Meno pre chlapčeka. Aké je podľa vás najkrajšie?

sophia
31. máj 2006

Najkrajšie chlapčenské mená podľa Vás.
Napr. - Sebastián, Samuel, Adam

avanka
27. aug 2010

my mame doma Lukaska a v brusku Andrejka, tiez sa mi nepacia zahranicne mena v spojitosti so Slovenskom ☹

maggie2
27. aug 2010

@anjelicek26 No každú nie. Poznám Alexandry, ktoré Saša nevolajú - napr. Alexa, Xandra atď.

Sascha , resp. Sacha, pokiaľ viem v Nemecku je samostatné meno, dokonca mužské, nemožno ho dať dievčaťu. Slovenská Saška, Saša je pôvodom prevzatá zdrobenina z ruštiny (Sáša, Sášenka).

bila
27. aug 2010

tak mi budeme mat co chvila doma maleho Miska 😀

katecameron
27. aug 2010

aj my mame Miska ale kocura 😀

lennka79
27. aug 2010

ahojte, mi sme vybrali meno Patrik, do úvahy pripadal aj Marko ale mam dojem že by ho volali Maro a to sa mi už nepáči.

tiffanka
27. aug 2010

Preferujem skôr prirodzené mená, žiadne umelé, ako napríklad Christopher atď. chápete 🙂

chanella
28. aug 2010

Ja som s priateľom práve dnes mala ísť na matriku zapísať meno lebo nie sme zobratí, ale zrušili sme to, lebo zase sa vynorili pochybnosti 😒 Ja som už dávno bola rozhodnutá pre meno Teo, ale priateľ chce aby meno malo peknú zdrobneninu a nevie si predstaviť, že by ho volal Teuško, Teinko ... a mne jednoducho TEO znie dobre. Priezvisko je nemecké, takže čisto slovenské mená s ním veľmi nejdu dokopy. A nedávno prišiel s menom Simon bez mäkčeňa. Ani to nie je zlé. Jaaaaj ťažké to máme 😀

nuca
1. sep 2010

Ahojte, este neviem pohlavie mojho babätka, ale nad menami uvazujem.Podla vas Janko v dnesnej dobe je velmi staromodne?
paci sa nam to, a bolo by to po otcovi.

79zuzana
1. sep 2010

@nuca Janko je pekne meno.... nasi chlapci sa volaju Peter a Pavol,... teraz este nevieme co to bude, ale manzel chcel aby to bol Janko ked bude chlapec, tak uvidime.... ja som vybrala Daniel... mam rada take normalne mena... ked bude dievcatko, bude Zuzana

avanti
8. nov 2010

@nuca, meno Janko podla mna vobec nie je staromodne, je to pekne dostojne meno, najviac sa mi paci jeho "vychodoslovenska" podoba Janik a ako bonus navyse, hodi sa takmer ku kazdemu priezvisku 😉 A urcite ich v skolke nebude tolko ako Jakubkov, Samkov, Martinkov, ci Tomaskov...

katecameron
8. nov 2010

nemyslim ze Janko je staromodne ale ja by som toto meno nedala a uz vobec nie ked sa tak vola otec dietata vsetci ho totizto v skole budu volat Jano a to je niepekne podla mna tak isto ako Zuzana -Zuza ved to je hrozneeeeeee a k tomu martinkovi u nas na skole je rebricek najcastejsich mien deti prva trojka 1.Martin 2.Patrik 3.Marek a Tomas tu u nas

helenkasabinka
24. dec 2010

mne sa paci Denis,Dominik a David len keby som dala Denis ,tak sa bojim,ze sa mu budu raz vysmievat nadavkou ,ze Denis-P..nis 😔 😅

jarodrahon
24. dec 2010

@helenkasabinka 😀 Dominik a David su podla mna super mena!

helenkasabinka
24. dec 2010

@jarodrahon dakujem pekne 😵 😵 😵

reisi
25. dec 2010

@helenkasabinka , ja sa usulam,skoro som spadla z postele, to ako ta pri denisovi napadlo??? 😀 😀 😀 Ale David sa mi paci!

akdarka
25. dec 2010

my mame Tomáša, velmi sa mi paci a hodi sa k nasmu nezvycajnemu priezvisku ;) a dalsi dovod bol,ze sa v kazdej krajine da vyslovit.ja som mala s mojim menom v zahranici vzdy problem, tak aj preto ta volba.

lulu19
25. dec 2010

ahojte my mame v brusku Matúška 🙂 🙂

timotej
25. dec 2010

my máme Timoteja

tina339
25. dec 2010

Mne sa páči Jakub,Tadeáš,Martin,šimon,Timothy,... 😀 a kopu dalších 🙂

mandy29
25. dec 2010

ahojte...my budeme mať chlapčeka a rozhodli sme sa pre meno Riško...prv sme váhali medzi Riškom a Filipkom..ale zvíťazil Riško 😀

abbey1
25. dec 2010

@mandy29 Fandím aj Riškovi,ale Filipko je naj naj naj.Krásne tehuľkovanie

mandy29
25. dec 2010

@abbey1 ďakujem 😉 už sa teším na Riška jak malá...už by som ho rada držala v náručí...som strašné zvedavá ako bude vyzerať, aký bude...a ty si bola taká zvedavá?

bea1971
25. dec 2010

ja mam Lukaska a Adrianka 🙂

anjelicek26
25. dec 2010

No my mame Maximiliana a sme spokojni, meno je sice caste, ale da sa z neho spravit "hocico", Max, Maxi, Maxim, Maximko... zijeme teraz v UK, skutocne "doma" sme v Nemecku a rodina na Slovensku... u nas trebalo nieco, s cim budu spokojni vsetci...

@mandy29 - Risko je pekne a Richard pre dospeleho muza je silne meno, Filipkov, Matuskov, Samkov, Lucaskov/Lukaskov, Tomaskov je teraz vsade taaak vela 🙄 Dokonca aj Tobias ide veeelmi do mody, aby ich v skolke potom nebolo 5 😖

erikaka
26. dec 2010

naši chlapi sú Peter a Erik.

lucia2222
26. dec 2010

Sebastian, alexander, Adrián 🙂

helenkasabinka
26. dec 2010

@reisi ako? moj muz mi to povedal,ze to uz pocul 😅 😀 😝

lucia2207
26. dec 2010

NO ja som mala vybraté meno Šimon, ale potom som začala pátrať po numerológii ..... a zistila som že to nieje celkom dobré meno tak neviem. Som dosť poverčivá a už aj ovplyvnená 😒 Ale páčia sa mi ešte aj Smuel, Filip, Martin, Jakub,ale s manželom sme sa ešte nedohodli

sisinka76
26. dec 2010

@mandy29 dobry vyber 😉

allanaa
26. dec 2010

Ahojte mamicky,som v 9tt a uz sa mi to blizi,cakame chlapceka ale neviem sa nejak rozhodnut pre meno ...mne sa paci Noel,Gavin ale moj priatel si vysnival Ashley alebo Jordan ...ja sa neviem rozhodnut je to normalne ze este nemame meno?🙂