Mega problém so susedmi. Ako to riešiť?

mixka
1. feb 2009

kedze mame specificky problem so susedmi dovolim si zacat novu temu, aj ked viem, ze je tu niekolko tem s problemom sused.
byvame v tomto byte 3 roky a problem sa zacal v case, ked sme este deti nemali.isli sme na lyzovacku do zahranicia a vstavali sme skoro rano - 4.30, vsetky veci nachystane od vecera v predsieni a rano sme sa len obliekli a isli... manzel niesol nase lyze do auta a suseda pod nami otovrila dvere a hucala nanho, ci nie sme normalni, ze buchoceme v nedelu tak skoro rano... toto sme predychali, ale problem sa zacal stupnovat s prichodom deti...
kedze byvame na 1.poschodi a vytah je v tychto uzasnych panelakoch na medziposchodi a dvojickovsky kocik mame v kocikarni, vacsinou mi deti chodi kocikovat mamina a nosime och spolu hore dolu. jedneho pekneho dna, to nase deti sa este len hrali na deke a nelozili, suseda otvorila dvere, ked som ja isla domov a hucala na mna na cely panelak, ze nas uda na socialke a tie decka nam vezmu /mame deti adoptovane/. prisla som domov a cela soms a triasla od strachu, ze nam ich fakt mozu zobrat... konzultovali sme to so socialnou a ta nas ukludnila, ze to nie je iba tak, ale ak by prisla nieco na nas bonzovat suseda, ze riesit sa to musi...
problemy sa zacali stupnovat, ako deti zacali lozit a to mame v celom byte koberce. na manzela suseda najprv jacala na celu chodbu, ze taka jebnuta /budem pisat v celom zneni pre vykreslenie situacie, nie je to moj slovnik/ rodina tu este nebyvala, iny den nanho hulaka na ulici, ze ci si myslime, ze sa kvoli nam vsetci poseru, ked sme si adoptovali deti a naposledy pred dvomi tyzdnami mi sused poobede trieskal na dvere a hucal, ze tie kurvy skurvene /rozumejte deti/ stale buchocu a ze nech pockame, co nam oni este urobia. susedia su vo veku ona 60 a on 64. po poslednom incidente sme sli na statnu policiu a spisali zapis,a le kedze vieme, ako to v tomto state funguje...
ako to riesit, poradte. ja sa bojim vychadzat z domu, ze co zas bude, detom nedovolim buchat z hrackami a ked vrieskaju /jeduju sa, maju teraz take obdobie/, tak trpnem, ci stara nepobezi na socialku...

kili
5. feb 2009

mixka, či oni taký nie sú len preto, že vedia, že si to k tebe môžu dovoliť. možno by bolo najjednoduchšie ísť na nejaký kurz asertivity (je vôbec niečo také u nás? poznám to len s telky), alebo k psychologičke, nech ti dá nejaký kurz asertivity ona 😅

mikalove
5. feb 2009

kurzy asertitvity sú už aj u nas,stoja okolo 10 000 sk

mixka
autor
5. feb 2009

kili, moj manzel nie je taky ako ja a stara nanho nema zabrany hulakat na ulici na plnu hubu, takze v tom to asi nebude

halaska22
5. feb 2009

mixka, baby ti tu radia jedno aj druhe - po dobrom aj po zlom. myslim ze na kazdeho plati ine.....kad by na mna neustale niekto hucasl a nahavat tak by ma to vazne vytacalo ale nedala by som to pred nimi znat....jednoducho by som susede povedala : Mila Pani XY setrite si hlasivky lebo mna moze vytocit len inteligent.....a s usmevom by som sa otocila a odisla.....netreba sa vadit a prikladat polena do ohna ale ked je toho vela tak potom treba povedat od srdca...a nebat sa....a ako ti uz radili najlepsie pred svedkami...a nie vulgarne aby si sa ty neznizila na ich uroven...zite si svoj zivot za dverami vlastneho bytu a vychovavaj deticky k dobru a ked zacnu chapat ze susedia su zakerny tak im vysvetli ze niektory ludia su proste smutny ze ich zivot nie je taky dobry a plny lasky ako vo vasej rodinke.

