Mega problém so susedmi. Ako to riešiť?

mixka
1. feb 2009

kedze mame specificky problem so susedmi dovolim si zacat novu temu, aj ked viem, ze je tu niekolko tem s problemom sused.
byvame v tomto byte 3 roky a problem sa zacal v case, ked sme este deti nemali.isli sme na lyzovacku do zahranicia a vstavali sme skoro rano - 4.30, vsetky veci nachystane od vecera v predsieni a rano sme sa len obliekli a isli... manzel niesol nase lyze do auta a suseda pod nami otovrila dvere a hucala nanho, ci nie sme normalni, ze buchoceme v nedelu tak skoro rano... toto sme predychali, ale problem sa zacal stupnovat s prichodom deti...
kedze byvame na 1.poschodi a vytah je v tychto uzasnych panelakoch na medziposchodi a dvojickovsky kocik mame v kocikarni, vacsinou mi deti chodi kocikovat mamina a nosime och spolu hore dolu. jedneho pekneho dna, to nase deti sa este len hrali na deke a nelozili, suseda otvorila dvere, ked som ja isla domov a hucala na mna na cely panelak, ze nas uda na socialke a tie decka nam vezmu /mame deti adoptovane/. prisla som domov a cela soms a triasla od strachu, ze nam ich fakt mozu zobrat... konzultovali sme to so socialnou a ta nas ukludnila, ze to nie je iba tak, ale ak by prisla nieco na nas bonzovat suseda, ze riesit sa to musi...
problemy sa zacali stupnovat, ako deti zacali lozit a to mame v celom byte koberce. na manzela suseda najprv jacala na celu chodbu, ze taka jebnuta /budem pisat v celom zneni pre vykreslenie situacie, nie je to moj slovnik/ rodina tu este nebyvala, iny den nanho hulaka na ulici, ze ci si myslime, ze sa kvoli nam vsetci poseru, ked sme si adoptovali deti a naposledy pred dvomi tyzdnami mi sused poobede trieskal na dvere a hucal, ze tie kurvy skurvene /rozumejte deti/ stale buchocu a ze nech pockame, co nam oni este urobia. susedia su vo veku ona 60 a on 64. po poslednom incidente sme sli na statnu policiu a spisali zapis,a le kedze vieme, ako to v tomto state funguje...
ako to riesit, poradte. ja sa bojim vychadzat z domu, ze co zas bude, detom nedovolim buchat z hrackami a ked vrieskaju /jeduju sa, maju teraz take obdobie/, tak trpnem, ci stara nepobezi na socialku...

mercy
2. feb 2009

Roasha, v Leviciach,chudaci ludia.Už dávno ju mali zavraždiť 😲

roasha
2. feb 2009

ved to,suseda si nevyberies.... 😅

mixka
autor
2. feb 2009

no my sme kvoli detom dali do vsetkych izieb celoplosne koberce, ze nech sa nevlacia po studenych parketach 🙂 a obcas do radiarora buchali s varechou, ale to som zatrhla a aj hadzanie a buchanie hrackami o zem...

erikasadek
2. feb 2009

mixka ja by som zelala tvojim susedom , mojich susedov su to cernosi
, ktorym 1 rocne dieta beha po byte a j o 11 v noci navstevy im chodia aj o polnoci nevadi ze je tam male dieta.....

vysavaju, tak ze clovek si mysli ze sa stahuju, aj o 10 vecer... a ked sa rozpravaju , clovek ma pocit ze su vedla v izbe... potom by asi aj prestali a osp^ravedlnili sa vam.... 😉

inac , jedna staznost na policii, a stazovanie s au nich nic neprinieslo, tak prestali uz su kludni pretoze vedia ze najblizsia navsteva policie by ich stala dobrych 700 euro ako pokuta..

mercy
2. feb 2009

Ježíš, no a a čo.Veď sú to bábätká. My sem mali susedov, ich bolo šesť detí a ožran tatko navrch.Boli hluční, ale my sme boli štyri deti a boli sme asi hluční tiež, hoci nikto opitý u nás nevyhukoval. A prežili sme v svornosti 20 rokov v paneláku:Mám pcit, že kedysi ľudia neboli takí predposratí.Veď kde sa žije, tam je hluk, to je normálne.My máme aj teraz susedov, robia si v lete v okolitých záhradách párty a čo teraz.Moje dieťa ide spať o ôsmej, ale to je náš problém. Hádam tam teraz nebudem utekať, že nerozprávajte sa vonku,my teraz chceme,aby tu bolo ticho...

greta24
2. feb 2009

Mixka, kazde ich napadanie oznam na policii aj socialke, porad sa s pravnikmi, napis do vsetkych televizii a casopisov, lebo cim viac ludi o tom bude vediet, tym to bude pre nich horsie, a urcite sa z tej kopy oslovenych ludi a institucii najde niekto, kto vam pomoze . Na hulvatov treba razne a tvrdo !!!!!!!!

