Mená ktoré nie sú v kalendári - kedy budú deti oslavovať meninky?

mrenka
15. feb 2007

Ahoj maminky, ako to riešite keď dávate deťom mená, ktoré nie su v kalendári, kedy budú oslavovať? viete niečo o tom, že sa dá požiadať o zápis mena do kalendára na požiadanie za poplatok?neviete ako to funguje?ďakujem velmi pekne 😉

warholette
27. aug 2010

@ashleynka ked na to idem odvodenim, tak 30. januara.
meno ashley vzniklo z "ash tree", co po slovensky znamena jasan, druh stromu. najblizsie zenske meno k "jasan" je jasna a jasna oslavuje 30. januara, na Emu. dufam ze som pomohla 🙂

monkula
27. aug 2010

@ashleynka ja som našla, že Ashley má meniny 14.mája
http://www.americannamedaycalendar.com/female_a...

nessaf
27. aug 2010

ahojte a ako oslavujete meniny ked ma vase dieta dve mena? nasa je tereza johana a premyslame ci jej budeme slavit oboje menin. ako je to u vas?

monkula
27. aug 2010

@nessaf aj moja dcérka má dve mená, a oslavujeme meniny toho prvého mena... To prvé v našom kalendári nie je, a na to druhé sme oslavovať nechceli, lebo je 5 dní pred jej narodeninami a ani nie mesiac po Vianociach a takto má meniny v auguste... 🙂

warholette
27. aug 2010

@monkula najlepsie na tom je, ze americania meniny vobec neslavia a nikdy o nich nepoculi 😀 😠

@nessaf podla mna stacia meniny prveho mena, ako pisala monkula, ale skor preto, aby jej ostatne deti nezavideli. ja mam narodeniny aj meniny v lete a preto som v skole nikdy nemohla oslavovat so spoluziakmi, lebo sme boli vsetci na prazdninach. a keby tam bol niekto s dvoma menami a dvoma meninami, tak by ma asi porazilo 😀 a s jednymi meninami usetrite na darcekoch 😉

monkula
28. aug 2010

@warholette to som už počula, hlavne že majú porobené stránky, že namedays 😀 😀 To POliaci oslavujú meniny viac než narodeniny... a tiež je niektoré meno aj tri razy v kalendári, pesne ako maĎarské mená..

Ja mám narodeniny v lete, a meniny v máji

warholette
28. aug 2010

@monkula tak to by bola amerika, keby oni nieco nemali? 😀 😀
o tych poliakoch som nevedela, no pekne pekne...
inak, moj maly ma az tri mena, takze my by sme mohli oslavovat a oslavovat 😉

monkula
28. aug 2010

@warholette veru, tiež musia mať všetko..
a napíšeš, mi, ako sa malý volá?

samurajko
30. aug 2010

dobry den ja som sa chcela spytat kedy oslavuje meniny Sebastián?dakujem

warholette
30. aug 2010
ivanaaa20
3. sep 2010

Dobry den chcela som sa opytat kedy oslavuje timea?????dakujem lebo sa z manzelom nevieme dohodnut

warholette
3. sep 2010

@ivanaaa20 3. maja, link na stranku s meninami mas v prispevku nad tvojim, staci nan kliknut 😉

lucinka1104
4. sep 2010

@ivanaaa20 3.maja

denisocka
4. sep 2010

práve ma 10.11.pobavila Meluzína 😀

inač,mohli by 13.9. zrušiť blbe meno Ctibor a dať konečne Tobias do našho kalendara 🙄

lucinka1104
27. sep 2010

A neviete niekto akéhopôvoduje meno Samea?????jedna baba v pôrodnici dala také meno ,ale ja som otom nenašla nič....
Innak s mien ktoré nie su v kalendári sa mi veľmi pači Emily, Naomi, Leonie, Jesicca, Amy, Schantal

lenadka
27. sep 2010

lucka5 😀 😲 😎 😠 😒 ☹ 😉 🙂 😵 🤐 😨 kf0hjkghfkhkjbkvljbnkkkkkkkkjnkg 😲 😒 hffffvg,h,hj,gj

lucinka1104
28. sep 2010

ja som sa prave zaľúbila do mena Saniya a Sanei, no kedže mam rada zdrobneniny mien tak by to nešlo takže naše tretie dieťatko akbude dievčatko bude Nikol a ak chlapček tak by som chcela Christophera už len prehovoriť muža on chce Tomášato potom radčšej Tadeáš al. tobias , Timon je krásne ale Timon a Timea...eeee

lucinka1104
28. sep 2010

@lenadka to ma byť ako čo ????nechápem 😀

maggie2
28. sep 2010

@lucinka1104 božíčku, nepíše sa Schantal ale Chantal keď už 😉 nepíše sa Jesicca ale Jessica, Saniya je typické muslimské, resp. arabské, africké meno (zvláštne, že ťa to láka), v eu regióne sa používa väčšinou Sanja (veľmi časté juhoslovanské meno). Nikol, Nicol viem že na SK môžeš dať ako dievčenské meno, ale ak sa Ti dieťa raz zatúla do Nemecka, bude mať problém, tam sa totiž pripúšťa iba ako chlapčenské meno. Pokiaĺ ide o Christophera, je to pekné meno ale sú ho plné už slovenské dediny i osady, nič v zlom inak. Nechcem Ťa uraziť, len mi nedalo poopraviť nejaké chyby 😉

lenadka
29. sep 2010

@lucinka1104 ospravedlnujem sa to moja 5 rocna dcera zasadla za pocitac, kym som isla k mladsej-prebalit ju 😅 juj potvora 😝

fruchtbar
29. sep 2010

@maggie2 poznam vela dievcat s menom Nikol alebo Nicol v Nemecku 😉 ,aj v Rakusku.....nemyslela si nahodou Colin?

