Meno pre chlapčeka. Aké je podľa vás najkrajšie?

sophia
31. máj 2006

Najkrajšie chlapčenské mená podľa Vás.
Napr. - Sebastián, Samuel, Adam

anicka1981
20. nov 2011

normalne na Mareka, 24 aprila tusim to je,,,, este sme neoslavovali,este len budeme 🙂 a neako mi to meska, sice dufam, ze este je to len plany poplach,,, ale pri Markovi som od zaciatku vedela, ze je to Marko, tak sa snazim najst nieco pekne uz teraz :D

anicka1981
20. nov 2011

oprava je to 25, aprila

zuuuzuuu
21. nov 2011

Nas sa bude volat Alexander 🙂 Alex, Alexko, Alexik 🙂 Len mame velky strach ze ho budu volat Sano :( Poznate nejakeho chlapca, ktory sa tak vola a volaju ho Sano? Ja si myslim ze v dnesnej dobe sa tak uz nehovori, ci?

briana
21. nov 2011

ja mam kolegu ktoreho volaju vsetci Sano. a kamaratku volaju zas Sana... ale oni uz su starsi. male dieta Sana alebo Sanu som este nevidela.

27zuzka
21. nov 2011

@zuuuzuuu ale nieee, nebudú ho tak volať a hlavne ak mu dáš meno Alex. Alexander sa už veľmi málo dáva, Alex je teraz moderné 🙂

zuuuzuuu
21. nov 2011

@27zuzka chceli sme ho praveze pomenovat Alexander a volat ho iba Alex. Pacia sa nam dlhe mena preto sme ho aj vybrali. Ale Sano mi pride az pomaly hanliva urazka :D Musime to este premysliet ci ho fakt nepomenovat len Alex 🙂
@briana aj ja poznam starsich muzov ktorych volaju Sano. Preto mam strach ze ked bude starsi ze ho tak budu volat v skole alebo tak. :(

A vy mate ake meno vybrane pre svoje pokladiky?

briana
21. nov 2011

@zuuuzuuu ja nemam este meno...iba dievcenske ja by som strasne chcela dievca a chlapcenske meno neviem vybrat. a podla mna to bude chlapec ked chcem dievca 😅 dievcenske mam Bibiana alebo Diana. inac kedy uz sa da zistit pohlavie dietata?

zuuuzuuu
21. nov 2011

@briana heh tak to mas ako u nas 🙂 my sme tuzili po dievcatku a mali sme vybrane meno pre dievca aj 🙂 pre dievcatka je v kalendari ovela vacsi vyber ako pre chlapcov. Bibianka sa mi velmi paci 🙂 Mne doktor pohlavie s istotou potvrdil v 16 tt. Ale poznam baby ktorym to s neistotou povedal v 20tt. Zavisi nielen od toho ako je mimco otocene ale aj aky kvalitny ultrazvuk doktor pouziva. 🙂)

briana
21. nov 2011

@zuuuzuuu moj doktor ma uplne naprd ultrazvuk teraz aj na skrining musim ist niekde inde lebo on ma zly ultrazvuk. rozmyslam ze toho doktora zmenim. ale to uz mam za chvilu 16tt keby mi to uz vtedy vedeli povedat by bolo super 😀 no ja som dala za ulohu vybrat chlapcenske meno mojmu chlapovi ale zatial nic nevymyslel. aj tak sa stale modlim nech to je dievca ja sa strasne bojim mat chlapca neviem preco. bojim sa mi bude potom skakat po hlave ked bude vacsi 😅

zuuuzuuu
21. nov 2011

@briana Tak potom zmen radsej doktora. Ved ked ma taky naprd ultrazvuk tak tam potom nemoze poriadne nic ani skontrolovat ci sa babatko vyvija v poriadku a tak dalej. A ze sa bojis mat chlapceka? Podla mna je to uplne jedno. Sice je pravda ze s dievcatom mas mozno lepsi vztah lebo ste obe zeny ale tak isto aj od dievcata sa dockas v puberte odvravania. S chlapcami je podla mna lahsia vychova pretoze predsa len sa chlapec v puberte o seba vie lepsie postarat ako dievca. O dievca by som sa bala cely zivot s kym je vonku a co stvara. Ale chlapec si pomoze sam 🙂 A nebude ti skakat po hlave neboj 🙂 Praveze ta ochrani a pomoze ti ked bude vacsi 🙂

