Mená ktoré nie sú v kalendári - kedy budú deti oslavovať meninky?

mrenka
15. feb 2007

Ahoj maminky, ako to riešite keď dávate deťom mená, ktoré nie su v kalendári, kedy budú oslavovať? viete niečo o tom, že sa dá požiadať o zápis mena do kalendára na požiadanie za poplatok?neviete ako to funguje?ďakujem velmi pekne 😉

sassi
13. jan 2009

no ved pozri na tu wikipediu - ten link, je to tam
dokonca aj mená ako Jesika a Nikolas tam najdeš

lyongirl
13. jan 2009

tak ja som bola dens na poradni a kým som sa nudila a čakala, čítala som mená, ktoré sú uvedené v obale tehu knižky a musela som sa rehotať, z chlapčenských mien sa asi 3/4 už nepoužívajú a zvyšok bola klasika čo teraz letí a dievčenské tiež nemoderné, ale boli lepšie než chlapčenské. Len tak pre zaujímavosť prvé mená:
Adolf, Alan, Albert, Albín, Alfonz, Alfréd, Alojz, Ambróz, Arnold, Augustín, Aurel, Bartolomej, Belo, Beňadik, Benedikt, Bernard, Blahoslav, Blažej, Bohdan, Bohumil,
no a vyber z týchto pekných slovenských mien niečo, čo sa hodí k nášmu zahraničnému priezvisku 😀

sassi
13. jan 2009

a čo maš proti Albertovi 😀 😀 😀
inak ja som mala v triede Benedikta a tak sme si zvykli, že mi to meno príde dokonca pekné a zaujímavé
brata mal Emanuela

lyongirl
13. jan 2009

ja nič, ja muzikant, ja nemám nič proti slovenským menám 😀
teraz vážne, fakt nemám nič proti slovenským menám, ale nejak ma tam nič moc neoslovilo a zahraničné sa mi páčia, len je problém potom dosť zo zdrobnelinami....lebo v zahraničí sa nezdrobňuje, ale tiež ma nejako nevie nič osloviť....

lyongirl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sassi
13. jan 2009

aj my sme vyberali tak, aby nemali problem ani v zahraničí
proste meno, čo u nas nie je exotické, ale zaroven je medzinárodné
my mame slovenské priezvisko, takže zasa aby sa to k tomu hodilo
hlavne dievča, ked sa potom vydá za nejakého Šošovičku, aby to nebola čudna kombinácia 😉

lyongirl
13. jan 2009

s tými menami je to predsa len ťažko, lebo niekomu sa teraz hodí k priezvisku, ale keď sa dievča vydá, tak to už môže byť o niečom inom, ale.....aj tak si myslím, že o pár rôčkov to bude každému jedno, proste príde doba, kedy sa ľudia nebudú pozastavovať nad tým, ako sa kto volá a či sa to hodí k priezvisku a myslím, že to len my slováci tak trošku preháňame a musíme všetko patrične okomentovať 😀
Ja som názoru, že nech si robí každý podľa svojho, pretože je ťažko niekomu radiť s menom, to akoby som chcela radiť, že tak ako vychováva nie je správne a musí to robiť tak ako ja.....
každý má nejaký vkus a to, že sa to zrovna mne nepáči nie je podstatné, že?

babatko88
13. jan 2009

aj my máme NIkolasa a oslavujeme na mikuláša.... lepšie sme nenašli, ale je to fajn, lebo v podstate nikolas je mikuláš

sassi
13. jan 2009

babatko aj na Wikipedii je Nikolas 6.12. na Mikuláša

mony13
16. jan 2009

🙂 Ahojte všetci.Viete miporadiť kedy oslavuje meniny Vanesa,Vanessa.Dakujem 😖

slaviq81
16. jan 2009

Mony, Vanesa je 2. februara.

zuz11
16. jan 2009
lyongirl
16. jan 2009

zuz11 - a kedy teda budete oslavovať? Lebo Alex je na tej stránke čo si dala link aj pri Alexejovi, aj pri Alexandrovi, tak som zvedavá, že kedy budete oslavovať..... 😉 , my sa nevieme dohodnúť, doteraz to bolo na Alexove krštiny.

