Meno pre chlapčeka. Aké je podľa vás najkrajšie?

sophia
31. máj 2006

Najkrajšie chlapčenské mená podľa Vás.
Napr. - Sebastián, Samuel, Adam

veqa
16. júl 2011

@mojdend daren je pekné, ale oliver krajšie 🙂 😉

zuzana76
16. júl 2011

@lenulien ja som zase meno nikdy neposudzovala na zaklade toho, ci ho ma vela deti, alebo nie, brala som do uvahy len kriteria - paci sa nam obom, hodi s k priezvisku, hodi sa k menu svojho starsieho surodenca, je medzinarodne - v pripade, ze by nase deti chceli zit neskor v inej krajine, nie je extravagantne a tazko vyslovitelne pre nasinca a teda nehrozi, ze mu ho budu komolit- nie je nic horsie, ako ked dieta samo ani nevie poriadne ako sa vola a vyslovuje a neskor nevie svoje meno napisat. Nie som hrda na meno svojich deti, hrda mozem byt na to ake su - ze su sikovne, inteligentne, atd... byt hrda na meno dietata mi nikdy nenapadlo, ze aj take moze byt. A individualita dietata nevznika tym, ze mu dame nezvycajne meno, aj taky Pablo Picasso bol len " obycajny " Palo a pozna ho cely svet. 😉

Len na margo toho, kedze sa tu casto stretavam s tym,ze - jaaaaaj, Samko, tych je tak vela - no a co 😀

slavusa5
27. júl 2011

Ahojte baby, prosím, poraďte aj mne...Nevieme sa s manželom dohodnúť na mene...Čakáme naše tretie bábätko a asi to bude chlapec. Manžel už pri prvom dupotal, ale teraz dupoce ešte viac..., že chce meno Bertuccio...Raz to videl v jednom filme, ale vraj je to talianske priezvisko a nie meno...teda mám to zistené...Problém je, že mne sa ani najmenej nepáči, bojím sa, že ho deti v škole budú prezývať Tučo...skrátená verzia mena...Čo vy na jeho výber???

mojdend
27. júl 2011

@slavusa5 Ahoj. tak ak ja mozem pridat moj osobny nazor, je to dost netypicke meno a urcite by bol na Slovensku jediny s takym menom, co je vyhoda. Avsak ako ho budete volat vy? Bertuccio? moze sa stat, ako pises, ze ho budu prezyvat, deti vedia byt neskutocne krute. skus vymysliet aj ty nejake take divne meno a navrhni manzelovi, ako sa na to zatvari. napriklad Aladar. Alebo Augustinos!!! Divny mien sa najde kopec. Drzim prsty, nech sa coskoro dohodnete na mene, ktore sa bude pacit obom.

mojdend
27. júl 2011

Ked budem cakat druhe babatko, tak nepoviem dopredu nikomu, ake meno planujem dat, lebo teraz pri prvom mi stale niekto to meno zhnusi. vyberieme si sami a dame ake sa nam paci a nech si kazdy trhne nohou!!! Takto sme na tom biedne, lebo mame 10 dni do porodu a stale nemame vybrate meno. resp. presli sme uz asi 30 a furt ho niekto zohavil. takze mame dilemu. asi si necham v hlave par a vyberiem, ked sa narodi a ja ho uvidim a budem citim, ktore sa hodi najviac. ale momentalne vyberam medzi oliver, dominik a daren. 😝

slavusa5
27. júl 2011

@mojdend , no už som s tým vymyslením divného mena skúšala...Navrhla som manželovi mená, ako Jeremias a pod...a môj manžel na to, že nie sme v zahraničí...A Bertuccio? V Taliansku asi sme🙂 Takže neviem ako ho odhovoriť...🙂

slavusa5
27. júl 2011

@mojdend , inak pekný výber🙂

digysa
27. júl 2011

@slavusa5 Na mene az tak nezalezi....kazdy ma iny vkus. Meno je celkom "cool" . Na com vsak velmi zalezi je, aby ste nedavali vasemu dietatu meno, ktore sa nepaci obom. To nie je meno pre psa, ale pre vaseho syna, ktory bude mat toto meno az do sklonku zivota.... 😒

VIes si predstavit, ze sa ti narodi syn a ty ho budes musiet CELY, celucicky zivot volat menom, ktore sa ti vonkoncom nepaci? Myslim, ze to by nebolo ferove voci matke, ani voci otcovi......
Musite si najst meno, ktore sa paci obidvom... Bertuccio v tomto pripade neprichadza do uvahy... Pokracujte v hladani mena a hlavne obaja mate pripravene aspon 3 mena, z ktorych si mozete vyberat....

