Mená ktoré nie sú v kalendári - kedy budú deti oslavovať meninky?

mrenka
15. feb 2007

Ahoj maminky, ako to riešite keď dávate deťom mená, ktoré nie su v kalendári, kedy budú oslavovať? viete niečo o tom, že sa dá požiadať o zápis mena do kalendára na požiadanie za poplatok?neviete ako to funguje?ďakujem velmi pekne 😉

rajo
29. júl 2008

dobry den prosim pekne neviete mi povedat ako mam pridat dcerke meno do kalendara dakujem velmi by ste mi pomohli? 🙂

rajo
29. júl 2008

newiete ako mam meno ktore je len v ceskom kalendary dat do slovenskeho kalendara. diky moc.

grettka
29. júl 2008

siskasdetmi, pokial ma cudzokrajne meno, v tvojom pripade Nikolas v slovencine ekvivalent (Mikulas), tak sa oslavuju meniny v ten isty den t.j. 6.12. (to znamena, ze sa nepridava do kalendara)

rajo, a ake je to meno? Moja komska to vyriesila tak, ze meniny oslavuje v den, ked je v ceskom kalendari, vola sa Šarka, ale je to slovenka

grettka
29. júl 2008

ozaj a neviete kedy ma meniny Rebeka? Mam 6 rocnu neter, ale sme sa k tomu nejako nedopatrali, takze to berieme na jej narodeniny dvojmo

mamartinka
29. júl 2008

baby a vendulka sa moze dat meno na slovensku?ako to je ked si chcete dat na slovensku pre dieta ceske meno?

bambusko
29. júl 2008

grettka, rebeka ma meniny 2.9. podla madarskeho kalendara

mamartinka, meno vendulka je v knihe "majtan, povazaj - vyberte si meno pre svoje dieta", ktorou sa riadia matriky, takze by nemal byt problem

leniko
22. sep 2008

Ahojte, existuje v kalendári aj Natan? Nátan s dlhým "á "sa mi nepáči. 😖

ejusa
17. okt 2008

🙂Ahojte,som tu ulne prvýkrát a potrebujem pomoc.Uz som bola na vsetkych strankach co len mozu byt ale neviem nájst meno pre mojho malickeho co cakam.Teda meno viem,ale datum menin nie.Hladam Tobiasa,bez dlzna a mekcena.Nasla som len Tobiáša,ten ma meniny 13.6.Pomoze mi nejeká dobra dusa?dakujem vam

ejusa
17. okt 2008

😉 Kto mi prosim poradí kedy má meniny Tobias s krátkym i a bez mekcena.Nasla som len Tobiáša,ten má 13.6.vdaka

titkovamiriam
17. okt 2008

tak to nehaj na 13,6-ja som miriam a v kalendari je miriama 😀

sassi
17. okt 2008

dievčata vo wikipedii najdete sekciu meniny a tam si najdete kedy ma ake meno sviatok, pri každom dni je 5-10 mien 😉

ejusa
17. okt 2008

Asi aj budem musiet.Alebo aj Marko sa mi paci.Neviem vybrat meno. 😲

sassi
17. okt 2008

Marko/Marco na Mareka
kamoška ma Marka

a Tobias isto na Tobiáša

titkovamiriam
17. okt 2008

marek je v aprili 😀

ejusa
17. okt 2008

🙂 dakujem,idem studovat tie mená ale uz ani nevidim.a existuje nejaká veeeeeeeeeelmi dobra stránka na kociky trojkolky?

ejusa
17. okt 2008

😉 A este,pocula som o moznosti dat pridat meno do kalendára,da sa to? Vraj je za to vysoky poplatok,nevie niekto?

sassi
17. okt 2008

to neviem
napr my mame syna Alexander to je 27.2. a narodil sa 26.2.
keby som bola vedela, že ALEX oslavuje na Alexeja 9.1. boli by sme dali zapísať tak, aj tak ho voláme Alex ☹ no neva, tak ma tie dvojité narodky

bellablonde
17. okt 2008

www.calendar.sk 😉

zarucene sa pobavite, ... napr dnes oslavuju meniny psikovia, ktori sa volaju Fox 😀 😀 😀

emjee
22. okt 2008

zuzana1981 • 1d • Včera o 15:34
Ahojte ,

nevieta mi poradit na akej inštitúcií dochádza k registracii zahranicneho krstneho mena , ktore nie je este zapisane v nasom kaledári a chcem ho dat zapisat

diky

katinka0000 • 1d • Včera o 17:16
ahoj!
a kde ho chces dat zapisat?
nas syncek tiez nema slovenske meno a tiez nie je ani v nasom kalendari. vola sa nicolas. nikde sme to nepotrebovali dat zapisat.

