Meno pre chlapčeka. Aké je podľa vás najkrajšie?

sophia
31. máj 2006

Najkrajšie chlapčenské mená podľa Vás.
Napr. - Sebastián, Samuel, Adam

riave
12. júl 2011

Ahojte babulky, u mna je favorit Tadeáško, no okolie ma hned zavrhlo ze ake otrasneeee meno, hlavne svagrova, ale tak manzelova rodinka ine meno nechce ako po manzelovi, ako inak...potom som zvazovala Alex ci Maxim. Myslite si, ze Tadeáško je zla volba ? Chcela som meno, co nik v okoli nema, Samuelov a Jakubkov je tu plno...A najkrajsie je ze pri vybere mena ma malinky kopol a aj ked som muzovi povedala ake meno sa mi paci, tak kopol zase🙂 muz sa ani nejak nevyjadril k mojmu vyberu, no je skor za tradicnejsie meno ako Martin alebo Palo....ach jaj...

didiana333
12. júl 2011

@riave mne sa to meno velmi páči... 🙂 zaujímavé a nevšedné...a o problémoch s rodinou viem tiež svoje...Jerguš bol tiež tak prijatý... 😀 Ale ubránila som si to meno pred všetkýýýými...JA som vedela,že je to meno pre moje druhé dieťa a hotovo.... 😀

sashabb
12. júl 2011

@riave Tadeáš je zaujímavé meno 😉 kludne ho daj ak sa ti páči.
Inak nechápem čo sa do výberu mena pre TVOJE dieťa starajú ostatní? a hlavne švagriná? veď tá nech si vyberá meno pre svoje dieťa.
Pokiaľ by som mala toto podstúpiť, tak by som meno pred všetkými tajila a povedala by som im ho až pri oznámení, že sa bábo narodilo 😎
A ešte, po manželovi by som meno nikdy nedala (ja osobne, nechcem nikoho uraziť), dieťa má mať "svoje" meno (aj keď nezvyčajné či originálne 😀 ) a vadilo by mi označovanie malý-veľký, starý-mladý..

riave
12. júl 2011

@sashabb ja presne zdielam tvoj nazor...oni su strasne slipky, s tym ja nic nenarobim...ano meno im mienim oznamit az po narodeni, len toto sa konkretne dozvedeli od dcerky, ked tam bola, to vies, vyzvedaju...a tak kto ma taku podarenu rodinu, tak to velmi dobre pozna ake to je...starat a montovat sa budu do vsetkeho...manzel tiez si nezela aby bol malinky pomenovany po nom, tiez je nazoru, ze dietatko ma mat svoje meno...tak snad sa aj na vybere dohodneme vcas a nie az v porodnici 🙂)

ivveettaa
12. júl 2011

@riave ja súhlasím s názorom, že meno pre svoje bábo vyberajú rodičia a nie celé príbuzenstvo! Nenechaj sa odradiť negatívnymi názormi 😒 a mimochodom, Tadeáš je prekrásne meno, aj náš malý dvojročný sused sa tak volá, je to Tadynko s dvomi rožkami na hlávke 🙂 Nech sa už rozhodneš ako chceš, želám ti hlavne zdravučké bábätko 🙂

riave
12. júl 2011

@ivveettaa dakujem, si zlata, hned mam lespiu naladicku 😉

lebo5
12. júl 2011

ja keby som mala chlapca tak ERIK 😎

bobocka
12. júl 2011

@riave neries ci sa okoliu meno paci alebo nie.je to tvoje dieta a meno mas pravo riesit len ty a tvoj muz.nik iny.my mame doma michala a ked som to povedala,tak som videla na kamaratoch ,ze si myslia,ze ok,ale aj podla nich lepsie by sa dalo najst-kedze teraz je boom so zahranickymi kadejakymi zvlastnostiami 😅 my sme chceli miska a k malemu sa ani nic ine nehodi.on je proste maly sibal misko 🙂 a tadeas je krasne.nezvycajne,netuctove a krasne.podla mna vyborna volba. este sa mi paci ten alex,ale maxim sa mi s panskym casopisom spaja,to prve ma hned napadlo,takze to by som ja osobne nezvazila,ale to je len moj nazor. a mna do vyberu mien inych ludi nic nie je 🙂 a este sa mi paci aj vyber tvojho muza-martin.martin je pekne silne meno pre dospeleho muza a martinko znie velmi milo.takze to je tiez velmi dobra volba podla mna 🙂