Zelam vela stastia 😎

digysa
27. júl 2011

Dievcata- pre akekolvek meno sa rozhodnete, tak nezabudajte ze vas "dlhodoby sen" z detstva musi schvalit aj otecko.... Je to ozaj dolezite....verte mi 😵

Ostatni nech si vravia co chcu............nepoznam meno, ktore by sa pacilo kazdemu...... je take????? 😒

katka512
27. júl 2011

Kocky ja som vzdy chcela Alexa bola som otom presvedcena a nakoniec mam Tadeáška a som spokojna 😎 😵
Uz si ani neviem predstavit ze by sa volal inak.....

adri2211
27. júl 2011

ARMIN tak sa bude volat nase druhe babo ak to bude chlapcek,ale to je len do buducna 😉

katka512
27. júl 2011

@riave Tadeáš je nadherné meno mi malemu hovorime Tade, Tadeáško...mojmu priatelovi sa tiez nepozdavalo ale potom povedal ze je rad....a vies co sa mi najviac paci ked maleho oslovi niekto iny 😵 😀 😀 😀

charlottte
27. júl 2011

ahojte, som tu nová, teda v tejto téme 🙂 náš sa bude volať Martin po ocinovi, mne sa vždy to meno páčilo a ešte keď mám manžela Martina,nie je o čom...aj tak sa mi žiadne chlapčenské nepáči, ale toto je pekné 🙂

dualcore
27. júl 2011

ahojte tak ja mam syna a meno ma Kornel a vsetci ho volaju Kori .detom aj dospelim sa paci a ak sa v dospelosti rozhodne ho nepouzivat stale ma v zalohe aj Marian ktore mu omylom na matrike dali prve.no a teraz cakame 2syna a volat sa bude Daniel 🙂

mojdend
28. júl 2011

@slavusa5 no ved bertuccio je uplne talianske, tak to musi chapat aj tvoj manzel, nie? inak hodi sa vobec bertuccio k vasmu priezvisku??? skus mu vysvetlit, ze ak by si vybrala meno ty, ktore by sa jemu az tak velmi nepacilo, ako sa tebe nepaci bertuccio, tak by si nanho netlacila a snazila sa najst kompromis, tak nech aj on vyjde tebe v ustrety. moj manzel chcel dat meno tibor, vraj je to uplne najlepsie meno, lebo ho nema az tak vela ludi. u mna je problem, ze ja nechcem davat mena po rodicoch, kazde babatko ma mat svoje meno a tibor je aj moj manzel a aj jeho otec, tak nebudeme mat predsa tretieho tibora. tak som povedala, ze v ziadnom pripade nie, ale este stale to skusa. no vie, ze v tomto ma neobmakci, pre mna to meno nie je az take najkrajsie. tak sme hladali a hladali a tie tri, co sme vybrali (oliver, dominik a daren) sa nam pacia obom, teraz uz len z nich vybrat to spravne a neviem sa medzi nimi rozhodnut 😒

riave
28. júl 2011

@katka512 jeej dakujem za povzbudive slova 🙂 ano uz som sa aj v podstate na 100% rozhodla, pre toto krasne meno 🙂

slavusa5
30. júl 2011

@mojdend -práveže sa vôbec k nášmu priezvisku nehodí...Zatiaľ to dopadlo akurát tak, že sme napísali dokopy mená - takých 7 mien, čo sa páčia obom, ako ste to urobili aj vy, ale u nás stále manžel trvá na tom, že bude Bertuccio...Dúfam, že nakoniec nájdeme kompromis a dohodneme sa konečne v dajakom mene...Nechcem totiž vybrať meno ja ...chcem, aby to bolo spoločné rozhodnutie..., ale aby to bolo meno, ktoré sa bude páčiť obom...