ja som vyrastala tiez na bytovke s mental susedmi.....a to bolo tiez tak ze ked sme sa zgrupli vsetky decka (5 nas bolo v bytovke aj s inych rodin) a behali sme po byte suseda zo zpodku nadavala ze tak buchoceme ze jej cukor pada do kavy z plafona (to myslela omietku).....teraz v byte byva mama a kedze chodime na dovolenky k nej z anglicka kde teraz byvame suseda nadavala ze mama bude musiet platit viac za zumpu lebo sme tam pouzivali zachod a sprchovali sa 2 tyzdne....proste absolutna somarina ale vzdysky si nieco najdu....raz za por roka je tam hadka a nikto sa s nikym nebavi par tyzdnov a potom je zas klud....

kazdopadne drzim palce mixka

monika0123
5. feb 2009

ahoj to je fakt problem zit so strachom nam tiez policia velmi nepomohla a to tam mame kopu znamych.nakoniec zabralo ked moj muz dal tomu malemu 14 rocnemu alkoholikovi facku.mame povedal ze ho moj muz zbil ani slovko nepovedala a od vtedy si davali pozor tak sa boja muza lebo uz vedia ze neznasa ked maleho niekto zobudi.pred 10 rokmi ked sa tam moj muz ako 20 rocny sopliak nastahoval boli proti nemu vsetci susedia lebo 3 rodiny z vchodu chceli ten byt.vtedy moj muz bol este krotky mily chlapec a tak to vyriesil inak a to mozes skusit aj ty.on urobil party v byte na ktoru pozval na mocnych chlapcov bolo to mpoobede nie v noci a nebol tam az taky hluk a ked prisiel sused otvoril najvacsi chlap a Vyberanym slovnikom sa porozpraval so susedom od v tedy nikto nepovedal ani pol slova. 🙂

mixka
autor
5. feb 2009

manzel dnes prisiel domov a ako otvaral dvere deti ho poculi a rozbehli sa po 4 za nim a suseda otvorila dvere a hulaka na cely panelak, ze co zas krista robime 😢

bambusko
5. feb 2009

suhlasim s kili, halaskou. mixka, nik ti nepomoze, sama si musis poradit. tiez si myslim, ze by to chcelo viac asertivity. no aj kurz za 10000 za to stoji, lepsie nez sa stahovat. tam mozu byt susedia este horsi. napr. taki co grcaju z okna na oprate pradlo 😖

erikasadek
5. feb 2009

mixka, no co zijete.... 😉 ; vies co pozvy ju k vam na kavu nech vidi, ake to je par minut zivot s detmi.. 😉
prepacte mi za slovo ale musi byt strasna krava ta suseda.......; 😠

mixka
autor
5. feb 2009

bambusko, vsak ja necakam, ze to niekto vyriesi za nas... ucel temy bol, aby som poznala vase nazory prip sa chytila nejakej rady, lebo viac ludi viac vymysli 🙂

monika0123
5. feb 2009

a inym susedom nerobia problemy?mozno su taky lebo nemali deti alebo maju problemy so svojimi detmi a neznesu stastie inych.bud to snimi skusite riesit podobrom alebo pozlom bud sa odstahujete alebo budete zit v strachu az kym nepomru alebo sa neodstahuju.so starymi ludmi je to tazke.mojej starkej niekedy zvyklo preskocit ked sme tam byvali a tak na vlastnej skusenosti viem ake je to tazke zit v pritomnosti takych ludi a obmedzovat sa v slobode a obmedzovat svoje deti.my sme sa vtedy odstahovali od nej.deti potrebuju volnost.ked vam nabuduce vynadaju tak aj vy na nich kricte a povedzte si svoje ak na to mate odvahu(ja by som musela byt extra nahnevana aby som to dokazala)alebo sa poradte s pravnikom ci sa stym da daco robit pretoze vas vlastne obmedzuju

bambusko
5. feb 2009

mixka, chapem 😉 len konat musis ty. a viem, ze su povahy, pre ktore je to tazsie ako pre nas "drzky" a presne to niektore typky hecuje. vyzivaju sa v tom, ze maju nad niekym moc a dokazu ho zdeptat. nedaaaaaaaaaj sa 😵

monika0123
5. feb 2009

bambusko-suuuuuuuhlasim

a_rianna
5. feb 2009

ahoj mixka no mate to ťažke...akože mne keby toto robili dlhšiu dobu... tak sa nezdržím a tak je hnusne poviem... ako vyslovne by som sa nezdržala... ako ona na mna tak ja na nu... a ked sa jej nelubi nech sa odsťahuje...