darina77
2. feb 2009

Roasha, ona asi len chcela vniesť trochu kultúry do ulíc 😅

nnikka
2. feb 2009

darina77 - ja som to videla - bol to des!!!! ja milujem operu - ale takto a kazdy den nie - iba ak by som chcela vyhnat susedov 😀 ale to urcite nechcem, lebo nasi su zlatucky (aspon zatial,....)

mercy
2. feb 2009

Darina, ale tá baba biola stelesnené zlo:púšťala im chudákom presne od šiestej ráno do večera do desiatej v
hlučnosti 60 decibelov, mala časový spínač a púšťala každý deň to isté.Tam už mali neiktorí tí ľudia z toho duševné poruchy a boli na antidepresívach.Robí to desať rokov v kuse...

robodracica
2. feb 2009

Ja som mala problém s 15 ročným susedom, že stále keď prišiel zo školy tak robil disko a stále mi zobudil dcérku. Raz som sa už neudržala na uzde, vypla som mu istič na elektinu, a keď ani to nezabralo /nevedel že to som mu ja vypla poistky/, som mu na druhý deň vynadala do sku..... ko...., a odvtedy mám pokoj. No aj tak sa musia niekedy riešiť problémy, keď milé slovo nepomáha. 😉

cat
2. feb 2009

mixka, moja sesternica mala rovnaky problem,ale to zaslo az tak daleko,ze suseda-dochodkyna zhodila sesternicinu dcerku zo schodov a ta si zlomila ruku.
Vy sa musite branit! Vzdy volaj policiu, aj socialka by mala o tomto pokazde vediet..
So sesternicou to dopadlo tak,ze jej otec dal starej po papuli a odvtedy je klud. To si zial vy nesmiete dovolit 😒
Prebrala by som asi s muzom aj vsetky moznosti ohladom stahovania, penazi.. ak by ten doslova teror zo strany vasich susedov nadalej pokracoval a stupnoval sa.. 😔

mayap
2. feb 2009

mixka, mám pocit, že si písala o našej susede 😝 . A to oni bývajú nad nami a tiež mali problémy s mojimi ado deťmi. Zásadne trieskali v období, keď deti spali ap. Môj starší ani nebehal po zemi, ale vznášal sa 2 cm nad podlahou 😉 . Suseda pred rokom umrela a odvtedy je pokoj, a to deťúrence aj behajú,a malý imituje Pavarotiho... 😎 , ale ešte stále vadíme susede, ktorá býva oproti.. 😖 🙄 😠 . S tou sme to riešili aj na komisii a efekt žiadny, pokutu zaplatila a nadáva ďalej. Deti sú citujem:bastardi, pankharti, debili, ktovie aká p... ich porodila a aký k... ich robil, a čo už môže byť s takých skur... pankhartov vyrásť a podobne. A vykrikuje to v prítomnosti detí..... 🙄

mixka
autor
2. feb 2009

dnes som tu mala moju tetu /maminu sestru/ sa chodi raz do tyzdna pohrat s detmi a mne tym pomoze, ze mam kus volnejsie, cize deti zabavala a teraz vecer suseda hulaka staremu pri telke, ze tie decka zas cel den buchali 🙄 to uz je fakt cvokaren 😢

kristinaanna
2. feb 2009

povedz im nech sa presťahujú a rieš to policiou aj riadnou aj meskou

andy333
2. feb 2009

Suhlasim s nanykou, na policii su povinni chranit obcana, len sa nemozes dat odbit, porad sa s pravnikom, alebo este lepsie chod s pravnikom na policiu a podajte trestne oznamenie. Mozno sa potom susedia skludnia.
My mame tiez velke problemy so susedom, ale ineho charakteru a jeho najviac vytoci, ked som k nemu slusna a mila a mne zase nerobi problem ho uctivo pozdravit aj ked viem, ze si to nezasluzi a je to vôl. A to ho fakt vytaca! Skus to mixka, mozno aj Tvoji susedia nezvladnu slusnost. Mozno su to typy, ktore sa potrebuju hadat, vadit, urazat a ak im ukazes inu polohu socialneho kontaktu, tak ich to vyvedie z miery. Mozno. Za pokus to stoji. 😉
Drzim palec!

