Meno pre chlapčeka. Aké je podľa vás najkrajšie?

sophia
31. máj 2006

Najkrajšie chlapčenské mená podľa Vás.
Napr. - Sebastián, Samuel, Adam

ollski
2. feb 2010

keby som mala chlapcka teraz...asi mu dam meno Emil, alebo Ivko alebo Palko, kubinov je moooooooooc
(u nas dal meno ocko, my sme si isli doporodnice pre Lucku, ked mi povedali ze je to chlap, bola som v takom soku, ze som nebola schopna vyplodit meno 😀 )

mircalla
2. feb 2010

🙂)

moj priatel je cudzinec s irsko-francuzskym menom, takze sa to tym padom este komplikuje.....z tych zahranicnych som tiez na nic neprisla...zato fakt pre holky by som mala aj 20 kandidatov na meno

zefa
2. feb 2010

my máme Samuela..ja som chcela Nicolasa
www.babynames.com
www.babynameworld.com

moncicii2000
2. feb 2010

ja som rozmyslala nad dvoma menami pre synceka bud Michal alebo Viliam ... nakoniec som dala Viliam strasne sa mi toto meno lubilo a aj lubi .. lebo ho nema vela ludi .. 😉

tinkerbell
2. feb 2010

V poslednej dobe som uz parkrat pocula meno Markus, co som sa naozaj cudovala, ale je to celkom zlate 🙂

denisocka
28. feb 2010

no,tak odvčera máme potvrdeneho pipika,tak možem vyberať aj ja. sice som mala vybrate že Lianka,ale moc sa nehodí 😀

zuzana76
28. feb 2010

denisocka - Tadeas, citala som ze sa ti pci aj mne velmi, hlasujem za Tadeasa 😉

zuzana76
28. feb 2010

hmmm, tak mne sa paci Samuel, Dominik, Daniel, ale muzovi nie, tak mame problem

lluckaa
28. feb 2010

deni sa mas, že už vieš pohlavie, .... ja som stále nedočkavá, v 17tt ešte nebolo vidno, či to bude dievčatko alebo chlapček, ale mám vybrané meno pre chlapčeka OLIVER 🙂

denisocka
28. feb 2010

no,, hej Tadeaš ... jj , alebo Matuš , no a ododnes aj Tobiaš 😝 - sa mi t o lahnšie vyslovuje ako Tadeáš

mala by som Šimona a Tobiaša .... alebo Tadeáša ..... alebo šimon a matuš .....

zuzana76
28. feb 2010

lluckaa, aj Oliver sa mi paci a ako ho budete zdrobnovat? my sme amli pri prvom vybrateho Olivera, no nakoniec sme dali patrik

denisocka
28. feb 2010

no,mne tiež včera dokyna vravela,že určite nič nebude vidno a naraz že -jééj , pimplik - pekne vajka a nad nimi jak sviečka na torte pipik. no ale vravela,že to ešte nie je jednoznačne,aj ked asi ťažko z pipika urobíme cikulu,že? šak som to videla a pupočnik to nebol

zuzana76
28. feb 2010

no najlhasie sa vyslovuje Simon a Matus, len to mi pripomina tu dvojicu filmovu Simona a Matusa, taky tlsty ciernovlasy a chudy blondak, hral tam Bud Spencer

lluckaa
28. feb 2010

... Tobias je krásne meno, pred mesiacom si ho pre svojho synčeka dala kamarátka ... a ešte Kristian je nadherné ..

zuzana76
28. feb 2010

ja zajtra volam do Hlohovca, objednat sa na 3D, aj ja som uz nedockava

zuzana76
28. feb 2010

a tie zharanicne som tiez pozerala, ale neviem, ja chcem nieco take medzi, ani nie uplne slovenske,ze Vladimir, napriklad, ale ani az priliz exoticke, ze napr Aidan a podobne

denisocka
28. feb 2010

a ma Tobias či Tobiaš?

lluckaa
28. feb 2010

... deni drž sa toho čo si videla 🙂 keď pipík , tak pipík 🙂

zuzana76
28. feb 2010

pri Tobiáš sa mi asi viac paci Tobias, bez makcena

denisocka
28. feb 2010

ja chcem take že biblicke, pekne... nie take že ich je tu na mraky--nejakých Markoch a maximoch a tak

lluckaa
28. feb 2010

... Tobias ... nie Tobiaš, ale aj Tobiaš je pekné no pravda ťažšie na výslovnosť

zuzana76
28. feb 2010

hej, ja tiez ani Alex, ani Maxim, nemam nic proti, ale aj Samuelov a Danielov je vela a to su tiez biblicke mena

a uz aj Dominikov a Adamkov ☹

zuzana76
28. feb 2010

Daniel je pekne, lebo ked je malinky tak sa mu da povedat Danko a neskor Dani

denisocka
28. feb 2010

Tadeáš
Tadeáš - je rozumný, má hebrejský pôvod a jeho význam je zrejme "šikovný", "rozumný" alebo "smelý", "odvážny". S nositeľmi tohto mena sa na Slovensku stretávame výnimočne. Oslovujeme ich Tado, Ted, Tadeáško.

ale obiaš-to je vobec v kalenári?

lluckaa
28. feb 2010

... aj ja chcem hlavne meno zo slovenského kalendára, či to bude chlapček alebo dievčatko a taktiež musím vybrať meno , ktoré bude môcť mať aj pri krste, takže musí byť svaté, nechcem krstiť dieťatko s dvomi menami... a zahraničné mená ako Wanessa , Nicolas atd sú krásne ale už časté a predsa nie slovenské

zuzana76
28. feb 2010

Tobias asi nie je v kalendari

Daniel zase znamena Boh je sudca

denisocka
28. feb 2010
denisocka
28. feb 2010

Meno Tobiáš
m. z hebr. Towijjáh mojím majetkom je Jehova alebo Jehova je dobrý, lat. Tobias, rus. Tovija, Tovij, dom. Tobo
(zdroj: fodor.sk)

zuzana76
28. feb 2010

ako tam dam iny mesiac?

denisocka
28. feb 2010

Meno Tadeáš
m. asi z hebr. Taddai (lat. Thaddaeus), nejasné, azda šikovný, rozumný alebo smelý, odvážny, poľ. Tadeusz (Tadeuš), maď. Tádé, rus. Fadej, tal. Taddeo
(zdroj: fodor.sk)

Meno Šimon
m. - Šimona ž. z hebr. Šimhón počúvajúci, načúvajúci, lat. Simon, maď. Simon (Šimon), poľ. Szymon (Šymon), dom. Šimo
(zdroj: fodor.sk)

Meno Matúš
m. z hebr. Mattithjah dar boha Jehovu, v gréc. sa rozlíšili podoby Mattiás Matej a Matthaios Matúš, pôv. významom blízke sú mená Bohdan, Božidar, Izidor, Teodor, Dorota, Deodáta, Donát, Jonatán, Matej, lat. Matthaeus, čes. Matouš, poľ. Mateusz (Mateuš),resní analýzu.??z jednoho rozdìlení.??datum konce prvního období.?1je zùstatková hodnota na konci životnosti a
(zdroj: fodor.sk)

http://slovnik.dovrecka.sk/etymologicky-slovnik...