27zuzka
21. nov 2011

@zuuuzuuu aha, ja si však myslím, že ako ho budete volať vy, tak sa bude aj on neskôr predstavovať a tak ho aj ostatní budú volať. My máme doma Dominika a vždy som sa bála, že mu budú hovoriť Domino, ale nie, všetci ho pekne volajú Dominik. Čo sa týka Alexandra, tak len tých starých volajú Šani, mám kamarátky, ktoré svojich synov Alexandrov oslovujú "Sandro" a tak im aj ostatní vravia. Ja sa neviem rozhodnúť, aké meno dať chlapcovi. Neviem ešte pohlavie, ale dievčenské máme pripravené Nina a chlapčenské nie a nie vybrať. Keďže mám už 2 veľké deti, tak som rozhodla, že ony vyberú - zatiaľ by chceli Nikolaja alebo Markusa. Ale k priezvisku sa skôr hodí Nikolaj. Uvidíme 🙂

zuuuzuuu
21. nov 2011

@27zuzka Ano v tom mas uplnu pravdu. Pokial ho tak budeme volat my tak ho nemaju preco volat inak. A v skole a inym detom sa taktiez tak bude predstavat 🙂 A na druhej strane skoro na kazde meno sa da vymysliet nejaka skareda prezyvka. A lekar ti este nepovedal co si mysli ake pohlavie to bude? U nas si v 13 tt myslel ze to bude baba 🙂

27zuzka
21. nov 2011

@zuuuzuuu keď mám pravdu povedať, ja som sa ani nepýtala na pohlavie, keďže idem na amniocentézu a tam pohlavie určia na 100 %. Sama mám také tušenie, že to bude chlapček, ale možno som ovplyvnená mojim synom, ktorý by chcel radšej brata. Ako tehulkuješ? Výsledky máš v poriadku? Cítiš už pohyby?

zuuuzuuu
21. nov 2011

@27zuzka Ja som tiez po amniocenteze a tiez nam tam potvrdili ze to bude chlapec. U nas v rodine boli vsetci tak trochu sklamany ze to bude chlapec lebo vsetci tuzili po dievcatku. Ja som tiez mala pocit ze to bude chlapec, lebo chlapci byvaju vacsi a ja som uz v 11tt mala brucho :D
No chvalabohu vysledky mam teraz uz vsetky v poriadku. Mali sme predpoklad na Downov syndrom a minulu nedelu nam potvrdil ze je vsetko ok tak sme sa druhy krat narodili. A preco musis na amnio? Koli zlym vysledkom?
Pohyby uz citim nastastie celkom jasne 🙂 doteraz som to nevedela identifikovat boli to len take rybycky a motylie kridla a tak ako sa tomu hovori tak som nevedela ci su to creva alebo co :D Ale teraz uz jasne citim ze si tam robi diskoteku :D Jeej ved pozeram ze mame termin skoro rovnaky. Ja mam 20 aprila a ty?

jakavi
21. nov 2011

praveze ja poznam vela Alexandrov do veku 5rokov z coho som paf lebo 30rokov som nepozn ala ani jedneho inak moje oblubene meno bolo kedysi Daniel no neznasala som ked volalai Danko a tak nakoniec som toto meno synovi nedala

jakavi
21. nov 2011

@zuuuzuuu ano Alexandrov volaju Sano moj syn ma spoluziaka volaju ho Sano a kamaratka ma tiz šanka-alexandra

27zuzka
21. nov 2011

🙂 ja mám termín 7. mája, ale obidve deti sa mi narodili v 38 tt, tak predpokladám, že dieťatko bude aprílové. Pre amnio som sa rozhodla sama hlavne kvôli veku - mám 39 a tiež preto, že jedno tehotenstvo mi v polovičke skončilo potratom a dieťatko bolo vážne poškodené, ale to bolo už pred 15 rokmi a vtedy sa ani také ultrazvuky nerobili ako teraz, no aj napriek tomu, chcem mať pokoj na duši a podstúpim to 🙂

Mne je v podstate jedno, či to bude chlapček alebo dievčatko, obidve už mám doma, ale akosi mám bližšie ku chlapčekovi. A bruško mám teda tiež riadne - ako v 6. mesiaci a už som pribrala 6 kg. Ale keď to porovnám , tak pri dcére som pribrala 20 a pri synovi 30 kg. Ale vždy som do roka mala pôvodnú váhu 🙂

Mám pocit, že tiež cítim pohyby, také jemné, ale cítim. Skúšala som fonendoskopom počúvať srdiečko, ale nešlo to, len samé žblnkotanie a škŕkanie 🙂 Teším sa na tie riadne kopance, keď sa ti bruško bude meniť do rôznych tvarov a teším sa, že si to budem vychutnávať aj so svojimi deťmi - dcéra je už dospelá, tá má z môjho tehotenstva ohromnú radosť. Len som ju poprosila, aby aspoň 5 rokov nemala ona dieťa, lebo to by som asi psychicky nezvládla byť matkou a babkou zároveň 😀

Žiješ v Nemecku? Plánuješ tam aj rodiť?

