Meno pre chlapčeka. Aké je podľa vás najkrajšie?

sophia
31. máj 2006

Najkrajšie chlapčenské mená podľa Vás.
Napr. - Sebastián, Samuel, Adam

bobocka
1. júl 2011

my mame doma michala 🙂 michal je krasne meno,zjemnene misko znie tiez milo.ja maleho ale casto aj michal volam aj ked je este malicky.mne sa to paci 🙂 a ak bude druhy chlapcek,tak bude adam. 😉

sjuzi
2. júl 2011

Aj ja som odmalička snívala o tom, že keď raz budem mať chlapčeka, bude sa volať Miško... je to veľmi zlaté meno podľa mňa a dospelému budem hovoriť Michal, to znie tiež super... 😉
Na druhom synčekovi sme sa s mm nevedeli dohodnúť, ja som hrozne chcela Matúška, ale tak sa volá priezviskom jeho šéf... 😅 😝 a potom sa mi veľmi páči Radko, ale s tým som úplne pohorela... 😀
Tak nakoniec máme síce tuctové ale krásne meno - Jakuba a musím povedať, že malému veľmi sedí a hlavne to šibalské oslovenie "Kubko"...

nastasja25
2. júl 2011

Jednoznačne Marcel.S manželom sme sa nevedeli zhodnúť na menách,tak sme si prehodili svoje,takže ak chlapec,tak Marcel,ak dievča,po nom Paulínka..A kedže to bude chlapec,tak bude Marcelko 🙂)

pitik
2. júl 2011

My budeme mat Teodora, cize Tea. Rodina s tym velmi nesuhlasi, ale nam a hlavne detom sa paci. Mame kratke priezvisko, zacina na š, cize tziaden matus, tomas, ani lukas to nemohol byt a chceli sme aj dlhsie krstne meno, uz mame Veroniku a Sebastiana

gabuci
2. júl 2011

U nás na dedine teraz sa narodil Teó.Trošku nezvyčajné meno ale je pekné.

pitik
2. júl 2011

hej? ja som doteraz ziadneho nepoznala, ale akurat minule som nejaku maminu pocula volat na svoje dietatko Teo. my sme si ziadne ine nevedeli vybrat, este bol v hre oliver, ale nejako ich je v poslednom case naokolo vela a to nechceme.

p3tra11
2. júl 2011

@pitik ahoj, nasi susedia maju maleho, vola sa Theo Oliver 🙂 aj mne sa to kombinacia veeelmi paci 🙂

bobocka
2. júl 2011

@sjuzi mne sa aj jakub velmi paci,ale kedze nam priezvisko zacina na b,tak sa to tazko vyslovuje,takze sme od toho museli upustit.ale meno ako take je fakt krasne.
inak kamaratka ma maleho benjamina a to je velmi zlate.volame ho beny 🙂

lenulien
2. júl 2011

Môžem sa vás opýtať, či by sa vám páčilo meno Tim (Timi, Timo, Timinko-zdrobneniny pre dieťatko)? Je to v nemeckom kalendári. Už som sa na to pýtala, ale odpísala mi svoj názor len jedna kočka, tak sa pýtam ešte raz, ak by sa mohol niekto vyjadriť. Poznám nejaké detičky, ktoré sa tak volajú.

pitik
2. júl 2011

@p3tra11 vidis, to je dobry napad 🙂

p3tra11
2. júl 2011

@lenulien ahoj, kratke Tim?? myslim, ze u nas je zauzivane Timotej a od toho aj kratke Tim, preco nie? 😉 mne sa to paci 🙂

ella_joy
3. júl 2011

@lenulien Mne sa to veľmi páči , krátke mená, my sme dali nášmu synovi meno Ben (nechcela som Benjamína) má aj druhé meno,ktoré muselo byť, a to je už dlhšie, a celkom to spolu ladí 🙂

lea1333
3. júl 2011

@lenulien ahoj aj ja som nad ty, menom rozmyslala ale nas timotejom cize skratka timi urcite je to pekne meno!;)

lenka1108
3. júl 2011

ked meno timi tak jedine Timmothy... timotej (slovenska verzia) je hrozne skracovat do tim alebo timi. tolko moj nazor.
my tiez cakame chlapca a vobec sa nevieme dohodnut.mm chce Christophera alebo Benjamina.ale v anglickej verzii teda bendzemin.
ja som za meno Liam alebo Riley (rajly)... lenze mame kratke prievzisko na Š.
mala sa narodila v irsku o to bolo lahsie vybrat meno.nikto mi do toho nebrblal.
a kedze ona je scarlett nemozem dat druhemu babatku memo jozko alebo ferko.preto hladam zahranicne meno aj pre chlapca.... nenapada vas nejake neotrepane zaujmave meno?

