Mega problém so susedmi. Ako to riešiť?

mixka
1. feb 2009

kedze mame specificky problem so susedmi dovolim si zacat novu temu, aj ked viem, ze je tu niekolko tem s problemom sused.
byvame v tomto byte 3 roky a problem sa zacal v case, ked sme este deti nemali.isli sme na lyzovacku do zahranicia a vstavali sme skoro rano - 4.30, vsetky veci nachystane od vecera v predsieni a rano sme sa len obliekli a isli... manzel niesol nase lyze do auta a suseda pod nami otovrila dvere a hucala nanho, ci nie sme normalni, ze buchoceme v nedelu tak skoro rano... toto sme predychali, ale problem sa zacal stupnovat s prichodom deti...
kedze byvame na 1.poschodi a vytah je v tychto uzasnych panelakoch na medziposchodi a dvojickovsky kocik mame v kocikarni, vacsinou mi deti chodi kocikovat mamina a nosime och spolu hore dolu. jedneho pekneho dna, to nase deti sa este len hrali na deke a nelozili, suseda otvorila dvere, ked som ja isla domov a hucala na mna na cely panelak, ze nas uda na socialke a tie decka nam vezmu /mame deti adoptovane/. prisla som domov a cela soms a triasla od strachu, ze nam ich fakt mozu zobrat... konzultovali sme to so socialnou a ta nas ukludnila, ze to nie je iba tak, ale ak by prisla nieco na nas bonzovat suseda, ze riesit sa to musi...
problemy sa zacali stupnovat, ako deti zacali lozit a to mame v celom byte koberce. na manzela suseda najprv jacala na celu chodbu, ze taka jebnuta /budem pisat v celom zneni pre vykreslenie situacie, nie je to moj slovnik/ rodina tu este nebyvala, iny den nanho hulaka na ulici, ze ci si myslime, ze sa kvoli nam vsetci poseru, ked sme si adoptovali deti a naposledy pred dvomi tyzdnami mi sused poobede trieskal na dvere a hucal, ze tie kurvy skurvene /rozumejte deti/ stale buchocu a ze nech pockame, co nam oni este urobia. susedia su vo veku ona 60 a on 64. po poslednom incidente sme sli na statnu policiu a spisali zapis,a le kedze vieme, ako to v tomto state funguje...
ako to riesit, poradte. ja sa bojim vychadzat z domu, ze co zas bude, detom nedovolim buchat z hrackami a ked vrieskaju /jeduju sa, maju teraz take obdobie/, tak trpnem, ci stara nepobezi na socialku...

denisocka
1. feb 2009

aj,mate to hrozne,aj minule bolo v palce či v reporteroch,ako jedna tetka terorizuje cely blok - ešte ich aj napada, aj starci sa boja chodiť vonku,nie je to tá ista osoba? 😕

mixka
autor
1. feb 2009

neviem, ale asi nie

bambusko
1. feb 2009

mixka, na takych starych oplzlych susedov je asi jedinym uspesnym riesenim bojovat ich zbarnami. myslis, ze okrem toho vykrikovania aj ozaj nieco urobia? deti asi nemusis zbytocne obmedzovat, oni si vzdy daco najdu, aby mohli utocit. mali sme suseda opilca, ktory nam tiez nadaval za kadeco, chodil buchat na dvere ap. tak som si ho vystriehla rano, ked bol este triezvy a slusne, ale ostro mu povedala od pluc, nech si dava pozor na jazyk, ze ja nie som jeho zena ani dcera, tak nech sa podla toho sprava. odvtedy ani nepipol. takito ludia skusaju kolko si mozu dovolit a ked im razne neurcis hranice, budu vyskakovat dalej. ukaz im, ze sa nedas a je dobr evyuzit momnet prekvapenia. ja by som im povedala, ze som si ich nahrala na mobil a ked neprestanu, pojdem na socialku, ze ohrozuju mravny vyvoj deti. a dodala, ze vy ste s manzelom prevereni psychotestami a mozes im vybavit, aby ich tiez absolovaovali, ked sa nevedia vpratat do koze 😉

monkula
1. feb 2009

mixka, súhlasím s bambuškou... na hrubé vrece, hrubá záplata...
mne, keby nejaký starý somár povedal na deti, že sú k..y s...é, tak zbiera protézu z rohožky.. 🙄 😅

nevesta
1. feb 2009

Mixka 😲
Poradit ti neviem, ale je mi to velmi luto 😢 😢 😢

elise
1. feb 2009

asi vám niečo závidia ale ja by som im z duše povedala čo si o nich myslím 😠 a prinajmenšom by som ich poslala slušne povedané dokelu a nech sa starajú o svoj byt a nie čo si robíte vy vo vašom byte ak sa im nepáči nech sa odsťahujú. držím palce 😉

ivca77
1. feb 2009

mixka tak toto ti nezavidim,tu naozaj nieje asi pomoci.Raz ked je niekto s jednoduchym myslenim tak sa tazko nieco poriesit vyriesit.Tu sa budu stale sypat problemy a je jedno aki tam budu s nimi byvat ludia.Jedine riesenie vidim odstahovat sa.

