Mega problém so susedmi. Ako to riešiť?

mixka
1. feb 2009

kedze mame specificky problem so susedmi dovolim si zacat novu temu, aj ked viem, ze je tu niekolko tem s problemom sused.
byvame v tomto byte 3 roky a problem sa zacal v case, ked sme este deti nemali.isli sme na lyzovacku do zahranicia a vstavali sme skoro rano - 4.30, vsetky veci nachystane od vecera v predsieni a rano sme sa len obliekli a isli... manzel niesol nase lyze do auta a suseda pod nami otovrila dvere a hucala nanho, ci nie sme normalni, ze buchoceme v nedelu tak skoro rano... toto sme predychali, ale problem sa zacal stupnovat s prichodom deti...
kedze byvame na 1.poschodi a vytah je v tychto uzasnych panelakoch na medziposchodi a dvojickovsky kocik mame v kocikarni, vacsinou mi deti chodi kocikovat mamina a nosime och spolu hore dolu. jedneho pekneho dna, to nase deti sa este len hrali na deke a nelozili, suseda otvorila dvere, ked som ja isla domov a hucala na mna na cely panelak, ze nas uda na socialke a tie decka nam vezmu /mame deti adoptovane/. prisla som domov a cela soms a triasla od strachu, ze nam ich fakt mozu zobrat... konzultovali sme to so socialnou a ta nas ukludnila, ze to nie je iba tak, ale ak by prisla nieco na nas bonzovat suseda, ze riesit sa to musi...
problemy sa zacali stupnovat, ako deti zacali lozit a to mame v celom byte koberce. na manzela suseda najprv jacala na celu chodbu, ze taka jebnuta /budem pisat v celom zneni pre vykreslenie situacie, nie je to moj slovnik/ rodina tu este nebyvala, iny den nanho hulaka na ulici, ze ci si myslime, ze sa kvoli nam vsetci poseru, ked sme si adoptovali deti a naposledy pred dvomi tyzdnami mi sused poobede trieskal na dvere a hucal, ze tie kurvy skurvene /rozumejte deti/ stale buchocu a ze nech pockame, co nam oni este urobia. susedia su vo veku ona 60 a on 64. po poslednom incidente sme sli na statnu policiu a spisali zapis,a le kedze vieme, ako to v tomto state funguje...
ako to riesit, poradte. ja sa bojim vychadzat z domu, ze co zas bude, detom nedovolim buchat z hrackami a ked vrieskaju /jeduju sa, maju teraz take obdobie/, tak trpnem, ci stara nepobezi na socialku...

mamutka
5. feb 2009

strasne ma nasr...i - to ich ani nepoznam...ale urcite by som deti neobmedzovala, mas koberce, nie? takze ziaden velky hluk pocut nemozu. tu chodi jedna zenska 4.30 rano tri poschodia v total stekloch, cela bytovka hore ale nadavky neboli, nejak sa jej tusim dohovorilo, esteze tak, lebo uz som chcela na nu kybel studenej vody rano pouzit.
Nechajte male zlaticka sa hrat, neznervoznuj sa, nevsimaj si, ved ti blbci by nadavali aj keby vas vobec nepoculi, to by tvrdili, ze sa zatajujete, lebo iste neplatite za byt........
nech sa male hraju, tesia, pokricia si s mierou, a co? stara sa hadam tiez narodila ako babo a rastla postupne. Ci ich dvoch dajaka mater vrhla uz vraskavych na svet s pravidelnym dochodkom?
Uprimne lutujem v akej ste kasi, lahko je radit, s debilom sa nic nevydiskutuje, len ignorovat, daj si antistres caj a ironicky jej daco vzdy odsekni.
povedz ze teba taka ako ona urazit nemoze, necitala som celu diskusiu, nemam na to nervy, ale povedz jej ze uz si na socialke ci kde oznamila obtazovanie z jej strany....

marianeta
6. feb 2009

Mixka strasne mat takych susedov.
Urcite deti neobmedzuj nech buchaju ved su to deti.
A stary nemaju deti,alebo vnucata?
Mozem ti poslat nasich havov su riadne ustekany,ze by si starkym este prilozila 😀 .
Ja som tiez neni hubata ale toto by ma dozralo,aby sa moje dieta nemohlo prejavovat kvoli starej neuroticke.
Ja som sa tak vadila s moju susedu kvoli psovy a to sme na RD, vadilo jej ze na nu steka ked sa rypala v tej svojej burine.

mixka
autor
6. feb 2009

maju dve dospele deti a vnucata tiez 🙄 prave preto to nechapeme ani my 🙄

marianeta
6. feb 2009

Inu divni ludia.A ked su u nich s vnucatami tak je tam akoze hrobove ticho?Alebo aj im zakazali prehovorit ci hrat sa aby nerobili hluk?

