato dostala co si zasluzila..
od vtedy z dialky mi zdravy, usmieva sa, je cela pototo...
a tak si poviem na takychto ludi, len totoplati, potom maju pred tebou respekt..

po druhe tvoje deti predssa nerusia nocny klud... pocas dna mozes robit , co chces teda v uvozovkach..
problkem je ze starke zabudli ake to je mat deti, a co to roby hluk.. a to im vadi....
pôdla mna im vadi ze su adoptovane, to je asi hlavny kamen urazu.. 😠

nnikka
2. feb 2009

no keby sa toto stalo tak ja sama by som si to s tymi susedmi vysriesila rucne struce...

da sa to riesit slusne:
cize ked vam nadavaju tak im pekne pozdravit rano vecer, byt k nim mily a pritom si robit co chcete... to mam vyskusane - lebo cloveku ktory chce druhemu zle este viac vytoci ak je k nemu niekto mily... to dokaze fakt nasrat 😅

alebo:

pustat hudbu od rana do vecera a tvarit sa ze ich ignorujete (to tiez pomaha - ak vam budu volaco chciet povedat a vy sa budete tvarit ze nepocujete) samozrejme vzdy to musi byt v ramci zakona.

ti ludia su v podstate chudaci - oni sami by boli radi keby sa ich volakto ujal tak ako ste sa vy ujali deticiek.

alebo vas chcu vypratat z bytu.... inak neviem

vela sil....prajem.

Pa

horallka
2. feb 2009

mixka,
ťažko poradiť, ale asi by som ich ignorovala- nech si starkí rozprávajú. časom ich to prestane baviť, keď nebudete reagovať. Lebo akcia vyvoláva reakciu a tá ďalšiu akciu a tak je to dookola. Viem, že sa mi to ľahko píše, ale tu nepomôže nič iné iba ignorácia, lebo ak budete na nich reagovať- to je ako voda na mlyn- starkí budú ešte viac rozčertení.Proste sa správať slušne a robiť si po svojom- byť asertívny ak zaútočia, a keď sú v kľude- nevšímať si ich. Kde sú deti, tam je i život- je to normálne a prirodzené- tí starí nikdy nemali deti keď nevedia, ako je t s nimi?
Prajem pevné nervy.

sjuzi
2. feb 2009

Ahojte. Ja sem nepridám radu, ale skôr svoju skúsenosť.

Bohužiaľ sme boli i my svedkovia priamo v našej rodine, kedy moja babinka s dedkom terorizovali celý dom a zachádzali aj so sťažnosťami na MÚ... Vždy, keď sme boli u nich na návšteve, tak len nadávali, že nad nimi takí bývajú s dvoma chalanmi a vedľa nich onakí... a stále búchajú atď... a strašne sa rozčuľovali.

Ale vždy ako sme tam boli, tak my sme naozaj nič nepočuli, len chyba je v tom, že títo ľudkovia na dôchodku (dúfam, že raz na tom snáď nebudem rovnako) nemajú čo na práci (vážim si všetky výnimky!), v byte majú celý deň jak v hrobe ticho a hľadajú problémy tam kde nie sú. A to čisto z nudy... Je to fakt smutné.
Všetci i s rodiny im dohovárali, že to preháňajú, to sa vždy urazili. Ešte sme si z nich robili srandičky, že veď dojdite ku nám do Petržalského paneláku, to je iné ródeo... tam by ste ani deň nevydržali...

