Meno pre chlapčeka. Aké je podľa vás najkrajšie?

sophia
31. máj 2006

Najkrajšie chlapčenské mená podľa Vás.
Napr. - Sebastián, Samuel, Adam

harvanovasimona
27. aug 2014

ludia ake mam dat meno pre chlapca uz som z toho na nervy pretoze termin porodu sa blizi a je neviem vybrat neake meno ktore sa bude hodit k priezvisku

aprilka9
12. sep 2014

@harvanovasimona sme na tom úplne rovnako, nemám meno pre chlapca a termín sa blíži závratnou rýchlosťou... áááááá!!! Všetko čo vymyslím, tak mi nejaká dobrá duša sprotivý a ani výber z pekných mužských nie je..

lucymk
12. sep 2014

@aprilka9
@harvanovasimona
tak to sme natom rovnako.ja mam termin o 3tyzdne a doktorka mi povedala ze urcite pojdem skôr. mena sice mam ,ale sa este neviem rozhodnut. doma mam Amy /ejmi/ a Lili. Spociatku som chcela Luis ale kazdy ma len odhpvara ,tak som na pochybach. uz mi stoho, tak sibe ze som si spravila 6 listockov a uz mi ostavaju len dva . Ani netusim ake,lebo som ani nepozerala co vyhadzujem. Moji kandidati su: Sebastian, Filip, Kamil, Matus, Maximilian a Luis. Keby bolo na manzelovy,tak je Matusko. prosim poradte,lebo ja fakt neviem,alebo prijmem aj ine meno co by sa k mojim babam a priazvisku Kalis hodilo

sylvia225
12. sep 2014

ja mám Dominika a Lukáša ... teraz budú mať 12r. a 9r. a nemala som obdobie, že by som mohla dať nejaké iné. Ja som si napísla 5 mien chl. a 5 dievč. keď som bola tehu /nechceli sme vedieť pohlavie, tak to bolo 50 na 50/ - Dominik bol prvý na zozname a to sa aj mužovi najviac páčilo a pri druhom som nevedeláááááááááááá, potom muž, že Erik a potom že aj Lukáš sa mu páči, tak z toho som vybrala Luki 🙂 Babu som mala Viki, ale nevyšlo nám 😀

sylvia225
12. sep 2014

@dara29 Filipkov je veľa, páči sa mi šimon, aj tých je už ale dosť a viliam je pekné ... aj vilko aj viliam 🙂

aprilka9
12. sep 2014

@lucymk tak sme na tom rovnako.. meno nemám a lístočky sú super nápad.. asi nechám "vyžrebovať" moju malú 😉 My máme doma takmer 2r Vivienne (Vivi) a teraz uvažujem nad Tobias, Lukáš (Lukas), Nikolas, Alek (Alec) .. ale ani jedno nemám nejako top obľúbené.. Páči sa mi Alek, ale zatiaľ neboli nejako pozitívne ohlasy..

aprilka9
12. sep 2014

@lucymk hmm, k priezvisku Kalis sa mi nehodí z tých mien iba Kamil, aj keď sa podobá najviac.. U nás tiež manžel chcel Viliama, Matúša alebo po ńom Štefan (čo sa mne vôbec nepáči!!) Na tých menách mi vadí, že celú ZŠ aj SŠ ich budú volať Števo a Vilo.. a mne sa páči na dieťatku Maťko, ale zasa manželovi nie, tak preto Matúša nedáme

lucymk
12. sep 2014

@aprilka9 mi sme taka velka rodina,ze pomali uz nemam s coho vyberat.Mne osobne by to nevadilo,ale niektori by ma zozrali aj s topankami, keby som ich meno zopakovala.napriklad Lukasa,Alexa,Tobiasa a Nikolasa som zo zoznamu radsej vylucila. Mame aj Filipa, Sebastiana a Matusa co by nevadilo ,keby som mala aj ja.Uvazovala som aj nad Lukasom ,ze co dajak by to dotycna prezila,ale nastahovali sa knam do bytovky sice slusny ale aj tak su to romovcia otec Lukas a mali zlaty Luky

aprilka9
12. sep 2014

@lucymk no ja som najprv vylučovala mená, ktoré sa vyskytovali v mojej rodine a okolí.. že nebudem opakovať..ale potom som zistila, že mi ostane na výber len Medard 😅 😀 😀 😀 Tak kašlem na to! Jediné čo nedám, tak Samko a Šimonko, lebo tých má susedka hneď oproti nám.. A suseda nad nami má Tobiasa.. ale ten už má 11r, tak to je dosť veľký rozdiel..
A tiež sme veliká rodina a pri mene Vivienne ešte teraz počúvame výčitky.. niektorí si nevedia zvyknúť, niektorí to debilne vyslovujú a pod.. Ale toľko ich..

harvanovasimona
13. sep 2014

@aprilka9 jj stebou suhlasim a asi kotvim na Denis alebo patrik a este oliver

harvanovasimona
13. sep 2014

@lucymk vsak nechaj matusko ked sa aj manzelovy paci

prasiatko30
13. sep 2014

Viktorio

harvanovasimona
13. sep 2014

@aprilka9 manzel chcel aby bolo meno po nom kedze sa vola frantisek tak mne sa to meno zasadne nepaci a vie ze meno po nom nechcem dat take sa asi zmieril s tym ze meno vyberem ja Len problem je v tom ci to odsuhlasi kedze sme to este neako neriesili spolu take dufam ze to daako doriesime...