katrin21
6. feb 2009

tak moja suseda vcera do pol desiatej buchala a montovala nejaky nabytok... trasne dlho a strasne s ato ozyvalo... super 😒

ankam
6. feb 2009

stari si uz mysleli ze si pokojne doziju svoj dochodkovy vek a teraz toto.Male deticky nad nimi a to az dve... 😀

domeenika
6. feb 2009

mixka ahoj, je to dost neprijemne.. ja by som si nevedela predstavit ked deti budu mat cca 3 roky a suseda im zacne vypravat ze su adoptovane, nebodaj este nejak horsie im to bude davat na javo.. na tvojom mieste by som asi brala to stahovanie, no neviem neviem ked manzel neche.. alebo pockat kym nezomru 😠 😒 .. blbo napisane ale je to tak

mixka
autor
6. feb 2009

ankam a to este netusia, ze my si zadovazime este jedno babo 😀

domeenika, no ja sa snazim presadit stahovanie zatial mierovou cestou, dnes som akurat nasla ponuku na jeden byt novostavbu na prizemi, tak snad... este chvilku tomu dam cas a potom pritvrdim na manzela 😉

ankam
6. feb 2009

horsie by bolo keby ste byvali v dome a by sa bolo treba stahovat.Ale v byte-to je jednoduchsie si myslim.No a ja by som sa asi tiez stahovala-lebo este potecie vody kym stari----opustia svet 😒

bambusko
6. feb 2009

mixka, ked si uz rozhodnuta stahovat sa, prever aj susedov. aby to nebolo z blata do kaluze

mixka
autor
6. feb 2009

bambusko, na to sa chystam, na to preverenie samozrejme. byt ideme pozriet tento vikend, tak uvidime...

bambusko
6. feb 2009

drzim palce 😉

ankam
6. feb 2009

fakt uz idete prezerat byt?Tak to je skvele 😉 drzim prsty.
Mixka to je ako v tom filme-tu staru treba zabit 😀

mixka
autor
6. feb 2009

no anka, UZ ideme kukat... ale co ma to stalo mojho draheho presvedcit 🙄

monika0123
6. feb 2009

nech sa vam to s tym bytom podari aby ste mohli kludne robit si co chcete a dom nechcete tam by ste ste mali absolutnu slobodu a este ej vlastny dvor

ivuss01
6. feb 2009

ankam, presne, aj mna to napadlo 😀
my sme sa perd polrokom nastahovali do novej bytovky, pod nami ani riadne nebyvaju, susedia ad rana do vecera v robote, workoholicia nad nami jedna 30 rocna s 2,5 rocnou dcerou, a pred polrokom, ked som sa vratila z porodnice, tak jej dcera tak strasne dupotala,buchala aj o pol noci, hukala, pistala ze sa mi mala trhala zo spanku a plakala, tak som za nou zasla a pekne vysvetlila situaciu a ona povedala, ze bude malu krotit 🙂 teraz ani neviem, ze mame susedku, a ked sa stretneme, tak jej mala kukne na moju a pyta sa, ci sa uz baba neboji, a susedka je tiez super, uz sme sa skamaratili, vravela, ze malu viac zýamaetnava, cita jej a tak ...

mixka
autor
6. feb 2009

ivuss, to je pristup normalnych ludi 🙂 lenze ja fakt neviem, ako vyriesit problem s lozenim... mozem ich bavit a bavim ich, ale ony sa proste chcu prehanat po byte obcas 😖 buchanie s hrackami ako takymi nedovolim a ani nijak inak, ale levitovat zas nemozu 🙄

mixka
autor
7. feb 2009

no, takze byt sme boli pozriet a nic z toho nebude 😖 jednak ide do baraku x schodov a byt je malicky, tento co mame ma tusim raz tak velke izby a pritom rozlohu uvadzaju rovnaku, tak tomu nerozumiem. ale nevadi, hladam dalej a verim, ze motyka cim skor vystreli 🙂

bambusko
7. feb 2009

a trafi tu staru ropuchu 😀

roasha
7. feb 2009

boze mixka,tak to az tak,ze stadial chcete zdupkat? 😔 ☹

dadulka19
7. feb 2009

zbežne som to tu celé počítala...
mixka,ty brďo,to sú čo za ľudia 😕 ???...teda,to už ani ľudia niesu 😢 ...tak držím palčeky,nech sa vám skoro podarí od tiaľ dostať 😉 ....a že máš deti adoptované?..veď to je úžasné 🙂 🙂 🙂 obaja s TM máte veľmi dobré srdiečka,že ste niečo takéto spravili 🙂 ....držte sa 😉 ...
😉 ..v našom dome by sa mal uvoľniť 3 izbák,nechcete?..my sme milí susedia 😉 ....trošku som podpichla,neviem od kiaľ si 🙂

mixka
autor
9. feb 2009

v sobotu ideme kuk dom, tak snad tentokrat...