zuzana1981 • 1d • Včera o 19:03
Kvoli zapisu do kalendara , kedy ma meniny .... na nic ine a to nepotrebuje.. myslim

betina1984 • 1d • Včera o 19:10
Ahojček. Moja sesternica je Timea. Tiež to meno nie je v kalendári. Jednochudo meniny oslavuje vtedy, kedy ich majú Timey v Maďarsku, lebo jej meno je pôvodom maďarské. Myslím, že 3.5. Zisti si, kedy oslavujú Letície meniny. Mám dojem, že je to španielske meno...

martinaema • 1d • Včera o 19:12
ak je to úplne nezvyčajné meno, tak treba na matriku priniesť potvrdenie (dôkaz), že to meno sa v zahraničí naozaj používa ako krstné meno - stačí aj nájsť na internete, príp. zo zahraničného kalendára.
Alebo chcete si zariadiť, aby vaše dieťa malo meniny aj v slovenskom kalendári?

martinaema • 1d • Včera o 19:15
V tom prípade som minulý rok počúvala v rádiu reláciu o tomto a vraj sa dá dohodnúť za nejaký poplatok s vydavateľom kalendára, na kedy to chcete.
Ak ma pamäť neklame

prasiatko30 • Včera o 19:28
inaksie leticia ma meniny 28.10 - teda aspon podla spanielskeho santoral - najjednoduchsie je asi dohodnut sa doma a slavit teda v den v ktory sa dohodnete a je to bez problemov.

martinaema • 1d • Včera o 20:02
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zuzana1981 • 1d • Dnes o 09:35
DAKUJEM !

zuzana1981 • 1d • Dnes o 11:15
prasiatko30 poprosila by som ta ci by si mi nehodila link kde si to nasla dik

miranda04
13. jan 2009

nechápem,prečo dávate deťom rôzne zahraničné mená, ktoré nie sú vôbec ani v kalendári-ved´ máme toľko pekných dievčenských a chlapčenských mien.................. 😉

katy1979
13. jan 2009

miranda každý podla svojej chuti. ak sa to hodí k menu tak prečo nie.
my sme dali medzinárodné meno. t.j. je používane vsade na svete. t.j. nemusím ani v amerike ci v rakusku vysvetlovat meno napr. jurko či janko. jednoducho je to sebastian kamkolvek idem.

rozdiel v dlžnoch a makcenoch v kalendari vôbec nerozlisujem, lebo keby že to beriem do uvahy tak tiež môj syn nemá meniny.

mne skôr robí vacsie vrásky ked si ho niekto premenuje. vacsina mu tam pridáva dlžen,ale on je sebastian s krátkym A. neviem ako by to komolili kedže sme chceli povodne dat Sebastien.

lyongirl
13. jan 2009

ja zas nechápem,prečo niekto nechápe, že sa mi jednoducho slovenské mená nepáčia natoľko, aby som ho dala svojím deťom. Sú pekné, ale neoslovili ma na 100%, tak prečo si nevybrať to, čo sa páči mne? A keďže sme v EU a nebudeme pravdepodobne celý život sedieť na zadku v tejto krajine, tak nech nemá problém s menom aj niekde inde.....

monuska_9
13. jan 2009

lyongirl presne tak moj nazor 😉

lyongirl
13. jan 2009

😉

ivka19
13. jan 2009

mne ani neslo o to,ze sa mi slovenske mena nepacia,ale neslo k priezvisku,kedze manzel je cudzinec.

lyongirl,tvoj anjelik alex je dievcatko ci chlapcek 😉 pytam sa len preto,ze sestra ma tiez alexa chlapca a teraz po 12 rokoch sa mu meniny zmenili,kedze segra ho niekde nasla,inak myslim,ze v slovenskom kalendari 😉

lyongirl
13. jan 2009

my máme chlapca, meniny sme zatiaľ oslavovali v deň jeho krštín, čiže neviem, kedy má Alex meniny a v slovenskom kalendári je len Alexander a Alexej, no stále mám dilemu, kedy tie meniny oslavovať.....

sassi
13. jan 2009

lyongirl - Alex na Alexeja 9.1. 😉
my mame Alexandra, a ten ma 27.2.

http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku
študujte 😀

sassi
13. jan 2009

inak v našom kalendari je kopa mien, ktoré sa už absolutne deťom nedávaju, tak nechápem, prečo tam už nepopridávali tie teraz bežné.
na wikipedii je na každy den aj 10 mien, len to treba popozerať

lyongirl
13. jan 2009

sassi - to si hodila dátum 😀 , ja len že vtedy má narodky švagor, takže oslava tam, 11 má nerodky segra, takže oslava tam a potom aby sme mi robili oslavu my zvlášť pre mužovu rodinu a zvlášť pre našu, no to by sme oslavovali každý víkend a celý mesiac 😀 , jedine že by sa oslavy pospájali nejak dokopy....