Meno pre chlapčeka. Aké je podľa vás najkrajšie?

sophia
31. máj 2006

Najkrajšie chlapčenské mená podľa Vás.
Napr. - Sebastián, Samuel, Adam

janka_pn
20. jún 2011

@lucinka1104 oliver 😀 😀 😀

janka_pn
20. jún 2011

@lucinka1104 oliver 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a uz mas tri body 😉 😎 😀 😀 😀

miracle
20. jún 2011

@mariynka

Poznam minimalne jedneho Filipka, ktory ma strasne daleko od hyperaktivity...

lucinka1104
20. jún 2011

@jabadaba pre divčatko mame Nicolle lebo my volame deti skratkami Luky, Timi, Niky znie krásne ale niky mi pride pre babu Chlapec asi Nik nie???,A oliver Oli ako zatiaľ vedie Oliver na tom sme sa zhodli len mm že Nikolas je krajšie tak neviem ale zase ma meniny na mikuláša 😖

jabadaba
20. jún 2011

@mojdend presne s tebou suhlasim co sa prznenia mien u nas tyka. Mne toto iste lezie desne na nervy. Kazdy ma potrebu meno zdrobnovat, kratit a komolit! Viem si predstavit ako sa vam zo dna na den redukuje zoznam mien, boli sme na tom tak isto, ziadne sa nam nepacilo a ked nejake ano tak prve co sa ludia pytali - a ako mu budete hovorit!!!! Akoze poviem Leonard a tato otazka? No asi Leonard. A x inych prikladom na mena. Co meno to tendencia ho riadne zohavit. Mas stastie, ze si mimo SR, tam nemaju naozaj potrebu prznit mena. Nas je Marko a ako ho oslovila sestricka u lekarky? Som skoro z noh padla - Marecek. Detto svokra. Marecek. Otrasne! 😠

Martin sa mi velmi paci, aj vo frankofonnej verzii vyslovenia - Marten. To nase MAtko je uf...

silvia0111
20. jún 2011

my mame Oliverka 😉

jabadaba
20. jún 2011

@lucinka1104 no to uz je na vas aku formu skratenia si zvolite. Mne sa napr. vazne paci aj Niki verzia pre chalana. Tak napriklad volali ruskeho cara Nikolasa II.. A znelo to podla mna muzne. On bol teda riadny svihak a ked som videla jeho dobovu foto a k tomu Niki, tak mi to prislo strasne sarmantne. 🙂 Ved zvazte. Nikolas samo osebe je velmi pekne meno. Oliver je tiez pekne meno, mali sme ho na nasom short liste mien, skratka Oli znie fajn.

jabadaba
20. jún 2011

@janka_pn ty potvora, manipulujes hlasovanim!!!!! 😀

janka_pn
20. jún 2011

@jabadaba keby som inak dala meno nikolas, asi by som ho volala Niko 🙂

jabadaba
20. jún 2011

@janka_pn moze byt. Ale ja som Ti taka zazrata do toho Nikiho, ze mne stale vyskoci Niki. 😀 Niko znie tak taliansky.

lucinka1104
20. jún 2011

@janka_pn inak díky 🙂

katka008
20. jún 2011

Caute, poradte, my mam Kevina a cakame druheho chlapca, co by sa k tomu prvemu hodilo? 😀

lucinka1104
21. jún 2011

@katka008 Dilen či ako sa to píše ale takto sa to číta ale ja by som ti navrhla Symon

mojdend
22. jún 2011

@jabadaba presne uuuplne suhlasim s kazdym slovom, tiez na kazde meno, ktore vymyslim, sa ma ludia, ako ho budem volat. no ved predsa tak, ake meno mu dam. u nas to uz ras tak. aj ked 100 ludi, 100 chuti a niekomu sa prave tie zdrobnenunky pacia. kamoska tu dala synovi meno dimitris a vola ho dimka, no otras. pre mna. ona je nadsena a vola ho aj dimuska a podobne.
u nas tento tyzden vyhral darren alebo daren. tak uvidime, co prinesie ten dalsi 🙂

ani3012
22. jún 2011

baby,ja vám odporúčam nikomu nehovoriť,aké meno máte vybrané...ja som pri prvom tak povedala par krát a vždy niekto na to meno našiel niečo "zlé",prečo by on také meno nedal atď.......tak som ostala ticho a sa dozvedeli až po narodení ...no a pri Evičke som o mene nerozprávala vôbec iba s mm (som mu dala argumenty prečo áno) ...aj tak som si zažila,že prečo Eva (a to už bola na svete) tak si nechcem ani predstaviť,keby že to vedia pred pôrodom,aké narážky a nevýhody by na tom mene videli........ 😉

ita78
1. júl 2011

No babenky,vidím,že nie som sama,čo rieši dilemu o mene. 😀 Takže,my máme doma už 13ročnú Broňu a 9 ročného Patrika. Teraz čakáme bábo,a hoci sa má narodiť až v januári,už včul nevieme meno pre chlapca.Ak by to bolo dievčatko,tak máme odsúhlasené- Michelle.Ale ak to bude chlapča... Dcéra vraví,že sa musí hodiť ku ich menám,vraj nič príliš slovenské... 😀 No neukameňovali by ste ju??? Ja viem,možno sa vám to zdá byť divné,že tak skoro a že veď na ultrazvuku povedia čo to je...,ale tak pomýliť sa môžu a ja nechcem riskovať...