ankam
9. feb 2009

tak zrazu dom?to je super nie? 😀

mixka
autor
9. feb 2009

no ankam, zrazu ako zrazu... hladame co najlepsie riesenie... hladam kazdy den byty aj domy a ak najdem nieco co vypada aspon kus k svetu, tak to ideme mrknut, len to este neznamena, ze to bude ono 😖 a ten dom je "stara haraburda", takze tam by nas cakalo roboty a roboty 😀

renuskacool
12. feb 2009

Ak môžem,rada by som prispela i ja do tejto diskusie.Ja mám opačny problem.bývame v trojposchodovej bytovke na druhom poschodí a nad nami býva rodinka s dvoma detmi-chlapcami 3 a 9 roční.Navonok velmi sporiadaná rodina,slušná,ale čo sa deje za dverami bytu je pre mna už niekedy neúnosné!Detská trieskajú,hrmocú stale-i vo večerních hodinách-no je to pred 22.00...Oni sa dennodenne hadajú,škaredo nadávajú a môj 9r.syn si tým doplnuje slovnú zásobu ☹ Mám i 14mes.dcéru ktorú pravidelne zobudia či už z poobedného alebo večerného spanku.Bola som s týmto problémom i na obecnom úrade ale bezúspešne...Neviem či to mám trpiet nadalej alebo môžem voči tomu niečo podniknút.Trva to cca5 rokov. 😕

mixka
autor
12. feb 2009

renuska, to ma mrzi veru 😖 my sa ale nehadame, komunikujeme medzi sebou a s navstevami na normalnej hlasitosti, radio ja nejak moc nepocuvam, obcas si pustim cd, detom telku sem tam pustim, ale tiez normalne. spat chodia skoro, teraz uz su v postielkach a je u nas ticho, ale co sa buchania tyka, tak zial lozia stale a poslednych par dni maju takych, ze objavili ze buchanie je sranda. nie vyrazne trieskanie, ale ze sa da buchat vareskou na dvere, hrackami o zem a pod... ako bucha 9 rocne dieta neviem, ale ako 3 rocne si viem zivo predstavit... my mame tento vikend realitnu turistiku, ideme omrknt nejake domy a dufam, ze aspon jeden bude ten nas, nech sme cim skor vo svojom. ludia z mojho okolia sa delia na dva tabory, jedny vravia prestahujte sa a mate pokoj a druha strana vravi, nech sa prestahuju susedia, ked im to vadi... ja sa priklanam k nasmu stahovaniu, ale susedia su len jedna cast problemu, drua cast je vlacenie deti po schodch hore dole, ale to sem nepatri...

renuskacool
12. feb 2009

Búchat a búchat je rozdiel,tiež viem ako deti búchajú a viem kedy ich treba napomenút že sa treba trošičku kontrolovat..Hore sa vozie stoličky po dlažbe,vozí sa tam na odrážadle-aj sa to rýmuje..... 😀 😀 Kastrole a podobné nádoby sú tam tiež na búchanie,chodí sa tam v opätkoch no a takto by som mohla písat...... k tomu tie spomínané hlučné hadky kedy to deti využijú a byt patrí im.Vadí to tu všetkym susedom ale nikto to nerieši-nepočujú to tak ako mi-kedže sme pod nimi....Tak kašlú na to-občas hodia poznámku ked sa stretneme....-ale bolo veselo zase,čo? 😠

lorin11
13. feb 2009

ano presne tak , neobmedzuj ich. Budu vacsie, budu behat sem tam buchnú dverami / az sklo vyletí/ tak nech si na to susedia zvykaju už teraz. A urážat sa nenechaj , slusne ale rázne vrát.A pre jedných starých ufrflaných susedou Ti sociálka deti nezoberie, proste su to ludia, ktorým vadí všetko. A možno je tam aj dávka závisti.

mixka
autor
15. feb 2009

ahojte 🙂 tak sme boli kuk vcera domy a nic z toho nebude. jeden v horsom stave ako dalsi ☹ takze nezufam a hladam dalej 🙂

macocha
19. feb 2009

Mixka, keby si este chcela skusit nieco riesit:

http://www.dubravka.sk/sk/Verejne-oznamy-a-info...