maggie2
29. sep 2010

@fruchtbar nie, nemyslela. Podľa rozsudku súdu (Amtsgericht Bielefeld) zo dňa 10.5.1967 je Nicol, Nikol (krátka forma odvodená z mena Nikolaus) výlučne mužské meno. Podľa rozsudku súdu (Landesgericht Mainz) zo dňa 2.9.1982 je Nicola výlučne mužské meno. Nicola nemecké úrady aj preto nepovoľujú dávať dievčatám, nakoľko v talianskom a švajčiarskom regióne je rovnako znejúca forma Nikola tradične mužským menom.

Je možné teda, že tie Tvoje známe buď sú narodené pred rokom 1982 (Nicola) alebo pred rokom 1967 (Nikol, Nicol) keď ešte bolo možné tieto mená zapíasať dievčatám, alebo skôr majú v skutočnosti zapísané na matrike presné znenie mena: NICOLE, NIKOLE (pôvodom odvodené od francúzskeho mena Nicolas) čo sú obe formy skutočne obľúbené dievčenské mená v nemecky hovoriacich regiónoch.

Ak by predsa sa Tvoje známe volali mužskou podobou mena, je možné že boli zapisované na matrikách mimo Nemecka, resp. matrikár v nejakej nemeckej obci/meste si nebol vedomý predpisov. (Hovoríme o Nemecku, rakúsky predpis k tomuto menu, nemám k dispozícii)

Nebudem písať ani, čo všetko je možné zapísať na matrike na SK, je to niekedy až smiech cez slzy aké neexistujúce skomoleniny cudzích mien sa dostanú do matričnej knihy. A je to chyba, pretože matriky skutočne sú schopné zapísať úplnú absurditu, len preto, že im niekto donesie vytlačenú stránku z internetu, pritom sa vôbec nepreveruje, či ide o vierohodný zdroj.

Ale ak si niekto myslí, že napr. Majkl, Sajmon, Saymon či Saimen, Devid, Endru alebo Ketrin je originál zahraničné meno, proti gustu žiaden dišputát 😀

warholette
29. sep 2010

@fruchtbar oni sa mozno len citaju Nikol, ale pisu sa s e na konci (Nicole, Nikole). samohlaska e sa totiz na konci nohych mien nevyslovuje - Veronique, Dominique, Nicolette, Jeanette...

@maggie2 no Majkl je super meno 😀 😀 Endru mi chvilu trvalo, kym som si ho prelozila... a Ketrin mi znie ako nazov nejakeho lieku.

maggie2
29. sep 2010

@warholette áno to je to, čo som zabudla napísať, že NICOLE aj NIKOLE má rovnakú výslovnosť "NIKOL", preto asi tá domnienka. A tak sa to i zanieslo do slovenských matrík. Ale je to chyba, ktorá sa už nedá napraviť, lebo je to zaužívané. Precens by vznikol ak by niekto chcel dať na SK chlapcovi meno Nicol, Nikol, čo je úplne legitímne, lebo to JE mužské meno. Vznikol by problém s "obojpohlavným" menom. Ozaj sú také? Teoreticky je možné dať na SK chlapcovi meno Andrea? Čo myslíš?

lucinka1104
29. sep 2010

@maggie2 ja píšem s malou na rukách aj teraz aj vždy dotoho mi tu ťuká drobec....

maggie2
29. sep 2010

@lucinka1104 drobec jeden 😀 ako už vie písať

lucinka1104
29. sep 2010

@maggie2 muž chce dať Nikola a ja som v nemecku robila 5 rokov s problémami menom Nikol som sa nestretla

maggie2
29. sep 2010

@lucinka1104 pozri si moja horeuvedené čo napísala @warholette. Výslovnosť Nikol(a) , Nicol(a) a Nikole, Nicole, je rovnaká. Len prvé sú mužské a druhé ženské mená. Veď skúste, uvidíte čo Vám na nemeckej matrike povedia.

lucinka1104
29. sep 2010

ja viem že sa to píše Nicole optarovala som s tým menom dievčatko vo VIedni ale ja chcem normálne slovensku podobu Nikola čo oslavuje 29.8 ako keby bolo na mne bola by bud Michaela, Zara, Zoana, Klára ,ale muž o týchto menách nechce ani počuť tak som nechala po jeho Nikola alebo Leona
saniya mi znie tak pekne exoticky ale to meno by som nedala

lucinka1104
29. sep 2010

@maggie2 čo ty tu stále tých nemcov splietaš ja žijem na SR moje deti tiež e nech si nemci myslia čo chcú keby som sa tým mala riadiť oni ani meno Lukáš nepoznajú len Lukas