Meno pre chlapčeka. Aké je podľa vás najkrajšie?

sophia
31. máj 2006

Najkrajšie chlapčenské mená podľa Vás.
Napr. - Sebastián, Samuel, Adam

li_la
20. máj 2011

@lemonkaa Otrepané... zaujímavý názor... ale asi vždy lepšie ako vybúriť sa na dieťati a dať mu meno JUSTIN QUENTIN...

preshibana
22. máj 2011

ked to bude chlapcek, tak manzel chce Mateja....ja som stale chcela Daniela, no aj Patrik, po manzelovi sa mi paci....Ale dohodli sme sa, ze ja vyberam dievcatku, manzel chlapcekovi....a Matej je celkom OK🙂

nikemisulda
23. máj 2011

mne sa strašne pači meno pre chlapca Patrik 😉

helenkasabinka
23. máj 2011

my budeme mat chlaceka s menom Michael 😉

lucinka1104
23. máj 2011

mne sa pači Christhoper a Jonas, ale mm ani za svet....tak ak ešte bude chlapec bude sa vyberať medzi Oliverom, Marekom, Danielom, Tomášom alebo Nikolasom

pokol
25. máj 2011

moje dievca sa vola kristina 🙄 😠

katecameron
26. máj 2011

@lucinka1104 Marek Daniel je pekneeeeee Nikolas niéééééé 😉

dobromila
26. máj 2011

mne sa okrem iných páči IVAN. O žiadnom malom Ivankovi som ani len nepočula v okolí, čo zvyšuje jeho atraktivitu pre mňa, ale manžel je zásadne proti ☹ Iné mená, čo sa nám páčia obom sú buď momentálne príliš časté, alebo ich už máme v rodine...

andrejka1974
26. máj 2011

ja som dal;a synom mena Jurko, Simonko, Matusko

zuzana76
26. máj 2011

@dobromila Ivanko je celkom fajn, aj mne sa paci, da sa mu pekne povedat

my mame chlapcekov Patrika a Samuela a mozno by sa mi pacil do tretice Viliam, ak by raz bol, Ivan by mi asi nepresiel.

timotej
26. máj 2011

my máme Timoteja

monika15
27. máj 2011

Nam sa strasne paci Nikolas.... 🙂 ) )

stelika
27. máj 2011

my sme dali Michal, mne osobne sa toto meno páči tak preto aj keď muž sa volá Michal, ale tiež je pekné Oliver, Maximilián, Nikolas.... 🙂

tamulik
27. máj 2011

aj my mame synov, strasi sa vola Radovan, volame ho Radko, a mladsi je Milan , volame ho Milanko. davali sme mena aby neboli smiesne k priezvisku a tiez aby ked budu dospely nezneli blbo. nejako mi nepasuje na dvojmetroveho chlapa volat Dominik, co moji chlapi budu. uz teraz su velikansky 😀

ollski
27. máj 2011

@dobromila ja som tiez chcela Ivka!! pekne meno 😉 este sa mi pacilo Emil, Palko, Andrejko..no potom povedali ze to bude opat dievcatko, som prestala riesit chlapcenske mena a v tom soku co som bola, ked sa narodil predsa len chlap 😀 som nebola schopna narychlo vybrat meno, tak vybral mm (Jakub)...ale ja by som asi dala Palka, alebo niektore z "mojich mien" 😉 Kubinkov je totiz veeeeeeeelmi vela....

ginger_fox
27. máj 2011

@edita84 @teddynko, tiez mam Teodora, ked som sa rozhodla, ze sa bude volat Teodor, tak som ziadneho nepoznala, no v poslednom case zacinam mat pocit, ze len samych Teodorov stretavam. Odjakziva sa mi pacili mena ako Samuel alebo Filip, podla mojich predkov, ale rozhodla som sa pre Teodora, ze nech moj syn nema v triede 5 dalsich spoluziakov s rovnakym menom a aky sok som dostala, ked som ho zapisala do jasliciek a tam zo 4chlapcov boli dvaja Teodorovia....