zuz11
16. jan 2009

lyon, kedze sa maly narodil 2.1. tak na Alexandra co ma vacsi odstup od seba ale my sme od zaciatku davali ze Alex skratka od Alexandra takze sme to mali jasne uz vtedy, az ked svagrina minule poslala sms k meninam som pozerala ze co sa deje a nasla som tento kalendar 😀 a tak u nas je to jasne 😀 😀 😀

lyongirl
17. jan 2009

díky 😉
ja by som to chcela tiež na Alexandra, aj keď je to bližšie k Alexovým narodeninám, lebo Alexej je 9.1. a vtedy má švagor narodeniny a chodievame gratulovať tam, no a je to aj hneď po Vianociach, takže tam sa navštevujeme dosť často, tak potom oslava vo februári by bola pre mňa lepšia, no ale už len dohodnúť sa 😒

kyara
19. jan 2009

Prosím nevie niekto kedy oslavuje meniny Tobias? ☹

marorlinko
19. jan 2009

ja si nato ani nepotrpim, ja ani svoje neosl;avujem ,kedze v uk kalendare ni esu mena, tak je mi to jedno, aj nask mi to bolo jedno, dolexitejsie su narodeniny.

sassi
19. jan 2009

kyara
Nemecko - 13. September Johannes, Tobias, Notburg, Amatus
Poľsko - 2. November Bohdany Tobiasza
Švédsko - 2. November Tobias, Toini

hermina2222
21. jan 2009

ahoj,chcela by som vediet kedy ma meniny Lilian

hermina2222
21. jan 2009

aj my mame Timeu a oslavuje spolu s maminou v jeden den,zatial je mala tak to neriesime a mozno ju daju do kalendara k Timotejovi 😅

vachovka
21. jan 2009

Mony 13 vanesa ma meniny 25.5

sassi
21. jan 2009

Liliana v českom kalendári 25. február, alebo Litva - 14. Február,
Lotyšsko 10. Marec - Adrians Kira Laimrota Liliana Silvija
Lotyšsko 30. Apríl - Liana Liliana Lilija Linda

Timea - v Maďarsku 3. Máj - Timea Irma

sassi
21. jan 2009

Vanesu som tiež našla v SK kalendári - 25. máj

maja2006
24. jan 2009

Ahojte neviete niekto kedy má meniny Vivien? nikde som to nenašla,chcela by som dať druhej dcérke také meno ale nikde som ho nenašla. 😀

sassi
24. jan 2009

Kedy má "VIVIEN" meniny?
Menný kalendár Deň Meniny
Francúzsko 10. Marec Vivien
Maďarsko 2. December Melinda, Vivien

sassi
24. jan 2009

ja to hladám na www.calendar.sk
hore je hladaj - tam napíšte meno a vyhladá vam to, pokial to je v nejkom kalendári uvedené 😉
alebo na www.wikipedia.sk ... tam v sekcii Meniny na Slovensku 😉

caity
16. feb 2009

Ahojte. Chcela by som dat svojej dcere meno Lily. Neviete nahodou kedy ma meniny? Ja som to totiz nikde nenasla a este ci je na matrike mozne zapisat do rodneho listu taketo meno. Dakujem za odpoved

ness
18. feb 2009

to by aj mna zaujimalo, ci zenske meno nemusi koncit na a, ako to kedysi bolo podmienkou

skalnicka
18. feb 2009

aj ja mam Alexa, oslavujeme po aaaamericky 3.3. 😉
ak chcete najst t vase meno, s istotou ho najdete na str.http://www.americannamedaycalendar.com
a nemyslim, ze by malo meno koncit na "a"...podmienkou je tusim, len aby to meno nebol nazov nejakeho mesta alebo predmetu a nebolo to hanlive...i ked priamo zakon som nestudovala...

dididi30
18. feb 2009

sassi ale ked si kuk , kedy mame meniny cez ten vyhladavac, tak mame meniny kazdy mesiac 😀 😀 skoro 😅
v anglicku sa meniny neoslavuju ...