Meno pre chlapčeka. Aké je podľa vás najkrajšie?

sophia
31. máj 2006

Najkrajšie chlapčenské mená podľa Vás.
Napr. - Sebastián, Samuel, Adam

kaja73
29. jan 2011

@maca_p Je tam sice r,ale velmi sa mi pači meno Daren a aj jeho podoba ako Renko.Nas Patrik sa tak mal volat,ale mm to neodsuhlasil ☹

maca_p
29. jan 2011

@kaja73 moj muz nevie povedat r a ked sa sam predstavuje, ze juraj, tak malo kto mu rozumie. a este ked ma poood capicou, rozumiem mu iba ja. no a š to by bolo ususlane, lebo tak mu bude zacinat priezvisko. inak sa mi paci aj jurko, matyaš (mates), tobiaš, matuš. proste vsetko to, co musim vynechat... ☹

kaja73
29. jan 2011

@maca_p vidis,sranda je že my sme zas vyberali meno zasadne s R,pretože u nas v rodine ho ma každy v mene-Peter,Karin,Margita,František,Karol,Maria.Erik,Barbora-proste všetci-jeden jediny nemal-svokor a ten zomrel ako 45 ročny,všetco ostatni sa dožili vyše 70 rokov,niektori vyse 80-z tych staršich samozrejme.

januska010
29. jan 2011

My sa rozhodujeme medzi Fabiánom a Ľubošom. Ale ako to zvyčajne býva nakoniec sa bude volať úplne inak 🙂)

martija
29. jan 2011

clovek by ani neveril, ako sa da pri menach dobre pobavit, ze Adolf a Hučko 😀 . Ja som v mama a ja videla fotku dievcatka a pod nou meno Ela Lilly Obrtáčová.... podla mna tiez na pobavenie. Aj ked krasne mena ,ale nuz neladia - samozrejme sa ospravedlnujem maminke - len podla mna to vyznieva smiesne....Ale na druhej strane dcerka sa vyda a je to!!

dejka77
29. jan 2011

@martija Ja si myslim, ze kazdy by mal dat take meno ake uzna za vhodne. Vykaslat sa na okolie, ved ty si rodic, ty budes to dieta vychovavat a volat ho po mene. A mozno riadit sa tak trochu instinktom. Ja napr. neviem ci sa mi narodi chlapec alebo dievca (ale vnutorne som presvedcena, ze to bude dievca), mam vybrane len dievcenske meno a to meno prislo ku mne akokeby "samo", jednoducho ked mi prebehlo myslou hned som vedela, ze je to to prave. Je mi jedno co si pomysli rodina a okolie, nebudem sa predsa prisposobovat okoliu a volat dieta menom, ktore sa mi napr. ani nemusi pacit, a manzel nastastie tiez suhlasi s menom tak som rada. Takze baby riadte sa predovsetkym svojim instinktom.

martija
30. jan 2011

@dejka77 ano ja viem,ze mas pravdu,a tiez si to hovorim, ale ja nemozem za moju povahu, som proste clovek ktory sa da velmi lahko ovplivnit (samozrejme nie vo vsetkom),ale ked mi niekdo povie,ze to meno je skarede, ze sa mu nepaci, tak mam chrobaka v hlave. Napr. moja mama je ucitelka na velkej zakladnej skole,takze ktorekolvek meno poviem,uz pozna, a spoji si ho zo ziakom, zial v dost vela pripadoch neg. skusenosti ma. Takze uz premyslam a rozmyslam....no skoda reci. A najhorsie na tej mojej nerozhodnosti je,ze manzel vzdy vyhra (doteraz vyhral!) a vravi,ze teda tretie nech vyberiem ja, tak som vybrala, a zase nesuhlasi a manipuluje 😠

mne sa inak velmi paci meno Alexia, ale mm nie, a ani neviem,aka by mala byt zdrobnenina,to ma trosku odradza, nemate napad na zrobneninu?

lemonkaa
30. jan 2011

@martija
mame tie isty nazoryz ( aspon na meno)tiez paci sa mi meno a nekto niečo povie ,a mam chrobaka v hlave ,ale myslim ze je to ok.lebo meno bude pre dieta na cely zivot.tak ze mame nad čim rozmyslat.
Alexia je nadherne meno!!!! ale zdrobnenina neaka mi ne napada......

