Mega problém so susedmi. Ako to riešiť?

mixka
1. feb 2009

kedze mame specificky problem so susedmi dovolim si zacat novu temu, aj ked viem, ze je tu niekolko tem s problemom sused.
byvame v tomto byte 3 roky a problem sa zacal v case, ked sme este deti nemali.isli sme na lyzovacku do zahranicia a vstavali sme skoro rano - 4.30, vsetky veci nachystane od vecera v predsieni a rano sme sa len obliekli a isli... manzel niesol nase lyze do auta a suseda pod nami otovrila dvere a hucala nanho, ci nie sme normalni, ze buchoceme v nedelu tak skoro rano... toto sme predychali, ale problem sa zacal stupnovat s prichodom deti...
kedze byvame na 1.poschodi a vytah je v tychto uzasnych panelakoch na medziposchodi a dvojickovsky kocik mame v kocikarni, vacsinou mi deti chodi kocikovat mamina a nosime och spolu hore dolu. jedneho pekneho dna, to nase deti sa este len hrali na deke a nelozili, suseda otvorila dvere, ked som ja isla domov a hucala na mna na cely panelak, ze nas uda na socialke a tie decka nam vezmu /mame deti adoptovane/. prisla som domov a cela soms a triasla od strachu, ze nam ich fakt mozu zobrat... konzultovali sme to so socialnou a ta nas ukludnila, ze to nie je iba tak, ale ak by prisla nieco na nas bonzovat suseda, ze riesit sa to musi...
problemy sa zacali stupnovat, ako deti zacali lozit a to mame v celom byte koberce. na manzela suseda najprv jacala na celu chodbu, ze taka jebnuta /budem pisat v celom zneni pre vykreslenie situacie, nie je to moj slovnik/ rodina tu este nebyvala, iny den nanho hulaka na ulici, ze ci si myslime, ze sa kvoli nam vsetci poseru, ked sme si adoptovali deti a naposledy pred dvomi tyzdnami mi sused poobede trieskal na dvere a hucal, ze tie kurvy skurvene /rozumejte deti/ stale buchocu a ze nech pockame, co nam oni este urobia. susedia su vo veku ona 60 a on 64. po poslednom incidente sme sli na statnu policiu a spisali zapis,a le kedze vieme, ako to v tomto state funguje...
ako to riesit, poradte. ja sa bojim vychadzat z domu, ze co zas bude, detom nedovolim buchat z hrackami a ked vrieskaju /jeduju sa, maju teraz take obdobie/, tak trpnem, ci stara nepobezi na socialku...

mixka
autor
19. feb 2009

mimina, boli sme dat oznamenie na statnu policiu aj ja urad, tak som zvedava... ale aj tak intezivne hladame ine byvanie 🙂

ankam
19. feb 2009

mixka a je nieco nove so starymi?ci sa vari ukludnili?

mixka
autor
19. feb 2009

ankam, neviem ci sa ukludnili, ale nieco sa zjavne deje, lebo cele dni nie su doma a chodia az vecer... neviem si predstavit, kde stale su, ale predpokladam, ze divoadlo bude mat este pokracovanie 🙄

ankam
19. feb 2009

zeby ticho pred burkou?to dufam teda nie 😒

mixka
autor
19. feb 2009

no ja si skor myslim ze hej, lebo ja som to vravela aj pred posledny vystupom, ked nam trieskal sused na dvere a teraz to asi nebude ine 😠

ankam
19. feb 2009

tak sa priprav do boja 😉 drzim palce

mixka
autor
4. mar 2009

tak to vypada, ze mame nasho favorita na dom 🙂 je to v stadiu riesenia 😵

womenne
4. mar 2009

no supiš držim palce 😉

zuzana581
4. mar 2009

Ahojte. My sme mali tiež susedu, ktorá stále chodila vyklopávala a chodila búchať na dvere. Nebolo to síce také terorizovanie ako to čo prežívaš ty, ale ak by sa jej nikto nepostavil, tak bohvie, kde by to až zašlo. Naši to riešili tak, že síce bez akýchkolvek nadávok, ale velmi rázne jej vysvetlili, že sme deti a oni nás nebudú priväzovať ku stoličkám a keď má problém, tak nech sa ide sťažovať kde chce a potom vždy drzo treskli bez pozdravu s dverami rovno pred jej vyvalenými očami. Podotýkam ale, že som bola jedináčik a jedine vtedy bolo rušnejšie, keď sme mali návštevu. Chodila aj za to, že sa práši z balkona a asi pred rokom prišiel jej syn, že či moja malá nemôže prestať behať, lebo tú starú to ruší a to bolo asi okolo štvrtej poobede, tak som naňho začala milo a slušne a vtom pribehla moja mama a zhučala naňho, že nech si dajú sluchátka na uši a tak treskla s dverami, že ten chudák už viac neprišiel. Na debilov treba len debilne, lebo inak to nejde a ak to vyprovokuje naopak horšiu reakciu, tak by som vážne ten byt predala a išla pre pokoj v rodine inde, lebo proti múru sa isť nedá a niektoré veci naozaj za neustále nervy nestoja. Vela šťastia.