riave
12. júl 2011

@bobocka dakujem za nazor, potesil a velmi 🙂 na okolie uz fakt6 kaslem, ja sa nechcem rozculovat a chcem len klud...ano muz tiez ze maxim ? ako ten casopis ? 😀 takze ostalo len Tadeasko a Alex, dokonca ma napadlo ich dat obe, ale to uz by bolo asi moc...Martina uz v rodine mame, takze to asi nie...no ved snad sa dako dohodneme do septembra 🙂

syslica
12. júl 2011

@riave Najbližšia rodina tvojho synčeka ste vy: ocko a mama... nerieš komentáre ostatných príbuzných, možno že aj Tadeáško v brušku by rád bol Tadeáško, ako si sama napísala - tak prečo nie? Dajte meno aké sa vám páči, ostatní si skôr či neskôr zvyknú... aj u nás to tak bolo 😉 .

lehotka
12. júl 2011

@riave Tadeáš je super 🙂 ja som chcela to meno, ale manzel okamzite zavrhol 😒 my budeme mat Lea, tiez vela ludi z rodiny ma odradza, ale dohodli sme sa, ze manzel vybera chlapcenske meno 😎

riave
12. júl 2011

@lehotka dakujem, som rada, ze sa vacsine paci 🙂

bobocka
12. júl 2011

@riave btw septembrove deticky su naj 🙂 moj drobec sa narodil 26.9 🙂

lenulien
12. júl 2011

@riave Ak sa môžem aj ja vyjadriť, mám podobný problém. Mám manžela Tomáša, veľmi sa mi to meno páči, ale manželovi sa nepáči dať meno po otcovi,že ich budú volať malý/veľký, starý/mladý. Chápem ho a tak by som nikdy neurobila proti jeho vôly. Termín mám už v auguste a stále zvažujeme, lebo sa mi páči len Tomáško. Inak je to podobné ako Tadeáško, aj nad tým som rozmýšlala. Mne sa od malička páčilo meno Timotej, ale mám takého milého svorka, keď už rodinu spomíname, že mi znechutil to meno, že ho bude volať nie Timotej ale ty motaj ☹ uznáte, prvý vnuk sa mu má narodiť, pochybujem nad ním, či je normály. A nepovedal to raz, najmenej desaťkrát pri rôznej príležitosti, až som sa rozhodla, že sa sna od 15-tich rokov vzdám a manžel navrhol meno Tim. Že ho môžete tiež ako Timoteja volať Tim, Timi, Timo, Timko, Timinko tak ako keby sa volal Timotej a tiež sa to podobá na Tomi, Tominko. Nám sa to tak páči a zrejme to tak aj dáme, tiež sa to nepáči veľmi rodine, len môjmu bratovi (mladšia generácia) a v práci polovica na to reagovala že pekné a druhá, že Timotej by bolo lepšie. Sto ľudí, sto chutí. Nehľaď na iných, ak sa to vám páči a nie je to meno, ktoré by sa nejako dalo zosmiešniť, tak malý bude určite spokojný. Ja tiež keď vidím, že pribudlo meno Jakubko alebo Samko, nič proti tým menám, sú krásne,tak ma striasa, tí ľudia si neuvedomujú, že sa tak volá každý druhý chlapček a že všetkého, čo je veľa stráca na atraktivite. Takže moja, daj Tadeáška. Mimochodom mená na T milujem 🙂 Trošku dlhší príspevok, ale ja som strašná rapotačka 🙂

lenulien
12. júl 2011

@riave A ešte som ti pozrela, koľko ľudí minulý rok dalo meno Tadeáško a bolo ich presne 108, takže sa to meno dáva, môžeš byť spokojná 🙂 Inak je to na stránke www.minv.sk.