mixka
autor
1. feb 2009

manzel v ten den, ako toto sused urobil isiel dole a zaklopal im na dvere, sused otvoril a slusne mu vravi, ze sa prisiel pobavit o situacii ktora nastala a ten mu povedal, ze sa s nim nebude vobec bavit a zabuchol mu dvere 😖 akoze hrdina, ked vie ze som sama doma, tak to pride trieskat a nadavat... oni sa nas normalne snazia dostat do hanby za to, ze mame adoptovane deti alebo co, ked uz na ulici suseda na mnazela na cele pluca jaci a vykrikuje to... akoze my sa za to nehanbime a netajime to, ale prijemne to nie je 😢

nevesta, dik 😉

monkula
1. feb 2009

mixka, tak asi len pomôže, keď starého TM chytí pod krkom... keď to nejde po dobrom.... 😅

sue
1. feb 2009

Mixka, chapem,ze mas strach... ale byt tebou, tak kockam kupim poriadne hlasne hudobne hracky, xylofon, rozpravky na CD a pustam od rana do poobedia - deckam sa to bude pacit, susedia si aj tak svoje problemy najdu a nemaju co na nas,,lebo robite pre decka vsetko 😔

elise
1. feb 2009

na polícii môžete podávať trestné oznámenie že sa bojíte o život a o život vašich detí že sa vyhrážajú, možno sa to bude riešiť len ako priestupok ale ked majú vaši susedia na pokuty tak nech platia. 😉

mixka
autor
1. feb 2009

sue, ja prave deti tlmim nech nebuchaju, ale lozit im nemozem zakazat a uz sa desim toho co bude, ked zacnu chodit...

mixka
autor
1. feb 2009

monkula, to nam policajt na polii povedal, ze ci to nevieme tak vyriesit... sme nanho pozerali jak na vola... to si nemozeme teraz dovolit, lebo to by nam potom ozaj deti mohli zobrat, ak by sme preukazalo nasilne spravanie...

monkula
1. feb 2009

mixka, aha, tak nič... 😅 😅

maruschka
1. feb 2009

mixka, nahraj si ju na diktafón alebo na kameru-zvuk..normálne by som zavolala nejakého reportéra z televízie-ten by zmapoval vašu situáciu, situáciu tvojich detí a hlavne-začalo by sa to riešiť..Toto vidím ako totálnu diskrimináciu rodiny s adoptovanými detičkami..Už som takéhoto niečoho bola svedkom-jedna rodina si adoptovala dievčatko a všetci rozprávali, aký problém s ňou budú mať-taká slovenská xenofóbia, aké bude v budúcnosti-to dievčatko má rómske korene..Jednoducho, nenechaj to zachádzať do takýchto krajností..Budú trpieť deti aj vy!!! Rieš to rázne a ak chceš mať pokojné svedomie, zavolaj si zakaždým policajtov..Ľudský hnev sa dokáže stupňovať-najskôr to je iba záležitosť, ktorá bublá v tej rodine, potom začali vykrikovať na chodbe, teraz búchajú na dvere a vyhrážajú sa, nabudúce poštvú proti vám všetkých-chceš to nechať zájsť až do tekejto krajnosti??