buffinko
12. mar 2009

ahojte, potrebujem radu. mozno sa niekto s niecim podobnym stretol alebo sa najde pravnicka rada?

nasi pred 30timi rokmi postavili dom. kedze k pozemku neviedla cesta, dal otec vybagrovat polnu, aby bol k pozemku pristup autom. neskor sa ju snazil odstupit, ale majitelov je tam asi tak 300 (jeden z pozemkov, o ktore nikto nejavil zaujem a dedia sa delenim, cize v 5-tej generacii si uz viete predstavit kolko ho vlasti ludi), nepodarilo sa.
na ceste ma sused odstaveny bager, rypadlo a parkuje tam aj auta. ked chcu ist niekam nasi na aute alebo niekto pride k nam, musia ho poprosit, aby preparkoval. to je spojene s vysluchom, kam idu, kto k nam ide, preco a ci je to nutne...niekedy je potrebne cakat aj 20minut, kym sa uraci susedovcom vyjst preparkovat.
a teraz problem - pred par dnami sa otec chystal na nakup s autom, poprosil suseda, nech preparkuje a ten klasika, kam idete, naco? otec uz bol nastvany, ale slusne mu povedal, ze nech sa nehneva, ze to naozaj nie je jeho vec. sused mu zacal vulgarne nadavat do ko..atd, naco uz aj otec vybuchol a neostal mu nic dlzni. hadku videli susedova dcera a moja mama. otec isiel na obecny urad a dal ziadost na prejednanie, obaja dostali predvolanku a aj prisli. sused opat otcovi nadaval, co otec chcel, aby bolo uvedene v zapisnici. pracovik OU, susedov dobry kamos, odmietol s tym, ze su to emocie...a nezapisal. sused sa este otcovi vyhrazal, ze ho da na sud pre urazky (incident vyssie) a otec dostal strach. okresny sudca je susedova rodina...otec je nestastny, ma pracu, pri ktorej nesmie mat zazam v registri, ze o nu pride.
neviete aky je postup? najprv musi byt zaznam na policii alebo moze dat sused rovno zalobu na sud?

buffinko
12. mar 2009

cestu odkupit, nie odstupi...pardon

ikke
31. jan 2010

amadora • 1d, snž • Včera o 18:59
hľadala som tu nejakú takú tému, nenašla som. ak tu taká je tak prepáčte že zakladám novú 😅 ide o to že máme neustále problémy so susedovcami a už si fakt neviem rady 😒 kedysi sme boli priatelia ale pred dvomi rokmi začali robiť letné grilovačky, víkend čo víkend, hlasná hudba pod našimi oknami do neskorej noci. pár krát som ich pekne upozornila, náš synček bol vtedy bábätko a nič príjemné také prebudenie v noci. bez úspechu, akurát čo sa prestali zdraviť... odvtedy stále niečo, petardy a hudba z auta každý boží deň... oni odstavia auto pred domom, hudba na plné pecky a idú dnu. mne trasie oknami. posledné týždne je to každý deň cez obed práve keď mi malý spí, teraz dva dni zase večer. aj teraz to počúvam. už som ich toľkokrát prosila, aj krik robila, nadávala a neviem čo ešte, ja už vážne neviem čo robiť 🙄 nechcem byť taká xantipa a každý deň robiť cirkus za to, ale už mám nervy v kýbli. pokiaľ to nie je cez noc nemôžem ani policajtov zavolať lebo nočný kľud nerušia. a bojím sa že ak sa pôjdem sťažovať starostovi tak nedosiahnem nič, akurát čo sa naštvú ešte viac a bude to len horšie. čo by ste robili vy? ďakujem... 🙂

jonatanka • 2d • Včera o 19:04
amadora tato tema tu uz je, niekde som ju videla 😉
cez den nespravis nic, ludia su sebci, co uz 😖
nemaju deti?,

amadora • 1d, snž • Včera o 19:06
aj mne sa zdalo že tu je, hľadala som pod sused, susedia, susedmi a nič 😅
práveže majú a tiež pomerne malé (3 a 4 roky) a v lete bývali tam vonku s nimi do noci 😕 🙄

