Mega problém so susedmi. Ako to riešiť?

mixka
1. feb 2009

kedze mame specificky problem so susedmi dovolim si zacat novu temu, aj ked viem, ze je tu niekolko tem s problemom sused.
byvame v tomto byte 3 roky a problem sa zacal v case, ked sme este deti nemali.isli sme na lyzovacku do zahranicia a vstavali sme skoro rano - 4.30, vsetky veci nachystane od vecera v predsieni a rano sme sa len obliekli a isli... manzel niesol nase lyze do auta a suseda pod nami otovrila dvere a hucala nanho, ci nie sme normalni, ze buchoceme v nedelu tak skoro rano... toto sme predychali, ale problem sa zacal stupnovat s prichodom deti...
kedze byvame na 1.poschodi a vytah je v tychto uzasnych panelakoch na medziposchodi a dvojickovsky kocik mame v kocikarni, vacsinou mi deti chodi kocikovat mamina a nosime och spolu hore dolu. jedneho pekneho dna, to nase deti sa este len hrali na deke a nelozili, suseda otvorila dvere, ked som ja isla domov a hucala na mna na cely panelak, ze nas uda na socialke a tie decka nam vezmu /mame deti adoptovane/. prisla som domov a cela soms a triasla od strachu, ze nam ich fakt mozu zobrat... konzultovali sme to so socialnou a ta nas ukludnila, ze to nie je iba tak, ale ak by prisla nieco na nas bonzovat suseda, ze riesit sa to musi...
problemy sa zacali stupnovat, ako deti zacali lozit a to mame v celom byte koberce. na manzela suseda najprv jacala na celu chodbu, ze taka jebnuta /budem pisat v celom zneni pre vykreslenie situacie, nie je to moj slovnik/ rodina tu este nebyvala, iny den nanho hulaka na ulici, ze ci si myslime, ze sa kvoli nam vsetci poseru, ked sme si adoptovali deti a naposledy pred dvomi tyzdnami mi sused poobede trieskal na dvere a hucal, ze tie kurvy skurvene /rozumejte deti/ stale buchocu a ze nech pockame, co nam oni este urobia. susedia su vo veku ona 60 a on 64. po poslednom incidente sme sli na statnu policiu a spisali zapis,a le kedze vieme, ako to v tomto state funguje...
ako to riesit, poradte. ja sa bojim vychadzat z domu, ze co zas bude, detom nedovolim buchat z hrackami a ked vrieskaju /jeduju sa, maju teraz take obdobie/, tak trpnem, ci stara nepobezi na socialku...

lenka3007
28. feb 2011

@jabera ahoj, no to ozaj nemáš lahke so susedmi, asi tak isto ako my. My bývame 6 mesiacov v spoločnom dome s jednou Polkou, ktorá ma 3 ročného chlapca, ja mám 5 ročneho, ale ten jej chlapec čo dokazuje, ja som ešte nezažila dieťa, čo by 14 hodín denne prehučalo, a to aj v noci, lenže najhoršie je, že on ked zacne hučať tak ona sa ho nesnaží skludniť ale začne naňho ziapať nech drží ústa, no hotove rodeo, ona s nim vysedáva v kuchyni za pocitacom do pol noci, tam jej hučí, lebo asi je už unavený a potom ho ráno o šiestej budi do školky a to huci, lebo sa mu nechce vstávať. kolko krát mam sto chuti jej jednu plesknuť nech sa prebere a uvedomi, ale je to jej vec, len keby sa trochu zamyslela a trochu sa venovala tomu malemu a brala ohlad aj na to, že moje dieťa, tak ako všetky normalne deti nechodi spávať o pol noci. Dnes už jej moj drahy povedal, že by mohli byť tichšie a hadaj čo? sedí v kuchyni, malý hučí a ona si chatuje na facebooku.. jednoducho matka roka...Niekedy skor dohovoríš oslovi...

nanika
1. mar 2011

Baby, ja inak nechapem, ako sa vobec nieco taketo moze stat. Ved zijeme v panelaku, vsetci sa snazime dodrziavat nocny klud a mimo neho, ked nemam na poslednom stupienku hlasitosti radio, ci telku, co je koho po tom?! Ja mam tiez takeho veseleho suseda. Prisiel mi hystericky vyzvanat na stedry den, muz bol vtedy niekde mimo, rucal na mna ako pilinak. Som mu povedala, ze mam deti, ja ich do skrine nezavriem, ze je mi luto, ale hluk bude vzdy a ze nocny klud dodrziavame. Punktum. Nadrapoval sa tam pol hodiny na chodbe, ja som si mlela svoje. Som ho upozornila, ze byva v panelaku, tak nech si zvyka. Ale nakolko som z jeho slov porozumela, ze mu vadi, aj ked chodime, tak nie je o com. Ja sa vznasat neviem. Potom som to povedala muzovi, ten sa vytocil a take rodeo urobil v panelaku, ze to museli pocut od prizemia az hore. Za hodinu sa prisla jeho matka za syna ospravedlnit. Ja som sa ospravedlnila jej, ze mi je luto, ale ja deti krotim, inak to cez den, ked su hore neviem zariadit. Povedala, ze ma chape, ties mala deti. Nateraz vyriesene, ale cely januar som bola v krci, ked niekto zaklopal na dvere, ci sa ozval zvoncek. Deti okrikujem permanentne, nech starsi nedupe, nenahanaju sa, nekricia. Viac urobit naozaj neviem. Len mi v hlave stale blika kontrolka, ze jedneho dna ten pripecenec pride a vystriela mi rodinu :( Lebo podla mna to v hlave asi nema celkom ok :( A s tymto neurobim nic :(

