Meno pre chlapčeka. Aké je podľa vás najkrajšie?

sophia
31. máj 2006

Najkrajšie chlapčenské mená podľa Vás.
Napr. - Sebastián, Samuel, Adam

jabadaba
28. aug 2011

@bobocka s tymto musim suhlasit.

bobocka
28. aug 2011

@jabadaba uz presne neviem s ktorym mojim nazorom suhlasis 😀 ale aj tak dakujem 😉

weverka11
28. aug 2011

jednoznačne to naše 😀 Gregor 😀

chanella
28. aug 2011

Teo 🙂

weronika646
28. aug 2011

mne sa pacia Samuel,Alexamder,Nikolas🙂

tucika
29. aug 2011

@jabadaba @ivetah @martija @alena76: Dakujem Vam za rady! 🙂 Nastudovala som si vyznam oboch mien. Dorian, ma grecky povod, podla starogreckeho kmena dorov, najvyznamnejsi Dorian je Dorian Grey od Oscara Wilda, ktoreho pribeh hovori, ze bol nesmierne krasny a obdivovany, az prepadol marnivosti, nechcel zostarnut, 🙂 zapredal svoju dusu, aby zostal vecne mlady, ide o konflikt vonkajsej krasy a ohavneho vnutra... 😒 Dorian moze byt aj meno pre dievca: Doriane, Dorianne...
Tristan: Tristan bol rytier od okruhleho stola, ktory miloval Isoldu a ona jeho, ale islo o nestastnu lasku, lebo Isolda bola slubena kralovi...Mozno aj z toho tristny - smutny, nestastny!
Minuly rok sa podla statistiky Min. vnutra narodili 3 Dorianovia a tusim aj 3 Tristanovia...
Este mame aj verziu Ayo, africke meno povodom z Nigerie, znamena happiness 😵 ( Nase dieta bolo splodene v Keni 😀 ) Myslim, ze ma asi stari rodicia vyhodia so vsetkymi 3 alternativami! 🙂

jabadaba
29. aug 2011

@bobocka s tym co si pisala o priezviskach slovenskych a nevsednych menach k tomu. Ja to vnimam rovnako. Proste tie mixy rydzo slovenskych, castokrat dost nevydarenych ci smiesmych priezvisk plus napr. anglofonne meno....ako priklad Kevin Zaviš. A takych je velmi vela. A tiez sa cudujem. 😝

slniecko2011
29. aug 2011

@weverka11
krasne meno🙂 moj manzel chcel tiez Gregora, no vyhrala som ja a bude Georg :P

lucinka1104
1. sep 2011

Môj manžel nakoniec vybral 3 mená Alexander, Adrian a Andreas a ja mam v prípade že to bude chlapec ak raz bude, kedže som už 2 x potratila vybrať no neviem veru ktoré!??

marashy
2. sep 2011

Ahojte, nedávno sa potvrdilo, že budeme mať chlapčeka a neviem aké meno by som mu mala dať... Ja by som chcela niečo nezvyčajné ale mm je dosť konzervatívny a jemu sa také mená nepáčia... cítim sa bezradná...ako ste vybrali meno vy...ja chcem mať pocit spokojnosti a nie len, že no dobre tak sa bude volať...Ku každému menu mám niečo prečo sa mi nepáči.... Poradte mi 🙂

mihouk
2. sep 2011

My sme mali vybrate meno Alexej a volali by sme ho Lex, obom sa nam pacilo, hodilo by sa k Maximovi a vcera nas doktorka sokovala, ze to vyzera na babu a mame problem 😝 Takze asi idem do inej temy na inspiraciu, zatial pracovne meno Matilda 😀

