Mená ktoré nie sú v kalendári - kedy budú deti oslavovať meninky?

mrenka
15. feb 2007

Ahoj maminky, ako to riešite keď dávate deťom mená, ktoré nie su v kalendári, kedy budú oslavovať? viete niečo o tom, že sa dá požiadať o zápis mena do kalendára na požiadanie za poplatok?neviete ako to funguje?ďakujem velmi pekne 😉

angelin84
18. nov 2011

Pekný večer, skúste si pozrieť http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensk... tam zvyčajné, aj nezvyčajné mená 😉...My sme tam hľadali Nelu 🙂...Videla som tam aj pár mien, ktoré ste tu vyššie spomínali.

martinkamm
18. nov 2011

ja mam Emily a oslavujeme podla zahranicneho kalendara 31.1na Emila 🙂🙂nie v novembri na Emiliu🙂🙂

aurum_8
20. nov 2011

@mrenka ahoj, neviem, ci ti uz niekto napisal, ale ja som pocula, ze ak sa nazbiera 100 ludi zo Slovenska s tym menom, tak ho pridaju do kalendara, no musis poslat na to stredisko kopiu rodneho listu. Vela ludi o tom nevie, a preto vacsina tento navrh neposiela .. 🙂

warholette
20. nov 2011

@aurum_8 do akeho kalendara? na ake stredisko? na slovensku predsa neexistuje ziadna oficialna komisia, ktora do kalendara pridava mena, je to len a len na vydavatelovi. kam by mali podla teba ludia tento navrh posielat?

noniqa
22. nov 2011

ahojte,potrebujem poradit, v januari mam termin a pre babo mame uz vybrate mena Sofia a Alex. Ja zijem momentalne v irsku som vydata a manzel je cech a ja slovenka..... sofia oslavuje meniny 15.5: aj v cechach aj u nas, ale Alex je u nas v januari a v cechach v maji a neviem podla coho mam potom oslavovat, pre ktory datum sa mam rozhodnut...

ivett1
23. nov 2011

@noniqa ahoj, je to len môj názor, ale keď ti nevadí, že by si oslavovala podľa českého kalendára, tak skôr sa prikláňam k tomu dátumu v máji...lebo, keď máš termín v januári, tak by vlastne oslavoval narodeniny aj meniny v jeden mesiac a v podstate dosť skoro po Vianociach...ale, zasa na druhej strane, možno by Vám to skôr vyhovovalo 😀 ...jedna veľká oslava 😵 ...

noniqa
23. nov 2011

@ivett1 ahoj, dakujem za nazor aj ja ho zdielam, myslim ze to bude lepsie oslavovat v maji, dieta by mi casom neodpustilo keby oslavovalo jeden krat 😉 Viacery mi radia aby sme oslavovali v maji 🙂

ivett1
23. nov 2011

@noniqa 😉 🙂

mimuska2
28. nov 2011

Neviete kedy ma meniny sophie?

warholette
28. nov 2011

@mimuska2 vtedy, kedy Zofia 😉

mimuska2
28. nov 2011

@warholette dakujem🙂

emilyu
13. dec 2011

@angelin84 a nasli ste Nelu? mna to sz tej stránky stále vyhadzuje :(

angelin84
13. dec 2011

@emilyu Ja som to pozerala myslím na Vikipédií...tam bol rozšírený slovenský kalendár a Nela bola spolu s Petronelou...31.5.

angelin84
13. dec 2011

@emilyu Daj si na googli iba meniny Nela a tam nájdeš aj spojenie s wikipédiou v niektorom odkaze 😉

emilyu
15. dec 2011

@angelin84 dikiii 🙂

timusi
16. dec 2011

Ahojte. chcem sa opýtať. Dcérka je Timea. Tento rok sme oslavovali meniny : 24.2.(tak nám bolo povedané aj na matrike), a 3.5. je vraj Tímea. Našla som kalendár, kde je to úplne naopak. Kto mi poradí? 🙂 🙂 🙂
http://matway.webovastranka.sk/wiki/1299/1178_M...

timusi
16. dec 2011

@ivett1 ďakujem, tam je Timea a tiež 3.5. 🙂

ivett1
17. dec 2011

@timusi 😉 🙂

timusi
17. dec 2011

@timusi oprava 24.1. preklep. nie 24.2. 😒

saminoo
18. jan 2012

ahojte nemáte nejaké nové info o mene Emily?? Zapíšu ho v pohode??

syslica
19. jan 2012

@saminoo Spýtaj sa @martinkamm 😉 , ale s menom Emily by si určite žiadne problémy nemala mať.

syslica
19. jan 2012

@aurum_8 @warholette
Aurum mala na mysli Kalendárovú komisiu, ale tá už neexistuje, teraz je to skutočne len na dobrej vôli jednotlivých vydavateľov kalendárov...
"Dá sa meno aj zapísať do kalendára?

Ak aj napriek tomu stále trváte na tom, že chcete mať meno aj v našom kalendári, je tu aj táto možnosť. Kedysi existovala kalendárová komisia, v ktorej mal zastúpenie aj Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra SAV, a táto zabezpečovala revíziu súboru mien v kalendároch. Dnes však už podobná komisia nejestvuje. Máte možnosť kontaktovať priamo vydavateľstvá, a dohodnúť sa s nimi na pridaní mena do kalendára. Môžu však odmietnuť, alebo Vás upozornia na slovenskú obdobu mena, ktorá už v kalendári je, čiže ak máme my napísané Pavol, nepridajú Vám meno Pavel. Tiež môžu požadovať dôkaz, že konkrétne meno sa nachádza v inom kalendári v príslušný deň, na ktorý ho chcete zapísať, rovnako ako presné znenie mena a dôkaz o jeho existencii, rovnako ako je to na matrike pri zápise cudzích mien."

martinkamm
19. jan 2012

saminoo bez akychkolvek problemov nam meno Emily zapisali🙂a meninky oslavujeme 31.1.podla zahranicneho kalendara a u nas je vtedy Emil🙂

michelle1984
20. jan 2012

Ahojte, my chceme pre dievčatko meno Samantha, no nie je v kalendári. Rada by som vedela ako sa v takomto prípade riešia meniny

motylik222
22. jan 2012

Ahojte 🙂
Oslavujete niekto Marca?lebo my slávime 25.Apríla,no známa čo chodíme spolu do škôlky my tvrdila že už je Marco v kalendári na 11-teho Januára na Malvínu 😉 no my to nemáme ani v jednom kalendári
Ešte som sa blbo cítila ked do škôlky doniesla detičkám sladkosti 😕 máme obe Marcov no my už zvyk že Apríl 🙂

saminoo
22. jan 2012

@martinkamm ďakujem ti krásne tak nech už len to dobre dopadne.

martinkamm
23. jan 2012

ano Marco je uz v kalendari ako pise znama 11.1 a kebyze mate Marka s -k- tak ten ma meniny 22.1

andrejjka
23. jan 2012

@majula Nikolas bude oslavovat v decembri na Mikulasa, nakolko je to obdoba toho isteho mena.