Mená ktoré nie sú v kalendári - kedy budú deti oslavovať meninky?

mrenka
15. feb 2007

Ahoj maminky, ako to riešite keď dávate deťom mená, ktoré nie su v kalendári, kedy budú oslavovať? viete niečo o tom, že sa dá požiadať o zápis mena do kalendára na požiadanie za poplatok?neviete ako to funguje?ďakujem velmi pekne 😉

magimary
18. feb 2009

Tobias/Tobiáš je na "wikipedii" 12.6. (tuším), ale my oslavujeme toho 13 septembra, lebo je to deň po ojich meninách a deň pred narodeninami môjho mladšieho syna a všetci to spolu oslavujeme 15.9., keď je voľno... 😉

vivi
27. feb 2009

Ahojte. Pačí sa mi meno Matiáš. V kalendári však nie je 😒 . Čítala som, že je to strašia verzia mena Matej. Asi by sme to mali oslavovať na Mateja, že? 😉

caity
4. mar 2009

V americkom kalendári je Mathias, Matthias, Mattias 24. februára

franci95
8. mar 2009

ahojte neviete kde by som mohla zistit meniny mena francesca??.. ja ich oslavujem na frantisku ale vobec netusim ci sa aj podla talianskeho kalendara oslavuju 9.3.. ak by ste niekto vedeli prosim vas napiste.. dakujem.. 🙂

bambusko
8. mar 2009
erika107
8. mar 2009

vivi: ja mam synceka z menom Matthias a bez problemov nam ho zapisali na matrike a meninky sme uz tiez oslavovali 24.2 na Mateja je to slovensky nazov pre meno matthias... a ja som to kukala v nemeckom kalendari

narciska13
8. mar 2009

ahoj ja mam dievcatko a vola sa Kristiánka a urcili sme jej meninky na 19.10. ked oslavuje meniny Kristián, hoci od mena Kristián je urcene meno pre dievca Kristina, nam sa viac pacilo Kristiana 😎

aneta29
8. mar 2009

Ahojte ja som dcérke dala meno ALEXIA .Meniny jej budem oslavovať ked je Alexandra.
Narciska13 aj mne sa páči lepšie KRISTIANA.

melory
8. mar 2009

ahojte, vedeli by ste mi poradit, kedy sa oslavuje meno zoran?

pd900bo
8. mar 2009

24.maja

lyongirl
8. mar 2009

čau mel, podľa knižky Vyberte si meno pre svoje dieťa je Zoran 22.1. na Zoru 😉

pd900bo
8. mar 2009

podla slovanskeho kalendara

melory
8. mar 2009

super, to sa kamoska potesi...ale teraz kedy ??? 22.1. a ci 24.5???

lyongirl
8. mar 2009

hmmm, ja teda neviem....

melory
8. mar 2009

ahaaaa...tak to sa potesia dvojnasobne, kedze svicky je uch hrdina

nikollette
10. mar 2009

Náš Christopher má meniny 25.júla 🙂

madulka
1. apr 2009

Ahojte, vie mi prosím Vás niekto poradiť, kde (na akej www stránke) môžem nájsť taliansky menný kalendár? Moje deti majú talianske mená a chcela by som vedieť, kedy majú meniny. Díky, M. 🙂

madulka
1. apr 2009

roasha: Ďakujem, našla som obidve, teším sa veľmi, si zlatá. 🙂 😉 😎 😵

roasha
1. apr 2009

🙂 🙂 🙂

martao
1. apr 2009

Natanael alebo Natan-29.12
Libor-23.7.

horallka
1. apr 2009

Asi treba napísať do Slovenskej akadémie vied- aby celkovo zrenovovali náš kalendár- kopec mien treba vypustiť alebo hodiť na jeden deň a uvoľniť pre nové mená. No nie? Načo má byť Viera a Vieroslava alebo Jaroslav a Jaroslava naťahané každý na jeden deň, keď môžu byť Michal a Michaela spolu. A kto už len dnes dá svojmu dieťatu meno kazimír, alebo Bohuslav?

amartina24
2. apr 2009

ahoj.neviete mi povedat,kedy ma Noel meniny? dik za odpoved 🙂

kikusa774
10. apr 2009

achoojte...som tu poprvy krat...chcela by som veelmi vediet kedy ma meniny TIMEA...pomozete mi??? ☹

caity
27. apr 2009

Ahoj v americkom kalendári je Noel 25. decembra

martao
27. apr 2009

Ahojte,
neviete či je nejaká štatistika, koľko je nositeľov netradičných mien na Slovensku?

bigesprit
27. apr 2009

Ahojte.....Ja som tiez Timea a doteraz som zvykla oslavovat meniny tiez 3.maja, ale odmietam oslavovat meniny podla madarskeho kalendare, ked to je Tímea.....ja som Timea....pocula som ze je to podla greckeho kalendara.....ale neviem na nete najst grecky kalendar....neviete mi pomoct?

ashley
29. apr 2009

Ahojte. Timea je 3.maja. A najdete to na tejto stranke. http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku
Velmi mi pomohla pri vybere mena pre nase babo.

blair
2. máj 2009

ahojte mna by zaujmalo ci meno Annabell Kornelia neznie tak trochu snobsky alebo proste ci sa to meno hodi.zaujmal by ma vas nazor.dakujem 🙂