Meno pre chlapčeka. Aké je podľa vás najkrajšie?

sophia
31. máj 2006

Najkrajšie chlapčenské mená podľa Vás.
Napr. - Sebastián, Samuel, Adam

ibenova
22. nov 2011

ja mám synátorov dvoch 🙂 Prvý sa volá Šimon a druhému iné meno ako Matúš sme asi ani nemohli dať :D

happygirl
22. nov 2011

Keby bolo keby 😉 a keby sme mali chlapceka, tak by sa volal urcite Adrián, Adriánko alebo len Aďko, Adinko, Aďuško 😎 po tatikovi 😀 tak sa aspon nasa mladsia vola Adrianka 😎 😎

zuzikak
22. nov 2011

@tehulka21 pozri to nie je argument. Ty mozes tvrdit, ze ty si zase tusila po tom aby tvoj prvorodeny sa volal XXXX 🙂

zuzikak
22. nov 2011

@sparocka
Saimon -takto ako sa to pise ? Ci po spravnosti Simon (a cita sa Saimon)

tehulka21
22. nov 2011

baby ste úplne geniálne 🙂 úplne ste mi dvihli náladu a mám chuť sa ešte trošku "hádať" za to meno..návrh Dávid Roman sa mi páči..to by šlo 🙂 ďakujem Vám moc vždy sa tu tzv. nájdem 😉

prettybaby
22. nov 2011

@tehulka21 tak potom nam napis, ked sa maly narodi, ako sa vola a ked tam bude v mene aj Dávid, zahreje ma to na srdiecku .)))

elephant
22. nov 2011

@tehulka21 som na tom podobe, za chvíľu rodím, a nevieme sa rozhodnúť 😀 (asi nám už po dvoch synoch došla fantázia 😀)

Ale s manželom sme si stanovili pravidlo, že nebudeme opakovať mená, ktoré sú už v rodine 🙂 Manžel sa volá po otcovi, a hovoril, že mu to vadilo.

anjelicek26
22. nov 2011

@tehulka21 - urcite argumentuj, ze predsa priatel nechce byt len "tato" doma a tvoj tatino len "dedo", lebo maly bude Roman a by ho to plietlo. Podla mna to ma svoj zmysel. Ved tymi dvoma menami fakt vyhovies obom stranam 🙂 No som zvedava, co drahy na to, hadam si da povedat 😉

tehulka21
22. nov 2011

no jasné tak uvidím čo vyriešim a určite sa ozvem 😝 veď je predsa toľko krásnych mien netreba sa nutne opakovať 🙂

mihouk
22. nov 2011

@zuzikak V 20tt by ti to mali vediet povedat, teda ak bude babo ochotne sa ukazat. My sme mali v 20tt iba 2D preto nam to nevedeli povedat s urcitostou, tak preto sme cakali dalsie 4 tyzdne, nech narastie to co ma a nech je to vidiet poriadne 😀
@tehulka21 Podla mna je tych Romanov vela, casom sa vam bude pliest o kom hovorite. U manzela v rodine bol vzdy prvy syn Vojtech, ale to som zatrhla, ako keby ine meno ani neexistovalo (velmi sa to v rodine nepacilo, ale bolo mi to jedno, to meno mi je proti srsti), aj tak je problem o kom sa hovori a to su uz iba dvaja. A ked sa svagrovi (Vojtechovi) narodil syn, tiez cakali ze ho pomenuje Vojtech, ale vybrali si Viktor po mojom mm a co sa stalo na jeho prve meninky v zivote??? Uplne sme zabudli, ze aj on je Viki a hrozne nas to potom mrzelo. Takze ja som za orginalne meno, nech ma kazdy to svoje 🙂

elephant
22. nov 2011

Dosť je tu obľúbený David, aj manželovi sa páči, ale mne zase veľmi nie ☹ Mne sa páčia také menej zvyčajné mená, ako Tobias, Damian, Luca, Andreas, Timon... ale buď sa nehodia k priezvisku, alebo sa nepáčia manželovi ☹

dadulkasch
22. nov 2011

ja mam,Simon,ešte ich neni tak vela.

dadulkasch
22. nov 2011

@mihouk ako mohli zabudnuť na meno po tvojom mužovi?ja som tiež za aby mal svoje meno a nie po niekom

martina05
22. nov 2011

@elephant timon je krásne. jedneho poznám, zlatý chlapček... Ja som mala pre chlapca meno Teo..