edita84
27. máj 2011

@ginger_fox wau tak tomu hovorím náhoda no vmojom okolí zatiaľ nie sú a ked sa pýtajú aké meno dáme tak len kukajú odkiaľ sme nabrali to meno ale tak ako píšeš aj ty nepáči sa mi ked pol triedy sa tak volá dúfam že my budeme mať šťastie a nenatrafíme na dalších Teov 🙂

teddynko
27. máj 2011

@ginger_fox No, priznám sa, ja tiež nepoznám iného Teodora, toto meno vymyslel mm, okolie gúľalo očami, že aké škaredé meno 😒 , ja som si už zvykla.. a ináč, viete, čo v preklade znamená? - darovaný od Boha.. a toto sa mi na ňom páči...

avanti
27. máj 2011

Pre tie z vas, ktorym ide o frekventovanost/nefrekventovanist mien, tu je stranka ministerstva vnutra, na ktorej mozno najst vsetky mena deti (chlapcenske aj dievcenske) narodenych za uplynuly rok spolu s presnym poctom na celom uzemi SR (v exc. tabulkach pod top 10). Snad to niekomu pomoze v rozhodovani 😉

http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-8&sprava=naj...

gucz
27. máj 2011

mne sa najviac páči meno Michal (Miško, Mišenko, Michalko). Jedného máme aj doma. Ale vo výbere boli aj Richard - Riško, Juraj - Jurko, Matej, Timotej - Timko, a mne sa páči aj Peter - Peťo, ale tak sa volá manžel a on nechcel po sebe meno. A nepáčia sa mi mená Sebastián, Kristián, Christian, Nikolas, teraz je ich kopec , je to veľká móda. Ale tak každému sa niečo iné páči. Sú také módne vlny, dcérka má v škôlke viac Natašiek, a vo väčšej triede je zasa veľa Sofií...

edita84
27. máj 2011

@teddynko presne význam je krásny 🙂

avanti
28. máj 2011

@ginger_fox @edita84 @teddynko, len pre vasu info, kedze som nadabila na vasu minidiskusiu o frekventovanosti mena Teodor - podla statistiky Min. vnutra sa za uplynuly rok narodilo na uzemi SR 65 Teodorov a 34 Teov, takze sancu stretnut niekde menovca mate pomerne malu 😎

syslica
28. máj 2011

@avanti Náhodou som naďabila na tvoje tipy pre cmulinko na strane 28 a musím konštatovať, že si presne "môj človek" 🙂 Ak sa nám niekedy podarí tretie a bude to zas chlapec - tak bude Bystrík (ten síce v tvojom výbere nie je, všetci naokolo len krútia očami - ale mne sa aj ak páči 😝 ).

ivka1603
28. máj 2011

Ahojte kočky....mne sa veľmi páčilo meno Oliver, ale dala som pre syna meno podľa výberu môjho manžela...jemu sa veľmi páčilo meno Rastislav, tak máme doma malého Rastíka a ja som teraz tiež veľmi spokojná....zvykla som si a iné meno by som mu nedala, proste mu pasuje 🙂

anjelicek26
28. máj 2011

@avanti - takze Maximilianov je len 20 na Slovensku za minuly rok, tak to take zle s nami nebude, v Nemecku vraj vedieme statistiky, no snad to chlapec prezije, ked sa tam o rok vratime 😀

Ale len som to tak preletela - 12xÁkos??? a 39x Ádám??? A 1x Elvis 😅 😅 😅

warholette
28. máj 2011

@avanti jej, pozerala som ten zoznam a moj syn je jediny zo svojim menom na celom slovensku 🙂 a pritom ma celkom bezne zahranicne meno 🙂

lucinka1104
28. máj 2011

@warholette a ako sa to volá???

lucinka1104
28. máj 2011

@warholette a ako sa to volá???

warholette
28. máj 2011

@lucinka1104 vola sa Travis 😉

ginger_fox
28. máj 2011

@avanti moj Teodor sa narodil predminuly rok. Mam proste pocit, ze pocet Teodorov kazdym rokom rastie 😕

lucinka1104
28. máj 2011

baby čo je lepšie Oliver Balko alebo Leonard Balko?