lucymk
13. sep 2014

@harvanovasimona uvazujem aj nad tym,ze nakoniec dam Matusko,ale na 100% rozhodnuta niesom

tortelinka
13. sep 2014

@lucymk túto časť príspevku som nepochopila "sice slusny ale aj tak su to romovcia" 😖

lucymk
13. sep 2014

@tortelinka ak ste romka,tak prepacte ak som vas urazila.Ja osobne nemam nic proti romom.v mojom okoli poznam vela slucnych a dokonca aj moja sesternica ma roma.ide o to,ze v dnesnej dobe sa deti smeju uz zo vsetkeho a nerada by som bola ak by sa moje dieta trapilo ,ze sa vola ako jeho sesed rom. aj keby bol bieli,tak by som meno Lukas nedala, pretoze sme susedia v jednej bytovke.

tortelinka
13. sep 2014

@lucymk nie, nie som rómka a áno, urazilo ma to...nejde teraz o to či sa mi meno páči, ale netuším prečo by sa nemohlo moje dieťa volať rovnako ako róm, fakt ma doteraz nenapadlo, že by niekto nechcel dať rovnaké meno ako má moje dieťa, pretože je róm..smutno mi je z toho ☹

aprilka9
13. sep 2014

@harvanovasimona no u nás takto bojujeme s menom Štefan, ktoré chce manžel po sebe a ja ani za svet.. nepáči sa mi..

lucymk
14. sep 2014

@tortelinka samozrejme,ze nieje v tom problem.vsetci sme ludia a kazdy ci je uz bieli,rom, polak,cech...... sa stane ,ze maju rovnake mena.Poznam pripad ked sa jedno dievcatko volalo ako romka zo susectva a zlomyselne deti sa jej posmievali.Môze sa aj stat,ze dam akekolvek meno ,tak aj tak keby nahodou tomu nezabranim,lebo zacne chodit do skôlky,skoli,ale teraz v tej situacii ma len napadlo,ze preco mam prikladat ruku do ohna.dufam,ze ste pochopili co som tym chcela napisat. poznam aj pripad ked sa dievcatko nastahovalo do dediny a zas sa volalo ako pes, tak to tiez bol problem.

lucymk
14. sep 2014

@tortelinka este chcem povedat ,ze nemusia to byt ani deti z okolia,ale môze to byt aj tvoja rodina, surodenci.....napriklad.ked sme sa ako deti pohadali,tak ma volali striga.v skole zas ,ked sa blizili moje meniny,tak spoluziaci nezabudli na poznamku, ci mam uz nachystanu metlu,alebo ci zajtra priletim na metle.viem ,ze ako diata som to tazko znasala.clovek si asi ani neviberie.môzes mat akekolvek meno a ked ti clovek chce ublizit,tak si vzdy nieco najde

tortelinka
14. sep 2014

@lucymk jasné, ja som reagovala na to typické "ja nie som rasista, ale...."je mi to také smiešne, tým nemyslím len teba, to je také slovenské ☹

lucymk
14. sep 2014

@tortelinka Tym nemyslim len teba,tak to mam ako chapat!!!. Akoze prepacte,ale ja som reagovala na vasu odpoved,preco som napisala ,to co som napisala a preco by som take meno nedala.Kazdy si chrani len to svoje a ked poznam pripady ake sa deju,tak zato ze keby nahodou chcem ochranit svoje dieta,tak to som uz rasistka? Vidim,ze ste nic nepochopili,alebo tomu ani nechcete chapat,tak ja sa k tomu viac vyjadrovat nebudem.

tortelinka
14. sep 2014

@lucymk ok, nemám záujem vyvolať hádku, aj tak už sme mimo tému, a ja robím presne to isté, chránim si svoje (mám rómske dieťa), pekný deň

dinna4
14. sep 2014

mne sa paci velmi Marko 🙂

a.v.k
24. sep 2014

Odkedy som videla Eža Vlkolinského a zistila som, že Ežo je vlastne Ezechiel, nemôžem si pomôcť, celkom sa mi to meno páči. Mám rada starosvetské mená, ktoré môžu byť dnes opäť in. Každopádne sa tak vyhnete davovej mánii mien Samuel, Jakub, Adam, hoci ja osobne si myslím, že aj tieto mená sú v poriadku. S manželom máme zatiaľ vybraté meno Michal.

prasiatko30
25. sep 2014

ja som si myslela ze z mien ma uz prekvapi maloco ale teraz v telke v jednej relacii je jeden chlap co sa vola Honorato 😀

lamianka
27. nov 2014

Ja cakam 6-te dietatko a veru s chlapcenskym menom to nebolo jednoduche 🙂. Dievcenske nam bolo jasne "Klára", ale kedze o par tyzdnov alebo dni 🙂 sa narodi chlapcek, rozhodujeme sa medzi Jakubom a Bartolomejom.
U mna vedie Bartolomej, u deti Kubo 🙂))

lamianka
27. nov 2014

Len pre inspiraciu - doma mame:
Anna Maria
Katarina
Filip Jan
Maria Lujza
Peter
🙂

mamartinka
27. nov 2014

@lamianka uf nezavydim tolko deti na dnesnu dobu co je.Klobuk dolu pred tebou.A co mozem za seba povedat tak tiez a jednoznacne Jakub je krajsie.

kurta
16. dec 2014

ahojte hladám meno pre chlapca. Poradťe mi.