pudlik
12. júl 2011

my máme dvoch chlapcov Erik a Patrik. Obe mená som navrhla ja a manžel súhlasil, pri oboch sme meno vybrali ešte pri plánovaní 😉

lenulien
12. júl 2011

@pudlik No vidíš, a chlapci sa nejako sťažujú, že majú mená, ktoré nie sú masové? Určite sú radi, že keď sa vonku hrajú, tak aj vedia o koho ide, keď na nich niekto zakričí a nie ako Samkovia a Jakubkovia, ktorí strácajú identitu pri takom masovom výskyte ich mena.

pudlik
12. júl 2011

@lenulien zatiaľ sú ešte maličkí, ale myslím, že problém s menom mať nebudú. Nám sa tie mená páčia, som spokojná aj manžel. Manžel je Róbert, ja som nechcel a po rodičoch mená a ani manžel, tak sme sa zhodli na tých. Radi by sme ešte tretia a ak bx bol chlapec tak asi Dominik, alebo Filip, neviem. Ale to je len sen zatiaľ, uvidíme čo bude...

martinkatinka
12. júl 2011

@lenulien - ja mám Samka, ale chcela som to meno už od osemnástky 😀 10 rokov som čakala na svoojho Samka... keby bolo dievčatko, tak je Júlia

zuzana76
12. júl 2011

tak ja mam tiez Patrika a podla mna je ich tiez dost a je to asi masove meno a mam aj Samka a zatial sa nestazuje 😀 , ja zase stale neviem, co ludom vadi na tom,ze je vela Samkov, Jakubkov a podobne, kedysi bolo tiez vela Janov, Petrov atd... a vsetci su tu a nemyslim,ze by kedysi mali z toho nejaky komplex.
@lenulien
je to pekne meno, tak je ich vela

inak tadeas sa mi tiez paci
@riave

riave
12. júl 2011

@lenulien dakujem, dakujem , dakujem velmi ma potesil tvoj prispevok, mas pravdu, kaslem na okolie, je to moj syn a len ja s muzom rozhodnem, no ak sa prikloni k svojej "podarenej" rodinke, tak to bude len a len na mne, co mi vyhovuje :D

riave
12. júl 2011

@lenulien jeej, dakujem, pokukam to 🙂

zuzana76
12. júl 2011

@lenulien a predstav si, ja si uvedomujem,ze ich je vela, ale mne sa to meno paci a hotovo, je to moje dieta, mno nie je hanlive, je krasne a ma aj pekny vyznam

akurat minule som videla jeden film, svedsky, rodicia dali svojej dcere meno Metallica, vraj su chudobny a to je jediny luxus aky mozu svojmu dietatu dopriat - luxusne meno 😀 , dakujem pekne za taky luxus.

mojdend
14. júl 2011

tak pridavam sa do debaty, ak mozem 🙂 . mne sa hned od zaciatku, ako som otehotnela, pacilo meno Oliver, manzelovi nie az tak, vraj to je ako Oliver Andrassy, vraj mu to bude pripominat. No to teda pochybujem, ked sa malinky narodi, tak verim, ze andrassy ho ani nenapadne. tak som to predostrela rodine (aka to chyba) no a manzelova rodina v pohode, ale moja.......tak mi to meno znechutili, ujjo a teta vraj poznaju olivera a ten nie je celkom ok, segra tiez pozna olivera a tiez je zaostaly, v praci mi zas kolegovia povedali (kolega je z UK), ze u nich meno Oliver je pre chudobnych ludi, teda, ze maju vela znamych oliverov aj z minulosti, ale vsetci sice znamy, ale ostali chudobni. no tak som hladala dalej. Pacil sa mi velmi Noel, ale to ma odhovorili, ze Vianoce po francuzsky, aj ked moja segra moje brusko inak ako Noel ani nenazve, velmi sa jej to paci. Kazdy tyzden sme sa rozhodli pre ine meno a nie a nie najst. Manzel chcel po sebe, on je Tibor, ale aj jeho otec je Tibor a mne sa to vyslovene nepaci, mat troch v rodine. my mame v rodine tiez troch milosov a otras, ja by som tak nedala, nech by mali ake krasne meno. Mame necele 4 tyzdne do porodu. Uz sme boli aj v takom stadiu, ze sa nam nepacilo ziadne. tak sme si vybrali par favoritov (oliver je stale na zozname) a rozhodnem sa asi az ked malinkeho uvidim, to budem citit, ake meno je to prave. Ale uz posledne tri tyzdne je to pre mna aj pre manzela DARREN a paci sa nam stale viac a uz ho tak aj v brusku volam, k priezvisku sa hodi, manzelovi sa paci, mojej rodine tiez, jeho rodine sme zatial nevraveli, ale asi pockam po porode a hotovo. nie je to bezne meno, tak som rada, ze ho nebude mat vela deticiek ( no a zijeme v zahranici a ani tu nie je tak zauzivane, co som rada). co vy na to? paci sa vam meno Darren (alebo Daren)?