lenulien
1. júl 2011

Ahoj Katka008, myslím, že k menu Kevin by sa hodil celkom aj Maxim. Tie koncovky in im sa myslím hodia.

monika15
1. júl 2011

Moje krsnatko sa vola Maxi a nas Nicholas 🙂))))))

lenulien
1. júl 2011

Ja by som sa chcela opýtať, ako sa vám páči meno Tim. Je to podľa mňa krajšie ako Timotej pre dospelého človeka a pre dieťatko sa dajú stále použiť tie pekné zdrobneniny Timi, Timo, Timko, Timinko. V Nemecku a Holandsku je toto meno v prvej pätke chlapčenských mien a je to aj kratšie, teraz sa dávajú krátke mená ako Teo, Leo, Max, Alex.... Pozerala som štatitiky, nejaká desiaka detičiek už toto meno na Slovensku má.

lenulien
1. júl 2011

Monika, nad menom Nicolas som rozmýšlala aj ja, ale máme veľmi slovensky znejúce priezvisko, tak by sa to veľmi nehodilo, ale Nicky sa mi veľmi páči. Rozmýšľame nad Timom, to je také univerzálne a myslím, že sa hodí aj k slovensky znejúcemu priezvisku, čo si o tom myslíš?

anjelicek26
1. júl 2011

@lenulien - mne sa Tim zda velmi skratene... ako prezyvka, nie ako meno. Vela ludi sa ho bude pytat, ci je Timon, Timotej alebo co vlastne. Navyse to nejde ku kazdemu priezvysku, treba si to premysliet. Alebo dat dve mena. Potom by to snad aj slo.

lenulien
1. júl 2011

Je to krátke, to je pravda, stretávam sa aj s takým názorom a aj takým, že krátke mená sa teraz dávajú. Možno nie je na Slovensku také známe ako napr. v Nemecku. Keď Nemec povie, že sa volá Tim, nik sa ho nepýta, aké to je meno, tam je každý druhý Tim. Škoda však, že žijeme na Slovensku, veľmi sa mi páči. A detičiek s menom Timom je za posledné dva roky na Slovensku toľko koľko aj detičiek s menom Tim, pozerala som štatistiy. Napr. aj taký Tobias je nemecké meno ako sa tu udomácnilo. Ale ďakujem za názor, rozhodujem sa totiž medzi Tim, Timotej a Tomáš. Páči sa mi meno na T.

adka7755
1. júl 2011

mne sa odjakživa páčilo klasické meno MIŠKO, čiže Michal. No mám dvoch chlapcov a pri oboch som bola prehlasovaná. jeden je SAMUEL a druhý DOMINIK. teraz už síce počúvam doma, že miško je veľmi pekné meno,ale čo už,..možno do tretice🙂

lenulien
1. júl 2011

Môj brat sa volá Michal, mame sa páčilo od malička a tak ho dala. Tak by sa asi ženy mali rozhodovať, ale žiaľ musíme sa prispôsobiť aj manželovi, keďže je to aj jeho dieťa, ale verím, že ženu to potom trápi, keď po nejakom mene túžila. Ja som vždy chcela Timoteja odjakživa sa mi to meno páčilo a manžel ma presviedča na Tim, lebo Timotej sa mu až tak veľmi nepáči a teraz musím bojovať s tým, že sú aj názory, že je to krátke meno, i ked nechápem, keď ľudia môžu dať meno Max alebo Leo a nie Maximiliam alebo Leonard, ta to krátke nie je, ale Tim sa ľudom zdá krátke, neviem prečo.

gresa
1. júl 2011

pre mňa najkrajšie chlapčenské meno je Jakubko 🙂

tosomja
1. júl 2011

Lukáš, René

lenulien
1. júl 2011

Lukáš sa páči aj mne a aj Tomáš. Ale žiaľ, môjmu manželovi sa skoro žadne meno, čo navrhnem nepáči. Timoteja veľmi nechce a rozhoduje sa medzi menom Tim a Tomáš, ale s Tomášom má tiež problém,lebo sa tak on volá a nepáči sa mu meno po otcovi, že ich budú oslovovať starší a mladší. Takže je to tažké sa dohodnúť.

timotej
1. júl 2011

@lenulien ja schvalujem Timoteja kedže ho máme aj my a som velmi spokojná

lenulien
1. júl 2011

Mne sa Timotej páči odjakživa, ale možno sa prispôsobím a dáme len Tim. Budeme ho volať Timi, Timko, Timinko ako aj Timoteja. A malému sa meno páči, má aj kamarátov s týmto menom? Lebo asi to nie je až také masové meno ako Jakubko alebo Samko.

suzicka
1. júl 2011

Pridam sa aj ja, aj my mame Timoteja a je to podla mna krasne a hlavne neobycajne meno ktore len tak nema kazdy druhy chlapec 🙂