jonatanka • 2d • Včera o 19:10
amadora tak potom su somarici, take male deti tak dlho hore nechat deti 😕 , to uz rozum zostava stat, inac s nimi si myslim ze nedosiahnes nic, ked to nepomohlo doteraz je nezmysel ocakavat, ze ich zrazu osvieti 😖

amadora • 1d, snž • Včera o 19:14
najviac ma štve že sme si dobre rozumeli, oni boli nám na svadbe, my im, nechcem pokaziť ešte tie štipky niečoho dobrého medzi nami, ale už fakt nevládzem toto znášať deň čo deň 😒 rada by som to nejako vyriešiť ale netuším ako 😔

emanka • 1d • Včera o 19:24
amadora, nechceš pokaziť štipky niečoho dobrého? Myslím, že po tomto všetkom tam už nič dobré nie je. Teda aspoň z ich strany určite, ak by bolo, nechovali by sa ako hovädá, ale trošku ohľaduplnejšie. Nechápem ich, keďže ste boli niekedy priatelia...pravdepodobne z ich strany to nebolo ozajstné priateľstvo 😒
Ťažko povedať, čo máš robiť...môžeš byť rovnaká sviňa ako oni a púšťať tiež nahlas hudbu, keď ich deti spia a samozrejme keď bude Martinko vonku 😉 Ale tým nič nevyriešiš 😖
A čo ostatní susedia? Oni to nepočujú? Nevadí im to?
Ja by som sa asi "spolčila" s ostatnými susedmi a nejak tak to riešila, trebárs aj vyhrážkami 😲

ikke • 40tt • Včera o 19:24
susedia sa riesili napr. v tychto temach:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
😉

amadora • 1d, snž • Včera o 19:48
Emanka vadí to aj iným susedom,hlavne tým čo tiež majú malé deti. Ale ja som jediná kto sa zatiaľ ozval 😒 Nad tým že im to oplatím rovnako som premýšľala nie raz, ale ako píšeš, tým sa asi nič nevyrieši...
Ikke vďaka a pardón

jabera
6. feb 2011

ahojte,
otvaram po dlhsej dobe tuto temu. neviem, ci mi niekto poradi, ale aspon si ulavim. byvam sama s takmer dvojrocnym dietatom. problem mam so sudemi vedla mna, moja chodba susedi s ich obyvackou. ten chlap je zjavne naruseny, neznesie ziadny hluk, chova sa ako idiot, nadava, hulaka.. doteraz sa to netykalo mna, ale teraz uz velmi. vadi mu, ked maly pobehne po byte, buchne hrackou. ja sa snazim maleho krotit, az mi to je luto, ale robit to, lebo ked ten idiot bucha na stenu, vo mne sa vsetko zovrie a rozbuch asa mi srdce a je mi do revu.. neviem ho ignorovat, prsote ma to uplne desi... mali sme jeden slusny, jeden menej a jeden hystericky vystup, ten posledny skoncil tak, ze mi treskol dverami, lebo to uz som isla ja za nim, ze si neprajem, aby mi mlatil na stenu kvoli tomu, co robi moje dieta.... dala sm oblepit stenu polystyrenom, lebo proste neviem, co robit... neviem, co bude dalej. bojim sa ist na urad, ze to v nom vyprovokuje este vacsiu agresivitu. naposledy som pocula ako hulaka, kuu...., ona nevie, coho som ja schopny, do pi..., nech ma nesere a take podobne mile veci... prosim vas, nenapada niekoho nieco? nieco, co ozaj moze pomoct? bojim sa, ze ani ta stena utesnena nebude dostatocna.... fakt mam strach. neviem to buchanei a tie vypady ignorovat. chodim po byte po spickach, bojim sa prehovorit. mam pocit, ze som ako vyhnanec. predstava, ze byt predam a prestahujem sa ma dese a celkovo, prerobila by som na tom a cela ta akcia je pre mna neuskutocnitelna....

filipal
6. feb 2011

@jabera existuje specialna uprava, odhlucnenie steny. ten polystyren je zrejme slaby.... ked mu vadi bezny hluk, nech si ju da odhlucnit. (co si asi taky despota neda, len teba bude tyranizovat)
chapem, ze ta to trapi, hlavne ked si citliva osoba. on je evidentne nejaky sibnuty.
mm robil pre Rigips a oni sa zaoberaju odhlucnenim stien. existuju na to specialne materialy.
musela by si to dat urobit ty...

