Meno pre chlapčeka. Aké je podľa vás najkrajšie?

sophia
31. máj 2006

Najkrajšie chlapčenské mená podľa Vás.
Napr. - Sebastián, Samuel, Adam

badimeria
22. jan 2016

@mamik ahojky vedela by si aj mne vyppcitat dakujem 😉

pampushik
6. feb 2016

My mame Danielka, po ockovi....nikdy som neplanovala pomenovat dieta po manzelovi, ale ked sa mi pritrafil muz s takym krasnym menom tak co som mala robit? :D velkeho volame tatik Dano a maleho Danko, Danik, Danielik.....a teraz neviem ani za svet vymysliet druhe chlapcenske :(

zanaza3
6. feb 2016

My sme sa s manzelom jednoznacne zhodli.na mene Damian 🙂

pampushik
6. feb 2016

@bibi21 Danko by k Jankovi urcite pasoval...my mame Danka a teraz cakame druheho, tiez sme uvazovali nad Jankom, ale asi bude Branko (Branislav)

lilitela
19. feb 2016

@pampushik Celkom pohodove mena.

Inak sa zapajam do tejto temy, pretoze fakt neviem vybrat. Podla mna je pre chlapcov strasne malo peknych mien, a z tych co sa mi pacia, bud momentalne trhaju prve priecky vo frekvencii, a neviem, ci je to fajn, ked kazdy druhy je Adam a Jakub, na druhej strane dalsie mena, ktore by prichadzali do uvahy a su menej frekventovane, zase uz mame vychytane v rodine, napr. tych Dankov mame dost. No a ostatne mena v kalendari - to uz aby som syna pomenovala Cyril, alebo Ambroz (prosim prepacte, ak sa vola tak vas syn). No fakt neni z coho vyberat.
U dcery sme taky problem vobec nemali - vela krasnych a menej frekventovanych mien.

warholette
29. feb 2016

@lilitela mne sa celkom pacia "medzinarodne" mena, Oliver, Viliam, Patrik, Erik... taky Samko, Sebastianko, ci Jakubko mi doslova usi trha :D tolko ich je vela.

betka239
29. feb 2016
Používateľ betka239 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od betka239.

Aj Romanko je pekne 😉

lilitela
29. feb 2016

@warholette A asociujete si mena s niekym z minulosti?
@betka239 Aj mne sa paci, ale mi vadi, ze je dost tvrde (mame tvrde priezvisko) a nenasla som kratsiu zdrobneninu - Romi, Romko?
Ja myslim, ze ani v porodnici nebudem vediet uviest meno.

lilitela
29. feb 2016

Ja by som potrebovala, aby sa meno nemuselo nahlasovat hned pri porode, ale az po par dnoch -ved dieta sa da identifikovat aj inak ako vlastnym krstnym menom.
Mne sa pri dcere stalo, ze sme mali vybrane meno, samozrejme pri porode nahlasene, a ked som ju nasledujuce dni v porodnici pozorovala, nesedelo mi to k nej a neustale som mala potrebu ju volat menom, nad ktorym som ani velmi predtym neuvazovala. Trvalo mi niekolko tyzdnov, nez som si zvykla na jej meno a tazko sa mi to akceptovalo.
Nechcem si to zazit este raz pri druhom dietati.

babatkoo
29. feb 2016

@lilitela ak sa nemylim tak sa da krstne meno zmenit po dobu kym ste s porodnici. Jedna kocka menila meno dcerke. Nesedelo jej meno Lujza a tak dali Lauru. Skuste sa spytat

lilitela
1. mar 2016

@babatkoo Vdaka

jarka800
1. mar 2016
Používateľ jarka800 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarka800.

@liitela uvidis daju ti ho do ruk a pozries sa na neho a vtedy sa rozhodnes ake meno 🙂

jachin
2. mar 2016

Podľa mna pre chlapcov je veľmi veľa pekných mien v slovenskom kalendári...ja som si nevedela vybrať, lebo sa mi dosť mien páčilo.

@lilitela inšpi pre Teba: Aleš, Alan, Teodor, Aurel, Frederik, Kamil, Tibor, Alexej, Gregor, Tadeáš, René, Emanuel, Krištof, Félix
všetky pekné a nie frekventované

humka2
2. mar 2016
Používateľ humka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od humka2.