timotej
3. júl 2011

@lea1333 ahoj akože vás opustila to bol potrat? alebo už narodené?

lea1333
3. júl 2011

@timotej
@timotej no bol to potrat tam to je aj napisane v 11tt bohuzial;(

timotej
3. júl 2011

@lea1333 aj ja som mala v 7 týždni ale nebolo to ani embryo tak si z toho nič nerobím bude neskôr, jedno mám zdravé a to je hlavné

lea1333
3. júl 2011

@timotej to je super ze to tak beries ja som to brala horsie lebo to bolo prve tehotenstvo a aj sme sa dlho snazili bolo toho vela na mna ale verim ze teraz sa nam znova zadari!tak nech ti robi syncek radost

pralinka25
3. júl 2011

@lenulien mne sa TIM paci. v pohode meno preco nie ved je aj MAX BEN LEO a tak tak preco nie Tim.
my mame Timoteja a aj tak mu tak nikto nehovori. vsetci len Timi Timko Tim takze podla mna aj do rodneho listu je to v pohode stejne by mu tak kazdy hovoril ci by bol Timmothy alebo Timotej alebo Timon.

lenulien
3. júl 2011

Ahojte 🙂
Ďakujem vám veľmi pekne za váš názor na meno Tim, viac pozitívnych ohlasov ako negatívnych, veľmi som rada. Manžel ma tiež presviedča, že je to pekné. Ďakujem.

lilla244
7. júl 2011

mne sa paci Aiden, Max a Benjamin
🙂
a ak by som mala rysaveho chlapceka,tak by to bol urcite Oliver 🙂

lenka1108
7. júl 2011

@lilla244 aiden je krasne meno.aj ja som ho chcela aj meno liam. no nakoniec to bude leandro alebo xandro...teda dufam ze sa nezamilujem do ineho mena 😉

marusik
7. júl 2011

Juraj, Cyril, Michal, Daniel, Ondrej, Henrich, Richard
a páči sa mi aj Bruno, Ctibor, Vavrinec - ale na tieto mená mi MM zakázal myslieť🙂

lilla244
8. júl 2011

@lenka1108 dakujem.. Liam je tiez krasne..
Leandro pocujem prvy krat a je pekne 🙂
ja chcem aby to bol Aiden, nie kazdemu sa paci, babka skoro odpadla 😀 ale tak dolezite je,ze sa paci mamine 😀

t1nulka
8. júl 2011

my sme chceli Adamka, ale kedze za posledny mesiac sa v nasom okoli narodili 4 Adamkovia, tak menime a bude po tatinovi Peťko alebo ak nie, tak Davidko 🙂

cenculinka
8. júl 2011

mne sa páči Félix - hlavne sa v mojom širokom okolí žiadne dieťa zatiaľ tak nevolá 🙂

timotej
8. júl 2011

@cenculinka ja som dnes počula na ihrisku Arthur také zvláštne ale aspon sa tak vela detí nevolá, alebo som počula aj Kryštofko také milené na ročného

timotej
8. júl 2011

@lenka1108 ešte si to skús rozmyslieť s tým menom lebo potom dieťa môže tým trpieť ked bude mať také moc neobyčajné meno

lenulien
11. júl 2011

@lenka1108 Ja si myslím, že je už toľko neobyčajných mien a tak sa to prekrýva z jednej krajiny do druhej, že za chvíľu nebudeme rozlišovať, či je to meno americké, nemecké, slovenské....Dôležité je, komu sa čo páči. Sociálnymi sieťami je spojený celý svet a naše deti budú často aj v rámci školy a po škole cestovať, či už za štúdiom alebo za prácou do iných krajín. Je teraz taká doba, že si myslím, že by skôr trpel klasickým slovenským menom, ako nejakým svetovým 🙂

lenulien
11. júl 2011

@lenka1108 Čo sa týka mena Tim, to nie je skratka od Timoteja, to je meno v nemeckom kalendári a znie takto krátko. Ale ďakujem za názor.