keby sa to stalo raz dva...tak OK tak sa na nu vykašlem ale keby sa to opakovalo... ucta k starším by sla bokom... asi by sa tym nič nevyriešilo...ale poslala by som ju verejne... tam kdesi...

držím palce nech sa to skoro vyrieši

monkula
5. feb 2009

a_rianna presne...
A asi by a jstarý cez hubu dostal od MM 😅 Bez svedkov, tvrdenie proti tvrdeniu 😅

lekno
5. feb 2009

Ja som tiež slušná k starším ľuďom, ale čo je moc, to je moc.
Tiež sme tu mali v ulici takých dvoch no... boli to proste brat so sestrou a žili v jednej starej drevenici.
Odjakživa boli na každého protivný. Keď ich niekto nepozdravil, nadávali, keď si ich pozdravila, zasa nadávali, že svoju mamku si zdrav dobrý deň a tak. Alebo si prešla okolo a už odpľuvali. Deťom, aj mojim nadávali do ku... atď. 😠 No šiby-ryby 🙄 Tak im radšej nikto nič nehovoril, nikto si ich nevšímal.
Raz, keď som išla okolo nich, tak tá dotyčná vycapená v okne, kohúta na pleci (keď nie kohúta, tak kocúra ako bosorka) a zrazu na mňa zaziapala: "Čo sem hľadíš, tu máš hovno!" a ja taká napálená kričím na ňu: "A jedno na mňa z okna čumí" 😅 Hneď tresla oknom a viac sa mi tam neukázala, ježibaba! 😠 Už len ten jej brat nadával, ale taká spokojná som išla ďalej, normálne sa mi uľavilo 😝 😀

mixka
autor
5. feb 2009

lekno 😀 😀 😀

lekno
5. feb 2009

mixka 😀
A najzaujímavejšie na tom všetkom bolo, že keď zomrel ten jej brat a zostala sama, tak raz keď nemohla prejsť cez takú medzu, cez ktorú musela prejsť k tej chatrči, tak mi hovorí: "prenes mi prosím ťa túto kapsu, mali by sme si pomáhať, keď sme už tie susedy 🤐

jonatanka
5. feb 2009

mixka , tvoj problem dobre poznam, z vlastnej skusenosti, sama mam za susedku velmi "milu" pani, nic jej nieje po voli, castuje ma peknymi slovami, az som sa raz ohradila a to poriadne a bol chvilu pokoj, ale iba na chvilu, moje deti su malinke nechapu, ze nemozu buchat alebo plakat len preto, ze susedom to vadi

ankam
5. feb 2009

posli starym bombonieru s jedom 😠 som az nervozna z nej

monika0123
5. feb 2009

aby som doplnila ankam nedaj tam venovanie poutieraj otlacky a zakri vsetky stopy lebo pride kriminalka las vegas a odhali ta 😀

monika0123
5. feb 2009

moj muz povedal ze za mierny poplatok poriesi tvojich susedov 😀 a potom by uz nebol problem 😀

monika0123
5. feb 2009

vraj by to pouzil ako antistres/uz je 7 tyzdnov doma a ked je doma-jazdi na kamione-tak nedostava diety/odchadza az v nedelu tak by to stihol 😀

mixka
autor
5. feb 2009

a malo by to byt v case nasej dovolenky pre istotu, nech mame aliby, lebo pride jessica fletcherova a mame po chlebe 😀

monkula
5. feb 2009

no ,jedine že by Jessica vstala z mŕtvych 😅

mixka
autor
5. feb 2009

preco, ved ta herecka este zije

monkula
5. feb 2009

hej? prečo som s imyslela ,že je mŕtva? chuderka ,som jej dala 😅

monika0123
5. feb 2009

nevadi ze si to ty tak jej to nepoviem. 😀

mixka
autor
5. feb 2009

😀 😀 😀 len ci si to uz neprecitala, babka jedna akcna 😀

monika0123
5. feb 2009

to bude pruser ako svet 😀 ale ked dojde nech vybavi susedku na staru zlu zenu pomoze stara nahnevana zena len to potom natoc aspon na mobil nach sa mame na com bavit 😀 😀 😀

bude miesto zenskych zapasov v blate zapasy starych zien/uz sa neviem dockat staroby kedy budem aj ja tercom posmesnych narazok/ 😀

vypadla nam jojka nemate cislo na horacia caina nech pozastavi vysetrovaie kym nam zas nenabehne 😀 😀 😀

monika0123
5. feb 2009

uz ide nastestie je reklama tak vela nemeskame 😀