Dnes už ani jeden z nich nežije, ale ja si pamätám, že sama som k nim nikdy nechcela ísť, nikdy som sa u nich necítila dobre ako dieťa, lebo som sa bála, že by som musela u nich sedieť ticho ako pena a ani sa pohnúť.
Ach jaaaaaj.

roasha
2. feb 2009

Nevolila by som uplnu ignoraciu,uz len z toho dovodu,ze o co viac si nechas,o to viac si dovolia.
Tiez sme mali zlatych susedovcov/7deti!/,stary bol stale napity,a hulakal den-noc,ziaden nocny klud.... 🙄
Vsetci susedovci v ulitach,my sme tiez len buchali na steny,pokial sa uz nedalo vydrzat,az ma raz vytocil,ked sedel ozraty na schodoch,a ja som sa trepala s malou s kocarom....a poprosila som ho aby sa posunul.... 🙄
....cosi mi odvrkol....ale vtedy dostal na"kardan"....pocul ma cely vchod... 😀 ........ 😀
....odvtedy to bolo o cosi lepsie........ 😉 ...ale najlepsie to bolo,ked sa odstahovali.... 😀... .tam na neho volali polisov hned prvu noc... 😀 😝

monika131
2. feb 2009

mixka,
podľa mňa je najlepšou obranou útok. Ja osobne si myslím, že keď budeš iba tíško počúvať to, ako Teba a tvoju rodinku ohovárajú nejakí dôchodcovia, ktorí zjavne nemajú čo robiť, tak Ťa to bude psychicky vyčerpávať a nikam to nepovedie, iba sa to bude z ich strany stupňovať.
Na policajtov sa celkom spoliehať nedá, lebo sme proste na Slovensku (česť výnimkam).
Ja by som určite neobmedzovala svoje detičky v ich vývine, nech búchajú, nech chodia, lozia, kričia. Možno si pani suseda uvedomí, že aj ona raz bola dieťa.
A možno sú tvoji susedia takí protivní preto, lebo namali vlastné deti a iba Vám slepo závidia. Skús to zistiť a skús sa s nimi o tom porozprávať, možno potrebujú práve to, aby sa s nimi niekto rozprával.
Držím palce.

monkula
2. feb 2009

naša suseda nadnami sa zase stále sťažuje, že sa smejeme !!!! zastavila MM a začala mu to včítať a že prečo mi malá nespí ešte o deviatej ako to, že j malý tak často doma atď.... tak jej MM povedal, že ak budeme nabudúce robiť "hluk", nech si zavolá policajtov a tí odmerajú hladinu hluku, a ak presiahne určitú povolenú hladinu, tak sa môžme baviť čo ďalej..
tak mu povedala, že je pimitív a išla preč.....
odvtedy ani nezdraví, nič...
Ale to, že starý v noci nespí a šuchoe sa po bye aj o druhej v noci a posúva stoličky, alebo o pol siedmej ráno vysáva takým spôsobom, že trieska do radiátorov, to je smozrejme OK.... A ešte má aj barlu a pije... takže keď sa tak opitý opira o barlu a šuchoce sa po byte a stále dačo šteluje na radiátore 😕 😕 🙄

roasha
2. feb 2009

monky,do 60dcb sa mozte smiat... 😀
mixka ,tak ako pisu baby,deturence by som neobmedzovala/urcite male neklepu po radiatoroch varechou-ale mozes ich naucit/ 😀 ,a ked pises,ze mas v celom byte koberce,tak to nemoze byt pocut-je to len zamienka z ich strany. 😉

monkula
2. feb 2009

roasha, veď 60 dcb, to b som musela doma zbíjačkou pracovať 😝

mercy
2. feb 2009

Inak ďakujem ti panebože za náš rodinný barák 😒

roasha
2. feb 2009

monky,never tomu! 😉 😀
som si zapamatala,ked bola minule v telke jedna posahana zanska v Piestanoch myslim,a celu ulicu vytaca pustanim opernych arii od 6.00-24.00h,vzdy len do 60dcb,aby jej nic nemohli,a repraky ma bvonku v oknach... 🙄 😝 😀

monkula
2. feb 2009

no, veď my sme tiež v podnájme, tak to je jediná útecha, že rz bude RD, bez obmedzovania smiechu, krotenia emócií a temperamentu mojich detí 😝