Určite si to úradne podchyť-na sociálke to zahlásené máš/nezabudni to tam vždy spomenúť/, na polícií tiež..Ak to urobia nabudúce-zavolaj ihneď policajtov-nie zavrieť sa do bytu, ale pekne zabúchať na dvere a spísať zápis-spomenúť si na všetko, aby susedia videli, že ten ich jed a hnev, má aj oficiálne hranice v civilizovanom svete...A volať ich zakaždým, možno by nebolo na škodu, dať ich na občianský súd... 🙄

expertka8
1. feb 2009

....najbolestivejsie stretnutie...je stretnutie s blbcom 😔
...mixka...vo vasom pripade to plati 2nasobne 😝

maruschka
1. feb 2009

no mixka..tak ísť k právnikovi, doniesť papiere z polície a začať to riešiť tak..Ak máš strach, si urážaná, osočovaná, utŕha sa ti na cti, nemáš na čo čakať!!On už bude vedieť, ako zakročiť..S niektorými ľuďmi si jednoducho slušnou cestou nepomôžeš..ak nechceš, aby trpeli tvoje deti a tvoja rodina, iná cesta nie je..Lebo vidím, že susedia svoju nenávisť prejavujú dosť agresívnou formou..Ak povedali na polícií, že či sa to inak riešiť nedá, tak vidíš, dá sa to..

catjob22
1. feb 2009

MIxka ja ta velmi dpobre chapem, aj ja mam dvojky, dokonca rovanko stare. My mame tiez neskutocne otrasnych susedov (predstav si tu zhodu - tiez byvame na prvom poschodi v panelaku) ale my to mame obratene. Oni sau mladi par (po tridsiatke) a deti nemaju, takze vacsinou v noci ziju a cez den spia. Pred troma mesiacmi zacali preraqbat bytove jadro a vtedy len zacalo nase utrpenie. Niekto ako oni nedokaze pochopit,. ze mam dve deti, ktore ma oberaju o silu a energiu a cas, kedy spia, je mpojim pozehnanim, takze ma naozaj velmi rozculuje, ked nemozu spat kvoli ioch hluku.

Viem, kazdy prebaba byty, aj my sme prerabali., No zrovna pred chvilou sme tu s MM doslova plakali, lebo oni sa dnes vecer po osmej rozhodli nieco si navrtat. A surovo, vrtacka a BRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRMMMMMM!!! Nie je 22.00 cize je to OK, asi sme len my drbnuti, ze nam to vadi, ze??? 😢

Neviem poradit, co robit vo vasom pripade, je to hnus co stvaraju ti starci, ale ved nech len skusia nieco urobit, kazdy sudny clovek zo socialky alebo zhocikadial zisti, ze sibe im, nie tebe alebo babikam 😉

bashka
1. feb 2009

mixka spravat sa podla domoveho poriadku, cize od 22.00 do 6.00 ticho a potom si norrrrrrmalne zit...nerobit naschval, ale deti su deti a tak je pohode, ze im veci padaju, ze dupocu, ze vykrikuju...a nahravaj si vseky potycky...s tym, ze im to vopred oznam aby si nemala problem zas z toho, ze si ich nahravala...mozno aj to ich odradi...nikto vam nemoze branit v slobodnom byvani, to kde sme 😕

mixka
autor
1. feb 2009

ja som sa snazila doma presadit aj stahovanie, ale moj manzel nechce 🙄 a mam obavy, ze teraz robia zle nam a casom budu aj detom... raz pride cas, ked zacnu chodit domov same a ako budu s nimi jednat. a ja sa fakt bojim chodit okolo ich dveri, som bola vyniest smeti a sa mi od strachu tak trasli ruky, ze som nevedela trafit kluc do zamky 😢

macocha
1. feb 2009

Ty Mixka ale určite si nenechaj vsugerovať nejaké "dostanie do hanby" - neverím, že všetci susedia to vidia rovnako, určite Vás mnohí podporujú. Nebude práve toto dôvod, že vám totiž závidia tú priazeň ostatných?

Viem že sa to ľahko povie, ale skús to obrátiť vo svoj prospech. Niečo ako "to vy by ste to nezvládli, však?" alebo "áno, adoptovali sme ich a som na to hrdá, urobili by sme to znovu" - podľa situácie.

A skús zmapovať situáciu, kto zo susedov vás podporí, keď sa pôjdete sťažovať na ten úrad alebo na políciu...

trixi
1. feb 2009

mixka, po precitani Tvojho problemu som v soku. Ako moze byt niekto tak zly ako vasi susedia??? Ved oni ubizuju vasim detom. Neporadim Ti co je spravne robit, ale ako tu uz dievcata pisali, urcite by som to nenechala tak. Oni vas tyraju a hlavne Teba.
My sme mali tiez posahaneho suseda, casto pil a hlavne ked sa deti hrali vonku (moja mladsia sestra), tak sa postavil do okna a vykrikoval,ze ich pozabija a brusil si v tom okne noze (byval na prvom poschodi). Deti sa ho bali a aj ja som sa bala ist okolo jeho dveri. Az jedneho dna si ho moj otec podal, vystihol, ked isiel z prace, chytil ho pod krk a strasne mu vynadal a pohrozil. Od toho dna nas slusne zdravil a dal pokoj. Svoju posahanost si zacal liecit na detoch z tretieho poschodia a to skoncilo tak, ze ich otec mu rozkopal dvere. A uz bol klud. A koniec pribehu je taky, ze ten pan je po smrti. A preto verim, ze bozie mlyny melu pomaly ale isto.
Drzim palce, aby vam dali pokoj a aby si sa nemusela stresovat kvoli takym primitivom.