nosoroztek
14. júl 2011

aj ja sa podelim o svoje zazitky 🙂 mne sa dlhe roky pacili mena pre chlapca Marco a Sebastian, pre dievcatko Ella ale ked som otehotnela, zacali sa mi pacit aj mena, ktore sa mi dovtedy nepacili 🙂 do uvahy sme ale museli vziat aj manzelovo priezvisko, aby kombinacia mena a priezviska znela prijemne, dala sa lahko vyslovit a zapamatat. Napr. Sebastian sa uz k priezvisku nehodil. Ked sme este nevedeli, co budeme mat, mali sme, samozrejme, dve alternativy. Dievcatko- Sabinka a s menom pre chlapceka to uz bolo tazsie. Co sa pacilo mne, nepacilo sa manzelovi, co sa pacilo jemu, tak to sa nepacilo mne 🙂 snazili sme sa hladat menej frekventovane mena a nakoniec sme skoncili pri klasickom slovenskom JAKUB 🙂 ani neviem preco sme na to meno nepomysleli hned, je take pekne a ma vela moznosti, ako utvorit zdrobneninu. Takze v brusku uz niekolko mesiacov byva Jakubko a nic sa na tom nebude menit 🙂

jana_eyre
14. júl 2011

ak sa mozem pridat, tak spomeniem mena, ktore sa pacia mne a mojej polovicke.. ak sa nam podari mat dieta, tak chlapec by bol Edgar a dievcatko Liliana, alebo Elma.. tie mena mame vybrate uz dlhe roky, aj ked okoliu sa nepacia.. a to mi je jedno, ak sa nam deti podaria, budu nase 🙂

timotej
14. júl 2011

@lenulien schvalujem tvoj výber aj my máme Timiho a som maximálne spokojná ešte sa mi velmi páči Ondrej také slovenské a nedáva sa často. U nás je strašne vela Lukášov,Tomášov,Jakubov, Petrov,Samkov tak ja by som určite dala čo sa menej dáva. Ešte ma napadli také zvláštne mená sú pekné Hugo, Alan, Leonard.

lenulien
16. júl 2011

@timotej Ďakujem. Ja nevravím, že frekventované mená nie sú pekné. Sú a preto sa dávajú, ale mne osobne by to vadilo, keby sa malý strácal v dave rovnakých mien, nevravím, že musí mať super zvláštne meno jediné na Slovensku, ale určite nie som za masové mená. Každý sme iná osobnosť, niekto rád zapadne do davu, iný rád niečím osobitejším vyniká, takže výber mena závisí od osobnosti rodičov, preto sa každému páči niečo iné. Pokiaľ to meno nie je hanlivé a nedá sa zosmiešniť,tak určite deti budú spokojné.

lenulien
16. júl 2011

@mojdend Ahoj. Daren sa mi páči, ale krajšie je s jedným r. Stačí už to, že nie je také známe, nemusí sa ešte komplikovať špecifickým písaním s dvomi r. Pekné meno. Pripomína mi to po slovensky darček. Pekné.

lenulien
16. júl 2011

@zuzana76 Je veľa pekných mien, ale niekedy mi to príde ako davová psychóza, keď sa začne dávať veľmi masovo. Ale vravím, niekomu práve to vyhovuje, je hrdý, že má meno, ktoré "letí" a niekomu práve to vadí, chce niečo "výnimočnejšie". Ale určite je pekné. Inak by sa nedávalo.