Meno pre chlapčeka. Aké je podľa vás najkrajšie?

sophia
31. máj 2006

Najkrajšie chlapčenské mená podľa Vás.
Napr. - Sebastián, Samuel, Adam

danjelca
6. jan 2012

Alan🙂

lalia2
6. jan 2012

My sa rozhodujeme medzi Thomasom, Maximom, Andreasom a Alanom. Mne sa najviac páči Alan a Thomas. Len neviem či by Alana nevolali neskôr Alo alebo podobne, to sa mi nepáči. Poraďte mi... A z dievčenských sa mi páči Laura a Sára, ale tých je veľa. Potom Sarah, Saskia, mm sa páči Klaudia...

lvka
6. jan 2012

Podla mna Alan 🙂 jeden mi tu beha po izbe ;)

danjelca
6. jan 2012

nikdy som nepočulo skratku alo na Alan🙂Mne príde alan vhodné meno pre dospelého muža ako aj pre bábätko.Napríklad neviem si predtavit babičku Lillianu ale dievčatko malé ano.Tak treba uvažovat aj nad tým🙂

anjelicek26
6. jan 2012

@lalia2 - podla mna Alan sa uz neskracuje, ja tiez jedneho poznam a inak mu nikto nepovie.

tehua
6. jan 2012

niekedy je srandovna aj kombinacia surodencov. my mame kristiana a sebastiana

briketa
6. jan 2012

Mame Neal a Liam 😵

lalia2
7. jan 2012

@lvka
@danjelca
@anjelicek26
veď práve rozmýšľame aj tak, že aby to bolo normálne meno aj pre dospelého chlapa. Mne sa Alan páči, no kolegyňu máme Alenu, tak každý ju volá Ala, tak sa toho obávam, že by ho volali Alo. A to je hrozné. No nie je ich tak veľa, ináč sám Maxim... tých je už veľa. Takže ak sa neskracuje podľa vás, tak ešte nad tým pouvažujeme 🙂

petkave
7. jan 2012

Ja mám doma Vincenta Leona... Pretože otecko to tak chcel... Vincent je po mužovi a na Leonovi sme sa zhodli obaja... Všetci sa zo začiatku čudovali, či sa mi dieťatko bude volať Vinco. Že to je meno pre starého chlapa... Volám ho Vincko, keď ma zlostí, tak aj Vinco. Zvykli sme si, je to originálne a všetkým známym a príbuzným evokuje meno Vincko veľkého šibala, ktorým on aj v skutočnosti je 😵

danjelca
7. jan 2012

alan alanko, alo som v živote nepočula. Alan je proste alan. elegantné meno zaujímavé aj internacionálne, jednoduché a moderné navdžy.Maxíkovia vyjdu z mody a dospelý muž max? čo ja viem🙂))

petkave
7. jan 2012

@lalia2 je to o tom, ako si ho zvyknete volať doma - najbližšia rodina a priatelia. A ak by ho aj decká neskôr v škôlke či v škole mali tendenciu prezývať Alo, myslím, že malý sa bude brániť, lebo na taký tvar svojho mena jednoducho nebude zvyknutý a hneď všetkým vysvetlí, že on je Alan a nie nejaký Alo 😉

petkave
7. jan 2012

@danjelca ja si vždy spomeniem na maxipsa fíka, neviem prečo... Dobre som sa nasmiala, keď som sa pred mesiacom dozvedela, že aj môjmu bývalému sa narodil jeden taký Maximko 😀

danjelca
7. jan 2012

maxipes fík🙂))))

miroslava124
7. jan 2012

Ahoj ja len k tomu menu alan. Velmi pekne meno ale ja poznam jedneho Alana a volaju ho aj alanko a aj Alino. Je ešte maličký. Podla mna vždy sa najde niekto kto mu vymysli nejaku skratku mena a podobne. Hlavne aby sa páčilo meno vam a vy ho budete volat ako vy chcete

petkave
7. jan 2012

@danjelca presne ten... Ale zase, my máme a mali sme v rodine psov s ľudskými menami: Filip, Hugo, Lujza, Attila 😀

danjelca
7. jan 2012

tak ak to bude chlapec ja alana asi nepresadím je to priatelov prvý pes..a druhý Ninka:DDD

lalia2
7. jan 2012

@danjelca mi máme psa Laru, aj keď s tým menom už k nám prišla. Atiež je to pekné meno....

petkave
7. jan 2012

@danjelca máte psa Ninu? To je obľúbené aj u psov aj u ľudí 😀

danjelca
7. jan 2012

@petkave mali sme Ninku najkrajšiu a teraz máme že: arwenku🙂-slniečko

barbyna6
7. jan 2012

@sophia ĽUBOŠKO mi ho maaaaaaaaaaameeeeeee

lussy23
8. jan 2012

Mne sa najviac páčia: Matej, Šimon, Benjamín, Filip, Arthur, Sebastián a Lucas.

sandy80
8. jan 2012

Rozmýšľam o mene Matias (dar Boží), len neviem, ako by sme ho volali - Mati? Maťko? máme doma Samuela (meno Božie)🙂))) Teraz vidím to meno Lucas, aj to je pekné meno🙂 Len zase ako ho volať? Luki???🙂)))

teresa124
8. jan 2012

my máme Thobias Aleš

nanulik
8. jan 2012

Gabriel

sima4
9. jan 2012

U mňa je to tak,že čo mi fakt prekáža je ked dá mamina svojmu bábu 2 mená,príde mi to zbytočné a v živote nevyužiteľné a nepraktické,mená ktoré ani nevieme ako sa píšu taktiež len strach do budúcnosti 😖 Ale beriem to tak,že každý máme iný vkus 🙂

A vrátim sa, k tým menám aké sa mi páčia,zaznelo tu meno ALAN,podľa mňa veľmi pekné a zaujímavé...
-Adam
- Filip
-Sebastián
-Kristián
-Bruno
-Tobiáš
-Marko 😀

slavuska30
9. jan 2012

mne sa páči velmi Peťko, tak sme ho dali najmenšiemu 🙂 a ešte je pekné Miron 🙂

michaelka5
9. jan 2012

jednoznačne Matej 🙂, jedneho mame aj doma 😀

alex31
9. jan 2012

U nas vyhral Alexander .... meno vraj pre mudreho a inteligentneho muza ... tak uvidime ci z neho raz bude doktor alebo pravnik 😀 😀 😀

eri28
9. jan 2012

mne sa paci dominik 😉

adrika214
9. jan 2012

Matej, Mathias, Samuel, Simon