bobocka
2. sep 2011

@marashy tak dajte dva 😀 jedno vyber ty a druhe manzel. 😉 v dnesnej dobe ma vela deticiek dvojite krstne meno,len nech to nie je uplne diametralne odlisne ako napr jozef nathaniel bla bla bla. 😅 nech to aspon trochu spou ladi a zvazujte aj priezvisko.ak mate rydzo slovenske,tak zahranicne u nas netypicke meno s takym priezviskom je ako past na oko.myslite na to,ze vas syn ma to meno navzdy.vyberte meno,ktore ma pre vas nejaky vyznam 😉 este mas cca 4 mesiace na doklepnutie mena.hlavne sa koli tomu nehasterte.tak ako je maly tvoj syn,je aj syn tvojho draheho a mate obaja rovnake pravo meno vyberat.my sme si hned na zaciatku tehu urcili ze meno pre chlapca vybera manzel a meno pre dievcatko ja.no ten druhy musel s vyberom suhlasit.nemohol byt radikalne proti.no my mame velmi podobne nazory na mena a ziadne prekaracky neboli.u nas to bolo rychle rozhodnutie 🙂

marashy
2. sep 2011

@bobocka no veď dve mená už asi bude mať a samozrejme druhé mno bude po manželovi Štefan 😝 , lenže jemu sa nepáčia tie mená ktoré ja vyberám...ako ta napadol práve nataniel práve to som si vybrala 🙂 ale to nechce ani za svet ...druhé meno čo sa mne páči je nikolas aj k tomu má pripomienku, že to je obľúbené meno rómskych spoluobčanov .Moje jediné kritérium je, aby malo meno, ktoré nemá nikto z nášho okolia a keď to meno vyslovým, tak ma nenapadne žiaden chlapec s kým som chodila v puberte 🙂 ... v rodine máme Márka, Krištofa, Borisa, Alexanderov, Marekov, Martinkov, Marcelov to sú mená ktoré sa mi páčia a dala by som hociktoré z nich...
@mihouk u vás už aj Maxim nie je klasické, tak Alexej je tiež pekné a tvoj mm je otvorený na takéto nezvyčajné mená, čo ti závidím...

mihouk
2. sep 2011

@marashy Tym ze nezijeme na SK, tak nam zalezi aby sa vyslovovali rovnako v oboch krajinach a aby si na tom nase babky nevylamali zuby a musi to zniet dobre k priezvisku. Maxima sme dali preto, lebo raz sme isli autom a robili si srandu z mien a oboch nas napadol Maxim a bolo rozhodnute. Ale nech uz vyberies meno akekolvek, tak ked sa babo narodi, tak budes na pochybach. My sme na Maxima tyzden kukali a pytali sa ci vyzera ako Maxim a teraz mu to sadne presne. Ale aj tak ho volavame Kubo, Sisik, Truhlik a podobne 😀
Inak oblubene meno u romskych spoluobcanov je momentalne Onur

bobocka
2. sep 2011

@marashy no vyber ako uznas za vhodne,no mne nathaniel stefan moc neznie 😅 popravde k stefanovi budes mat asi tazky vyber.zahranicne tam pasovat moc nebudu.
moj muz nie je otvoreny nezvycajnym menam,ani aj nie som 😀 preto nebol vyber tazky.v dnesnej dobe sa uz pomaly kazde dietatko vola nejak zvlastne a tie "zvlastne" mena uz stracaju na originalite.stavaju sa tuctovymi a prave tie nase kedysi casto davane mena sa stavaju netradicnymi.moj syn je michal a je to krasne silne meno.da sa povedat aj milo zdrobneninou.k malemu sedi neskutocne.dali sme meno po svagrovi.ak budeme mat druhe babo,tak bude hanka alebo adam.mne sa praveze taketo mena pacia 🙂

alicaz
2. sep 2011

Jednoznačne ALAN,ale 100 ľudí 100 chutí 😵

alexa7
4. sep 2011

Páčia sa mi rôzne mená napr. Christian (Chris)-Pekné,jednoduché a nie tuctové alebo Marco,Leonard,Hugo 🙂