nanyka
1. feb 2009

fuuuha 😨 preco su ludia k sebe takito zli..
mixka, urcite to tak nenechaj..evidentne je to typ ludi, ktori skacu pokial im clovek dovoli..
treba im ukazat, ze sa ich nebojite, skresat im hrebienok.. asi si myslia, ze oni maju eso v rukave a zazenu vas do kuta..ale ako tu uz pisali baby, tak tych ciest boja proti nim je niekolko..
to,ze ti policajti povedali take stanovisko, neber v uvahu.. velakrat sa stava, ze sa chcu len zbavit problemu, spisat zapisnicu a uzatvorit pripad a "nebabrat" sa s takymito x podobnymi pripadmi..

drzim palce

mixka
autor
1. feb 2009

nanyka, ja mam z tych policajtov zial rovnaky dojem... prisli sme na policiu poobede a nas poslali domov, ze nech prideme o 3 hodiny... prisli sme o 4 hodiny a nechali nas este 3/4 hodinu cakat, ze nemaju cas... a mam dojem, ze to zalozili a vybavene...

macocha
1. feb 2009

Inac to je pravda, že takíto ľudia radi zastrašujú, ale keď sa im postavíš na odpor, zdupkajú...
Mala som aj ja takého suseda, raz mi začal nadávať za môjho psa a sa zahnal. A ja namiesto aby som uhla som urobila krok smerom k nemu s nejakým komentárom typu "máte nejaký problém?" On cúvol a z bezpečnej vzdialenosti povedal "však ja si Ťa raz počkám, viem kedy chodíš neskoro domou sama" To som mala 17 rokov... Doma som to povedala otcovi a ten ma vysmial "Prosím Ťa, hádam by si sa nebála toho ožrana". No, bála som sa po tej vyhrážke, on mal okolo 40... Ale sme sa s otcom zhodli, že za ním nepôjde, aby si nemyslel, že ma vystrašil. Otec mal pravdu, odvtedy mi dal pokoj, bol to taký posledný štek, aby si nepripadal porazený. Po pár rokoch sa odsťahoval.

Ale keď sa ocitneš voči nim sama s 2 deťmi, je to úplne iné, to chápem. To by som ani ja nebola taká hrdinka 😢

mixka
autor
1. feb 2009

macocha, ja som psychicky v koncoch aj ked idem sama a nie to este s detmi 😖

nanyka
1. feb 2009

mixka, viem o com hovoris..prave preto to skus aj inymi cestami..aj ked komunikaciou s policiou sa nevyhnes..
a tiez budu inac konat, ked uvidia, ze su do toho zapojene aj ine urady, ci pravnik..
zial, realita je vo vela pripadoch taka..pre vela z nich su to len "susedske pletky" ..

nanyka
1. feb 2009

ale odbit sa v ziadnom pripade na policii nenechaj..oni su povinni chranit obcana..a teba a tvoju rodinu ohrozuju..
to co je, ze: pridite o tri hodiny?
to by som si s panmi pohovorila inym tonom,keby mi toto povedali 😠

kili
1. feb 2009

mixka, no keď sa bojíš, čo bude, keď budú deti chodiť sami, tak just im nebráň a nech robia hluk, nech dostanú starí infakrt, alebo sa aspoň odsťahujú, keď im to tak vadí 😠
a čo iní susedia, máte? nesťažujú sa?

mixka
autor
1. feb 2009

no ujo policajt nam povedal, ze maju pred nami inych ludi este. fakt je ten, ze tam sedel jeden pan... inak, ked suseda hucala na mojho manzela vonku na ulici, tak on jej slusne vravel, ze nech sa s nim bavi v klude, ze aj on vie kricat a hlasnejsie jak ona /moj manzel ma 2metre a 100kg/ a zrukol na nu, ze "pocujete ma" a susedu trhlo, co sa zlakla a necakala to, ale jacat neprestala a par dni na to prisiel sused trieskat a nadavat...