inac my mame opacny problem, susedia si pustaju cele dni hlasno hudbu s bednami a to pocujes v kuse bubny, to je uplne na zblaznenie.....
ale viem pochopit aj teba, ked bol syn maly, mali sme dole taku susedu, ktora trieskala na stenu aj ked nam nieco padlo a sledovala, ze sme v noci splachli zachod.
problem je, v tych stavbach. ludia su nahusteni a sestrilo sa na materialoch....

jabera
6. feb 2011

@filipal vies, ja viem, ze je taky sposob, ktory super odhlucnuje, ale ja na to proste nemam prachy. aj na toto som si musela pozicat... ono to mam este len od vcera, mozno to pomoze, len ja mma pocit, ze ho pocujem rovnako... takze sa obavam, ze aj on mna. je to des, vlstne uz zijeme iba v izbe, cez chodbu chodim po spickach.. samu ma stve, ze ma to tak trapi, ale to jeho buchanie je pre mna sialene... pokial bude nikedy prilezitost, mozem mu povedat, ze ja som uz urobila maximum a ze nech teda teraz urobi nieco on, ale je mijasne, ze on mi povei, ze ved ten hluk ide od nas... jasne, pocut tu vsetko, ale mna by aninenapadlo niekomu robit taketo sceny... nikdy nas nemoze byt pocut po 22. a ked maly vstane skor, tak ho ani z postele nepustam... ale to je jedno. on ma vystupy zasadne v nedelu popoludn, to ma akoze pocit, ze ma byt uplne ticho... ja uz ani nie som doma radsej..

filipal
6. feb 2011

@jabera tebe asi nezostava ine, len sa s tym psychicky vyrovnat. najst si na to sposob....
doporucuje sa nejaka psychologicka metoda "vytesnenia" alebo nejake terapie.
ak pocitujes uzkost, tak by sa ti zisli aj nejake upokojujuce lieky.
uzkost sa da pomocou medikamentou zvladat.
sama som mal podobne problemy, takze viem, ako zle vztahy zo susedmi dokazu rozhodit psychiku....
ako dlho uz byvate v tom byte?.

jabera
6. feb 2011

@filipal ja osm tu kedysi byvala. potom sme boli mimo a byt bol v prenajme. teraz sme tu od noveho roka. aj som uz uvazovala o praskoch, len sa mi stale nechce kvoli idiotovi si nicit pecen a oblicky... obavam sa, ze nakoniec tak aj tak dopadnem...

sonoio
6. feb 2011

@jabera fiha,to ta teda velmi lutujem..neverim,ze maly robi az taky hluk,ako na to reaguje tvoj pan sused, skor som presvedcena,ze ten "pan" je skutocne naruseny, a musis sa s tym zmierit,a naucit sa ho odignorovat...ja by som sa vobec netrapila tym,ze odhlucnovat steny a tak..urcite ten maly nezaklada disco party 😢 nechaj suseda,nech si bucha, jasne,nedovol malemu robit hluk na velke obratky,a vo vecernom case,ci skoro rano alebo v obedne siesty,ale v ramci normy, to predsa sused tolerovat musi. proste ked trieska,nech trieska..ked ma na to nervy..ty sa snaz na to vobec nereagovat..ci sa bojis,ze ti nieco vyvedie?? 🤐

beruska.zuzanka
6. feb 2011

@jabera akože toto ja nechápem... pod nami býva rodinka tiež s malým bábätkom a naša Emka vie byť extrémne hlučná,hlavne cez deň, trieska hračkami o plávačku a podobne a keď sme sa im tento týždeň boli ospravedlniť, lebo už aj nám to vadilo, ako naše dieťa vyvádza 😅 😀 tak nám oni povedali, že nič nepočujú 😕 😕 😕

neviem vôbec, ako Ti poradiť... 😢 ale každopádne držím palce, aby sa to nejako dalo do poriadku...

ale svokra má tekéhoto despotického suseda, čo ju stále obviňuje, že ho vytápa, aj keď dva týždne nie je doma.... už na ňu prišiel aj so sekerou... 😕

jabera
6. feb 2011

@beruska.zuzanka no dik.. tak so sekerou tu este nebol...
boze ja uz neviem co robit. strasne ma stve, ze som potom hnusna k malemu, lebo mi vzdy hrdlo zovrie, ked niecim buchne.. potom som k nemu zla a on place... takto sa zblaznime obaja...

beruska.zuzanka
6. feb 2011

@jabera zavolať na neho policajtov si skúsila? veď zase to nemôže robiť toto...