jabera
1. mar 2011

@filipal
@beruska.zuzanka @lenka3007
@nanika
ahojte, no, u nas sa to trosku upravilo.. tiez maleho okrikujem ,usmernujem, castokrat viac, nez mi je mile...dala som zaizolovat stenu, + tam uz su skrine, cize ten hluk musi byt velmi okresany..
no a najviac asi pomohlo to, ze prisiel manzel pre syna a zazvonil milemu susedovi.. ( manzel ma 2 m a 120 kg) a velmi slusne mu povedal, ze teraz prisiel a ze vraj boli nejake problemy.. noa sused mu povedal, ze on nema s nami vobec ziadne problemy, ze on sa osúravedlnuje, ze bol taky nastartovany z predoslych najomnikov a ze on chape, ze maly aj place aj s niecim buchne a tak... proste zrazu bolo vsetko ok, staci, ze na vykosteny bicykel potencialne zautoci obor a hned je vsetko v poriadku.. ale presne ako nanika hovoris, stale mam tak trosku stiahnuty zaludok a stale sa bojim, co bude... aj ked uz sa to zlepsuje, vlastne sa tak ucim zit nanovo, musim verit, ze to skoncilo tym poslednym vystupom...
inak som sa aj bola pytat na urade, ze ake mam realne moznosti a velmi mila pani mi povedala ako sa postupuje pri staznosti, ale ze v reale mi to asi moc nepomoze, ze to casto tychto idiotov iba rozzuri... a ze ci nemam velkeho chlapa, co by ho navstivil.... fakt to povedala... 😅

beruska.zuzanka
1. mar 2011

@jabera juuuuuj, tak to je dobre, len tak ďalej 😉 držím palce moja, nech sa darí, veľmi som na vás myslela a budem naďalej 😉 pekný a pokojný večer želám 😵

filipal
1. mar 2011

@jabera som rada, ze je lepsie 🙂 🙂 🙂 🙂

jabera
1. mar 2011

@beruska.zuzanka
@filipal
dievcata, dakujem za spoluucast... naozaj ma to potesilo, ze ste ma vtedy podporili, bolo mi velmi tazko a dost dlho som mala pocit, ze uz sa tu nenaucim existovat. tak snad uz to pojde k lepsiemu... 😉

martinafilova
12. aug 2014

Treba to ignorovať a neriešiť to, viem nedá sa to donekonečna aj mne po troch rokoch praskli nervy a šla som na priestupkové poradiť sa. Pokiaľ sme nemali deti neboli až také problémy, len keď ku nám prišla návšteva náhodou i deťmi tak to problém bol. Bála som sa aj z pôrodnice prísť domov, malú nechať loziť po zemi, nedávala som jej papučky a pod.... Bola som z toho tak psychicky unavená, že som si povedala dosť. Pani na priestupkovom mi povedala, že sa im môžem s kľudom vysmiať do očí. A podotýkam, že sú to erudovaní ľudia...

susedia333
24. nov 2014

Ahojte

my mame taku skusenost ze ani odchod z panelaku na RD nic neriesi. Blbi susedia sa najdu vzdy. Zaujimave ze skoro kazdy za zivot takych tupych ludi ma ako susedov.

Susedov z jednej strany by som charakterizoval ako tych zlych. Stale nieco vymyslaju, nestaraju sa do seba, ale do druhych. Su to take preddochodkove nuly, nezamestnany, na davkach, fajciari. Frustrovani, zavidia druhym mladost, pracu, deti, uspechy; sami nemaju co napraci okrem fajcenia, tak druhym vymyslaju uklady, sypu polena pod nohy. Kedysi byvali sami; z troch stran neobyvane domy; po N rokoch zrazu maju vedla seba aktivnych susedov.... a im z toho hrabe, zvykli si na nejaky standard ze absolutne ticho....

Nevedia pochopit ze ked boli oni mlady stavali, pristavovali prerabali aj oni. Teraz to nechcu dopriat druhym, ktory maju na svojich pozemkoch vsetko v sulade so zakonom si postavit tiez; Sliedia, su to taky divny susedia - sleduju pohyby na cudzich pozemkoch a podla toho vychadzaju von - to su znaky ze vas sleduju. Najma nahlasuju podozrive stavby, hoci cierne stavby maju aj oni a my ich neudavame ani sa s nimi nesudime.

A najviac ich serie ze ich absolutne ignorujeme; raz rocne pride dedo nieco vybliakat. vynadat, ale na ich nazory kasleme. a iba sa modlit ze kedy sa konecne prefajcia k smrti a skonaju.

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
km78
1. apr 2015

posratý sused, presne viem kedy posúva stoličku, kedy zíva, a lezie mi na WIFI, a IP a ohovára po celom meste, chudák

kika831
1. apr 2015

@mixka ahoj,my mame tiez problemy so susedmi,spykli sa proti nam spodny s vrchnymi. Tiez sme boli aj na policii,malemu som zakazovala sa hrat,dokonca ked mal maly 11 mesiacov,tak div ze nerozbili manzelovi usta,bo moj syn dupe atd. Ak ti mozem poradit,treba neustale pisat ci uz na miestny urad staznosti,alebo chodit na policiu a spisovat zapisnice. Bo ak k niecomu pride,tak mas dokazy,ze vam robia naprieky. Inak ja som to uz vzdala a ideme sa stahovat. Alebo potom jedine sudy a pravnici.Drzim velmi palce

kika831
1. apr 2015

@km78 zazivame nieco podobne,uz aj co sa deje u neho na wc pocujeme.otras

alyca
27. máj 2016

@mercy mas pravdu, to sú už chorí ľudia čo sa sťažujú aj na hluk z detí. Ked tu čítam tie sťažnosti až ma napína. Sú to závislými ľudia už keď im vadí aj to, keď si niekto prerába byť.