zuzu13
2. feb 2009

wow...kam to spejeme...mixka, mate to tazke...aj my mame problemovych susedov...nad nami {byva tam otec s dcerou-dospelou}stale buchaju, vrtaju, a vysavaju 2,5 hod. vkuse, prave v case ked Lucia spi...v noci mavaju "party"...a to je non stop...
pod nami nam stale buchaju , ze sme hlucni...xixixi...naposledy sme neboli doma 3 dni a ked sme sa vracali nabaleny domov, tak nam suseda povedala, ze mame byt tichsie, lebo za posledne dni si nepoculi vlastne slovo...xixixi..a u nas nikoho nebolo 😀
no ked ma dozrali, tak som im odporucila, nech si kupia rodinny dom...tam im nik nebude vadit...

takze prajem pevne nervy a stastny koniec 😉

mayap
3. feb 2009

aj na našu susedu , ktorá býva oproti najlepšie účinkuje slušnosť, aj keď mierne ironická. Aj minule, keď nadávala( znova pred deťmi a vulgárnosti), som milo k nej, že aký pekný deň máme a podobne. Zamykalo jej sánkou, zaškrípala zubami a zabuchla dvere... Najnovšie nadáva spoza dverí.
Viem, že je ťažké vydržať, nie kvôli sebe, ale kvôli deťom.Ty sa nad tým môžeš povzniesť, pomyslíš si o nich niečo... Horšie to bude, keď ti deti budú rásť a začnú chápať... Je ťažko radiť, aj keď my máme rovnaký problém. Jediné čo ti ostáva je sústavne otravovať políciu... ak máš možnosť, nahrávaj si ich, skús nájsť svedkov tých ich výstupov (aj keď mnohí sa radšej budú tváriť,že nič nepočuli, len aby mali od nich pokoj) Želám ti veeeeľa trpezlivosti a pevných nervov...

pipka
3. feb 2009

mixi..no potes te panbuh 😅 tak to jedine vykasat rukavy a tak ako oni na vas, tak aj vy na nich...normalne by som im povedala, ak by este raz dosli a pindali, ze si to nahlasila na policii ako na cti utrhanie a hanobenie a ze uz len nech cakaju obsielku zo sudu...podla mna splasknu 😠 🤐 pes ktory steka nehryzie...vascinou 😅
asi maju starci len nejake komplexy, ktore si potrebuju niekde ventilovat, mozno sami nemohli mat deti a teraz len zavidia 😒

my riesime problemy so susedmi uz vyse dvoch rokov, sak to som ti asi spominala, uz sme aj staznosti pisali, a zatial sa nic nedeje...prave naopak, zaujali taky postoj, ze pes uz sice nesteka doobeda 5 hodin ako doteraz, ale od kedy pride pubertak zo skoly, tak ho normalne stengruje, aby stekal co najviac, furt tu ma nejakych pubertalnych kamosov a decibely, co k nam idu az do noci ti nebudem opisovat 😠 🙄 , vcera napriklad asi do pol jedenastej dupal po celom byte jak debil, a ked sme mu zabuchali na stenu, tak do toho este pustil aj radio... 😠 😠 drbnut ma ide, co ti budem hovorit...
ja len nechapem, ze to neriesia aj ini susedia..ti pod nimi, nad nimi...ja si tu uz pripadam jak taka furia, co sa furt stazuje, kazdy ma na chodbe lutuje, ze ako to mozeme vydrzat, taky hluk od susedov..ze ako to, ze nase babo nikto ani nepocuje, keby ma nevideli ist s kocikom von, ani nevedia, ze mame babo...ale ten hluk od nich nikto neriesi... 🙄 takze ma serka aj ten nezaujem ostatnych, lebo podla mna, keby sme sa spojili viaceri, tak dosiahneme viac 😅 😒

mozno aj vy, keby ste oslovili ostatnych susedov, by ste sa dozvedeli viac a mozno by vam mohli nejako pomoct 😉

teodorka
3. feb 2009

no podobnych susedov mame aj my ,tiez su tu samiiii starci a tiez si s nimi uzijeme az az .No na upresnenie vlastne cely vchod je ok az na dve zenske na prizemi pod nami .Sleduju kto kedy ,kde ide a hladaju cely cas svary.V zime sme mali stale problemy pod nami so susedou kedze nase deti su vtedy dnu a tiez im nadavala do jebnutych a ze cela rodina sme sprosta .Ja som sa vzdy potom hnevala na deti az ma to prestalo bavit pretoze uz aj ked sme boli uplne ticho {bola som doma sama }tak aj tak sa na mna osopila ze ci nie som normalna ze co robim .To bol problem kazdu zimu a v lete zase je problem s ostatnymi susedmi lebo deti niekedy ich je aj 10 sa vonka hraju ,samozrejme ze obcas aj nieco vykriknu a tak starci detom nadavaju do debilov a deti sa potom chodia stazovat rodicom lebo nechapu preco im ti ujovia a tety nadavaju.Tak som tiez minule susede pri takej potycke povedala ze ,,zabudla krava ze telatom bola".Ked sme sem prisli byvat tak sme si mysleli ze tu bude super vsak to nie je panelak ale mala bytovka a je to asi 100 krat horsie lebo Ti ludia su starsi a naozaj chcu hrobove ticho co pri detoch sa neda. 😒