miki.mikulasova
31. jan 2011

@edita84 da sa super obmenit, teuško sa mi mimoriadne paci 🙂

edita84
31. jan 2011

@miki.mikulasova dakujem 🙂

dejka77
1. feb 2011

@martija Alexia je pekne meno. A preco je zdrobnenina taka dolezita? Ja osobne zdrobneniny nerada pouzivam, mozno preto, ze sama mam take meno, z ktoreho sa neda urobit, resp. da, ale v zivote ma tak nikdy nikto nevolal, mam len skratku, ktora nie je zdrobnenina. Na toto meno ma tiez ziadna nenapada. Mozno Alexka, Alexicka 🙂 ludia su schopni pouzit cokolvek.

martija
1. feb 2011

@dejka77 aj ja rada pouzivam zdrobneniny pre decka, aj ked nie vzdy, ked su malinke,tak mi to neda, ked uz su vacsie,tak netreba. Ale najviac koli babkovcom, ti uz rodychavali dennisa a lenyho, a teraz sme sa dozvedeli,ze to bude do tretice chlapcek, tak mam hlavu v smutku koli menu, uz predtym sme nevedeli si vybrat, tak teraz uz som fakt v koncoch. Frekventovane mena su krasne - preto su frekventovane - ale ja take meno nechcem, takze to bude dost tazke...

ankalv1
1. feb 2011

@martija a čo Marcus?? 😉

asma
1. feb 2011

ahoj dievčatá... nemate niektora skusenosti s tym ze date dietatku nejake exotické meno?? počula som že v tom pripade treba potvrdenie z prislusnej ambasady ak este nie je zaevidovane na matrike.

martija
1. feb 2011

@ankalv1 v rodine mame Marka, co je dost podobne. Mame dost velku rodinu, hlavne z manzelovej strany a vsetky zaujimave mena su obsadene, alebo sa nepacia mm, a teraz dokonca zacal aj moj 6 rocny syn presadzovat svoj nazor (to nam este do toho chybalo) a ked poviem meno povie fuuuuj, a uz som uplne nahrata!!! ma kamarata zo skolky Rastika, takze to sa mu paci. Mne sa ale nepacia mena konciace na - slav, teda Miroslav, Stanislav, Rastislav.....atd. Takze toto dieta bude asi bez mena 😀

ankalv1
1. feb 2011

@martija no sranda mne sa tiež nepáčia ...slav a ....mír,pripadá mi to ako meno nejakého historického kráľa :D :D :D ešte ma napadlo:Alex,Alan,Michael,Sebastián,...ja by som asi druhému dala Lukáš ale písala si že chceš niečo menej frekventované 🙂

ankalv1
1. feb 2011

alebo aj Damián je celkom pekné 😉

martija
1. feb 2011

@ankalv1 ano presne si trafila moje oblubene Alex, Sebastian a aj Damian (ma ho muzov bratranec), lenze Sebastian nema peknu zdrobneninu - Bastik (ako pre psika), Sebi - divne... a Alex bol moj favorit - ale ked mna odradza, ze teraz v okoli je kazdy chlapcek Alex, aspon tu u nas....ale mozno uz by som to kaslala, tak sa mi paci,tak ho dam - lenze manzelovi sa nepaci 😠 ..... a ako sa poznam den pred terminom meno mat nebudem.....lebo budem stale spekulovat - v znameni som vaha a uplne to vystihuje moju vahavu povahu. A to som si povedala,ze viac nebudem spekulovat,lebo pri druhorodenom sme tiez vahali a presadil sa muz, a este rok po narodeni som si nebola menom ista a nevedela som,ci sme nespravili chybu,kedze krpec sa narodil v spanielsku,ale teraz uz zijeme tu. Len dufam,ze v dospelosti nebude mat s tym menom problem... ach jo! tie mena!!!