mihouk
22. nov 2011

@briana Prepac neda sa mi nereagovat. Radsej nech ti doktor nezisti pohlavie v 16tt na istotu, lebo vtedy na isto vie povedat iba chlapca, nam babu s presnostou urcili az v 24tt na 4D ultrazvuku, takze trpezlivost ruze prinasa.... A neboj ja som tiez velmi chcela babu a bol prvy chalan a teraz ked cakame dievcatko, tak mam obavy ci to zvladneme sa o nu postarat, lebo o chalanov je to pohodicka.
A niekto mi raz povedal, ze ked mas chalana, tak sa strachujes iba o jedneho pipika, ked mas babu, tak je ich viacej, tiez na zamyslenie 😀 😀 😀 😀

briana
22. nov 2011

@mihouk no to je pravda ale ja neviem prečo ja mam chlapcov v hlave zafixovanych ako problemovych 😀 ale cim dalej tym mam viac pocit ze to bude chlapec. ale hlavne je nech to je zdrave. teraz pojdem na ten skrining a strasne sa bojim ze tam nieco zle zistia alebo co

mihouk
22. nov 2011

@briana Musis mysliet pozitivne a neries problem kde este nie je, musis byt v pohode. Inak pravdu povediac, tvalo mi niekolko dni kym som sa vyrovnala s tym ze budemem mat chlapca, ale teraz by som ho uz nevymenila za nic. A ked nam povedali ze tentoraz to dievca bude, tak este stale tomu nemozem uverit 😀 Tak nech ti skrining dobre dopadne.

tehulka21
22. nov 2011

Ahojte pridám sa k Vám 🙂 my čakáme chlapca a možno už čoskoro..sama neviem..ale utešujem sa tým, že žiadna prvorodička nevie čo ju čaká a hlavne kedy ju to čaká 😅 ..Priateľ sa volá Roman a strašne túži potom aby bol aj drobec Roman...lenže ja sa s tým akosi neviem stotožniť pretože aj môj otec je Roman...a mam pocit, že ich bude už príííííliš.... 😖 veľmi sa mi páčia mená Tibor,Dominik alebo Richard..zatiaľ sa nevieme dohodnúť 😒 aj keď času už nieje veľa..poraďte nebude tých Romanov priveľa?

prettybaby
22. nov 2011

@tehulka21 nas Dávidko bol az do 7meho mesiaca Richard, kym bol v brusku.)

tehulka21
22. nov 2011

@prettybaby aj Dávid je krásne meno...toľko ich je..my krpca zatiaľ voláme prezývkami...rozčuľuje ma keď mi hladká priateľ bruško a prihovára sa mu menom Romanko 😀

zuzikak
22. nov 2011

@tehulka21
tusim ich privela bude 🙂 Hlavne ak neskor budes mat dalsie dietatko a bude to chlapec, tak to bude voci nemu nefer, ze sa vola inak. 🙂 Ale nie. Dolezite je, ze ak sa s tym nevies stotoznit, tak to meno rozhodne nedavaj. A toto je moj nazor - ak daju rodicia meno po jednom z nich tak je to "straasne originalne" a nebudu ich casom volat menom ale vzdy budu: velky a maly alebo mlady a stary. To iste plati u zien.

tehulka21
22. nov 2011

@zuzikak presne toto bol aj môj argument..myslíš že som pochodila?stále tvrdím, že malý má mať "svoje" meno a nie opakovať po otcovi..lenže on ma presviedča, že vždy túžil potom aby jeho prvorodený nosil jeho meno..tak ja už fakt neviem.. 😖

zuzikak
22. nov 2011

@mihouk
to vazne ? - teda pytam sa na to zistenie pohlavia. Ale v 20tt a na 3D by to uz malo byt na 100% vidiet, nie?

anjelicek26
22. nov 2011

@tehulka21 - ale bude ich privela 😖 Ak priatel velmi chce, aby sa volal po nom, dajte mu dve mena. Ale volajte ho prvym, Roman bude mat len papierovo. Vlk syty, ovca cela 🙂

David Roman by predsa slo ;)

My mame Maximiliana 🙂 Jemu to sadne uplne, o inom sme ani neuvazovali ;)

zuzikak
22. nov 2011

@prettybaby
hej, to sa stava. Kolegynine male bol Adamko a Emka a nakoniec sa narodila Nicol.

prettybaby
22. nov 2011

@tehulka21 no baby.) moj prvorodeny sa vola po tatinkovi .-))) ale bolo to moje rozhodnutie .)))) ja viem, tiez som spociatku , este davnejsie, ked som o dietati ani nechyrovala, bola nazoru, ze dat meno po rodicovi sa mi nepaci.))) a keby Dávidko bol dievcatko, padol navrh aj Saška .))) - po mne .)

zuzikak
22. nov 2011

@tehulka21
ale nerozculuj sa - nech si ho vola ako chce. Nakoniec mu das meno ake chces. 🙂