jabera
6. feb 2011

@sonoio ja vlastne neviem coho sa bojim. mna uplne paralyzuje ta rana, co sa ozve. ked zacne trieskat na stenu, ani neviem cim to robi. je to ako gong.
vies, ono tazko decku zabranis obcas buchnut
praveze ho az moc terorizujem. stale ho okrikujem... uz sa bojim aj toho, ked ide autickom po skrinke. stale sa zatvarame.. zjavne mi zacina fakt sibat. neviem co je schopny spravit, ale zatial len hulaka. ale fakt neviem, co dokaze takyto psychopat, lebo on je... aj ostatni susedia mi hovoria, nech ho ignorujem, lenze nikto z nich nie je sam s malym deckom priamo vedla neho v byte....

jabera
6. feb 2011

@beruska.zuzanka este som to nerobila. neviem totiz, co to vyvola v nom. planuejm ist na miestny urad sa opytat, co vlastne mozem urobit. lebo rovnako, ako ja nic zle nerobim, onmi tiez trieska pocas dna, cize nocny klud nerusi.... ako mi povedal, on si bucha do svojej steny.... tam uz skor neviem, kao sa to da riesit v ramci niecoho, ako obtazovanie, alebo obmedzovanie, alebo co.. keby som mala prahy, tak sa poradim s pravnikom, ale to nemam... nevidim cesty z toho.

beruska.zuzanka
6. feb 2011

@jabera skús to na tom úrade a skús aj na polícii prípadne poradiť, čo a ako s tým a existujú aj právnici, ktorím neplatíš, ombudsmani, ktorí chránia ľudské práva, tak skús nejakého nájsť 😉

ono, trieska do svojej steny a cez deň, ale je normálne, aby vás takto terorizoval????? držím prsty 😉

jabera
6. feb 2011

vdaka..

filipal
6. feb 2011

@jabera ty si musis v tom byte zvyknut. citis sa v nom este neista a ked citis, ze vedla je nejaky neprijemny clovek, tak ta to desi....ani nevies, ako ti rozumiem, lebo podobne pocity som prezivala aj ja. pri buchani, zvoneni susedy mi uplne zovrelo zaludok ....
fakt sa s tym musim vyrovnat a povedat si, ze nereagujes....cez den si mozes zit ako chces ty, on nema pravo ta terorizovat. este by si mohla skusit mu pisomne poslat, ze ked ta neprestane terorizovat, das ho na sud.
chcelo by to premysliet nejaky list, niekedy sa taki primitivi zlaknu....
ujasni si, ze ten clovek ti nic nemoze. nic, len vykrikovat. a ty to ignoruj. pusti si radio. uz len to, aby si chodila po vlastnom byte po spickach! nenechaj sa zahnat do kuta. zite normalne a vobec syna neobmedzuj. nes si chlapik zvyka. ked mu vadi male dieta, nech sa ide prejst na vzduch.

jabera
6. feb 2011

@filipal no, ved ja uz som mu aj vselico povedala... aj on mne... ja som mu v prvom kole povedala, ze neviem byt tichsie a ze ak mu to vadi, tak mu neostava nic ine, ako ist na urad, alebo policiu, lebo ze ja uz inak zit neviem. on mi tuto moju repliku zopakoval, ked som naposledy zvonila ja jemu, ze si nezelam, aby mi buchal na stenu.... ja skutocne planujem ho ist udat, len si stale hovorim, ze to asi nema zmysel..
vies, je nanic, ze som tu sama. lebo na inych nevybieha, len na mna.. lebo vie, ze tu neni chlap. kym tu byval kedysi aj manzel, tak nikdy nemal s nami problem a uz mojich najomnikov terorizoval..

filipal
6. feb 2011

@jabera ano, aj to je moznost. nejaky chlap, tvoja rodina, alebo kamarat...hocikto. nech mu tam zazvoni a urobi cirkus. nech mu povie, ze este raz ti bude robit naprieky, nech si ho nepraje, ze si to s nim inac vybavi...
vidis, to je zda sa, najlepsie riesenie.
u inteligentnych ludi by som to samozrejme riesila inac, ale u tohoto to je najvhodnejsie....na hrubu dieru hruba zaplata. 😝

jabera
6. feb 2011

@filipal no, len taky nikto neni... kto by to urobil... a hlaven, stale si nie som ista, ci je to vhodne.. ono by tumusle ten niekto pobyvat a to fakt neni takeho 😅

filipal
6. feb 2011

@jabera nooooo, musis zohnat! 😅 😅 😅 dievca, ved si kocka, trosku sa posnaz.....ved si ho nemusis nastahovat.
take divadielko moze zahrat aj kamoskin muz....alebo kto.... 😉