mixka
autor
3. feb 2009

no teodrka, dobre ze pises... ja obzeram same male bytovky, ze to snad bude lepsie 🙄

mixka
autor
3. feb 2009

teodorka... sorry

teodorka
3. feb 2009

mixka,
byyvali sme aj pred tym 1 rok v malej 6 bytovke a tiez tam byvali sami dochodci a bolo to podobne ako tu len Ti ludia nic nevraveli len zazerali .Teraz byvame v 9 bytovke a niekedy je to fakt huste .Este raz sa stahovat tak hladam dom alebo normalny panelak kde zije viac mladych rodin ,urcite nie kde ziju dochodcovia

pipka
4. feb 2009

no my zijeme v dome kde su sami dochodcovia a praveze ti tu nemaju vobec problemy...jediny problemovy sused je ten, co ma asi 40, cize pomerne mlady a pubertaka nevychovaneho syna...hlavne ze ked ten jeho fafrnok bol maly, tak sme tu vsetci v dome dobre ze nie lietali a sepkali...aby sme maleho nahodou nerusili... 🙄 😠

teodorka
4. feb 2009

pipka,
vzdy je to o inteligencii ludi ktori v bytovke ziju ...ale druha vec je ze Tvoje babo ma 5 mesiacov takze este hurhaj nerobi .Ale napr.my mame dvoch chalanov a nemozem od nich cakat ze budu cely cas sediet potichu v byte a vlete sediet vonka potichu lebo vyrusuju susedov .Takisto sa chcu hrat ,hracka im obcas spadne ,obcas zahrkocu stolickou ,ale to je minimum vsak domov chodime kazdy den okolo siestej a spat idu o pol deviatej .Bohuzial je to cinzakove byvanie a musime sa vediet prisposobovat my im a oni nam len obcas sa to vymika..

tatolu
4. feb 2009

Nechcem strašiť, ale ani mladí susedia nemusia byť tí dobrí.
Susedov si nevyberieš.
Pomôcť a poradiť neviem. Na každého platí iná metóda.

digysa
5. feb 2009

mixka: v jednom robis chybu...neustupuj im a nezakazuj detom buchat o radiator, lozit, chodit ani nic podobne. Myslim, ze ak su tito dvaja starci naozaj taketo individua stalo by fatk za to mat kameru po ruke.
Vzdy, keby som isla okolo ich dveri a viem, ze na teba striehnu, tak mala kameru po ruke pripravenu. A ak by baba a dedo spustili, tak ja by som spustila kameru a uplne vegetne by som ich pocuvala a nahravala.....A urobila by som si velke mnozstvo nahravok a vazne to poslala do televizie. Ved mate na Slovenksu tie relacie, kde vam pomahaju, ked sa problem neda vyriesit ziadnou inou cestou a policia je tiez bez pomoci.

Teraz sa neuraz, ale mozno aj tvoja povaha asi bude, ze ked niekto na teba nadava, tak sa radsej schovas "do ulity" a zalezies do domu nez by si mala niekoho konfrontovat. Ak to nedokazes, tak to bude musiet urobit tvoj manzel..myslim tu konfrontaciu. A ak myslite, ze uz neviete ako na nich, tak by som sa urcite, ale urcite prestahovala.

Ja osobne by som im robila napriek. Ako to robim teraz. A zda sa ze sa mi dari. ALe moj problem je sice o susedoch ale uplne ineho razu.

mixka
autor
5. feb 2009

digysa, to mas zial pravdu ☹ ja nie som zrovna hadavy tip, ale manzel im isiel zazvonit, sused otvoril a manzel mu slusne vravi, ze sa chce pobavit o situacii ktora nastala a stary mu zabuchol dvere, ze sa s nim nebude bavit 🙄

mikalove
5. feb 2009

ked neni ochotny sa ani baviť tak asi po dobrom nič nevyriešite 😒

mikalove
5. feb 2009

inak ja by som robila doma taky randál aby videli ako je to ,možno by sa zbadali..

macocha
5. feb 2009

Vsetko o tom nahravani je pekne a sice by to fakt pomohlo, ale ako by ste to tak chceli urobit s 2 detmi v kociku/na rukach??? Ved ja idem len s jednou a musim pozerat, aby nepadla zo schodov, nestrcila ruku do dveri a pod.
To skor zobrat si niekoho za svedka.
A rozhodne nie fyzicky zautocit - ak chce pomoc od policie, nemoze sama prekrocit zakon! Iba ak v sebaobrane. Ale myslim, ze k tomu nedojde.