maggie2
9. sep 2011

@alexa7 nechcem sa Ťa dotknúť, ale práve mená ktoré si uviedla, sú v súčasnej dobe už tuctové 😉

maggie2
9. sep 2011

@marashy "vražedná kombinácia", skutočne. Skúste ešte pórozmýšľať nad inou kombináciou mena. Ak dáte podobu Štefan, tak sa obávam, že všetky nezvyčajné a hlavne cudzie mená sa budú so Štefanom biť, ak nevyberiete klasickejšie meno, ale budete trvať predsa na nezvyčajnom, uprednostnite už vybrané druhé meno v podobe Stefan (bez mäkčeňa)

leteku
9. sep 2011

Ahojte, no my sme mali veľmi ťažké rozhodovanie. Žiadne tie zahraničné mená sa nám nepáčili. Až jedného dňa ma napadlo meno Juraj tak som si ho vyslovila a bolo jasné ako sa môj synček bude volať. Je to typický Jurko, krásne slovenské, v dnešnej dobe priam exotické 🙂 .

spalka
9. sep 2011

ahojte, ak potrebujete mennu inspiraciu, alebo sa len pobavit odporucam toto 😀 - http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku

alexa7
9. sep 2011

@maggie2 Christian je uz tuctovy? 😀 😀 no toto 😨

maggie2
9. sep 2011

@alexa7 od Christiana je už snáď tuctovejší len Christopher 😉

jarunka111
9. sep 2011

@alexa7 pre mňa tiež nie je tuctový, nepoznám a ani som vo svojom okolí som toto meno nepočula 😉 Takže nedá sa asi vždy všeobecne povedať, že je niečo tuctové.....inak, pekné meno 🙂

alexa7
9. sep 2011

@maggie2 Fíha tak to som nevedela,ze je az tak popularne to meno 😀
@jarunka111 Aj mne sa veru paci 😎

kokorunecka
9. sep 2011

🙂 Nám sa s manželom páči jednoznačne meno Damian ;)

lea1333
9. sep 2011

Ahojte mne sa paci quido ale drahy s tym nesuhlasi:@ on by chcel lea tea alebo alexa len ja som chcela aby bolo moje dieta vinimocne z menom a nie ako kazde druhe;)tak budem este badat mame casu dost ked ze sme v case snazenia:Daj artur sa mi paci ale to je moj brat a drahy povedal ze to je ako meno pre papagaj:Dchlapy su z inej planety darmo:D

jarunka111
9. sep 2011

@lea1333 poznám jediného quida, ale to je taký malý psík 😀 😀 😀 Inak ostatné mená sú pekné a tebe sa už žiadne iné nepáči?

denisenko
9. sep 2011

@lea1333 ja som chcela povodne pre druhé dieťatko meno Nils......ale to mi neprešlo u muža.....Takže ak bude chlapček bude Simon a dievčatko, neviem, zatial vymyslel len tatinko že Nina, ale ja rozmýšlam aj nad Zarou 😉

anjelicek26
9. sep 2011

@jarunka111 - no je ich uz celkom dost, aj tu na konikovi je ich 5-6 😉

@lea1333 - ja neviem, dieta je vynimocne predovsetkym svojou osobnostou a nie tym, ako sa vola (samozrejme to nemusi byt uplna masovka ako Samko, Simonko, Jakubko, Jurko, Tomasko). Podla mna taketo za kazdu cenu sa volat inak spravi vela detom zo zivota peklo. Quido! No skus si toto zavolat na detskom ihrisku a uvidis, kolko ludi zdesene otvori usta, ze to hadam nie. Tomu malemu potrva aspon tri roky kym cisto z hladiska vyslovovania bude vediet svoje meno povedat 😅

Moje deti maju uplne bezne mena, medzinarodne, my sme uz v tretej krajine za 5 rokov a urcite sa este budeme dalej stahovat, takze jednoduche v kazdej krajine vyslovitelne mena su pre mna prioritou.

@kokorunecka - Damian je velmi pekne 🙂