Inak sa mi velmi paci meno aj Aleixo (Alejšo), je to katalanske,lenze tu by si na nom lamali jazyky,a to nechem. Ale napriklad uz Aleš sa mi nepaci. Jedna kocka dala meno Alek - co je tiez celkom zaujimave....

lemonkaa
1. feb 2011

@martija
pocula som zdrobneninu na Sebastian a Kristian - Stian ....čo celkom mi pači =)))

martija
1. feb 2011

@lemonkaa tiez zaujimave 🙂 . prave pozeram mena. Je ich kopec az sa v tom clovek straca a cim viac mien pozeram,tym vacsi chaos mam (Habacuc 😀 ). a zaujimave celkom je aj Adrien. hmmm asi si hodim pauzu, lebo sa mi zda, ze cim viac clovek mien ma,tym vacsi problem..

miskovapupava
1. feb 2011

No my sme s manželom dosť dlho bojovali 🙂 on chcel Eliáša, ja Tobiáša.. Mne sa ešte páči Matúš, Samuel..
Pre dievčatko sme sa zhodli na Dorotke.. Ale čakáme chlapčeka, o čom síce môj manžel nevie 🙂 🙂 Takže zatiaľ asi Tobiáško, ešte uvidíme..

lemonkaa
2. feb 2011

@martija
sme asi rozhodlis na toho Marcela ,lubi nam to ,ale udrzujem meno v tajomstve ,lebo zas videt tie rodinny reakcie na tvary ma ne bavi.=))

martija
2. feb 2011

@lemonkaa dobre ste sa rozhodli, aj mojmu muzovi sa paci, co je dost problem,aby sa jemu meno pacilo,takze nebude vylucene, ze nakoniec aj my dame. a mozno neni zly napad nechat si to pre seba ako pises,a vyjst z hotovou vecou,aby uz clovek nemohol spekulovat a hlavne,aby rodina sa nestarala. Tak vam drzim palceky, nech vam vsetko dobre dopadne... 🙂

aurra
3. feb 2011

@lemonkaa
@martija ahojte troska sa vam tu votrem, lebo mam strasnu dilemu, tiez cakame chlapceka, a manzel chce len po sebe Stefan, neviem ako mu to vyhovorit, vobec nechce ustupit, ide ma porazit. Suhlasila by som len v pripade, ze Stefan bude ako druhe meno a prve ake si ja vyberiem. Pisete, ze si meno vyberiete az v nemocnici, ked sa to tam napise, je to uz trvale, manzel pojde totiz na matriku a nechcem aby to znova zmenil len podla seba

juliap
3. feb 2011

@aurra my sme mali tiez problem s chlapcenskym menom, to, co som mala vybrate ja, sa mm nepacilo az do takej miery, ze ho nakoniec sprotivil aj mne, potom sme si spolu sadli, napisali sme si z kalendara mena, ktore sa nam pacia obom a vylucovacou metodou sme nakoniec vybrali a zistili sme, ze k nasmu priezvisku sa aj tak hodi meno po mm najlepsie ... a na matrike moze este zmenit meno otec dietata, v porodke mu sice daju papier, ale na matrike sa vacsinou pita este raz pani, ci suhlasi to meno ... mojim kamoskam sa stalo, ze mm prisli s rodnym listom a ine meno na nom, nez sa povodne dohodli, ale v 1 pripade to bola skleroza manzela a v 2 pripade chyba matrikarky

aurra
3. feb 2011

@juliap moj muz vobec nechce ustupit, kazde meno co mu poviem, mu vadi, len z toho dovodu, ze chce mat po svojom, aj pri dcere si meno vybral a teraz to iste

juliap
3. feb 2011

@aurra dievcatku vybral pekne meno, take lahucke a vznesene, tak mu skus povedat, ze teraz si na rade ty s vyberom mena a chlapceka by ste mali pomenovat tak, aby to pasovalo aj k Elle a to Stefan urcite nie je ... a ake sa pacia tebe?

aurra
3. feb 2011

@juliap ja chcem Matusa, to sa mu samozrejme nepaci, este ustupi na Daniela, kedze je to najblizsie meno k terminu, aby mal narodeniny a meniny spolu,

juliap
3. feb 2011

@aurra ja som ti chcela napisat tiez meno Daniel, mne sa paci, aj to ma napadlo, ze by mal blizko meniny a narodeniny a hodi sa aj k elle, tak skus si predstavit toho vasho drobceka, ako Daniela, ja mam synovca, volame ho danko danulik, ked nepocuva, tak daniel, dany ...

aurra
3. feb 2011

@juliap len mame typicke zvieracie priezvisko, nebude to blbe?