René je velmi pekne meno, aspon podla mna 🙂

lilitela
2. mar 2016

@jachin Je to cisto vec vkusu a nazoru, chapem.

babatkoo
2. mar 2016

@jachin Fredirik 🙂 krasne. Uvazovala som nad nim

mamartinka
3. mar 2016

@babatkoo Fredirik 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lilitela
12. mar 2016

Bola som s dcerou na akcii a bola tam taka interaktivna hra - moderator vs. deti. A ako k nemu chodili na podium, tak sa s kazdym predstavil. Cau ja som Jaro (moderator) a deti sa predstavovali: Maxik, Samo, Sofia, Vivien, Kiko (asi Kristian)... Strasne mi to rezalo usi oproti tomu klasickemu Jarovi. No ved ked dam svojmu meno Andrej, tak z neho urobim normalne "menoveho" outsidera . 😀

babatkoo
12. mar 2016

@lilitela presne tak 🙂 moj Arthur bude tiez nezabudnutelny a nepomylitelny 😂

oli18
12. mar 2016

@lilitela A to ešte nehovorili priezviska, to by si videla 🙂 Napr. Vievien Bombáľová, Frederik Bujňak .... Podľa mňa treba krstné meno ladiť s priezviskom. My máme čerstvého Martina 🙂

lilitela
13. mar 2016

@oli18 Martin je pekne meno a nadcasove, uz za mojich cias bolo vela Martinov a nezmenilo sa to. Ja som chcela Jakuba, volakedy to bolo ojedinele meno, dnes ho ma tiez vela chlapcov. Treba sa rozhodnut ci volit meno podla frekvencie, alebo podla toho, co sa mi paci a kaslat na to, ci ich je dnes vela alebo nie.
A treba uvazovat aj do buducna - dnes by mi bolo cudne, keby mi na pohovor prisiel, Henrich alebo Matias (urcite by som hned lustrovala, ci ma rodicov cudzincov), ale predpokladam ze o tych 20-25 rokov to bude normalne, kedze dnes su tie mena rozne a nikto sa nepozastavi.

terki24
10. apr 2016

Táto téma je 10 rokov stará, ale to nevadí :D pre mňa sú najkrajšie Andrej, Zachariáš, Maximilián 🙂 celkom v pohode sú aj Samuel, Adam a Alexej ;)

nastaa
3. máj 2016

ahojte baby. aký je váš názor na chlapčenské meno Matias / Mathias? máte niektorá synčeka s týmto menom alebo niekto z vašich známych a ako ho oslovujú? 🙂 už dlho špekulujem nad výberom chlapčenského mena, ktoré nie je až také časté a Mathias mi lahodí ušiam najviac... 😀

mamartinka
3. máj 2016

@nastaa ahoj.@lucinuska ma Matiasa a olovuju ho Matisek.

mamartinka
3. máj 2016
lucinuska
3. máj 2016

@nastaa my mame Matiaska bez H a hovorime mu doma Mate Matisek Matiasko alebo este ked neco vyvede tak Mates 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

nastaa
3. máj 2016

jeeej, Matísek je pekné oslovenie ako z filmu "S tebou mě baví svět" :D a nevolajú jej drobca niektorí Matiáš? toho sa tak trošku obávam, lebo s tým š sa mi to meno až tak nepáči 🙂

lucinuska
3. máj 2016

@nastaa nie nikto mu tak nehovori obcas dedo na neho zakrici dede lebo starsi syn sa vola denis a volame ho dede a meno vyberal starsi syn z filmu stebou mne bavi svet

nastaa
3. máj 2016

@lucinuska jeej, to je neskutočne milé 🙂 nech to meno akokoľvek človek vysloví, nikdy mi to nepríde škaredo 🙂 jednoducho prekrásne meno. a to H v mene je podľa mňa v podstate zbytočnosť, veď sa to aj tak vyslovuje bez H, takže uvažujem, že to bude Matias 🙂

lucinuska
3. máj 2016

@nastaa ja som chcela aby znelo slovensky ked mame slovenske meno pre syna starsieho a mojmu muzovi sa Jakub Dominik ine slovenske pekne mena nepacili ale strasi si presadil pre braceka meno