agimi
22. nov 2011

ked som išla na ET a povedali mi, že jedno embryo je už tak veľké, že sa chce prichytiť, hneď ma napadlo (proste som to vedela), že to bude chalan Max. aj sa stalo, je to chalan a teraz bojujem s našimi o meno Maxim. manžel našťastie súhlasí 🙂 iné chlapčenské meno sme nemali ani vybraté. 🙂

anicka1981
22. nov 2011

@elephant ale tieto mena, nie si v kalendari, alebo ano, ako by ti to zapisali do rodneho listu?, inac timon je pekne aj andreas,aten je uz dost exoticky 😉

lovesista
22. nov 2011

baby ja mam 25 dni do porodu a stale nemame vybrate meno 😨
@agimi Maxim je krasne meno, ale na to ja muza neukecam. tiez sa mi paci Šimon, Adam a Juraj. avsak ani jedno z nich sa nepaci mojmu muzovi 😀 ten chce Olivera

tehulka21
22. nov 2011

@lovesista Oliver je krásne meno 😉

katka3012
22. nov 2011

Patrik 😉

anjelicek26
22. nov 2011

@lovesista - Oliver je krasne, originalne, je ich malo 😉

My zijeme v anglicku, tak mam v hlave uplne ine ako slovenske mena, u nas na ulici je Harvey, Jack, Ethan, Liam, William, Henry a Luis 😅 😅 😅

elephant
22. nov 2011

@anicka1981 Momentálne sme v zahraničí, a budem tu i rodiť, a tu našťastie také veci neriešia 🙂
Inak žijeme vlastne v Čechách, a to je u mňa s narodenými deťmi fakt sranda - mám síce v ČR trvalé bydlisko, ale som cudzinka, takže moje deti, keď sa narodia, (hoci mám českého manžela a deti majú automaticky české občianstvo), tak naše deti majú po narodení trvalé bydlisko NA RADNICI v meste, kde sa narodili 😀 Inak s menami je to v ČR tak, že existuje dlhý zoznam mien, ktoré sú povolené, i keď nie sú v kalendári, a ak chceš i tak mimo zoznamu, tak len musíš požiadať o schválenie. Je to síce konina, každý nech si pomenuje dieťa ako uzná za vhodné, ale čo sa dá robiť. I keď si myslím, že sa i to dá nejako obísť, pretože jedného času tu bola aféra, že jedno dievčatko nechali rodičia (po domácom pôrode mmch) pomenovať "Půlnoční Bouře". (a tá aféra tuším vznikla kôli neočkovaniu). Nepredpokladám, že si toto meno nechali rodičia nejakou pani na úrade schvaľovať 🙂

elephant
22. nov 2011

@lovesista to sme na tom podobne, tiež nemám meno. Mne sa páči Juraj i Oliver, ale Olivera v rodine máme (a my nechceme opakovať mená), a Juraj sa nám nehodí, pretože máme české priezvisko ☹ (Jedine, že by to bol Jiří, ale to zas ja nechcem meno s "ř", to by si moji príbuzní na Slovenku polámali jazyk ☹ Takže manžel zo srandy presadzuje Řehoře 🙂 )

silvia10131
22. nov 2011

ahojte,,tak mi mame Lukaska,a druhy syncek bude Adamko

mihouk
22. nov 2011

@dadulkasch Zabudli jednoducho, vsetci gratulovali manzelovi a na maleho zabudli, dokonca aj my, lebo ho volame smolko a podobne.
@agimi Maxim je krasne meno, teraz je sice uz dost Maximov, ale aj tak sa mi stale paci a nasmu chrustovi sa hodi, len mi vadi ked ho volaju Max, alebo Maxo, to je ako na psa.

anicka1981
22. nov 2011

@elephant no v anglicku sme zili aj my, a tam je to o inom, 😉 ja mam Marka, a potrebujem neake k tomu, a aj aby to k priezvisku islo, dneska som nasla Bruno,, ako k Markovi by mi uz nesiel neaky stanislav, alebo drahomir, mne sa lubi daniel, ale to nemozem dat,, 😒 , alebo aj emil , neviem nieco co sa bude na o koncict, radko nie je zly,,, no neviem,

elephant
22. nov 2011

@anicka1981 My máme známych, čo majú Marka, ako ty, a k nemu je Matteo. Ale oni majú talianske priezvisko, tak sa to celkom hodí, aj keď podľa mňa sú tie mená dosť podobné... Bruno sa páči i mne, ale závisí na priezvisku. Ja zase Daniela nie, ale krátko Dan sa mi páči 🙂

anicka1981
22. nov 2011

@elephant priezvisko je Vataha,,,, bruno vataha, neviem ide to dokopy?

elys
22. nov 2011

@lovesista Kristian

irriss
22. nov 2011

Diego Vataha

irriss
22. nov 2011

@anicka1981 Diego Vataha