snopkulka
30. júl 2011

Ahojte 😉 Ja som na začiatku tehu vyberala len pre dievčatko, lebo som bola presvedčená, že nosím pod srdcom malú nezbednicu a nakoniec máme chlapčeka 😀 celý čas som sledovala aké mená sa posledne dávajú, ktoré sú najpopulárnejšie, lebo som pre dievčatko chcela dať také, ktoré sa veľmi nevyskytuje, ale zároveň je jednoduché a hodí sa k priezvisku... pre chlapčeka som mala len Samuel (skvelo sa hodí k priezvisku), aj napriek tomu, že je to teraz jedno z najpopulárnejších mien 😵 Nakoniec máme Samuela a som s tým menom spokojná, aj keď na každom kroku počujem "Samkooooo" 🙄 ale náš Samulík je len náš jediný 😉

snopkulka
30. júl 2011

@katka512 Tadeáš je krásne meno!!!

mojdend
30. júl 2011

@slavusa5 no a co keby si povedala, ze kedze ty si musis pretrpiet porod, tak tvoj hlas by mal zavazit aspon trosku viac ako jeho, jasne, musi to byt kompromis a pacit sa obom, ale toto sa tebe ocividne vobec nepaci, tak hladajte dalej. a kedze tvoj hlas je viac, tak ho aspon v tomto chces prehlasovat, ze bertuccio urcite nie. manzel chcel tibora a ja som si postavila hlavu, ze v ziaaaaadnom pripade nie a tak sa s tym musel zmierit. no uvidime, ake mu dame nakoniec meno, uz som zvedava a len odratavam dni 😉

blackswan75
30. júl 2011

mne sa paci Matej alebo Matúš

hameeda
30. júl 2011

slavusa5 : no a co tak ho budu volat buco,,,ved do roka ho mozete premenovat, teda pokial este nereaguje na meno tak sa da zmenit meno alebo volte kompromis napr. Oliver Be....cio,neviem ako to bolo,, ja mam Abraham a Omar a Veroniku a mali sme Fatimu,,,a ked bude dalsi chalan tak bude alebo Ismail alebo Tarek,,a ak bude dievca tak ani netusim......

hameeda
30. júl 2011

mojdend : to ja stale vravim mojemu ze ked ty budes 9 mesiacov nosit v bruchu a potom rodit tak potom budes vyberat meno 🙂

diddika
31. júl 2011

Ahojte, tak ja ked som cakala nase dvojicky a ked sme sa dozvedeli, ze su to dvaja chalani, tak to bola pre mna taka mini tragedia, co sa tyka mien. Mne sa ziadne chlapcenske mena absolutne nepacili, alebo ktore sa mi pacilo, to sa vyskytovalo v nasej rodine. Potom sme sa dlho nevedeli dohodnut na ziadnom mene. Potom to bol len Timotej a mne sa velmi zapacilo meno Alexej, manzel nechcel ani pocut, ale som ho nakoniec ukecala 🙂

vicky9
31. júl 2011

Môj manžel má Samka, no ak sa pošťastí aj vlastné, tak určite bude Alex alebo Leonard najlepšie kombinácia Alexander Leonard Viglaský , znie to strašne vznešene 🙂
Ale krásne mená sú aj Adam, Denis, Mário, Tomáš..

lucinka1104
31. júl 2011

Mne sa strašne pači Leonard, Alex, Alexander, Tobias, Tadeáš, Simon, Symon, Jonas, Daniel, Roland, Ronald, Adrian , Andreas , Matuš, Mathias, Noel, Nathan, ale mm len Nikolas, Tomaš, Tomi je pekné ale už mame Timi.....

lucinka1104
31. júl 2011

@lucinka1104 a Oliver a také na ktorých sa ako tak zhodneme je Leonard, Oliver a Adrian tieto sa hodia všetky no a ten jeho Nikolas.....ale po 2 potratoch si dame teraz pokoj mm chce až dake 4 roky

littledevil
31. júl 2011

Mne sa velmi paci meno Nikolas, ale manzel nechcel ani pocut. Potom Maximilian alebo Kristian, ale nakoniec mame Dominika.

zuzana151
31. júl 2011

Ahojte moj priatel by velmi chcel meno Henrich ale ja sa neviem rozhodnut. Mne sa viac paci Lucas ale jemu Henrich. Co na to hovorite?? Heno, Henko paci sa vam ?? 😅

zewa11
31. júl 2011

@riave ja mám Tadeáška už 7rokov,nepoznám nikoho s takým menom a všetci,že ako ma to napadlo,že je to super meno.voláme ho Tado,Taduško,Tadinko,Tadeáš-ko a ja najviac zajko 😀 Keby to je teraz dala by som to isté,tak dotoho 😉